Yerba Mate Forum (http://www.yerbamateforum.pl/index.php)
- Gatunki (http://www.yerbamateforum.pl/board.php?boardid=4)
-- Cruz de Malta (http://www.yerbamateforum.pl/board.php?boardid=22)
--- Cruz de Malta Anis (anyżowa) (http://www.yerbamateforum.pl/thread.php?threadid=2036)


Posted by maciejslu on 03-05-2008 at17:41:

 

quote:
sHd napisał(a)
quote:
Pajarito napisał(a) a jak pasują wam smakowe cruzy? ja właśnie oczekuję na cytrynową i miętowo cytrynową.
ja mam w domu CdM mietowo cytrynowa, bardzo intensywny zapach i smak miety, w dzialaniu troche pobudzaSmile
U mnie w domu jedną z trzech najpopularniejszych jest CdM con Anis - wyborna i godna polecenia.
Posted by cemilia on 21-07-2008 at11:54:

 

Z CdM piłam tylko cytrynową i anyżkową. Smaki takie sobie. Cytrynowa podjeżdża plastikiem a anyżkowa trochę mdła i słodkawa (?) ale jeśli chodzi o moc... Po pierwszym zalaniu serce o mało mi nie wyskoczyło gardłem. Dwie nieprzespane noce. Nie wiem czy dlatego, że tak bardzo pobudza, czy dlatego, że miałam jakieś 2 tygodnie przerwy w piciu mate.

Wg mnie bardzo mocna yerba.Posted by Adem on 21-07-2008 at13:48:

 

Pikna to zawartośc potasu,podnosi Cisnienie i pobudza aktywność serca..gdybys wypiła np. 4 zaparzenia lub więcej byś skonczyła z arytmia lub palpitacjami serca.Posted by gafik on 17-04-2010 at13:58:

  Cruz de Malta Anis (anyżowa)

Piłem ją 2 razy z Calebazy... może za mało abym mógł się wypowiadać, ale na tle innych gatunków, które piłem, ten pachnie i smakuje bardzo dobrze!
Wyrażnie wyczuwalny aromat anyżu, nie przesłania typowych dla yerby charakterystyk, jak goryczka, cierpkość, lecz wzbogaca je o słodycz i aromat korzenny.
Pobudzenie jakie daje CdM jest już legendarne i tu też się dobrze przejawia.
Jestem fanem anyżu, więc dla mnie jest to strzał w dychę!
Brawo za ten smak!Posted by rufete on 29-07-2010 at23:48:

  RE: CdM Anis

czesc gafik
powiedz mi kolego czy smak anis jest wyraznie slodki? ponoc yerba z domieszka guarany jest mocno slodka co zakladam nie bedzie mi smakowac. powiedz jak to jest z anis, czy po 2-3 zalaniach nie ma sie dosc tej slodyczy?Posted by JaQb on 30-07-2010 at00:17:

 

Pierwsze jej picie było pycha, drugie dobre, od trzeciego za kazdą kolejną próbą nie dopijałem do końca.. Jest tak potwornie słodka, żadnej goryczy w niej nie czuć z czasem.. Jerba-niejerba. FrownPosted by eft//PubliusEnigma on 30-07-2010 at15:32:

 

Miałem ją tylko raz (0.5kg) Ciekawie smakuje(chociaż słodkiej YM nie lubię), ale niestety aromat chyba sztuczny(w składzie ani widu anyżu) i wydawało mi się że tą sztuczność(chemię) czuję(podkreślam, że może mi się tak tylko wydawało) :/ Zostało mi jej trochę na dnie opakowania, ale raczej do niej nie wrócę. Pajarito rządzi Wink


Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH