Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » yerba procentowa » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (3): [1] 2 3 next » Post New ThreadPost Reply
yerba procentowa
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Sanczes Sanczes is a male
Member

/images/avatars/avatar-731.jpg

Registration Date: 17-08-2008

yerba procentowa Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

na wycieczce zrobiłemnapój który nazwałem "Błogosławieństwo Peru z nutką polskiej miłości"

PRZYGOTOWANIE

~3/5 matero (algorabbo rosamonte) zasypane pajarito, pierwsze zalanie dla św Tomasza tradycyjnie, ~65*C,
za to następne zalewałem nałęczowianką niegazowaną zmieszaną z żołądkową gorzką (potem bollsem) w stosunku 2:1 co dawało mniej więcej 15% roztwór alkoholowy do zalewania suszu.

SMAK

gorzki wódkowy z nutka yerbowej goryczy Tongue osobom które pierwszy raz piły mate nie zasmakowało, ale za to ci, którzy byli gotowi na gorzkość przeżyli euforię smaku w ustach Tongue

DZIAŁANIE

wypiłem tego ze 2 lsam, piłem ~0.5 l na godzinę, zaczynając o 21:00. koleżanka miała teżkrwawnik który lekko kręci, który przepaliłem z pierwszym zalaniem.
około 23:00 czułem jak się Ziemia obraca Big Grin i to nie jakby się kręciłą we wszystkie strony ruhem chaotycznym, tylko tak jak powinna (jeśli się nie mylę) ze wschodu na zachód, nieważne w jakiej byłem pozycji i w którą stronę, kręciłą się zawsze w tą samą stronę.no i jak to alkohol: stałem się wesoły i rozmowny, pokochałem wszystkie moje siotry i wszystkich braci, opowiadałem legendy 15 trzeźwym osobom Big Grin przez cały czas w pełni się kontrolowałem. rano zero skutków ubocznych Tongue wszystko co się działo zapamiętane, brak jakich kolwiek bólów, odwodnień itp,

EDIT

i co ciekawe, zioło tak jakby "nasiąka" wódką i każde następne przelanie minimalnie zwiększa procentowość trunku, a więc można lać coraz słabszym roztworem wódki utrzymując mniej więcej stałą procentowość.
jak zmieniamy drastycznie wódkę bazową dla roztworu powinniśmy wywalić susz gdyż smaki mogą sięgryźć Tongue

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by Sanczes: 26-09-2008 21:01.

26-09-2008 20:58 Sanczes is offlineSend an Email to SanczesSearch for Posts by SanczesAdd Sanczes to your Buddy List
Janu Janu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1234.gif

Registration Date: 05-09-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Błogosławieństwo Peru Big Grin tralalala Big Grin a koki ile? Big Grin
26-09-2008 21:30 Janu is offlineSend an Email to JanuSearch for Posts by JanuAdd Janu to your Buddy List
Member

Thread Starter Thread Started by Sanczes
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

żadnej koki, tylko to co wymieniłem Tongue Peru brzmi zwięźlej niż Paragwaju przy i tak dosyć już długiej nazwie Tongue
26-09-2008 21:54 Sanczes is offlineSend an Email to SanczesSearch for Posts by SanczesAdd Sanczes to your Buddy List
TomeX TomeX is a male
Forum Ace

Registration Date: 19-08-2007

apropo koki...dobra jest Mate de Coca Big Grin szkoda ze nie ma jej w YMS...
26-09-2008 22:46 TomeX is offlineSend an Email to TomeXSearch for Posts by TomeXAdd TomeX to your Buddy List
shpyo
Newbie

Registration Date: 07-12-2008

Jak dla mnie mieszanie jerby z alkoholem to był nie najlepszy pomysł Wink . Pierw wypiłem 2x 0.5l yerby potem popiłem piwem (godzina 22). Efekt był taki. że przez całą noc nie zmrużyłem oka. Taki nakręcony chodziłem, ksiażki czytałem, Zmogło mnie dopiero koło 5 rano Wink

07-12-2008 23:18 shpyo is offlineSend an Email to shpyoHomepage of shpyoSearch for Posts by shpyoAdd shpyo to your Buddy List
leszczy
Newbie

Registration Date: 15-12-2008

Znacie jeszcze jakieś sposoby na "wzmocnienie" yerby ?
15-12-2008 19:14 leszczy is offlineSend an Email to leszczySearch for Posts by leszczyAdd leszczy to your Buddy List
Rastafari Rastafari is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-321.jpg

Registration Date: 20-01-2008

Wrzuć baterię 9V albo podłącz do sieci domowej. Będzie "KOPAĆ" jak nigdy dotąd.
Może i smak dobry, ale myślę, że nie jest dobrym pomysłem łączyć takie substancje. Póki nie spróbuję to nie uwierzę. Jakoś nie chcę próbować. Może niech się wypowie ktoś z wyższym wykształceniem na temat łączenia procentów z kofeiną.
17-12-2008 11:43 Rastafari is offlineSend an Email to RastafariSearch for Posts by RastafariAdd Rastafari to your Buddy List
Member

Thread Starter Thread Started by Sanczes

można by też zbadać czy np kanapka z szynką serem i majonezem naraz nie wywołuje jakiejś reakcji Big Grin jescze żyję, a więc jako jednorazowa przygoda jest to bezpeiczne Big Grin
18-12-2008 23:39 Sanczes is offlineSend an Email to SanczesSearch for Posts by SanczesAdd Sanczes to your Buddy List
endruuu
Member

Registration Date: 04-01-2009

Yerba zawiera antyoksydanty albo inaczej mówiąc przeciwutleniacze. Alkohol etylowy utlenia się w komórkach do aldehydu etylowego, który jest mocniejszą trucizną od tego pierwszego. Przeciwutleniacze blokują ten proces. ( wit. C też jest przeciwutleniaczem) Przez co kac jest mniejszy.
Alkohol zaburza ponadto gospodarkę wodną organizmu, częstsze oddawanie moczu, zatężając tym samym roztwór kofeiny w żyłach płynący co potęguje stan pobudzenia.

Moim zdaniem tak to idzie ale jak ktoś jest mądrzejszy i znalazł jakoś więcej info to proszę śmiało pisać.

Ten post to tak w ramach komentarza eksperymentu yerba +alkohol
05-01-2009 16:42 endruuu is offlineSend an Email to endruuuSearch for Posts by endruuuAdd endruuu to your Buddy List
bies667 bies667 is a male
Member

/images/avatars/avatar-981.jpg

Registration Date: 17-12-2008

quote:
Sanczes napisał(a)
można by też zbadać czy np kanapka z szynką serem i majonezem naraz nie wywołuje jakiejś reakcji Big Grin jescze żyję, a więc jako jednorazowa przygoda jest to bezpeiczne Big Grin

Szaleniec Big Grin ...

06-01-2009 22:48 bies667 is offlineSend an Email to bies667Search for Posts by bies667Add bies667 to your Buddy List
Janu Janu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1234.gif

Registration Date: 05-09-2008

Wiesz Sanczes w sumie to nawiązałeś do góralskiej praktyki - przeca nasi górole na halnego ceprom kawe z wódką czystą zapodają Wink
07-01-2009 22:52 Janu is offlineSend an Email to JanuSearch for Posts by JanuAdd Janu to your Buddy List
Bendigo Bendigo is a male
Lord

/images/avatars/avatar-714.jpg

Registration Date: 15-08-2008

Na stronie >>o<< znalazłem przepis na likier yerbowy:
Do litra spirytusu wsypać 250 g yerby, pozostawić na 4 dni. Po tym czasie yerbę odsączyć. Zrobić syrop z 1 litra gorącej wody i cukru, ostudzić i wlać do spirytusu. Pozostawić w zamkniętej butelce na 2 miesiące. Po tym czasie można pić. Wink

13-01-2009 22:29 Bendigo is offlineSend an Email to BendigoHomepage of BendigoSearch for Posts by BendigoAdd Bendigo to your Buddy List
kloklut kloklut is a male
Triple Ace

Registration Date: 25-05-2008

Kuszące Big Grin Tylko o co chodzi z tym syropem z 1 litra goracej wody i cukru? Tzn. jak to konkretnie zrobić ten syrop.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by kloklut: 13-01-2009 22:35.

13-01-2009 22:34 kloklut is offlineSend an Email to kloklutSearch for Posts by kloklutAdd kloklut to your Buddy List
Bendigo Bendigo is a male
Lord

/images/avatars/avatar-714.jpg

Registration Date: 15-08-2008

Niestety w przepisie nie znalazłem proporcji cukru do wody. Myślę, że chodzi o roztwór nasycony, taki jaki robi się w syropach na kaszel, czyli stosunek: 100 części wody na 64 części cukru (w gorącej wodzie nie rozpuści się więcej cukru), ale mogę się mylić, bo nigdy nie robiłem likierów ani nalewek na alkoholu. Być może należy wziąć dowolną ilość cukru w zależności od upodobania.

13-01-2009 22:55 Bendigo is offlineSend an Email to BendigoHomepage of BendigoSearch for Posts by BendigoAdd Bendigo to your Buddy List
norbert norbert is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1013.jpg

Registration Date: 08-02-2008

No to odważam ćwierć kilo mate i... za kilka miesięcy napiszę jak smakuje, a z Łodzianami gotów jestem umówić się na degustację!

13-01-2009 22:59 norbert is offlineSend an Email to norbertSearch for Posts by norbertAdd norbert to your Buddy List
Berserk
Newbie

Registration Date: 16-01-2009

Helooo Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam, forumowiczów, jestem świeży a już zaczynam od alkoholu...(Wink moje doświadczenia z yerba vs alkohol to:
1. Popijałem z kolega alkohol yerbą przez całą noc ożywionej dyskusji którą z wielkim zdziwieniem zakończyliśmy o 7 rano z silnym przekonaniem że wpadliśmy w jakieś zakrzywienie czasoprzestrzeni co to nam ukradło kilka godzin... Smile
2. Pijąc yerbę zdecydowanie zmniejsza się chęć wypicia alkoholu... dziś oddałem sąsiadowi 5 butelek piwa!!!!!!!!!! bez żalu, rzecz nie do pomyślenia wcześniej!... Z to non stop pije yerbe...i piję... i pije
16-01-2009 00:23 Berserk is offlineSend an Email to BerserkSearch for Posts by BerserkAdd Berserk to your Buddy List
masapare masapare is a female
Junior Member

/images/avatars/avatar-154.jpg

Registration Date: 21-10-2007

pomysł może i umiarkowanie innowacyjny, ale: susz zalewać mocno zmrożonym piwem, pomału, żeby się nie wzburzyło. ot i cały przepis ;]
smaki się nie kłócą, efekt nie szokuje, ale i nie ma ryzyka popsucia odczynników.

30-01-2009 21:29 masapare is offlineSend an Email to masapareSearch for Posts by masapareAdd masapare to your Buddy List
kilgore trout kilgore trout is a male
Member

/images/avatars/avatar-1081.jpeg

Registration Date: 09-01-2009

RE: Helooo Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Berserk napisał(a)
[..]
2. Pijąc yerbę zdecydowanie zmniejsza się chęć wypicia alkoholu... dziś oddałem sąsiadowi 5 butelek piwa!!!!!!!!!! bez żalu, rzecz nie do pomyślenia wcześniej!... Z to non stop pije yerbe...i piję... i pije

Potwierdzam. Piwo już 3 dni stoi w lodówce - nie do pomyślenia zanim zacząłem pić yerbę Smile
30-01-2009 21:44 kilgore trout is offlineSend an Email to kilgore troutSearch for Posts by kilgore troutAdd kilgore trout to your Buddy List
pawel pawel is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1085.gif

Registration Date: 19-05-2008

ja dzis zalałem terbe piwem guinness
dobre byłoWink

01-02-2009 18:41 pawel is offlineSend an Email to pawelHomepage of pawelSearch for Posts by pawelAdd pawel to your Buddy List
hiszp
Newbie

Registration Date: 02-12-2010

quote:
Rastafari napisał(a)
Wrzuć baterię 9V albo podłącz do sieci domowej. Będzie "KOPAĆ" jak nigdy dotąd.
Może i smak dobry, ale myślę, że nie jest dobrym pomysłem łączyć takie substancje. Póki nie spróbuję to nie uwierzę. Jakoś nie chcę próbować. Może niech się wypowie ktoś z wyższym wykształceniem na temat łączenia procentów z kofeiną.

Naprawdę genialny sposób z tą baterią. Ja trochę go usprawniłem i wrzucam akumulator

06-12-2010 10:40 hiszp is offlineSend an Email to hiszpHomepage of hiszpSearch for Posts by hiszpAdd hiszp to your Buddy List
Pages (3): [1] 2 3 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » yerba procentowa

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: