Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba Mate z cytryną » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate z cytryną
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
smal88 smal88 is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-1038.jpg

Registration Date: 13-01-2009

Yerba Mate z cytryną Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Dzisiaj w ramach eksperymentu dodałem do Yerby plasterek cytryny. Dodam, że razem z tą żółtą skórką, wtedy napój nabiera lepszego aromatu. Ku mojemu zdziwieniu takie połączenie smakuje lepiej niż oryginalna mate już z cytryną w środku.
Co o tym sądzicie? Zdarza wam się dodawać jakieś owoce do mate ?
16-01-2009 11:59 smal88 is offlineSend an Email to smal88Search for Posts by smal88Add smal88 to your Buddy List
norbert norbert is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1013.jpg

Registration Date: 08-02-2008

RE: Yerba Mate z cytryną Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Owszem, latem maliny, poziomki z własnej działki a zimą, jak ostatnio dodałem pomelo (sam miąższ) - pyyycha

A z ziół dodaję w sezonie świeżą miętę okrągłolistną, poza sezonem susz z owej mięty.

16-01-2009 12:23 norbert is offlineSend an Email to norbertSearch for Posts by norbertAdd norbert to your Buddy List
maciejslu maciejslu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-753.jpg

Registration Date: 01-04-2008

RE: Yerba Mate z cytryną Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ja terere piję ZAWSZE z cytryną.

A jednym z moich ulubionych dodatków jest suszona skórka cytryny (innych owoców cytrusowych zresztą też...).

Rewolucja wydawnicza nadeszła!
16-01-2009 12:39 maciejslu is offlineSend an Email to maciejsluHomepage of maciejsluSearch for Posts by maciejsluAdd maciejslu to your Buddy List
Sham Sham is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1342.jpg

Registration Date: 14-11-2008

quote:
maciejslu napisał(a)
(innych owoców cytrusowych zresztą też...).

Z cytryną dziwnym trafem nie próbowałem (nie wiedzieć czemu), ale ze skórką pomarańczy i mandarynek było doskonale i pysznie. A jeszcze na zimne wieczory dodać goździki i ach, rozpływamk się na samą myśl Big Grin

wyssać wszystkie soki życia.
By zgromić wszystko to,
co życiem nie jest
By nie odkryć tuż przed śmiercią,
że nie umiałem żyć."

H. D. Thoreau
16-01-2009 12:46 Sham is offlineSend an Email to ShamHomepage of ShamSearch for Posts by ShamAdd Sham to your Buddy List
Lend
Triple Ace

/images/avatars/avatar-681.gif

Registration Date: 29-03-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ja lubie terere z cytryną ale yerbe na ciepło Tongue wole jednak bez dodatków Pleased

16-01-2009 12:52 Lend is offlineSend an Email to LendSearch for Posts by LendAdd Lend to your Buddy List
TomeX TomeX is a male
Forum Ace

Registration Date: 19-08-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Z cytryną nie próbowałem ale z limonem i świeżą mietą smakuje bardzo dobrze Big Grin
16-01-2009 13:47 TomeX is offlineSend an Email to TomeXSearch for Posts by TomeXAdd TomeX to your Buddy List
Olcio Olcio is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1246.jpeg

Registration Date: 24-10-2008

Ja również wkrapiam cytrynę, ale do argentyńskich, bo tylko w nich mi się dobrze komponuje.
16-01-2009 14:25 Olcio is offlineSend an Email to OlcioSearch for Posts by OlcioAdd Olcio to your Buddy List
Przeterminowany Przeterminowany is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1040.jpg

Registration Date: 13-01-2009

nie próbowałem z cytryną.
ale za to właśnie próbuje ze skórką pomarańczy. wcale nie suszoną Tongue
jest to dziwne ale dobre. a jakii aromaat Tongue

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Przeterminowany: 16-01-2009 15:47.

16-01-2009 15:46 Przeterminowany is offlineSend an Email to PrzeterminowanySearch for Posts by PrzeterminowanyAdd Przeterminowany to your Buddy List
grzechu666
Junior Member

/images/avatars/avatar-1131.jpg

Registration Date: 07-12-2008

moim zdaniem cytryna nadaje sie tylko do terre z zwykłą mi nie zmakuje
10-02-2009 10:27 grzechu666 is offlineSend an Email to grzechu666Search for Posts by grzechu666Add grzechu666 to your Buddy ListView the MSN Profile for grzechu666
Kubizz
Member

/images/avatars/avatar-1450.gif

Registration Date: 07-12-2009

z cytrynką tylko terrę Wink )

07-12-2009 23:33 Kubizz is offlineSend an Email to KubizzSearch for Posts by KubizzAdd Kubizz to your Buddy List
cemik1
Newbie

/images/avatars/avatar-1433.jpg

Registration Date: 17-11-2009

Z cytryną jest dobra (co czas jakiś). Podobnie jest z miodem.
Nie ma porównania pomiędzy gotowymi śmierdzidłami aromatyzowanymi a dodawanymi samemu składnikami smakowo-zapachowymi.
08-12-2009 15:57 cemik1 is offlineSend an Email to cemik1Search for Posts by cemik1Add cemik1 to your Buddy List
feniks84 feniks84 is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-2678.jpg

Registration Date: 08-06-2013

Ja sobie właśnie zaparzyłem Yerbe z liśćmi stewii i wycisnąłem plater cytrynySmile

Świetny smak, polecamTongue
08-06-2013 16:20 feniks84 is offlineSend an Email to feniks84Homepage of feniks84Search for Posts by feniks84Add feniks84 to your Buddy List
Pokrasik
Newbie

Registration Date: 07-11-2013

Również mi smakuje, cytryna podbija smak yerby.
07-11-2013 15:15 Pokrasik is offlineSend an Email to PokrasikSearch for Posts by PokrasikAdd Pokrasik to your Buddy List
JaQb JaQb is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-4057.jpg

Registration Date: 11-11-2008

Świeżo skrojone kawałki skórki prawie zawsze dodaję do terere, nie tylko ja z tego co tu widzę: ) A do ciepłej zdarza mi się dodać ów skórkę w towarzystwie suszu z mięty pieprzowej.

10-11-2013 16:17 JaQb is offlineSend an Email to JaQbSearch for Posts by JaQbAdd JaQb to your Buddy List
sGmaTE sGmaTE is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-2635.png

Registration Date: 03-04-2013

quote:
Kubizz napisał(a)
z cytrynką tylko terrę Wink )

Najlepsze połączenie na zimno, yerba wtedy zyskuje pełny smak, jeżeli zalewamy akurat gatunek nieprzeznaczony do terere.

SIORBANIE TO MATEISTY GŁÓWNE PRZYKAZANIE !
22-04-2014 16:41 sGmaTE is offlineSend an Email to sGmaTESearch for Posts by sGmaTEAdd sGmaTE to your Buddy List
guybrush
unregistered

Nie próbowałem dodawać cytryny do yerby, ale mam jeszcze trochę terere więć chyba zachęcony pozytywnymi opiniami spróbuję. Skórka z pomarańczy też działa powiadacie? Trzeba poeksperymentować
15-05-2014 11:58
vasteq vasteq is a male
Newbie

Registration Date: 12-05-2009

Piłem kiedyś smakowe yerby robione przez Five o'clock jak Mate Maraba czy Pikantna Truskawka. Muszę przyznać że całkiem ciekawie to wyszło. Zastanawiam się czy samemu by nie zrobić podobnych yerb dla siebie (lub znajomych w formie prezentu) z suszonymi kawałkami owoców, skórek i kwiatów.

Czy macie jakieś swoje sprawdzone receptury? Dla przykładu podam skład niektórych jakie udało mi się znaleźć. Niestety dawki dodatków należało by wyznaczyć eksperymentalnie. Zastanawiam się czy takie dodatki pasowały by do Pajarito, którą ja pijam:

Mate Maraba:
kandyzowane owoce Mango, papaja oraz płatki ostu.

Pikantna truskawka:
truskawka, chili, czerwony pieprz.

Pieczone Jabłko:
kwiat słonecznika, jabłko, cynamon

Imbir Cytryna:
trawa cytrynowa, cząstki imbiru oraz jabłek

Słodka Pomarańcza:
pomarańcza, bergamotka, lukrecja, płatki pomarańczy

Afrodyta:
jabłko, migdał, lawenda, skórka pomarańczy, listki róży i słonecznika

Eliksir Elfów:
mięta pieprzowa, pączki róży, płatki bławatka i czerwony pieprz.

Żurawina-Pomarańcza
żurawina, pomarańcza, płatki słonecznika i róży.
11-01-2017 14:15 vasteq is offlineSend an Email to vasteqSearch for Posts by vasteqAdd vasteq to your Buddy List
roksidone
unregistered

Big Grin Big Grin Big Grin
01-02-2017 17:02
mario_79 mario_79 is a male
Double Ace

Registration Date: 27-10-2015

Dodaję czasami cytrynę, wyciśniętą lub kawałki latem do terere. Tak samo kawałki pomarańczy albo i czasem liście mięty. Wtedy jest bosko.
03-02-2017 22:34 mario_79 is offlineSend an Email to mario_79Search for Posts by mario_79Add mario_79 to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba Mate z cytryną

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: