Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » pierwsze zalanie - woda ciepła czy zimna? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
pierwsze zalanie - woda ciepła czy zimna?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
junakk junakk is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-24232.jpg

Registration Date: 30-01-2016

pierwsze zalanie - woda ciepła czy zimna? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Hej wszystkim,
Mam do was szybkie pytanie: jaką wodą pierwszy raz zalewacie susz? Od razu lejecie 70-80stopni czy na początku zalewacie nieco zimną?
pozdrawiam Smile
11-12-2016 15:30 junakk is offlineSend an Email to junakkSearch for Posts by junakkAdd junakk to your Buddy List
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
11-12-2016 15:31
kaspa kaspa is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-13475.jpg

Registration Date: 13-09-2015

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

gotuje wodę
czekam 10 min
zalewam
zawsze.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by kaspa: 11-12-2016 15:33.

11-12-2016 15:33 kaspa is offlineSend an Email to kaspaSearch for Posts by kaspaAdd kaspa to your Buddy List
junakk junakk is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-24232.jpg

Registration Date: 30-01-2016

Thread Starter Thread Started by junakk
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

czyli od razu zalewasz tymi 70-80 stopniami
pytam, bo niektórzy twierdzą że pierwsze zalanie warto zrobić wodą o temperaturze pokojowej bo to chroni susz przed utratą cennych właściwości i walorów smakowych i ciekaw jestem jak wy się do tego odnosicie Smile
11-12-2016 15:51 junakk is offlineSend an Email to junakkSearch for Posts by junakkAdd junakk to your Buddy List
trebor
Viking

Registration Date: 08-03-2012

Sprawdź jaka Ci odpowiada. Ja stosuje chlodniejszą na pierwszy raz
11-12-2016 16:17 trebor is offlineSend an Email to treborSearch for Posts by treborAdd trebor to your Buddy List
kaspa kaspa is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-13475.jpg

Registration Date: 13-09-2015

dla mnie nie ma to znaczenia
i tak zawsze przelewam przez jedno sypnięcie ok 5-6 zalań i jest to dla mnie aż nad wystarczająco
ciężko czasem usiedzieć Happy

14-12-2016 20:26 kaspa is offlineSend an Email to kaspaSearch for Posts by kaspaAdd kaspa to your Buddy List
Kao Kao is a male
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Registration Date: 22-12-2014

Do urugwajek letnia - zimna ma problemy z penetracją takiej ilości pyłu. Do reszty pokojowa temperatura będzie w sam raz

click>Charytatywne klikacze<click
14-12-2016 23:29 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
nawalinka
unregistered

ja zalewam ciepłą letnią wodą pierwsze zalanie a potem każde kolejne cieplejszą żeby mocniej wyciągało esencję. Pije się dobrze Smile
20-01-2017 13:45
Thrael Thrael is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Registration Date: 10-09-2014

Ja pierwsze zalanie traktuję nieco chłodniejszą wodą (ok. 10 stopni mniej, niż normalnie) jedynie paragwajki. W przypadku argentyńskich mate raczej nie ma to sensu.

20-01-2017 17:06 Thrael is offlineSend an Email to ThraelSearch for Posts by ThraelAdd Thrael to your Buddy List
RaR RaR is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Registration Date: 28-08-2016

A ja wszystkie zalania taką samą

20-01-2017 18:09 RaR is offlineSend an Email to RaRSearch for Posts by RaRAdd RaR to your Buddy List
Kao Kao is a male
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Registration Date: 22-12-2014

Thrael - mam podobną taktykę. Paragwajki to wyjątkowo delikatne, łatwo obrażające się yerby.

click>Charytatywne klikacze<click
20-01-2017 20:24 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » pierwsze zalanie - woda ciepła czy zimna?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: