Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Yerba a ciśnienie tętnicze » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (5): [1] 2 3 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
Yerba a ciśnienie tętnicze
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Petrus
Newbie

Registration Date: 10-06-2008

Yerba a nadciśnienie. Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Czy w przypadku nadciśnienia powinno sie zrezygnować z picia albo ograniczyć picie mate?
20-06-2008 21:54 Petrus is offlineSend an Email to PetrusSearch for Posts by PetrusAdd Petrus to your Buddy List
maciejslu maciejslu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-753.jpg

Registration Date: 01-04-2008

RE: Yerba a nadciśnienie. Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Petrus napisał(a)
Czy w przypadku nadciśnienia powinno sie zrezygnować z picia albo ograniczyć picie mate?

Nie. Według posiadanych przeze mnie źródeł na przykład Cruz de Malta jest bogata w potas, regulujący równowagę wodną w organizmie i stabilizujący ciśnienie krwi oraz zapewniający regularny rytm pracy serca. A więc jest nawet wskazana.

Podobnie Taragui Bajo Contenido de Polvo - to bogactwo witaminy B2, potasu i magnezu.

Z kolei Cruz de Malta Limon zawiera sporo witaminy PP (niacyny), regulującej poziom cukru i cholesterolu , więc też teoretycznie obniża ciśnienie.

Cruz de Malta Semidulce Endulazda - to bogactwo potasu - 302 mg w jednej porcji 50g, oraz magnezu - 90 mg w jednej porcji 50g i manganu (nie mam danych), który wpływa na przemiany tłuszczów i cholesterolu oraz reguluje pracę układu nerwowego.

Taragui Citros del Litoral też jest bogata w potas.

Więcej nie znam, ale raczej nie trzeba rezygnowac z picia mate przy nadciśnieniu. Choć lekarza to raczej nie zastąpi, bez względu na to, czy to nadciśnienie pierwotne, czy wtórne.

Rewolucja wydawnicza nadeszła!

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by maciejslu: 21-06-2008 00:01.

20-06-2008 23:52 maciejslu is offlineSend an Email to maciejsluHomepage of maciejsluSearch for Posts by maciejsluAdd maciejslu to your Buddy List
friend friend is a male
Triple Ace

Registration Date: 06-04-2008

RE: Yerba a nadciśnienie. Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
maciejslu napisał(a)
quote:
Petrus napisał(a)

Nie. Według posiadanych przeze mnie źródeł na przykład Cruz de Malta jest bogata w potas, regulujący równowagę wodną w organizmie i stabilizujący ciśnienie krwi oraz zapewniający regularny rytm pracy serca. A więc jest nawet wskazana.

Podobnie Taragui Bajo Contenido de Polvo - to bogactwo witaminy B2, potasu i magnezu.

Z kolei Cruz de Malta Limon zawiera sporo witaminy PP (niacyny), regulującej poziom cukru i cholesterolu , więc też teoretycznie obniża ciśnienie.

Cruz de Malta Semidulce Endulazda - to bogactwo potasu - 302 mg w jednej porcji 50g, oraz magnezu - 90 mg w jednej porcji 50g i manganu (nie mam danych), który wpływa na przemiany tłuszczów i cholesterolu oraz reguluje pracę układu nerwowego.

Więcej nie znam, ale raczej nie trzeba rezygnowac z picia mate przy nadciśnieniu. Choć lekarza to raczej nie zastąpi, bez względu na to, czy to nadciśnienie pierwotne, czy wtórne.

Skąd Ty masz tyle fantastycznych informacji ?
Z opakowania ?
24-06-2008 07:45 friend is offlineSend an Email to friendSearch for Posts by friendAdd friend to your Buddy List
Petrus
Newbie

Registration Date: 10-06-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Jakoś nie chce mi sie wierzyć tym teoriom o obniżaniu ciśnienia. Z tego co czytałem to Yerba zawiera kofeinę i to prawie tyle co kawa, a większość ludzi na forum pisze, że jest pobudzonym po wypiciu a niekiedy nawet nie może zasnąć ( ja jak wiecz. wypiłem też nie mogłem) Także wydaje mi się, że trzeba uważać z ilością picia przy nadciśnieniu.
24-06-2008 19:30 Petrus is offlineSend an Email to PetrusSearch for Posts by PetrusAdd Petrus to your Buddy List
Mr Markus Mr Markus is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-609.jpg

Registration Date: 24-06-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam!
Jestem yerbomaniakiem od 1 roku. Od 30 lat leczę sie na cukrzycę, chorobę wieńcową (by-passy), nadciśnienie, depresję, lęki napadowe...
Yerby spróbowałem przypadkiem jako zielonej herbaty.
Jestem żywym przykładem dobroczynnego działania yerby na organizm ludzki. Chory, sterany zyciem organizm.
Dziś jestem na 4 etapie odwyku od leków przeciwlękowych, nie biorę insuliny, ciśnienie mam 120/75, od kilku miesięcy miałem kilka lekkich napadów lęku ale obyło na wmówieniu sobie, że nic się nie dzieje Happy , zrzuciłem kilka kg z wagi bez diety.
I kto tu ma wątpliwości?
Potwierdzeniem tego co piszę są moje kompleksowe badania sprzed 2 lat i aktualne.
I to wszystko zawdzięczam YERBIE.
Dodać jeszcze muszę, że nigdy nie mogłem pić kawy (delirka i lęki) a yerby utylizuję ok 1,5 kg na miesiąc Roll Eyes i samopoczucie mam bardzo dobre.
Chętnie odpowiem na pytania Pleased
Pozdrawiam...
Mr Markus

24-06-2008 21:21 Mr Markus is offlineSend an Email to Mr MarkusHomepage of Mr MarkusSearch for Posts by Mr MarkusAdd Mr Markus to your Buddy List
aree1987 aree1987 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-573.jpg

Registration Date: 01-08-2007

quote:
Mr Markus napisał(a)
Witam!
Jestem yerbomaniakiem od 1 roku. Od 30 lat leczę sie na cukrzycę, chorobę wieńcową (by-passy), nadciśnienie, depresję, lęki napadowe...
Yerby spróbowałem przypadkiem jako zielonej herbaty.
Jestem żywym przykładem dobroczynnego działania yerby na organizm ludzki. Chory, sterany zyciem organizm.
Dziś jestem na 4 etapie odwyku od leków przeciwlękowych, nie biorę insuliny, ciśnienie mam 120/75, od kilku miesięcy miałem kilka lekkich napadów lęku ale obyło na wmówieniu sobie, że nic się nie dzieje Happy , zrzuciłem kilka kg z wagi bez diety.
I kto tu ma wątpliwości?
Potwierdzeniem tego co piszę są moje kompleksowe badania sprzed 2 lat i aktualne.
I to wszystko zawdzięczam YERBIE.
Dodać jeszcze muszę, że nigdy nie mogłem pić kawy (delirka i lęki) a yerby utylizuję ok 1,5 kg na miesiąc Roll Eyes i samopoczucie mam bardzo dobre.
Chętnie odpowiem na pytania Pleased
Pozdrawiam...
Mr Markus

Taaaaaaak mamy dowód nareszcie! Nasz Święty Gral Wink
24-06-2008 22:19 aree1987 is offlineSend an Email to aree1987Homepage of aree1987Search for Posts by aree1987Add aree1987 to your Buddy List
maciejslu maciejslu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-753.jpg

Registration Date: 01-04-2008

quote:
friend napisał(a)
quote:
maciejslu napisał(a)
quote:
Petrus napisał(a)

Skąd Ty masz tyle fantastycznych informacji ?
Z opakowania ?

Zbieram pożyteczne informacje skąd się da; z opakowań, z internetu, z książek, zewsząd Big Grin

Poza tym przygotowywałem kiedyś opisy różnych gatunków yerba mate do zaprzyjaźnionego sklepu, więc wszystko mam zebrane w tabelkach, które stale uzupełniam.

P.S. O włosach (która mate jest najlepsza, żeby lepiej rosły) odpisałem Ci na PW.

Rewolucja wydawnicza nadeszła!
25-06-2008 16:00 maciejslu is offlineSend an Email to maciejsluHomepage of maciejsluSearch for Posts by maciejsluAdd maciejslu to your Buddy List
Don Azote
Double Ace

Registration Date: 14-06-2008

quote:
Petrus napisał(a)
a większość ludzi na forum pisze, że jest pobudzonym po wypiciu a niekiedy nawet nie może zasnąć.

U mnie alert już nieaktualny. Od 2 dni normalnie zasypiam. Mimo, iż yerba jest w obrocie.

25-06-2008 16:33 Don Azote is offlineSend an Email to Don AzoteSearch for Posts by Don AzoteAdd Don Azote to your Buddy List
Full Member

A tak! Dla mnie to Święty Graal!
W 2003 była operacja na otwartym serduchu i fura leków przez 5 lat.
Teoretycznie by-passy żylne zużywaja się po 3 latach, tętnicze po 5.
Brzmiało to jak wyrok.
Ale znalazłem swój Święty Graal u Pauli w Argentynie Happy

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Mr Markus: 25-06-2008 19:42.

25-06-2008 18:47 Mr Markus is offlineSend an Email to Mr MarkusHomepage of Mr MarkusSearch for Posts by Mr MarkusAdd Mr Markus to your Buddy List
Lend
Triple Ace

/images/avatars/avatar-681.gif

Registration Date: 29-03-2008

Niektóre rzeczy na temat właściowosci leczniczych Yerby to przesada i chwyt marketingowy ale na pewno w odpowiednich ilościach jest ona bardzo zdrowa i pozytywnie wpływa na organizm.

30-06-2008 17:09 Lend is offlineSend an Email to LendSearch for Posts by LendAdd Lend to your Buddy List
Full Member

Tja! Masz rację Pleased
Yerba Mate nie dla idiotów Big Grin

30-06-2008 17:59 Mr Markus is offlineSend an Email to Mr MarkusHomepage of Mr MarkusSearch for Posts by Mr MarkusAdd Mr Markus to your Buddy List
sensymilia sensymilia is a female
Member

/images/avatars/avatar-1183.gif

Registration Date: 10-07-2008

Yerba a nadciśnienie Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

witam
jeśli już istnieje taki topic to poproszę o nakierowanie(nie mogę nic znaleźć)

Wyczytałam na necie, że yerba nie powoduje podniesienia ciśnienia...
ale istotniejsze dla mnie wiadomości uzyskam od Was, osób, które doświadczyły mate na sobie....
mój mąż ma czasem dość wysokie ciśnienie....czy picie yerby mu nie zaszkodzi?

14-07-2008 14:11 sensymilia is offlineSend an Email to sensymiliaSearch for Posts by sensymiliaAdd sensymilia to your Buddy List
cinul cinul is a male
Lord

/images/avatars/avatar-617.jpg

Registration Date: 18-04-2008

mam nadciśnienie, biorę lekarstwa stale. po nadmiarze kawy bywały problemy, a po yerbie jest OK Smile

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by cinul: 14-07-2008 14:37.

14-07-2008 14:35 cinul is offlineSend an Email to cinulSearch for Posts by cinulAdd cinul to your Buddy List
sensymilia sensymilia is a female
Member

/images/avatars/avatar-1183.gif

Registration Date: 10-07-2008

mucios gracias, senior Smile

14-07-2008 14:56 sensymilia is offlineSend an Email to sensymiliaSearch for Posts by sensymiliaAdd sensymilia to your Buddy List
maly maly is a male
Full Member

Registration Date: 07-07-2008

ya też po yerbie nieodczułem niczego złegoHappy

14-07-2008 15:53 maly is offlineSend an Email to malySearch for Posts by malyAdd maly to your Buddy List
centeo centeo is a male
Member

/images/avatars/avatar-653.jpg

Registration Date: 09-07-2008

Ja po pierwszym zalaniu yerby zrobiłem się czerwony na buzi, widocznie jak Wojciech C. opowiadał jest to wynik działania jednej szklaneczki kawy po pierwszym zalaniu? przy następnych mam nadzieję że nie będzie podobnego efektu Big Grin

17-07-2008 19:39 centeo is offlineSend an Email to centeoSearch for Posts by centeoAdd centeo to your Buddy List
Full Member

Znam kilka osób, którzy prez kilka dni a nawet tygodni mieli co najmniej dziwne objawy. Biegunka, podwyższone ciśnienie, senność, bezsenność,wzmożony apetyt, niechęć do jedzenia... To wszystko zależy od organizmu. Trzeba przetrzymać. Mnie się udało od pierwszego siorbnięcia Happy . Nagła poprawa przemiany materii, zauważalny kop bez delirki jak po cafe i trzymający poprawę nastroju przez cały dzień, zdrowy sen i łatwe wybudzenie, przestałem się pocić, częste sikanie = wydalanie toksyn... Dużo by jeszcze pisać...
Jeśli masz aparat to sobie kontroluj ciśnienie bo jeśli nie spadnie to może być niebezpieczne i musisz zrezygnować z yerby. Myślę że przez kilka dni wytrzymasz aż przetrzymasz. W zasadzie yerba obniża ciśnienie i na większość tak właśnie działa. Napisz do jakich wartości dochodzi Twoje ciśnienie.

17-07-2008 20:10 Mr Markus is offlineSend an Email to Mr MarkusHomepage of Mr MarkusSearch for Posts by Mr MarkusAdd Mr Markus to your Buddy List
centeo centeo is a male
Member

/images/avatars/avatar-653.jpg

Registration Date: 09-07-2008

Zrobię jutro test, zmierzę sobie ciśnienie przed yerbą i 15 minut po pierwszym zalaniu Big Grin

Brak delirki, ciśnienie odnoszę wrażenie że w miarę szybko zeszło...

Zobaczymy jutro Cool

This post has been edited 3 time(s), it was last edited by centeo: 17-07-2008 21:34.

17-07-2008 21:31 centeo is offlineSend an Email to centeoSearch for Posts by centeoAdd centeo to your Buddy List
lemur
Newbie

Registration Date: 14-09-2008

Bzdura. Yerba podnosi ciśnienie. Po wypiciu kilku zalań ciśnienie skacze mi do 140 - normalnie mam 120. To działanie jest w pełni uzasadnione, yerba mate zawiera kofeinę. "Dokładne badania wykazały, że przeciętna zawartość kofeiny w suchej masie liści yerba to od 0,7 do 2 proc., czyli niewiele mniej niż w ziarnach kawy (1-2,5 proc.)." Tym bardziej że yerby nasypuje się do 3/4 objętości kubka, nie tak jak w przypadku kawy 2/3 łyżeczki. Więc proszę nie pociskać kitów że mate obniża ciśnienie. Oczywiście zdaję sobie sprawę że jedni są bardziej wrażliwi na działanie kofeiny niż inni. Konkludując, osobiście nie polecam mate osobom z nadciśnieniem. Pozdrawiam.
18-09-2008 15:34 lemur is offlineSearch for Posts by lemurAdd lemur to your Buddy List
Full Member

Kofeina bezpośrednio nie podnosi ciśnienia. Nadmierne ilości spożytej kawy powoduje wypłukanie magnezu i potasu z krwi i to powoduje spadek przewodności i wzrost ciśnienia u niektórych osobników Pleased . Yerba zawiera między innymi tak dużo tych właśnie składników, że o podwyższonym ciśnieniu mowy być nie może Tongue Jak pisałem wcześniej są różne reakcje u początkujących ale z czasem przeważnie przechodzą. Jeśli nie przejdą trza zrezygnować z siorbania. Ja jestem żywym przykładem nadciśnieniowca po 2 zawałach i by-passach Cool

18-09-2008 16:57 Mr Markus is offlineSend an Email to Mr MarkusHomepage of Mr MarkusSearch for Posts by Mr MarkusAdd Mr Markus to your Buddy List
Pages (5): [1] 2 3 next » ... last » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Yerba a ciśnienie tętnicze

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: