Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba z piwem » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Yerba z piwem
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
okmanek
Newbie

Registration Date: 31-03-2014

Yerba z piwem Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Próbował ktoś zalewać yerbę piwem? Spotkałem się z tym tu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZCBR2Jqqvrk

i zastanawiam się co by z tego wyszło. + jakie piwo i jaka yerba najlepsza do tego? I czy yerba terere czy zwykła wystarczy?
01-04-2014 11:42 okmanek is offlineSend an Email to okmanekSearch for Posts by okmanekAdd okmanek to your Buddy List
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
01-04-2014 11:42
wypass wypass is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-22720.jpg

Registration Date: 18-03-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Nie próbowałem, jeśli chcesz spróbować to myślę, że coś niepasteryzowanego by się nadało... Pleased

01-04-2014 12:49 wypass is offlineSend an Email to wypassHomepage of wypassSearch for Posts by wypassAdd wypass to your Buddy ListAdd wypass to your Contact List
aru1980
Double Ace

/images/avatars/avatar-3904.png

Registration Date: 10-01-2014

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Czasem pije yerbe między piwem,ale żeby zalewac susz browarem,na to bym raczej nie wpadł. Tak jak czajnikowy sugeruje-tutaj umiar jest raczej wskazany Big Grin
01-04-2014 12:52 aru1980 is offlineSend an Email to aru1980Search for Posts by aru1980Add aru1980 to your Buddy List
Bartocha Bartocha is a male
King

/images/avatars/avatar-2686.jpg

Registration Date: 25-06-2011

...mnie by było szkoda dobrej yerby i dobrego piwa, a złych bym nie kupił Wink Big Grin

01-04-2014 18:32 Bartocha is offlineSend an Email to BartochaSearch for Posts by BartochaAdd Bartocha to your Buddy List
Rezik
Double Ace

/images/avatars/avatar-8692.png

Registration Date: 11-10-2011

I piwo i yerba jest mocno moczopędna, tak że na pewno czekają Cie bardzo częste wizyty w toalecie Wink

Pozdrawiam.

01-04-2014 23:21 Rezik is offlineSend an Email to RezikSearch for Posts by RezikAdd Rezik to your Buddy List
LeJarkoff
Lord

/images/avatars/avatar-2385.jpg

Registration Date: 26-06-2011

quote:
Rezik napisał(a)
I piwo i yerba jest mocno moczopędna, tak że na pewno czekają Cie bardzo częste wizyty w toalecie Wink

no chyba że by uruchomił tzw obieg otwarty Wink

Przestępca , alkoholik - Polak katolik!!!"
05-04-2014 23:36 LeJarkoff is offlineSend an Email to LeJarkoffSearch for Posts by LeJarkoffAdd LeJarkoff to your Buddy List
aru1980
Double Ace

/images/avatars/avatar-3904.png

Registration Date: 10-01-2014

Spróbowałem ze 3-4 razy i nie polecam z jednego ważnego względu-lubie piwo i yerbe ale razem to jest po prostu nie dobre,wszelkie inne rozważania typu:wartości odżywcze;moc można sobie odpuścić.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by aru1980: 14-04-2014 16:13.

14-04-2014 16:12 aru1980 is offlineSend an Email to aru1980Search for Posts by aru1980Add aru1980 to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba z piwem

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: