Yerba Mate Forum » Gatunki » Kraus » Kraus Organic » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (7): [1] 2 3 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
Kraus Organic
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Michal
unregistered
Kraus Organic Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Kraus Organica pochodzi z upraw ekologicznych. Posiada certyfikat eko i koszerno[ci. Proces produkcji tej odmiany, charakteryzuje się specyficznym sposobem suszenia. Większość gatunków yerba mate, suszonych jest nad ogniem, co nadaje im nieco "dymnego" posmaku. Kraus Organica suszona jest w "technologii bezdymnej" przy użyciu gorącego powietrza. Dzięki temu yerba mate Kraus Organica można z powodzeniem określić mianem "bezdymna" (sin humo), co wyróżnia ją spośród innych yerb. Zawiera drobno cięte listki i gałązki. "Trawiasty" aromat, smak łagodny, lekko gorzki, brak dymnego posmaku Działanie: łagodnie pobudza Bardzo przyjemnie mi sie ja pije, wlasnie koncze druga paczke tej yerby, z kazdym zasypaniem jeszcze bardziej mi smakuje. Ale raczej pije ja po poludniu kiedy nie potrzebuje mocnego efektu pobudzenia a chce sie delektowć smakiem yerby, jednoczesnie lekko sie pobudzajac Smile bardzo dobry wybor na rozpoczecie przygody z yerba mate.

24-02-2009 22:02
brartek brartek is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1369.jpg

Registration Date: 19-05-2009

Thumb Up! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Do degustacji tej YM skłoniły mnie bardzo skrajne opinie na jej temat, które chyba zostały skasowane, bo nie mogę ich znaleźć.

W każdym razie kupiłem sobie próbkę akurat na dwa zalania, bo nie chciałem brać całej paczki.
Jak tylko jej spróbowałem stało się coś dziwnego. Nie czułem żadnego smaku. Dopiero po przełknięciu w ustach pozostał trawiasty (dosłownie), gorzki posmak. Przyznam się, że czegoś takiego się nie spodziewałem. Bardzo łagodna, ale smaczna YM, przynajmniej mnie smakuje. Dodam, że wcale nie tak szybko się wypłukuje.

Myślę, że nawet jeśli nie będzie komuś smakować, to jednak warto zaopatrzyć się w próbkę, żeby móc się przekonać na własnej skórze, jak smakuje yerba suszona bez użycia dymu. Ciekawe doświadczenie. Wink

Edit: wiem, że kwestia działania pobudzającego to sprawa indywidualna, ale ta yerba działa na mnie wcale nie gorzej niż Rosamonte.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by brartek: 25-06-2009 02:40.

24-06-2009 21:20 brartek is offlineSend an Email to brartekSearch for Posts by brartekAdd brartek to your Buddy List
Hlynur Hlynur is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-176.jpeg

Registration Date: 19-11-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

no jakos brakuje troszke w niej dymku..a smak rzeczywiscie dosyc gorzki..mowie oczywisci o wersji podstawowej tego gatunku
04-11-2009 12:41 Hlynur is offlineSend an Email to HlynurSearch for Posts by HlynurAdd Hlynur to your Buddy List
hendrix89 hendrix89 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1394.jpg

Registration Date: 20-07-2009

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ja dziś dopiero spróbowałem, leżała miesiąc, ale nie piłem yerby w tym czasie.
Powiem, że jest siankowata, nie czuć wędzenia. Ale faktycznie po przełknięciu czuć bardzo mocną gorycz.
Mnie nie pobudza specjalnie, ale ogółem mam akumulatory padnięte, więc może to nie ma nic wspólnego z brakiem właściwości tej YM i kogoś innego może pobudzić. Moim zdaniem jest to yerba raczej mało pylista.
04-11-2009 21:30 hendrix89 is offlineSend an Email to hendrix89Search for Posts by hendrix89Add hendrix89 to your Buddy List
gerard_o gerard_o is a male
El Matero::...

/images/avatars/avatar-2000.gif

Registration Date: 11-07-2007

Właśnie pije kolejne zalanie, cały dzień kompa nie włączałem, myślałem, że usiadę będę godzinę moderował a tu jeden temat o yerbie którą akurat pijęSmile Zasypałem ją sobie na wieczór jako turbinka mająca za zadanie wkręcić mój umysł na wyższe obroty zanim usiąde do termodynamikiSmile Ale póki co się nieźle zrelaksowałemSmile A co do dymnego posmaczku - faktycznie ma go mniej niż przeciętna Rosamonte, Pajarito czy La Merced, jednak nie brakuje mi go, ponieważ każda yerba nie może smakować tak samo. A tak btw. tym bardziej mi go teraz nie brakuje bo zasypanie było pół na pół z końcówką Rosamonte Premium, którą miałem.

04-11-2009 21:44 gerard_o is offlineSend an Email to gerard_oSearch for Posts by gerard_oAdd gerard_o to your Buddy List
hendrix89 hendrix89 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1394.jpg

Registration Date: 20-07-2009

quote:
gerard_o napisał(a)
Właśnie pije kolejne zalanie, cały dzień kompa nie włączałem myślałem, że usiadę będę godzinę moderował a tu jeden temat o yerbie którą akurat pijęSmile

To samo miałem Smile
Wchodzę, a tu yerba, którą dopiero rozpakowałem koło 15 dzisiaj Smile
A takie kolejne spostrzeżenie: nawet dosyć długo trzyma.
04-11-2009 22:01 hendrix89 is offlineSend an Email to hendrix89Search for Posts by hendrix89Add hendrix89 to your Buddy List
Olcio Olcio is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1246.jpeg

Registration Date: 24-10-2008

Przepyszna, lekka i smak delikatny. Jedna z lepszych jaką piłem, na popołudnia w słoneczy dzień nic lepszego tylko się relaksować siorbiąc Krausa. Polecam jako coś innego od powiedzmy ciężkich i dymnych yerb.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Olcio: 08-12-2009 21:30.

21-11-2009 12:45 Olcio is offlineSend an Email to OlcioSearch for Posts by OlcioAdd Olcio to your Buddy List
chudasuka chudasuka is a female
Junior Member

Registration Date: 20-11-2009

o a ja właśnie chcę ją zamówić. tylko, że są dwa rodzaje na YMS: krauss organic ikrauss organic grasshoper, czym one się różnią? ktoś już o to pytał powyżej ale odpowiedzi nie widzę...
21-11-2009 13:35 chudasuka is offlineSend an Email to chudasukaHomepage of chudasukaSearch for Posts by chudasukaAdd chudasuka to your Buddy List
perfect35 perfect35 is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-1441.gif

Registration Date: 21-11-2009

Ja osobiscie polecam Kraus Pioniero .Podobie jak powyzsza jest mate koszerna.Gustuje w niej moja malzonka Big Grin

22-11-2009 10:27 perfect35 is offlineSend an Email to perfect35Search for Posts by perfect35Add perfect35 to your Buddy List
gafik gafik is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1692.jpg

Registration Date: 05-03-2010

Czy Kraus Organic i Kraus Grasshopper to nie to samo?!
Smak trawiasto-kwaskowaty, bez goryczy i cierpkości. Mi nie podszedł.
25-03-2010 23:35 gafik is offlineSend an Email to gafikSearch for Posts by gafikAdd gafik to your Buddy List
marcinos
Full Member

Registration Date: 27-12-2009

Zupełnie inna niż klasyczne yerby. Mnie nie przypadła do gustu ani trochę. Dodam jeszcze, że ma niezbyt korzystny posmak... ryby. Generalnie, nie piłem jeszcze gorszej yerby.

PS Nic z tego nie rozumiem. Po dłuższym czasie kupiłem w zestawie pół kg tej yerby. Tym razem bardzo mi smakowała, choć jest delikatna i szybko się wypłukuje. Albo mi się tak zmienił smak, abo w próbce, którą kiedyś dostałem, było coś innego...

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by marcinos: 14-07-2010 20:42.

17-04-2010 00:53 marcinos is offlineSend an Email to marcinosSearch for Posts by marcinosAdd marcinos to your Buddy List
gafik gafik is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1692.jpg

Registration Date: 05-03-2010

No i proszę! Tak narzekałem... a tu okazało się, że to jedna z moich ulubionych. Wypiłem pół kilo Grassopper'a i zamówiłem pół kilo Organic'a i dodatkowo pół kilo Gaucho.
A propos rybiego posmaku... ja bym go określił raczej jako tranowy...
02-05-2010 00:51 gafik is offlineSend an Email to gafikSearch for Posts by gafikAdd gafik to your Buddy List
Tiddo Tiddo is a male
Member

/images/avatars/avatar-1778.jpg

Registration Date: 18-07-2010

Trzecią paczkę wysiorbałem i sądzę,że to jest moja YM !
O gustach można dyskutować i autosugestią zdziałać cuda, lecz powiem tak : zarówno smakowo jak i pod względem mocy absolutnie mi odpowiada. Smile
Moim zdaniem - przynajmniej jeden z gatunków - RZECZ OBOWIĄZKOWA DLA KAŻDEGO

23-07-2010 11:52 Tiddo is offlineSearch for Posts by TiddoAdd Tiddo to your Buddy List
krukens krukens is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1687.jpg

Registration Date: 15-07-2007

Ostatnio zamówiłem paczkę Kraus Organic Uściślę może, że wszystko z napisem Organic wywołuje u mnie raczej ostrożną nieufność niż miłość. To co zdecydowało, że ją zamówiłem, to raczej sposób suszenia - bez użycia dymu.

I to czuć! Big Grin

Barrrdzo mi smakuje ta yerba. Ma posmak sianka wygrzewanego w letnim słońcu Big Grin Goryczki prawie zero, wydaje mi się więc dobrym wyborem dla początkujących yerbaczy Wink

Bardzo fajna alternatywa dla całego groma innych yerb. Wg. obowiązkowa pozycja do spróbowania dla każdego fana Yerba Mate.
09-09-2010 22:23 krukens is offlineSend an Email to krukensSearch for Posts by krukensAdd krukens to your Buddy List
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

krukens nie wiem jak smakuje sianko, ale KRAUS ORGANICA jest naprawdę PYSZNA Happy

Początkowo brakowało mi w niej charakterystycznego dla yerby dymnego szlifu, ale zakochałam się w KRAUSie od drugiego zalania.

Smak zrównoważony, mało goryczy, łagodna, ale zapewniam, że nie jest bezpłciowa i lurowata.
Harmonijna kompozycja: lekki, neutralny drewniano-słomiasty aromat.
Odrobinę szorstki, tworzy wrażenie pragnienia na języku lub w gardle.

Całkowita homeostaza, złoty środek, a w właściwie STRZAŁ W SAMO SEDNO.
Stały, niezmienny punkt w moim yerbowym rozkładzie jazdy. Nie ma prawa się znudzić.
Subtelna -polecam początkującym yerbystom Tongue

Do 3 zalania nasycenie smaku jest w normie i na trzecim proponuję zaprzestać, kolejne będą mało intensywne, wodniste i "bezpłciowe".
Moc przyzwoita, pobudza Shocked Jak dla mnie, pod tym względem, bije na głowę nawet poczciwą Rosamonte.

Po za tym ekologiczna, certyfikowana, naturalna, zdrowa - LOGO nie kłamie, jej zwolenników przybywa i będzie przybywać - PO PROSTU SZARAŃCZA Big Grin