Yerba Mate Forum » Najczęsciej zadawane pytania » Ogólne użytkowanie forum » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]

Ogólne użytkowanie forum
» W jaki sposób mogę przeszukiwac forum?
» Czy mogę wysyłać e-mail do innych użytkowników?
» Czym są Prywatne Wiadomości?
» W jaki sposób używać "Listy użytkowników"?
» Do czego służy kalenadarz?
» Czym są ogłoszenia?
» Jak można założyć ankietę oraz wziąć w niej udział?
» W jaki sposób mogę oceniać wątki?
» W jaki sposób mogę oceniać innych użytkowników?
» Kim są moderatorzy?
»

W jaki sposób mogę przeszukiwac forum?

Możesz wyszukiwać wg słów lub nicków użytkowników, w całych postach lub tylko w tematach, wg daty i z możliwością ograniczenia wyszukiwania do konkretnych działów. Aby użyj tej funkcji, naciśnij guzik na górze każdej strony. Możesz wyszukiwać tematy i posty tylko w działach, do których masz dostęp.


Czy mogę wysyłać e-mail do innych użytkowników?

Tak! Aby wysłać maila do innego użytkownika wyszukaj go na Liście użytkowników lub wciśnij przycisk w dowolnym z jego postów.

Po wybraniu tej opcji zostaniesz zazwyczaj przeniesiony na stronę, gdzie możesz wpisać treść swojej wiadomości, która po naciśnięciu "Wyślij" zostanie przesłana mailem do odbiorcy. Użytkownik może również pozwolić na publiczne wyświetlanie swojego adresu mailowego, wówczas kliknięcie na link przeniesie Cię do Twojego programu pocztowego i za jego pomocą będziesz mógł wysłać maila.

Jeśli nie możesz znaleźć linka "email" ani takiego przycisku na Liście Użytkowników, to oznacza to, że dany użytkownik zaznaczył iż nie chce otrzymywać maili od innych forumowiczów.

Kolejną użyteczną funkcją jest możliwość wysyłania, pod dowolny adres mailowy, linka do wybranego tematu. Kiedy przeglądasz jakiś temat, to możesz u góry strony znaleźć opcję "Poleć Przyjacielowi", której naciśnięcie przeniesie Cię do strony pozwalającej wysłać krótką wiadomość do dowolnej osoby której adres mailowy znasz.

Zarejestrowani użytkownicy mogą także wysyłać komunikaty do innych forumowiczów wykorzystując opcję Prywatnych Wiadomości. Więcej informacji na ich temat znajdziesz tutaj.


Czym są Prywatne Wiadomości?

Jeśli Administrator aktywował Prywatne Wiadomości (zwane także PW), to mogą one być przesyłane pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami forum.

Wysyłanie Prywatnych Wiadomości

Prywatne Wiadomości działają prawie jak e-maile, są jednak ograniczone do użytkowników forum. Można w nich także umieszczać BBCode, uśmieszki oraz obrazki.

Aby wysłać nową Prywatną Wiadomość musisz kliknąć przycisk "Nowa PW" na dole strony strony w dziale Prywatne Wiadomości w Twoim Panelu Użytkownika lub przycisk w jakimkolwiek poście danego użytkownika lub w jego profilu.

Kiedy piszesz nową wiadomość możesz wybrać, czy chcesz zapisać kopię tej wiadomości w folderze "wysłane wiadomości".

Folder Prywatnych Wiadomości

Standardowo masz dwa foldery na Twoje wiadomości: "Skrzynkę Odbiorczą" oraz "Wiadomości Wysłane".

Twoja Skrzynka odbiorcza zawiera wszystkie nowe wiadomości, jakie otrzymasz. Możesz zobaczyć, który użytkownicy je wysłali oraz je przeczytać.

Twój folder "Wiadomości Wysłane" zawiera wszystkie wysłane przez Ciebie PW, których kopie zdecydowałeś się zachować.

Możesz tworzyć nowe foldery w Twoich prywatnych wiadomościach używając okienka "Utwórz folder".

We wszystkich folderach masz możliwość zaznaczania wiadomości w celu ich przeniesienia do innego folderu bądź ich usunięcia.

Musisz regularnie kasować stare wiadomości, gdyż Administrator nałożył limit wiadomości, jakie możesz łącznie przechowywać we wszystkich swoich folderach. Jeśli przekroczysz liczbę dozwolonych wiadomości nie będziesz już w stanie otrzymywać nowych, dopóki nie usuniesz kilku starszych. Pod spisem Twoich folderów znajdziesz wskaźnik informujący Cie o ilości wykorzystywanego przez Ciebie miejsca.

Kiedy czytasz wiadomość, masz możliwość odpowiedzenia na nią, bądź przekazania jej dalej (forward) do jednej bądź kilku użytkowników forum.

Śledzenie PW

Kiedy wysyłasz nową Prywatną Wiadomość możesz zdecydować się na jej śledzenie. Ta opcja umożliwi Ci sprawdzenie, czy adresat Twoją wiadomość już przeczytał, czy jeszcze nie.

Śledzenie jest podzielone na dwie części: Wiadomości Nieprzeczytane oraz Wiadomości Przeczytane.

Część Nieprzeczytane Wiadomości wyświetla śledzone wiadomości, które nie zostały jeszcze przeczytane przez adresata. Nieprzeczytane wiadomości mogą być anulowane (skasowane) w każdej chwili, na przyklad jeśli uznasz, że ich treść nie jest już istotna.

Część Przeczytane Wiadomości wyświetla śledzone wiadomości, które zostały już przeczytane przez odbiorcę. Dodatkowo podany jest czas i data, kiedy wiadomość ta została przeczytana.

Masz także możliwość zaprzestania śledzenia jakiejkolwiek wiadomości.


W jaki sposób używać "Listy użytkowników"?

Lista Użytkowników zawiera kompletną listę osób zarejestrowanych na tym forum. Mozesz sortować tę listę alfabetycznie po nickach użytkowników, ze względu na datę zarejestrowania, adres e-mail, strone domową lub liczbę postów zarówno w porządku rosnącym jak i malejacym.


Do czego służy kalenadarz?

W Kalendarzu mamy 3 różne rodzaje zdarzeń. Są to : Zdarzenia Publiczne, Zdarzenia Prywatne oraz Urodziny.

Zdarzenia Publiczne są publikowane przez Administratorów lub Moderatorów, są widoczne przez każdego. Administrator może zazwolić na publikowanie takich zdarzeń innym zarejestrowanym użytkownikom, jednak jest to rzadko spotykane.

Zdarzenia Prywatne mogą być publikowane przez każdego członka. Takie zdarzenie jest widziane i może być edytowane tylko przez użytkownika, który je opublikował. Dzięki Zdarzeniom Prywatnym możesz traktować Kalendarz jako swój prywatny dziennik online. Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, możesz opublikować swoje zdarzenie tutaj. W niektórych przypadkach użytkownik może publikować także "grupowe zdarzenia prywatne", widoczne dla każdego członka grupy, do której należy użytkownik.

Urodziny mogą być wyświetlane jeśli Administrator uaktywni tę opcję. Jeśli masz zaznaczoną swoją datę urodzin w profilu, to będzie ona widoczna w Kalendarzu. Uwaga: Jeśli w swoim profilu nie masz wybranego roku urodzenia, to w Kalendarzu nie zostanie wyświetlony Twój wiek.

Jeśli wpisałeś swoją datę urodzin w profilu, to Twoja nazwa użytkownika będzie widoczna na Stronie Głównej w dniu Twych urodzin.


Czym są ogłoszenia?

Ogłoszenia to ważne tematy zamieszczane przez Administratora lub Moderatorów, służące do przekazywania istotnych informacji (np. zmiany zasad). Ogłoszenia są wyświetlane zawsze na górze strony.


Jak można założyć ankietę oraz wziąć w niej udział?

Możesz do swojego wątku na forum dodać ankietę. Oto sposób w jaki można to uczynić:

Tworzenie ankiety

Ta funkcja pozwoli Ci zadać pytanie i wskazać kilka możliwych odpowiedzi. Inni użytkownicy forum będą mogli wybierać preferowaną przez siebie odpowiedź, a wyniki będą pokazywane w danym wątku.

Przykładowa ankieta może wyglądać następująco:

Jaki jest Twój ulubiony kolor?

  1. Żółty
  2. Czerwony
  3. Zielony
  4. Niebieski

Aby dodać ankietę podczas zakładania nowego wątku, naciśnij klawisz "Ankieta". Wyświetli się wówczas nowa strona z edytorem ankiet.

W edytorze ankiet możesz wpisać pytanie a także listę odpowiedzi spośród których inni użytkownicy będą mogli wybierać.

Możesz także zadecydować o ograniczeniu czasowym ankiety, czyniąc ją aktywną np. przez 1 tydzień.

Oddawanie głosów w ankiecie

Aby wziąć udział w ankiecie należy wybrać odpowiedź (lub odpowiedzi) na które chcesz oddać swój głos, a następnie wcisnąć "Głosuj". Możesz także obejrzeć dotychczasowe rezultaty bez głosowania, wybierając opcję "Wyniki". Udział w ankiecie nie jest konieczny: możesz oddać głos na dowolną z możiwych odpowiedzi, lub nie głosować w ogołe.

Wybieraj odpowiedź ostrożnie, bo gdy oddasz swój głos, nie będziesz już mógł zmienić odpowiedzi.


W jaki sposób mogę oceniać wątki?

Na dole każdego wątku znajdziesz opcję "Oceń Temat", gdzie możesz wybrać swoją ocenę w skali 1-10.

Ocenianie wątków jest dobrowolne, ale jeśli uważasz dany wątek za wspaniały to możesz go nagrodzić przyznaniem 10 "gwiazdek", zaś gdy uważasz go za okropny, to możesz wystawić notę 1.


W jaki sposób mogę oceniać innych użytkowników?

Administrator może aktywować opcję pozwalającą oceniać innych użytkowników forum. Oceny te odzwierciedlają Twoją opinię o użytkowniku i jego zachowaniu na forum. W profilu użytkownika możesz użyć menu rozwijalnego aby wybrać ocenę, jaką chcesz postawić użytkownikowi. Uwaga: każdego forumowicza można ocenić tylko jeden raz.


Kim są moderatorzy?

Moderatorzy administrują poszczególnymi działami forum. Posiadają uprawnienia kasowania oraz edytowania niechcianych wiadomości. Moderatorzy poszczególnych forów byli zazwyczaj najpierw zwyczajnymi użytkownikami, którzy wyróżniali się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w sprawach danego forum.Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: