Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Mieszanki » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (4): [1] 2 3 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
Mieszanki
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Lend
Triple Ace

/images/avatars/avatar-681.gif

Registration Date: 29-03-2008

Mieszanki Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam ,jakie mieszanki Yerbek robicie ja dzisiaj sobie zmieszałem 2 gatunki Colon oraz Targui ta cytrynowa
Efekt?: poprostu coś wspaniałego ,Colon dodał słodkiego posmaczku ,targui cytrynowego + goryczka colona i aromat Targui naprawde super! polecam wymieszać w proporcjach 3 części Targui i 2 części Colona Smile

27-04-2008 16:12 Lend is offlineSend an Email to LendSearch for Posts by LendAdd Lend to your Buddy List
blackangelek
Double Ace

Registration Date: 04-04-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

w proporcjach 3 do 1 la marced de campo + taragui litoral Smile
07-05-2008 17:44 blackangelek is offlineSend an Email to blackangelekSearch for Posts by blackangelekAdd blackangelek to your Buddy List
rachool
Lord

Registration Date: 26-08-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

pol na pol canarias + cruz de malta despelada ...

i jest impreza Big Grin Big Grin
08-05-2008 16:19 rachool is offlineSend an Email to rachoolSearch for Posts by rachoolAdd rachool to your Buddy List
Lend
Triple Ace

Thread Starter Thread Started by Lend

Ciekawe ciekawe ^^

11-05-2008 21:10 Lend is offlineSend an Email to LendSearch for Posts by LendAdd Lend to your Buddy List
maciejslu maciejslu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-753.jpg

Registration Date: 01-04-2008

Ja mam taką domową mieszankę "na winie" - wrzucam tam do niej, co mi się pod rękę nawinie, czyli yerba mate (najchętniej Taragui z Cruz de Maltą), suszone skórki z owoców cytrusowych, werbenę, trochę guarany, ostatnio suszone wiśnie. Zależnie od pory roku wychodzi albo letnia owocowa, albo korzenno-rozgrzewająca (wtedy imbir, cynamon i goździki).

Rewolucja wydawnicza nadeszła!
11-05-2008 22:10 maciejslu is offlineSend an Email to maciejsluHomepage of maciejsluSearch for Posts by maciejsluAdd maciejslu to your Buddy List
super_niunka super_niunka is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1155.jpg

Registration Date: 01-01-2008

quote:
maciejslu napisał(a)
Ja mam taką domową mieszankę "na winie" - wrzucam tam do niej, co mi się pod rękę nawinie, czyli yerba mate (najchętniej Taragui z Cruz de Maltą), suszone skórki z owoców cytrusowych, werbenę, trochę guarany, ostatnio suszone wiśnie. Zależnie od pory roku wychodzi albo letnia owocowa, albo korzenno-rozgrzewająca (wtedy imbir, cynamon i goździki).

Czy to jakaś mikstura na przeziębienie?Big Grin Pomysłowe, nawet inspirująceBig Grin
11-05-2008 22:51 super_niunka is offlineSend an Email to super_niunkaHomepage of super_niunkaSearch for Posts by super_niunkaAdd super_niunka to your Buddy List
Lord

quote:
super_niunka napisał(a)
quote:
maciejslu napisał(a)

Czy to jakaś mikstura na przeziębienie?Big Grin Pomysłowe, nawet inspirująceBig Grin

Generalnie herbata czarna z dodatkiem imbiru, cynamonu, goździków i miodu - to mój ulubiony napitek do cygar. Spróbowałem z yerbą - też wychodzi smaczna.

Skórka pomarańczowa jako dodatek pasuje prawie do wszystkiego, więc też polecam, podobnie jak skórka z grapefruitów.

11-05-2008 23:05 maciejslu is offlineSend an Email to maciejsluHomepage of maciejsluSearch for Posts by maciejsluAdd maciejslu to your Buddy List
verelle verelle is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-508.png

Registration Date: 07-05-2008

A ja tak spróbowałem:
60% Union Brzoskwiniowej + 40% Noblezy Gaucha Moliende... zapach wyśmienity! A smak? Orzeźwiający... ale tylko na ciepło! Pod koniec 2 zalania dolałem łyżkę miodu - całkiem, całkiem Wink Teraz próbuję w odwrotnych proporcjach, ale z Rosamonte miast Union... Zobaczymy co z tego będzie Smile
Jedna rada - nie mieszajcie nigdy Yerby z syropem wiśniowym!
19-05-2008 16:32 verelle is offlineSend an Email to verelleSearch for Posts by verelleAdd verelle to your Buddy List
Lord

quote:
verelle napisał(a)Jedna rada - nie mieszajcie nigdy Yerby z syropem wiśniowym!

A czemu?

Mnie smak wiśniowy do yerby pasuje, sam do domowej mieszanki dodaję zawsze nieco suszonych wiśni...

19-05-2008 21:32 maciejslu is offlineSend an Email to maciejsluHomepage of maciejsluSearch for Posts by maciejsluAdd maciejslu to your Buddy List
cinul cinul is a male
Lord

/images/avatars/avatar-617.jpg

Registration Date: 18-04-2008

canarias + la oracion Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

ostatnio mieszam pół na pół canarias z la oracion. powodem eksperymentu był brak cierpliwości do canarias ale spodobało mi się. taki przyjemny, delikatny, słodkawy smak, a moc ma!

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by cinul: 27-05-2008 13:02.

27-05-2008 13:00 cinul is offlineSend an Email to cinulSearch for Posts by cinulAdd cinul to your Buddy List
Lend
Triple Ace

Thread Starter Thread Started by Lend

Ja tam zalałem raz Yerba Wiśniowym Powerade Big Grin i było smaczne też ,wydaje mi się ,że Wisienki pasują do Yerbki ,ciekawe czy wisniówka tez ;p?

31-05-2008 12:19 Lend is offlineSend an Email to LendSearch for Posts by LendAdd Lend to your Buddy List
krtek
Double Ace

/images/avatars/avatar-864.jpg

Registration Date: 11-07-2008

mieszanka CdM i Taragui naranja Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

dziś próbowałem mieszanki CdM i Taragui naranja (w proporcjach 3:1) - nie polecam, przynajmniej na ciepło, szkoda dobrej yerby
11-08-2008 11:19 krtek is offlineSend an Email to krtekSearch for Posts by krtekAdd krtek to your Buddy List
bubbl bubbl is a male
Member

/images/avatars/avatar-659.jpg

Registration Date: 10-07-2008

e tam. ja robie tak. biere matero, sypie do niego wszystko sypkie co mam pod reka, lacznie ze swierzo zeskrobanym tynkiem ze sciany, wkladam do matero i czekam. i miesza sie. i miesza. i miesza. i miesza. a potem zalewam woda, odstawiam na kilka dni i podaje psu. sasiadow. tak na wzmocnienie

30-08-2008 19:37 bubbl is offlineSend an Email to bubblHomepage of bubblSearch for Posts by bubblAdd bubbl to your Buddy List
kokos
unregistered
Thumb Up! pozytywna mieszanka Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

"Z waszych połączonych sił powstałem Ja - Kapitan Planeta !!!" Cool

Znana fraza z bajki pomogła mi wpaść na pewien pomysł. Postanowiłem dobrać różne rodzaje yerba mate, biorąc pod uwagę to, czym poszczególny gatunek się charakteryzuje. No i zmieszałem sobie Cruz de Malta Despalada z CBSe Silueta. CdM wybrałem ze względu na jej silne działanie pobudzające, dla mnie absolutnie bezkonkurencyjna w tej kwestii (a niejedną despalade już przetrawiłem). Natomiast CBSe znany jest z bogatego składu, licznych witamin i innych zdrowych substancji. Tym sposobem zawarłem w mixie dwie uzupełniające się jerbki. Smakowo nic się nie gryzie i przez goryczkę CdM przedziera się posmakowa ziołowa nuta CBSe. Dla mnie odlot. Polecam Cool
09-12-2009 14:33
mercy275 mercy275 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1443.jpg

Registration Date: 11-10-2009

Żyjesz jeszcze? Tak pytam, bo bogate to było, nie ma co Wink
Nie zrobię tak, bo stać mnie tlyko na jedną paczkę aż do zużycia, ale oczywiście polecam.
10-12-2009 21:17 mercy275 is offlineSend an Email to mercy275Homepage of mercy275Search for Posts by mercy275Add mercy275 to your Buddy List
mr.tunczyk
Double Ace

Registration Date: 11-12-2008

Ale jak masz dwie paczki to logicznym jest, że starczy Ci na dwa razy dłużej, więc wychodzi na jedno.
24-12-2009 19:42 mr.tunczyk is offlineSend an Email to mr.tunczykSearch for Posts by mr.tunczykAdd mr.tunczyk to your Buddy List
kleciu kleciu is a male
Junior Member

Registration Date: 11-08-2009

Ja wlasnie pije pierwsze zalanie Rosamonte + Pajarito (dwie elaborady). Tak 3/4 Rosamonte i 1/4 Pajarito. Jak dla mnie smakuje pysznie.Yerba ma wiecej goryczki i dymnego zapachu po Pajarito. Zobaczymy za jakis czas jak z moca Smile
27-12-2009 11:31 kleciu is offlineSend an Email to kleciuSearch for Posts by kleciuAdd kleciu to your Buddy List
saku saku is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1508.jpeg

Registration Date: 22-02-2009

Ja ostatnio wymieszałem Rosamonte z zieloną herbatą, i muszę przyznać że w smaku całkiem całkiem. Ogólnie to miło odpręża. Co do proporcji to wsypałem na dno tykwy z której pijam YM tyle samo zielonej herbaty ile bym zaparzał w filiżance, i dosypałem do tego standardową ilość Rosamonte.

Kontakt Skype STRAŻNIKA FORUM- saku_sk
03-02-2010 00:11 saku is offlineSearch for Posts by sakuAdd saku to your Buddy List
Moniak Moniak is a female
Member

/images/avatars/avatar-1513.jpg

Registration Date: 06-02-2010

tez wczoraj zrobiłam mieszankę Mate limona(nie znam firmy bo zakupiłam małą porcje z puszki w herbaciarni) z zielona żurawina i truskawka i efekt zadowalający... fajna kompozycja; proporcje 1/4 Yerby i 2plaskie łyżeczki zielonej Smile

07-02-2010 12:29 Moniak is offlineSend an Email to MoniakSearch for Posts by MoniakAdd Moniak to your Buddy List
karred karred is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1248.gif

Registration Date: 06-10-2007

Dziś pierwszy raz zrobiłem sobie mały miksik. Nie zrobiłem tego co prawda z chęci eksperymentowania, tylko z konieczności. Po prost zostało mi w pracy ok 20 gram Pajarito i ok. 10 gram CBS's miodowej...
zmieszałem, zalałem... szału nie ma, ale tragedii też nie!
Ot-taka lekko miodowa Pajarito wyszła (no bo cóż innego miało wyjść? Nie spodziewałem się ze wyjdzie Miętowo, cebulowa yerba... Wink

16-04-2010 11:38 karred is offlineSend an Email to karredHomepage of karredSearch for Posts by karredAdd karred to your Buddy List
Pages (4): [1] 2 3 next » ... last » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Mieszanki

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: