Yerba Mate Forum » Gatunki » La Merced » La Merced Barbacua » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (5): [1] 2 3 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
La Merced Barbacua
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
prosiaque
Double Ace

/images/avatars/avatar-150.jpg

Registration Date: 16-07-2007

La Merced Barbacua Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

W życiu nie piłem lepszej yerby Big Grin i obawiam się, że mogę nie mieć okazji, bo czy jest jakaś lepsza? Wspaniały intensywny smak, odpowiednia moc (jest mocna, ale nie kopie w serducho tak bardzo jak np. CdM Despalada). Nie będę tu robił żadnej reklamy, ale jak będę odchodził z tego świata, to chciałbym czuć jej smak w ustach... Evil

05-11-2007 17:57 prosiaque is offlineSend an Email to prosiaqueSearch for Posts by prosiaqueAdd prosiaque to your Buddy List
Potain
Full Member

Registration Date: 03-09-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

W pelni zgoda. Swietna yerba, chociaz w dzialaniu z moich doswiadczen slaba. Smak tez uwazam ma
delikatny. Mniam Big Grin
05-11-2007 21:08 Potain is offlineSend an Email to PotainSearch for Posts by PotainAdd Potain to your Buddy List
Tycjan Tycjan is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-142.jpg

Registration Date: 08-10-2007

Thumb Up! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Wspaniała jak każda La Merced. Wyważony, bogaty smak.
Trochę pylasta, ale nie zatyka bombili.
Jeżeli chce się kogoś oczarować YM to tylko La Merced i może właśnie Barbacua? Wink

06-11-2007 21:53 Tycjan is offlineSend an Email to TycjanSearch for Posts by TycjanAdd Tycjan to your Buddy List
Potain
Full Member

Registration Date: 03-09-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Campo ma trawiasty posmak, ktorego nie lubie a barbacua jest po prostu inna. Bardziej mi pasuje.
06-11-2007 23:58 Potain is offlineSend an Email to PotainSearch for Posts by PotainAdd Potain to your Buddy List
pielgrzym pielgrzym is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-95.gif

Registration Date: 29-08-2007

Smaczna, ale dla mnie troszkę zbyt delikatna (i w działaniu i w smaku). Wole mózgotrzepy z stylu Cruz de Malta czy Pajarito Smile
19-11-2007 13:08 pielgrzym is offlineSend an Email to pielgrzymHomepage of pielgrzymSearch for Posts by pielgrzymAdd pielgrzym to your Buddy List
banita banita is a male
Member

Registration Date: 09-07-2007

Ma straszne trudny do zidentyfikowania z początku smak. Taki subtelny, arystokratyczny. Goryczki raczej nie czuć.
Działanie stopniowe i skuteczne wg mnie Smile .

Słowem - świetna
25-11-2007 15:13 banita is offlineSend an Email to banitaSearch for Posts by banitaAdd banita to your Buddy List
Hlynur Hlynur is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-176.jpeg

Registration Date: 19-11-2007

Proces przygotowania polega podobno na przydymianiu pojedynczych listkow nad płomieniami drewna-Leńa. Metoda przygotowania Barbacua wywodzić się ma od plemion Indian guarani ktorzy to opracowali owy proces suszenia.
08-01-2008 21:51 Hlynur is offlineSend an Email to HlynurSearch for Posts by HlynurAdd Hlynur to your Buddy List
b4s b4s is a male
Junior Member

Registration Date: 14-07-2007

Swietny mocny smak, hmm faktycznie jedna z najlepszych jesli nie najlepsza z marek jakie probowalem.
12-01-2008 09:32 b4s is offlineSend an Email to b4sSearch for Posts by b4sAdd b4s to your Buddy List
super_niunka super_niunka is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1155.jpg

Registration Date: 01-01-2008

Ta Yerba mnie zaskakuje, gdy ją piłam pierwszy raz, skręciłam się i powiedziałam - o nie, nigdy więcej nie będę tego świństwa piła. Ale dałam jej jeszcze jedną szansę i okazało się, że romans z tą odmianą potrwa długo. Na począku zbyt dymna i dumna mate - ponoć mercedes wśród marek, dziś już to ja biję się w pierś i rozpływam się w jej mocnym, słodkawym aromacieBig Grin
10-02-2008 20:06 super_niunka is offlineSend an Email to super_niunkaHomepage of super_niunkaSearch for Posts by super_niunkaAdd super_niunka to your Buddy List
slowiczan slowiczan is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-365.jpg

Registration Date: 12-12-2007

quote:
Ta Yerba mnie zaskakuje, gdy ją piłam pierwszy raz, skręciłam się i powiedziałam - o nie, nigdy więcej nie będę tego świństwa piła

Mam takie samo podejście do tej yerby po pierwszym razie, i od tamtej pory, leży nie ruszana. Chyba muszę zalać raz jeszcze. ; - )
10-02-2008 23:19 slowiczan is offlineSend an Email to slowiczanSearch for Posts by slowiczanAdd slowiczan to your Buddy List
Namsen Namsen is a male
Member

Registration Date: 20-02-2008

Yerba ciekawa....nazwa barbacua nie jest przypadkowa....czuć ten dymek, czuć go wyraźnie. Jeśli chodzi o działanie, to średnie, aczkolwiek, chyba na noc tej yerby bym nie polecał. W sumie, ciekawe doświadczenie.
28-02-2008 14:51 Namsen is offlineSend an Email to NamsenSearch for Posts by NamsenAdd Namsen to your Buddy List
jamajski
Member

Registration Date: 06-03-2008

Jest dobra... ale... myślałem ze będzie ten dymek mocniej czuć, zdecydowanie z La Merced wolę de campo Smile
29-04-2008 14:55 jamajski is offlineSend an Email to jamajskiSearch for Posts by jamajskiAdd jamajski to your Buddy List
theHoodedMan
Junior Member

/images/avatars/avatar-491.jpg

Registration Date: 25-04-2008

Doskonała. Myślę, że moje wrażenia nie są wypaczone tym, że 3 dni nie miałem w ustach mate.

05-05-2008 10:29 theHoodedMan is offlineSend an Email to theHoodedManSearch for Posts by theHoodedManAdd theHoodedMan to your Buddy List
whisper whisper is a female
Member

Registration Date: 28-04-2008

hmm...
sypnęłam dziś sobie ten gatunek (smakowanie próbek rozpoczęteWink ). to moja druga yerba po rosamonte.. i szczerze mówiąc trochę się rozczarowałam, bo po 3 zalaniu straciła smak i moc :/ nasypałam więc nową porcję i zalałam lodowatym sokiem - prawie nie poczułam smaku yerby w takiej miksturze..
no nic, spróbuję jeszcze jutro, bo w woreczku jeszcze trochę zostało, może trzecie podejście będzie bardziej udane..

09-05-2008 01:14 whisper is offlineSearch for Posts by whisperAdd whisper to your Buddy List
cinul cinul is a male
Lord

/images/avatars/avatar-617.jpg

Registration Date: 18-04-2008

wedzonka... Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

... prawdziwa wędzonka, grilowana yerba Smile szkoda tylko ze moc szybko traci po kilku już zalaniach no i jak na ten smak mogłaby byc mocniejsza w działaniu... Crying

09-05-2008 12:32 cinul is offlineSend an Email to cinulSearch for Posts by cinulAdd cinul to your Buddy List
Kosz85
Newbie

Registration Date: 08-03-2008

Trochę się rozczarowałem, ale teraz wiem, że piłem nie w tej kolejności Wink

Jak dla mnie dobra, ale "krótka". Bardzo delikatna i to można uznać jako wielki plus, chętnie zacząłbym od tej yerby. Pierwsze zalanie prawie nie ma nic ze smaku pierwszego zalania Rosamonte Especial Tongue Co można uznać za plus, bo pierwsze zalanie wyjątkowo przyjemne w smaku. Dopiero jak chwilę dłużej postoi to zaczyna być czuć ten ala kwaśny posmak pierwszego zalania.
Chyba trzeba sypnąć do tykwy więcej niż takiej Rosamonte, inaczej szybko traci swe walory smakowe. W proporcji 1/3 to 3-4 zalań. Poza tym to zupełnie inne doznania smakowe niż w przypadku różyczki Smile
Smak stłumiony i pełny, dymny, ale przypomina raczej na myśl wędzenie mięsa w ciepłym drzewnym nie kującym w oczy dymie, niż ostry dymny smak rosamonte Tongue Można się nią delektować.
Działa na mnie dobrze, nawet w miarę mocno. Dla lepszego smaku sypię więcej do tykwy niż na przykład Rosamonte, więcej yerby w tykiwe = więcej kofeiny w organizmie = szybkie uszczuplenie zapasów yerby Wink

Rozczarowałem się, bo w porównaniu do de Campo, wypada słabo. De Campo ma ciut mocniejszy smak i można eksploatować dłużej. Do spróbowania mam jeszcze de monte Wink Ponoć dla niektórych lepsza nawet od de campo, umieram z niecierpliwości Big Grin
12-05-2008 14:49 Kosz85 is offlineSend an Email to Kosz85Search for Posts by Kosz85Add Kosz85 to your Buddy List
guma guma is a male
Junior Member

Registration Date: 03-02-2008

Ciekawe , bardzo ciekawe doznanie organoleptyczne , moc w sam raz , zreszta nie da sie opisac trza sprubowac , ze tak powiem....

22-05-2008 20:24 guma is offlineSearch for Posts by gumaAdd guma to your Buddy List
nerhaa nerhaa is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-871.png

Registration Date: 30-07-2007

No więc dzisiaj szaleję z La Merced bezlitośnie i powiem, że jestem już niemal "objedzony", hehe...

Barbacua faktycznie - dobra do mięs czerwonych Big Grin

Pierwszy łyk i wspomnienie znienawidzonej rosamonte especial - ale tutaj inaczej, tam wędzonka miesza się z wyraźnymi petami i budyniem malinowym a tutaj wszystko jakoś przejrzyście skomponowane.

Na pewno nie jest to yerba dla początkujących, bo smak ma piekielnie mocny (przy zasypaniu 3/4) - pojawia się też na chwilkę taka lekko ziołowo-słodkawa nutka na języku - bardzo przyjemna rzecz - smaczek dymku pozostaje w ustach - to na prawdę przepyszna i bogata w doznania yerba - ale tylko dla lubiących wędzony smak - świetnie współgrała by z latakią we fajeczce. Trochę ciężka się wydaje do terere - ale zobaczymy co wyjdzie kiedy indziej.

Jedno muszę powiedzieć: zasmakowała mi znacznie bardziej niż De Monte właśnie poprzez bardzo bogaty smak. Moc jedna wydaje się słaba, chociaż wlałem już w siebie tyle, że nie mogę obiektywnie stwierdzić co tu działa a co nie Big Grin

Polecam każdemu, kto szuka mocnych doznań i wielowymiarowego smaku!

04-06-2008 16:09 nerhaa is offlineSend an Email to nerhaaSearch for Posts by nerhaaAdd nerhaa to your Buddy List
jw73 jw73 is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-561.jpg

Registration Date: 03-03-2008

Powiem tylko - to jest ta właściwa ... dla mnie. Mniam. Big Grin

09-06-2008 22:40 jw73 is offlineSend an Email to jw73Search for Posts by jw73Add jw73 to your Buddy List
kocurowaty kocurowaty is a male
Junior Member

Registration Date: 02-08-2007

jest bardzo dobra
warta sojej ceny
ponad pół roku nie piłem i teraz zamówiłem sobie zestawik la merced 3 razy po 0.5 kg. każdego smaku i się delektuje każdą nutką goryczy

reklamówki - nie biorę

palę tylko w kominku
11-06-2008 16:22 kocurowaty is offlineSend an Email to kocurowatySearch for Posts by kocurowatyAdd kocurowaty to your Buddy List
Pages (5): [1] 2 3 next » ... last » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » La Merced » La Merced Barbacua

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: