Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » yerba mate z kawiarki;-) nie róbcie tego w domu:)) » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): « poprzednie 1 [2] Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
yerba mate z kawiarki;-) nie róbcie tego w domu:))
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Pajarito
Triple Ace

/images/avatars/avatar-391.jpg

Data Rejestracji: 28-02-2008

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

moja kawiarka kiedys wybuchła. autentycznie.

23-10-2008 19:02 Pajarito jest offlineWyślij email do: PajaritoSzukaj postów użytkownika: PajaritoDodaj Pajarito do Listy kontaktów
LeoxxX LeoxxX jest mężczyzną
Full Member

/images/avatars/avatar-764.jpg

Data Rejestracji: 19-09-2008

Re: ??? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
scmiro napisał(a)
A co Wy widzicie złego w tym, że z kawiarki???
W wielu knajpach i to nawet w Ameryce Południowej można dostać YM z ekspresu ciśnieniowego. Przecież to prawie to samo.
Wolno'ć Tomku w swoim domku - i tego należy się trzymać!

YM z ekspresu ciśnieniowego? To zaprzecza zasadą zaprzania. Woda ma temp. pewnie ok 120-150 C...
Kawie nie szkodzą takie temp a nawet pomagaj wydobyć głębię smaku...

23-10-2008 23:50 LeoxxX jest offlineWyślij email do: LeoxxXStrona domowa LeoxxXSzukaj postów użytkownika: LeoxxXDodaj LeoxxX do Listy kontaktów
karred karred jest mężczyzną
Full Member

/images/avatars/avatar-1248.gif

Data Rejestracji: 06-10-2007

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
super_niunka napisał(a)
rastuch napisał
cytat:
wiekszego hardcoru nie piem jak zyje ....syf jakch mało

Czemu syf? Może właśnie nie ma fusów i szybciej można przygotować.

A w sumie... to nie to samo co gęste, zielone błotko w materku, które sobie tam żyje i bulgoce. Ostatnio zauważyłam, że św. Tomasz wypija mi nawet drugie, a czasem i trzecie zalanie i głośno chłepce przy tym!

Picie Yerby to swoiste uzależnienie. Ja nie piję Yerby tylko dla witamin, ukojenia nerwów i skoncentrowania się. Odczuwam podczas picia odprężenie, czuję jak dym przenika moje myśli i dostaje się do każdego zakamarku mojego umysłu. To nie tylko siorbanie, to nie tylko picie, to wysyłanie swoich myśli w lepsze miejsce (mam na myśli sposób - rytuał - hm to chyba mój najbardziej osobisty post) Smile

POETKA normalnie Smile
Pozdrawiam Wink

24-10-2008 10:29 karred jest offlineWyślij email do: karredStrona domowa karredSzukaj postów użytkownika: karredDodaj karred do Listy kontaktów
karred karred jest mężczyzną
Full Member

/images/avatars/avatar-1248.gif

Data Rejestracji: 06-10-2007

RE: yerba mate z kawiarki;-) nie róbcie tego w domu:)) Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
rastuch napisał(a)
witam,

moj kolezka zamorodwał mnie dzis zapażając YM w kawiarce . Po pierwszym siorbnięciu nasówa sie ,,,,
NIE RÓBCIE TEGO W DOMU Happy )

rastuch

rastuchu drogi nic sie nie przejmuj komentarzami typu "profanacja" często się tu zdarza że ktoś osiąga stan oburzenia niewiadomego pochodzenia, jakby ktoś Dekalog deptał czy inne świętosci...
kombinuj Rastuchu, ja chętnie przeczytam jakbyś nawet yerbę w parowarze przyrządził
Smile

24-10-2008 10:33 karred jest offlineWyślij email do: karredStrona domowa karredSzukaj postów użytkownika: karredDodaj karred do Listy kontaktów
Wolbashi Wolbashi jest kobietą
Triple Ace

/images/avatars/avatar-156.jpg

Data Rejestracji: 14-10-2007

Re: ??? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
LeoxxX napisał(a)
YM z ekspresu ciśnieniowego? To zaprzecza zasadą zaprzania. Woda ma temp. pewnie ok 120-150 C...
Kawie nie szkodzą takie temp a nawet pomagaj wydobyć głębię smaku...

Jak nie wiesz ile ma to nie wprowadzaj innych w błąd Smile

Jako, ze na codzień pracuję z ekspresem ciśnieniowym to wiem, że temperatura wody to 90stopniC, jedynie woda ta wypływa pod ciśnieniem 9bar Smile ekspres ten wziął nazwę nie od temperatury wody ale od ciśnienia, które jest zastosowane do przelania wody przez warstwę kawy Smile

pozdrawiam
W.
24-10-2008 18:25 Wolbashi jest offlineWyślij email do: WolbashiStrona domowa WolbashiSzukaj postów użytkownika: WolbashiDodaj Wolbashi do Listy kontaktówZobacz profil MSN Wolbashi
LeoxxX LeoxxX jest mężczyzną
Full Member

/images/avatars/avatar-764.jpg

Data Rejestracji: 19-09-2008

To zostałem wprowadzony w bład przy zakupie mojego ekspresu. Facet tłumaczył mi że dzięki wysokiemu ciśnieniu woda ma więcej stopni i osiągniemy więcej smaku z kawy ehhh ci sprzedawcy... wydawało to się logiczne, nie wnikałem jak to na prawdę działa... tego się nie spodziewałem Tongue

25-10-2008 01:27 LeoxxX jest offlineWyślij email do: LeoxxXStrona domowa LeoxxXSzukaj postów użytkownika: LeoxxXDodaj LeoxxX do Listy kontaktów
Janu Janu jest mężczyzną
Lord

/images/avatars/avatar-1234.gif

Data Rejestracji: 05-09-2008

cytat:
Pajarito napisał(a)
moja kawiarka kiedys wybuchła. autentycznie.

Z ym?
25-10-2008 12:12 Janu jest offlineWyślij email do: JanuSzukaj postów użytkownika: JanuDodaj Janu do Listy kontaktów
Ufol Ufol jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 14-07-2012

Odkopuję temat, ponieważ ostatnio przeprowadziłem próbę z zaparzeniem w kawiarce yerby prażonej.
1. Muszę sprostować na początek pewien mit, który w niniejszym wątku się pojawił. Fusy z kawiarki wyrzucamy po ostygnięciu bibelotu. Nie czekamy z wyczyszczeniem jej do następnego użycia, nie wiadomo kiedy. Metal nie przejmuje aromatów, zatem mate nie będzie smakowała jak kawa. Jeżeli ktoś ma wątpliwości może po prostu umyć kawiarkę przed przyrządzaniem mate.
2. Uzyskałem cztery napary z jednego suszu. Pierwszy dosyć wyraźny, lecz jakiś pusty w smaku. Drugi zdecydowanie najbardziej mi przypadł do gustu. Trzeci charakteryzował się znacznie słabszym zapachem i smakiem a czwarty to zwykła lura niegodna słów wytwornych.
16-11-2016 17:57 Ufol jest offlineWyślij email do: UfolStrona domowa UfolSzukaj postów użytkownika: UfolDodaj Ufol do Listy kontaktów
Strony (2): « poprzednie 1 [2] Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » yerba mate z kawiarki;-) nie róbcie tego w domu:))

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: