Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » palenie w zoladku » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (2): [1] 2 next » Post New ThreadPost Reply
palenie w zoladku
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
yzihs
Lord

/images/avatars/avatar-26426.jpg

Registration Date: 18-02-2010

palenie w zoladku Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Zaparzylem dzis wieksze pol kubka Rosamonte despelada.Wypilem trzy zalania, smakowo byla ok ale zaczalem odczuwac takie palenie w zoladku. Jakichs problemow z zoladkiem do tej pory nie mialem.Pije od niedawna YM.
Mieliscie takie objawy?
28-02-2010 19:26 yzihs is offlineSend an Email to yzihsSearch for Posts by yzihsAdd yzihs to your Buddy List
Daro
Newbie

/images/avatars/avatar-1786.jpg

Registration Date: 26-02-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Też jestem świeżynką, piję na czczo i nic takiego nie zanotowałem...
Przejrzyj sobie jadłospis z dziś i wczoraj. Szukałbym przyczyn gdzie indziej. Jedzenie: za ostro, za tłusto, za dużo, warzywa ze skórką (pomidor, ogórek).

28-02-2010 20:50 Daro is offlineSend an Email to DaroSearch for Posts by DaroAdd Daro to your Buddy List
czamlej czamlej is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1458.jpg

Registration Date: 14-10-2009

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Czasami, może max z 2 razy w miesiącu zdarza mi się objaw jaki opisujesz. Myślę, że może to być spowodowane zwiększonym wydzielaniem kwasów żołądkowych po yerbie. Nie znam się na tym, ale tak mi to wygląda. Jednak jakoś nie dokucz mi to na tyle żeby się nad tym specjalnie zastanawiał. Póki co żyję i mam się dobrze Smile Co nie znaczy, że w Twoim wypadku będzie podobnie. Obserwuj i wyciągaj wnioski. Te same rzeczy jednym służą doskonale a innym nie.

Nigdy nie pozwalajcie ludziom upaść, przeciwnie, sprawiajcie by wzrastali. Buddyzm naucza o współczuciu, a nie o litości. Pomaga ludziom, czyniąc ich silnymi i pozwalając im stanąć na własnych nogach.
28-02-2010 21:17 czamlej is offlineSend an Email to czamlejSearch for Posts by czamlejAdd czamlej to your Buddy List
yzihs
Lord

Thread Starter Thread Started by yzihs

Rzucilem sie od poczatku na mocne gatunki: pajarito, pipore, despelady ..smakowo sa ok ale dzis widzac,ze slabo na mnie jakos dzialaja postanowilem zrobic siekiere i oto efekt Wink
Gdzies czytalem zeby zalewac niedogotowana (zywaWink woda - -to tez moglo zrobic swoje.Wczesniej wode doprowadzalem do wrzenia. Wode do picia biore z kranu poprzez filtr z odwrocona osmoza w tym filtry (weglowy, mineralizatror itp).Po polrocznym uzytkowanui filtra, pierwszy filtr wyglada tak:

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by yzihs: 28-02-2010 21:34.

28-02-2010 21:34 yzihs is offlineSend an Email to yzihsSearch for Posts by yzihsAdd yzihs to your Buddy List
Meszuge
Emperor

/images/avatars/avatar-8061.jpg

Registration Date: 11-01-2010

quote:
yzihs napisał(a)
Po polrocznym uzytkowanui filtra, pierwszy filtr wyglada tak:

Ty się chwalisz, czy skarżysz? :-)

28-02-2010 21:41 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
yzihs
Lord

Po zastanowieniu to rzeczywiscie rodzaj jedzenia mogl miec znaczenie.Nie mailem dzis ochoty na obiad z miesem i jadlem tylko surowke, wczesniej jakies chrupki kukurydziane.
Opisalem jaki mam filtr ze wzgledu na to, ze nie ma takiej koniecznosci doprowadzenia wody do wrzenia.
01-03-2010 00:34 yzihs is offlineSend an Email to yzihsSearch for Posts by yzihsAdd yzihs to your Buddy List
Materkowo
unregistered

yerbe zalewasz prawidlowo , jezeli wody niezagotowujesz, wylaczasz doslownie sekunde przed zagotowaniem ( yerbe zalewa sie biala woda). Natomiast jezeli masz wrzody lub nadkwasote zoladka to zapomnij o yerba mate. Ponadto czesto ludzi zamula yerba pita bez cukru, lub na pusty zoladek.
Pozdrawiam
Paula.
Ps. sa tez inne czynniki ktore moga wplywac na twoje samopoczucie niezaleznie od yerba mate
01-03-2010 00:52
Johns Johns is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-742.jpg

Registration Date: 10-09-2008

Nigdy nie doświadczyłem palenia w żołądku po yerbie, ale faktycznie może to od sposobu odżywiania albo od dolegliwości o których nie wiedziałeś do tej pory...? pozdrawiam
01-03-2010 14:52 Johns is offlineSend an Email to JohnsSearch for Posts by JohnsAdd Johns to your Buddy List
Ghosthunter Ghosthunter is a male
Triple Ace

Registration Date: 14-07-2007

Spróbuj nie pić na pusty żołądek, może pomoże. W razie czego postaraj się obserwować w jakich okolicznościach występują nieprzyjemne objawy i ich unikać. Może warto się udać do lekarza bo palenie w żołądku bez konkretnej przyczyny jest chyba dość niepokojące. Dbaj o zdrowie.
02-03-2010 12:01 Ghosthunter is offlineSend an Email to GhosthunterSearch for Posts by GhosthunterAdd Ghosthunter to your Buddy List
yzihs
Lord

Pilem w poniedzialek i dzis rano pipore (do salybych tez nie nalezy) bylo ok. Juz jadlem normalnie a jakies same warzywka Wink .
No ale jak sie sypie wieksze 2/3 suszu despelady na 200ml kubek i pije prawie na czczo to sie nie ma moze co dziwic.Ostanio bralem leki i to tez moglo miec wplyw.
02-03-2010 16:12 yzihs is offlineSend an Email to yzihsSearch for Posts by yzihsAdd yzihs to your Buddy List
krzem krzem is a male
Lord

/images/avatars/avatar-956.gif

Registration Date: 22-12-2008

quote:
yzihs napisał(a)
Opisalem jaki mam filtr ze wzgledu na to, ze nie ma takiej koniecznosci doprowadzenia wody do wrzenia.

uwaga ogólna - dzielisz zapałkę na czworo .....

uwaga szczegółowa - na jakiej podstawie uważasz ze nie musisz gotować wody?

quote:
yzihs napisał(a)
Wode do picia biore z kranu poprzez filtr z odwrocona osmoza w tym filtry (weglowy, mineralizatror itp).

woda z takiego układu WYMAGA zagotowania (dezynfekcji), chyba, że celowo stymulujesz sobie układ immunologiczny bakteriami.... Cool
03-03-2010 13:37 krzem is offlineSend an Email to krzemSearch for Posts by krzemAdd krzem to your Buddy List
yzihs
Lord

quote:

Odpowiedz od dystrybutora filtrow:
quote:
wg. danych zależnych i niezaleznych skuteczność wynosi 99,99% , wiem że praktycznie wszyscy moi klienci (kilka tys rodzin .) pije bez gotowania ,problem może wystapić jedynie w ciągle skazonych studniach ,wtedy zalecam dodatkowo lampę UV

I nie jest to jakis wymyslny filtr co kosztuje kilka tys, tylko kilkaset zl.
03-03-2010 23:30 yzihs is offlineSend an Email to yzihsSearch for Posts by yzihsAdd yzihs to your Buddy List
gafik gafik is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1692.jpg

Registration Date: 05-03-2010

quote:
Materkowo napisał(a)
yerbe zalewasz prawidlowo , jezeli wody niezagotowujesz, wylaczasz doslownie sekunde przed zagotowaniem ( yerbe zalewa sie biala woda). Natomiast jezeli masz wrzody lub nadkwasote zoladka to zapomnij o yerba mate. Ponadto czesto ludzi zamula yerba pita bez cukru, lub na pusty zoladek.
Pozdrawiam
Paula.
Ps. sa tez inne czynniki ktore moga wplywac na twoje samopoczucie niezaleznie od yerba mate

Dlaczego z nadkwasotą mam zapomnieć o ym? Ja mam właśnie tą przypadłość i jeszcze reflux i piję bardzo dużo ym i czuję się lepiej... zwłaszcza po Cachamate... ale mam problem z gazami Frown
28-03-2010 23:52 gafik is offlineSend an Email to gafikSearch for Posts by gafikAdd gafik to your Buddy List
krzem krzem is a male
Lord

quote:
yzihs napisał(a)
quote:

Odpowiedz od dystrybutora filtrow:
quote:
wg. danych zależnych i niezaleznych skuteczność wynosi 99,99% , wiem że praktycznie wszyscy moi klienci (kilka tys rodzin .) pije bez gotowania ,problem może wystapić jedynie w ciągle skazonych studniach ,wtedy zalecam dodatkowo lampę UV

I nie jest to jakis wymyslny filtr co kosztuje kilka tys, tylko kilkaset zl.

tia.... a pan dystrybutor, prócz tego, że jest handlarzem i trzepie na Tobie (naiwnym) kasiorę, to jakie ma wykształcenie, że mu tak ufasz?

uwierz na słowo... lub poszukaj sobie w sieci...

filtry z wypełnieniem z węgla aktwnego, dzięki rozbudowanej powierzchni, a co za tym idzie właściwościom sorpcyjnym, są DOSKONAŁYM podłożem do immobilizacji i rozwoju komórek bakteryjnych... komórki takie mogą uwalniać do wody toksyny lub być wynoszone z filtra...

wkład mineralizacyjny - j.w.

oczywiście, że możesz używać lamp UV .. możesz też zastosować ultradźwięki, promienie gamma albo wytwornicę ozonu... tylko PO CO? skoro ten sam efekt da Ci zwyczajne gotowanie .... Smile
29-03-2010 08:28 krzem is offlineSend an Email to krzemSearch for Posts by krzemAdd krzem to your Buddy List
gafik gafik is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1692.jpg

Registration Date: 05-03-2010

Ca-Fe Bi-Ba Be-Co-Ni-K Kranówa... rządzi Big Grin Cool
29-03-2010 23:32 gafik is offlineSend an Email to gafikSearch for Posts by gafikAdd gafik to your Buddy List
krzem krzem is a male
Lord

ja ufam kranówce bardziej niż bijącym tu i ówdzie źródełkom, do ktorych to ciągną wycieczki z butelkami PET

no i co do węgla aktywnego jeszcze dwa zdania...
węgiel aktywny to doskonały sposób domowego uzdatniania wody, jej poprawiania.. usuwa np związki odpowiedzialne za "chlorowy" zapach wody... ale może być doskonałym podłożem do rowoju mikroorganizmów i wtórnego zakażania wody!
wodę za filtrem trzeba przegotować!

tak...tylko, że zeszliśmy z tematu Big Grin
30-03-2010 07:02 krzem is offlineSend an Email to krzemSearch for Posts by krzemAdd krzem to your Buddy List
Meszuge
Emperor

/images/avatars/avatar-8061.jpg

Registration Date: 11-01-2010

quote:
krzem napisał(a)
ja ufam kranówce bardziej niż bijącym tu i ówdzie źródełkom, do ktorych to ciągną wycieczki z butelkami PET

Zwłaszcza jeśli te źródełka ulokowane są w pobliżu wysypisk śmieci, hałd obornika itp. :-)

01-04-2010 07:10 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
yzihs
Lord

quote:
Zwłaszcza jeśli te źródełka ulokowane są w pobliżu ...

Znam zrodelko przy pewnym sanktuarium, ktore bije ok 1 km w dole od cmentarza skad ludzie biora wode do butelek.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by yzihs: 01-04-2010 13:51.

01-04-2010 13:51 yzihs is offlineSend an Email to yzihsSearch for Posts by yzihsAdd yzihs to your Buddy List
Trivecik Trivecik is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-2080.jpg

Registration Date: 02-01-2010

Ja znam taką wioskę która znajduje się na takiej górze , gdzie tak jakby nad wioską znajduje się cmentarz ( znaczy się wyżej ) a ludzie w tej wiosce biorą wodę ze studni .

Nie ma spania !
01-04-2010 14:18 Trivecik is offlineSend an Email to TrivecikSearch for Posts by TrivecikAdd Trivecik to your Buddy List
FrancisBegbie FrancisBegbie is a male
Member

/images/avatars/avatar-1961.jpg

Registration Date: 04-06-2010

To jak z tym piciem mate na czczo ? jest jakiś z tym ogólnie znany problem? Lubię przysiorbać z rańca samego, w mojej opinii bardziej kopie i super trawienie mam wówczas...

Z reguły nie lubię śniadań a już na pewno obfitych w przeciwnym razie czuję się strasznie dziwnie(ciężko). Mate z rana daje mi więcej wigoru i to bardzo pozytywnie wpływa na cały dzień Smile

Problem jest jednak w tym, że coś ostatnio często w dzień mnie atakuje zgaga i nie jestem pewien czy to nie aby przez to, że ruszam zdobywać nowy dzień bez posiłku a i matę jak walnę to dobrą siekierę...

hmm?
03-08-2010 10:08 FrancisBegbie is offlineSend an Email to FrancisBegbieSearch for Posts by FrancisBegbieAdd FrancisBegbie to your Buddy List
Pages (2): [1] 2 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » palenie w zoladku

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: