Yerba Mate Forum » Gatunki » Selecta » Selecta Premium » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Selecta Premium
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

Selecta Premium Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Selecta Premium

quote:
Selecta Premium została przygotowana w wyjątkowy sposób. Poprzez proces selekcji roślin i leżakowania uzyskano doskonały smak i aromat. Uważana za jedną z najlepszych paragwajskich marek yerba mate. Specjalnie selekcjonowana, do produkcji trafiają tylko najlepsze, najbardziej aromatyczne, pełne witamin i minerałów listki yerba mate z gałązkami.

- susz typowy dla tej marki, ze sporą ilością pyłu

- najlepsza Selecta, jaką piłam (ma w sobie coś podobnego do La Merced de Monte, chociaż aromat bardziej intensywny)
Po otworzeniu paczki dopadł mnie ten specyficzny, wyraźny, "selec-ci" zapach, którego nie znoszę....ale w smaku aksamitna, przyjemna, z ostrym akcentem

- dość dobre właściwości pobudzające...jedna z niewielu yerbek, które bardzo szybko podnoszą mi ciśnienie, pojawia się uczucie pulsowania w skroniach

summa summarum fajna yerbka, smak zrównoważony... ma charakter, nie jest mdła, przy równoczesnej głębi ...łagodności?...

Yerba z klasą i dużą dawką PREMIUM od co !!! Big Grin

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by INES777: 23-02-2011 23:08.

23-02-2011 23:05 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:

Zestaw startowy Kraus Tylko: 12.10 zł

23-02-2011 23:05
poko poko is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-2172.jpg

Registration Date: 15-07-2011

RE: Selecta Premium Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
INES777 napisał(a)

- dość dobre właściwości pobudzające...jedna z niewielu yerbek, które bardzo szybko podnoszą mi ciśnienie, pojawia się uczucie pulsowania w skroniach

Widac, ze co czlowiek, to dzialanie. Na mnie nie ma zadnego pobudzajacego dzialania, nie podnosi cisnienia (no, chyba, ze z powodu zbyt mocnego zmielenia i przez to zbyt duzego zapylenia). Mi cisnienie podnosi Rosamonte - nawet con palo. Do tego powoduje potezne bole glowy. Selecta nie robi mi takiej krzywdy.

Smak jak na Premium dosyc zrownowazony.
06-12-2011 19:00 poko is offlineSend an Email to pokoSearch for Posts by pokoAdd poko to your Buddy List
The Godfather

Thread Starter Thread Started by INES777
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Na mnie działają najgorzej mieszanki z guaraną, zawsze ten sam ból w skroniach (dlatego już ich nie kupuje).

Do Selecty Premium mój organizm przywykł i jest już ok.
Nie przesadzam jednak z Czerwoną Cruz de Maltą , bo od lat to mega intensywne pobudzenie.

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

06-12-2011 19:54 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
mattel
Junior Member

Registration Date: 04-11-2011

RE: Selecta Premium Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
poko napisał(a)
quote:
INES777 napisał(a)

Widac, ze co czlowiek, to dzialanie. Na mnie nie ma zadnego pobudzajacego dzialania, nie podnosi cisnienia (no, chyba, ze z powodu zbyt mocnego zmielenia i przez to zbyt duzego zapylenia). Mi cisnienie podnosi Rosamonte - nawet con palo. Do tego powoduje potezne bole glowy. Selecta nie robi mi takiej krzywdy.

Smak jak na Premium dosyc zrownowazony.

A na mnie ma i to dosyć mocne :-) dlatego pijam mało i rzadko.

07-12-2011 15:00 mattel is offlineSend an Email to mattelSearch for Posts by mattelAdd mattel to your Buddy List
sao007 sao007 is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-2152.jpg

Registration Date: 14-01-2009

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ból i pulsowania w skroniach, ciśnienie. To jest bardzo kiepsko dla Yerba Mate. To wskazuje na obecność kofeiny, ale nie "mateiny". Ogólnie gatunki Paragwaju, źle wpływa na układ krążenia, ze względu na charakter technologii. Paragwajskiej yerba mate, jest przede wszystkim przeznaczony do zimnej wody. Jako terere.
08-01-2012 19:29 sao007 is offlineSend an Email to sao007Homepage of sao007Search for Posts by sao007Add sao007 to your Buddy List
The Godfather

sao007 no właśnie, może otworzysz nowy wątek i napiszesz coś więcej. Zawsze mnie interesowały różnice technologiczne w tej kwestii.
Po wyglądzie suszu, zapachu od razu można poznać z jakiego kraju pochodzi dany gatunek yerba mate. Paragwajskie marki mają specyficzny zapach, susz jest też miałki...

Jakie są właściwie różnice produkcyjne ?

08-01-2012 20:23 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
sao007 sao007 is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-2152.jpg

Registration Date: 14-01-2009

Obawiam się, że nie mam dość wiedzy z języka polskiego.
Jeśli jednak krótki, paragwajczyków, po prażeniu zioła
nie produkują cząstkowej podziału...
mielenia odbywa się raz wszystkie trawy ...

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by sao007: 09-01-2012 10:38.

09-01-2012 10:38 sao007 is offlineSend an Email to sao007Homepage of sao007Search for Posts by sao007Add sao007 to your Buddy List
The Godfather

Czyli w Argentynie osobno patyczki osobno listki są "obrabiane", a w Paragwaju po wysuszeniu mieli się od razu wszystko razem.

02-12-2012 12:43 INES777 is offlineSend an Email to INES777Search for Posts by INES777Add INES777 to your Buddy List
sGmaTE sGmaTE is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-2635.png

Registration Date: 03-04-2013

Jakaś kwaskawa, ale smaczna. Przypomina mi Colon Traditional, ale jest od niego mocniejsza. Zapach niezwykły,gdyż nigdy wcześniej żadna yerba, którą piłem tak nie pachniała (bardzo mi się podoba ten zapaszek).
Jedna z lepszych yerb, choć wypiłem ją tylko 3 razy, już wiem, że po nią wrócę.

SIORBANIE TO MATEISTY GŁÓWNE PRZYKAZANIE !
28-05-2013 16:09 sGmaTE is offlineSend an Email to sGmaTESearch for Posts by sGmaTEAdd sGmaTE to your Buddy List
smg smg is a male
Member

/images/avatars/avatar-2662.jpg

Registration Date: 27-08-2012

Jak szybko wypłukuje się smak tego gatunku? :> Ile średnio wody przelewacie?
08-08-2013 10:51 smg is offlineSend an Email to smgSearch for Posts by smgAdd smg to your Buddy List
maga1327113 maga1327113 is a female
Viking

/images/avatars/avatar-23039.jpg

Registration Date: 29-03-2012

quote:
smg napisał(a)
Jak szybko wypłukuje się smak tego gatunku? :> Ile średnio wody przelewacie?

@smg
Ile wody przelewa sie przez jedno nabicie (mowisz o Selecie premium)? To sprawa indywidualna, wazne ze temu pijacemu smakuje Tongue , ale mozna usrednic, choc sa 'koneserzy' co przelewaja 1,5 l Shocked .

Wlasnie ja pije, wiec moglam zaobserwowac i moge odpowiedziec na Twoje pytanie z mojego punktu widzenia: jedno nabicie w PS 125 ml - to wchodzi ok.20-25 g -> smak czjue do 6 dl, potem raczej juz wode. Smak mi bardzo odpowiada Tongue ! No ale o gustach sie nie dyskutuje...Cool

09-08-2013 08:36 maga1327113 is offlineSend an Email to maga1327113Homepage of maga1327113Search for Posts by maga1327113Add maga1327113 to your Buddy List
Zenek Zenek is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-2747.gif

Registration Date: 18-08-2013

Jeden z moich ulubionych gatunków Yerby Smile
08-09-2013 13:37 Zenek is offlineSend an Email to ZenekSearch for Posts by ZenekAdd Zenek to your Buddy List
pelidne pelidne is a male
Junior Member

Registration Date: 08-10-2013

Czuć bliskie pokrewieństwo geograficzne z pajarito; podobny, jednak słabszy "dymny" posmak, sam smak dość intensywny, z cierpką nutką.
Jak wspomnieli przedmówcy dość długo się nie wypłukuje Pleased .
Jeśli zaś chodzi o działanie - z pewnością można je określić jako mocne, jednak trudno byłoby mi je opisać, mam co do niego bardzo sprzeczne odczucia.

19-10-2013 15:33 pelidne is offlineSend an Email to pelidneSearch for Posts by pelidneAdd pelidne to your Buddy List
peer1 peer1 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-13221.jpg

Registration Date: 11-10-2015

Dziś zakupiłem podobno tak jak mi powiedziano w sklepie z Yerbą młodszą "siostrę" Pajarito ogólnie fajna yerba mocna dymna i pylasta a na końcu po kilku mlasknięciach słodkawa, długo się wypłukuję dla fana paragwajek (ja) extra odskocznia od inncyh i godna polecenia tym bardziej za cenę 20zł w sklepie w Poznaniu. Pozdrawiam

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by peer1: 20-01-2016 18:35.

20-01-2016 18:33 peer1 is offlineSend an Email to peer1Search for Posts by peer1Add peer1 to your Buddy List
trebor
Viking

Registration Date: 08-03-2012

To jest kuzynka pajarito. Młodsza siostra to indega Wink
20-01-2016 20:21 trebor is offlineSend an Email to treborSearch for Posts by treborAdd trebor to your Buddy List
peer1 peer1 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-13221.jpg

Registration Date: 11-10-2015

Dobra na przyszłość obiecuje poprawę Smile

21-01-2016 09:33 peer1 is offlineSend an Email to peer1Search for Posts by peer1Add peer1 to your Buddy List
krzysztofik46 krzysztofik46 is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2549.jpg

Registration Date: 20-01-2013

Dobra yerba , można powiedzieć , że z charakterem Smile Wyrazista w smaku, nie wypłukuje się specjalnie szybko. Całkiem przyzwoicie pobudza . Jest okej Wink

" Siła człowieka nie polega na tym, że nigdy nie upada ale na tym, że potrafi się podnosić. "

Pomagajmy innym Smile
http://www.poomoc.pl/
05-03-2016 19:14 krzysztofik46 is offlineSend an Email to krzysztofik46Search for Posts by krzysztofik46Add krzysztofik46 to your Buddy List
Wandelo Wandelo is a male
Member

Registration Date: 01-03-2016

Na prawdę fajna yerba. Aromat intensywny, mocny i dymny. W smaku również mocna i dymna, ale ku mojemu zdziwieniu wyważona i aksamitna. Pobudzenie standardowe, nie będę się doszukiwał czy lepsze czy gorszej w porównaniu do innych. Nie wypłukuje się zbyt szybko - jest okej.

Przyznam szczerze, że moja przygoda z Selectą nie zaczęła się najlepiej, ale Selecta Premium miło mnie zaskoczyła, i na pewno zagości na stałe w moim yerbowym arsenale. Serdecznie polecam, zwłaszcza tym którzy "bali się" mocnych, dymnych aromatów (w tym ja Big Grin )

Dodam, że Selectę Premium kupiłem w formie 100 gramowej próbki - jest więc szansa, że w wypadku kupienia świeżutkiej całej paczki może być jeszcze lepiej.

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by Wandelo: 28-06-2016 13:31.

28-06-2016 13:29 Wandelo is offlineSend an Email to WandeloSearch for Posts by WandeloAdd Wandelo to your Buddy List
Kao Kao is a male
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Registration Date: 22-12-2014

Niestety wiele paragwajek jest przyćmiewanych przez Pajarito, więc stosunkowo mało osób zna La Rubię, Selectę, Federico i (lecz już w mniejszym stopniu) Colona. A szkoda.
Zacznę od recenzji Selecty bez rozróżnienia na wersję klasyczną i premium, ponieważ wersja premium odróżnia się wg mnie tylko głębią smaku i lekko zapachem. Selecta jest jak dla mnie paragwajską hybrydą, ponieważ wyczuwam w niej zarówno cechy Pajarito, jak i Colona i nawet La Rubii! Takie połączenie jest dla mnie świetnym rozwiązaniem. Z Pajarito mamy tutaj charakterystyczny aspekt tejże marki, nie chcę tutaj go opisywać, bo każdy kto pił Pajarito będzie wiedział co mam na myśli. Z Colona wyczuwamy z kolei głęboki, delikatny smak, w którym można doszukać się leżakowania i dymienia. Wisienką na torcie jest "wędzonka" obecna też w La Rubii - i ten właśnie element mnie urzekł, ponieważ jest unikalny. Wszystkie paragwajki są "dymne", ale na razie z tych co próbowałem to tylko La Rubia i Selecty są mniej "ogniskowe", a bardziej wędzarnicze.

click>Charytatywne klikacze<click
28-06-2016 14:39 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » Selecta » Selecta Premium

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: