Yerba Mate Forum » Najczęsciej zadawane pytania » Pisanie i odczytywanie wiadomości » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]

Pisanie i odczytywanie wiadomości
» W jaki sposób mogę formatować pisane przez siebie wiadomości?
» Co to są uśmieszki?
» Przyciski kodów BBCode oraz "uśmieszków"
» Czym są załączniki?
» Co to są ikony wątków?
» W jaki sposób mogę edytować swoje posty?
» Dlaczego niektóre słowa w moich postach są zamieniane?
» Do czego służy powiadomeinie e-mail?
» Co to są prefiksy?

W jaki sposób mogę formatować pisane przez siebie wiadomości?

W większości przypadków Twoje posty zawierają zwykły tekst, ale czasami zachodzi potrzeba wyróżnienia poszczególnych słów np. za pomocą ich pogrubienia czy przechylenia (kursywy).

Na niektórych forach możesz to uczynić za pomocą języka HTML, jednak w większości przypadków Administratorzy dezaktywują HTML i decydują się na używanie BBCode: grupy kodów, które pozwalają na formatowanie tekstu. BBCode wyróżniają się łatwością użycia oraz odpornością na błędy wywietlania oraz problemy z Javascript.

Administrator może także aktywować "Uśmieszki"pozwalające na przekazywanie nastrojów piszącego za pomocą symboli graficznych, a także kod [img], który pozwala na dołączanie obrazków do Twoich postów.

Więcej informacji na temat używania BBCode znajdziesz tutaj.


Co to są uśmieszki?

Uśmieszki to małe grafiki, za pomocą których możesz wyrażać uczucia, np.żartoblwy ton albo zakłopotanie. Przykładowo, jeśli napisałeś ironiczny komentarz, zamiast pisać "żartowałem", możesz wstawić buźkę 'wink'.

Jeśli wczesniej pisaleś maile lub korzystałeś z chata, to prawdopodobnie uśmieszki są Ci juz znane. Niektóre kody lub skróty są automatycznie przekształcane na uśmieszki, np. kod :) zamieni sie w uśmiechniętą buźkę. Aby łatwiej Ci było zrozumieć kod uśmieszków, przekręć głowę i użyj swojej wyobraźni. Zobaczysz, że :) przypomina oczy i uśmiech.

Aby zobaczyć kompletną listę uśmieszków dostępnych na tym forum, kilknij tutaj.

Jeśli nie chcesz, aby kod uśmieszków był automatycznie przekształcany w buźki, to przy pisaniu wiadomości musisz w opcjach zaznaczyc pozycję 'Deaktywuj uśmieszki w tej wiadomości'


Przyciski kodów BBCode oraz "uśmieszków"

Te przyciski pozwalają na szybkie i łatwe dodanie BBCodes do Twojej wiadomości. Wystarczy, że naciśniesz przycisk który chcesz użyć a następnie wpiszesz tekst, który chcesz sformatować.

Masz do wyboru 2 możliwe edytory treści wiadomości: Standardowy i Zaawansowany.

Kiedy używasz Edytor standardowy, naciśnięcie przycisku otworzy okno pup-up, w które należy wpisać tekst, który ma być sformatowany. BBCode zostanie wówczas wstawiony w miejscu w którym znajdował się kursor w momencie naciśnięcia przycisku.

Kiedy używasz Edytora zaawansowanego, naciśnięcie przycisku spowoduje otwarcie danego taga BBCode na końcu Twojej wiadomości. Kiedy już wpiszesz tekst i chcesz zamknąć taga, naciśnij przycisk close current tag (alt+c). W edytorze zaawansowanym możesz także wkleić kolejny tag wewnątrz już otwartego taga, a następnie nacisnąć przycisk close all tags (alt+x) aby zamknąć wszystkie otwarte tagi. Uwaga: "przyciski zamykające tagi" zamykają tylko te tagi, które zostały wprowadzone przy użyciu przycisków.

Aby dodać do swojego posta "uśmieszki" wystarczy jeśli klikniesz na ten obrazek, który chcesz umieścić w swojej wiadomości. Możesz także wcisnąć przycisk więcej aby zobaczyć kompletną listę dostępnych "uśmieszków".


Czym są załączniki?

Administrator może aktywować możliwość dołączania plików do wysyłanych postów. Mogą być to obrazki, pliki tekstowe, archiwa zip, itd. Istnieje ograniczenie co do wielkości plików jakie możesz załączyć - forum nie może być traktowane jako rozszerzenie Twojego dysku twardego.

Aby dodać załącznik do swojej wiadomości musisz nacisnąć przycisk "Załączniki" i wybrać plik który chcesz załadować.

Tylko wybrane typy plików mogą zostać wybrane. Lista dozwolonych rozszerzeń wyświetlona jest na stronie na której dodajesz załączniki.

Kiedy wyślesz swoją wiadomość, będzie zasygnalizowana obecność w niej załącznika. Aby go obejrzeć (jeśli nie wyświetli się automatycznie) wystarczy kliknąć na link z jego nazwą.


Co to są ikony wątków?

Administrator może umożliwić używanie ikon wątków w nowych tematach, postach i Prywatnych Wiadomościach. Ikony wątków to małe grafiki, których możessz użyć aby wyrazić emocje bądź charakter wiadomości.


W jaki sposób mogę edytować swoje posty?

Jeśli jesteś zarejestrowanym członkiem forum, możesz edytować lub usuwać własne posty (ta funkcja może być jednakże zablokowana przez Administratora).

Aby wyedytowac lub usunąć swój post, musisz nacisnąć w odpowiednim poście. Jeśli Twoja wiadomość jest jedynym postem w temacie skasowanie jej spowoduje, że cały watek zostanie usunuęty.

Po wyedytowaniu przez Ciebie postu, pojawi sie notka, informujaca innych użytkowników, ze wiadomość była zmieniana. Administratorzy i moderatorzy mogą także zmieniać Twoje posty, jednak mogą oni wybrać, czy chcą, aby taka notka się pokazywała.


Dlaczego niektóre słowa w moich postach są zamieniane?

Administrator może poddać niektóre słowa cenzurze. Jeżeli Twój post zawiera któreś z tych słów, zostaną one zastąpione przez inne lub przez (*).

W każdej grupie użytkowników cenzurowane są te same słowa i przebiega to automatycznie.


Do czego służy powiadomeinie e-mail?

Jeśli piszesz odpowiedź w temacie lub zakładasz nowy wątek, możesz wybrać opcję powiadamiania za pomocą e-mail. Wtedy na Twoja skrzynkę zostanie wysłane powiadomienie, jeśli któs odpisze w danym topicku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienie o zmianach w temacie, w którym nie napisałeś żadnej wiadomości, musisz dodać watek do folderu "Ulubione".

Jeśli nie bedziesz chciał dłużej otrzymywać powiadomienia, możesz deaktywować tę opcje poprzez edycję swojego posta lub usunęcie wątku z folderu "Ulubione" tutaj.

Tylko zarejestrowani członkowie forum mogą otrzymywać powiadomienie za pomoca e-mail. Mogą oni także wybrać, czy opcja ta ma być włączana automatycznie we wszytkich ich postach. Zmiany tych ustawień mozna dokonać w Zmień opcje.

Email notifications are also called 'Subscriptions' or 'Favorites'.


Co to są prefiksy?

Prefiksy są to zdefiniowane dodatki do tytułów tematów, które mają wyjaśnić temat dyskusji poprzez przyporządkowanie go do określonej grupy tematów. Jeśli prefiksy są zdefiniowane, będziesz mógł wybrać je z listy podczas tworzenia nowego wątku.


Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: