Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Yerba a ciśnienie tętnicze » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (5): « pierwszy ... « poprzednie 3 4 [5] Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba a ciśnienie tętnicze
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Kiro Kiro jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 01-12-2012

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up trafne spostrzeżenie!
13-12-2012 00:18 Kiro jest offlineWyślij email do: KiroSzukaj postów użytkownika: KiroDodaj Kiro do Listy kontaktów
maga1327113 maga1327113 jest kobietą
Viking

/images/avatars/avatar-23039.jpg

Data Rejestracji: 29-03-2012

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dorzuce tez i moje wnioski na temat cisnienia:

Moj szwagier (52 l) ma za wysokie cisnienie, druga liczbe powyzej 100. Zawsze pil po 5 kaw dziennie, zle sie czul.
Od roku pije on yerbe (najpierw po 1 szklance na dzien, teraz 0,5 l a nawet do 1 l).
Teraz w upaly pije duzo terere i stwierdzil, ze gdy wypije wiecej niz 0,5 l to sie lepiej czuje, cisnienie (ta druga liczba) spada, kawy nie musi i nawet nie ma checi na wypicie.
Czasami sa dni, ze yerby nie wypije, to wtedy zle sie czuje, cisnienie mu skacze do gory.

Reasumujac: Yerba ma pozytywny wplyw na cisnienie, nie podwyzsza mimo kofeiny, ale normuje zbyt wysokie wzgl. skaczace cisnienie.

02-08-2013 13:24 maga1327113 jest offlineWyślij email do: maga1327113Strona domowa maga1327113Szukaj postów użytkownika: maga1327113Dodaj maga1327113 do Listy kontaktów
dzordz
Newbie

Data Rejestracji: 27-07-2013

Nie chce mi się
w to wierzyć!
22-08-2013 14:12 dzordz jest offlineWyślij email do: dzordzSzukaj postów użytkownika: dzordzDodaj dzordz do Listy kontaktów
jewgien
niezarejestrowany

Ja - Mamie ( 87 lat gdy Zaczęła) podawałem (zaczynając od pół łyżeczki suszu dziennie przez tydzień .......i zwiększając o pół co tydzień), a Miała nadciśnienie (przyjmowała Enarenal .........lekarzom dwa lata zajęło dobrać go), a od Yerby ciśnienie było (po odstawieniu leku): wyższa wartość nieco poniżej normy, niższa - koło 70 ........a i tętno - jak w odpoczynku.

Mama zaczęła chodzić tak jak Chciała (nie - jak Mogła) ........i Zaczęła jeść to co Chciała (wcześniej Mogła - siemie lniane parzone ........świadomość gubiła).

Trzeba jednak uprzedzić lekarza

Ten post był edytowany2 raz(y), ostatnio edytowany przez jewgien: 27-08-2013 15:14.

27-08-2013 13:57
ilonkastonka
Newbie

Data Rejestracji: 09-10-2014

Koleżanka ma problemy z cholesterolem i nadciśnieniem. Zaczęła zamiast kawy pić yerbę. Zdecydowanie lepiej się czuje niż pijąc codziennie po kilka kaw...

09-10-2014 15:11 ilonkastonka jest offlineWyślij email do: ilonkastonkaSzukaj postów użytkownika: ilonkastonkaDodaj ilonkastonka do Listy kontaktów
materowy materowy jest mężczyzną
Double Ace

Data Rejestracji: 11-04-2014

cytat:
ilonkastonka napisał(a) Zaczęła zamiast kawy pić yerbę. Zdecydowanie lepiej się czuje niż pijąc codziennie po kilka kaw...

Podejrzewam, że wystarczyło odstawić kawe żeby się lepiej poczuła, a dopisywanie yerbie jakiś niestworzonych właściwości jest przynajmniej wprowadzeniem w błąd innych, którzy nie wiedzą nic.
Dostarcza mikro i macro elementów - to na pewno. Jeśli ktoś ma niedobory to wiadomo, że polepszy mu się. Jednak nie jest to działanie "dla każdego", bo nie każdy może nawet odczuć w ten sposób wyrównanie ilości witamin itp.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez materowy: 10-10-2014 12:37.

10-10-2014 12:35 materowy jest offlineWyślij email do: materowySzukaj postów użytkownika: materowyDodaj materowy do Listy kontaktów
dworakaw dworakaw jest mężczyzną
Member

/images/avatars/avatar-11572.jpg

Data Rejestracji: 28-08-2014

Skoro na takiej ilości osób to pomaga, a nie szkodzi to może warto spróbować niewielkiej ilości (sprawdzając ciśnienie przed i po zażyciu). Jeśli nic się nie dzieje po paru minutach, godzinach, to znaczy że na pewno nie ma negatywnego wpływu na Ciebie. Warto po dłuższym okresie ciągłego picia mate sprawdzić średnie ciśnienie z przed rozpoczęcia przygody z yerbą i gdy już regularnie ją zażywasz. Może pomogło (mam nadzieję), a może się pogorszyło (nie sądzę).

11-10-2014 13:00 dworakaw jest offlineWyślij email do: dworakawSzukaj postów użytkownika: dworakawDodaj dworakaw do Listy kontaktów
chutin
Newbie

Data Rejestracji: 31-08-2016

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Wink
Wiem, że temat jest strasznie stary, a ostatnia odpowiedź została udzielona dwa lata temu i nawet trochę się obawiam bana z tego powodu (Big Grin ), ale postanowiłem dodać coś od siebie.

Jestem dwudziestoletnim człowiekiem z nadciśnieniem od bardzo dawna (jeśli nie od zawsze), i to z bliżej nieokreślonej przyczyny. Serducho też mi się czasem dziwnie zachowuje, raz mi bije w spoczynku 100/min, a raz 49/min. Można powiedzieć, że raz tachykardia, a raz bradykardia, hehe Wink

Moje ciśnienie w stanie spoczynku to przeważnie 130+/80+, ale często zdarza się już 140+/90+. Wielu z Was twierdzi, że Yerba pomaga na nadciśnienie. Cóż, nie jestem co do tego przekonany.
Yerbą uraczam się od jakichś 2 lat, ale jedynie sporadycznie. Były dni, kiedy pijałem codziennie po 4 zalania, były miesiące, kiedy nie piłem wcale. Teraz piję raz na kilka dni. Wiem, że piję bardzo nieregularnie, ale jedyne, co mi yerba zrobiła z ciśnieniem do tej pory to podwyższyła. Czasami nieznacznie, a czasami mocno, zależności od yerby. Amandy były w miarę ok, szczególnie te słabsze odmiany. Cruz de Malta była dla mnie po prostu straszna - 5 łyżeczek suszu (ok. 12.5g suszu) i dwa zalania wywoływały u mnie konkretne skoki ciśnienia, stany lękowe i nierzadko "ponadprogramowe wypróżnienia" Wink
Rosamonte boję się próbować nawet, omijam jak ognia. Wink
Teraz pijam Despaladę, a dokładniej "Yerba Mate Green Despalada Toasted" o posmaku kojarzącym mi się z czekoladą. Nie wiem, czy yerba ta należy do tych mocnych czy słabszych, bo to brat przywiózł ze sobą z Niemczech. Wink
Niestety, ale ta też potrafi dać mi w kość, nawet dziś mi się to przytrafiło. Zasypałem sobie 6 łyżeczek (15g) suszu i zmajstrowałem terere ze zmrożonej wody mineralnej niegazowanej. Wziąłem dosyć szybko kilka łyków, no i mnie siekło. Poczynając sobie w tym samym czasie pewne domowe porządki, buchnęło mi nagle gorącem i lekko przymroczyło. Ciśnieniomierz nadgarstkowy nie miał pojęcia, jakie miałem ciśnienie, bo dopompowywał 3 razy, ale w końcu wskazał - 159/99, 105 puls. Oczywiście od razu wziąłem pigułę na ciśnienie (Bisoratio 5) i po pewnym czasie spadło do mojej normy - 130+/80+.

Cóż, może jest to wina tego, że nie pijam yerby codziennie, a może yerba nie wywiera na mnie zbawiennego działania. Nie wykluczam też, że może być to moja wina, wszak od piwka nie stronię, a i czasami popalam, ze dwie fajki jednego dnia - i to ma zapewne w tym wszystkim największy wkład, bo od dłuższego czasu nikotyna bardzo niepożądanie na mnie działa.

No, ale w każdym razie nie zamierzam przestać próbować walczyć. Po troszkę, po troszkę i może się coś ruszy w temacie, tym bardziej, że z fajami staram się już na dobre przestać obcować.

Pozdrawiam. Wink

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez chutin: 31-08-2016 14:27.

31-08-2016 13:26 chutin jest offlineWyślij email do: chutinSzukaj postów użytkownika: chutinDodaj chutin do Listy kontaktów
RaR RaR jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Data Rejestracji: 28-08-2016

cytat:
chutin napisał(a)
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Wink
Wiem, że temat jest strasznie stary, a ostatnia odpowiedź została udzielona dwa lata temu i nawet trochę się obawiam bana z tego powodu (Big Grin ), ale postanowiłem dodać coś od siebie.

Jestem dwudziestoletnim człowiekiem z nadciśnieniem od bardzo dawna (jeśli nie od zawsze), i to z bliżej nieokreślonej przyczyny. Serducho też mi się czasem dziwnie zachowuje, raz mi bije w spoczynku 100/min, a raz 49/min. Można powiedzieć, że raz tachykardia, a raz bradykardia, hehe Wink

Moje ciśnienie w stanie spoczynku to przeważnie 130+/80+, ale często zdarza się już 140+/90+. Wielu z Was twierdzi, że Yerba pomaga na nadciśnienie. Cóż, nie jestem co do tego przekonany.
Yerbą uraczam się od jakichś 2 lat, ale jedynie sporadycznie. Były dni, kiedy pijałem codziennie po 4 zalania, były miesiące, kiedy nie piłem wcale. Teraz piję raz na kilka dni. Wiem, że piję bardzo nieregularnie, ale jedyne, co mi yerba zrobiła z ciśnieniem do tej pory to podwyższyła. Czasami nieznacznie, a czasami mocno, zależności od yerby. Amandy były w miarę ok, szczególnie te słabsze odmiany. Cruz de Malta była dla mnie po prostu straszna - 5 łyżeczek suszu (ok. 12.5g suszu) i dwa zalania wywoływały u mnie konkretne skoki ciśnienia, stany lękowe i nierzadko "ponadprogramowe wypróżnienia" Wink
Rosamonte boję się próbować nawet, omijam jak ognia. Wink
Teraz pijam Despaladę, a dokładniej "Yerba Mate Green Despalada Toasted" o posmaku kojarzącym mi się z czekoladą. Nie wiem, czy yerba ta należy do tych mocnych czy słabszych, bo to brat przywiózł ze sobą z Niemczech. Wink
Niestety, ale ta też potrafi dać mi w kość, nawet dziś mi się to przytrafiło. Zasypałem sobie 6 łyżeczek (15g) suszu i zmajstrowałem terere ze zmrożonej wody mineralnej niegazowanej. Wziąłem dosyć szybko kilka łyków, no i mnie siekło. Poczynając sobie w tym samym czasie pewne domowe porządki, buchnęło mi nagle gorącem i lekko przymroczyło. Ciśnieniomierz nadgarstkowy nie miał pojęcia, jakie miałem ciśnienie, bo dopompowywał 3 razy, ale w końcu wskazał - 159/99, 105 puls. Oczywiście od razu wziąłem pigułę na ciśnienie (Bisoratio 5) i po pewnym czasie spadło do mojej normy - 130+/80+.

Cóż, może jest to wina tego, że nie pijam yerby codziennie, a może yerba nie wywiera na mnie zbawiennego działania. Nie wykluczam też, że może być to moja wina, wszak od piwka nie stronię, a i czasami popalam, ze dwie fajki jednego dnia - i to ma zapewne w tym wszystkim największy wkład, bo od dłuższego czasu nikotyna bardzo niepożądanie na mnie działa.

No, ale w każdym razie nie zamierzam przestać próbować walczyć. Po troszkę, po troszkę i może się coś ruszy w temacie, tym bardziej, że z fajami staram się już na dobre przestać obcować.

Pozdrawiam. Wink

Niezly tekst :-)

01-09-2016 19:56 RaR jest offlineWyślij email do: RaRSzukaj postów użytkownika: RaRDodaj RaR do Listy kontaktów
Devil102 Devil102 jest mężczyzną
Newbie

Data Rejestracji: 09-08-2015

Bardzo fajny tekst Smile

Ja rozpoczynałem swoją przygodę z Yerbą 5 lat temu, z ciśnieniem 140/100 i 90 uderzeń.

Podczas pierwszego zalania Rosamonte Sua. z 4 łyżek stołowych myślałem że będę musiał wezwać karetkę i miałem wrażenie że potrafię fruwać a co najmniej chodzić po ścianach Smile , ciśnienia nie zmierzyłem.

Zmieniłem styl życia ( trening, odżywianie, napoje) i codzienna porcja Yerby od 5 lat w ilości 4 łyżki i 1l wody, a ciśnienie już od prawie 5 lat 120-130/70 i 50 uderzeń.

Dlatego mam takie przemyślenie że Yerba daje dużo ale w połączeniu z innymi czynnikami, dla mnie na pewno jest najważniejszym rytuałem w ciągu dnia i daje mi mega Powera podczas dnia codziennego jak i podczas treningów.

Moje ulubione gatunki to Especiale Rosamonte Payarito i większość paragwajek, czyli dość mocne Yerby.
04-09-2016 20:27 Devil102 jest offlineWyślij email do: Devil102Szukaj postów użytkownika: Devil102Dodaj Devil102 do Listy kontaktów
chutin
Newbie

Data Rejestracji: 31-08-2016

A jak u Ciebie z wagą?
Ja ogólnie jestem całkiem ciężki, bo okrągła setka przy wzroście 193 cm. Dużo czy nie, jest to nadwaga i nie ma co do tego dwóch zdań, więc to też może być powodem. Chyba będę musiał ponownie zainicjować akcję "zrzuć grubasie parę kilo", jaką odbyłem rok temu, zrzucając ze 115 kg do 100. Wink
05-09-2016 11:27 chutin jest offlineWyślij email do: chutinSzukaj postów użytkownika: chutinDodaj chutin do Listy kontaktów
Pijus Pijus jest mężczyzną
Newbie

Data Rejestracji: 10-09-2016

Cześć Wam. 100 kg przy 193 cm wzrostu... Ja mam na razie 105 kg przy 178 cm wzrostu a pół roku temu było 120 kg. Mam stresującą pracę i ze 4-5 razy w tygodniu wypijałem wieczorem całą butelkę wina czerwonego, bardzo mnie uspokajało, także na drugi dzień. Niestety, alkohol ten spowodował szybkie przybieranie na wadze i z 90 kg (jestem umięśniony, przy takiej wadze prawie nie miałem, tkanki tłuszczowej) zrobiło się właśnie 120 kg.

Przeczytałem wtedy o Yerba, że między innymi też uspokaja, spróbowałem no i faktycznie i zamieniłem wino na Yerba. 15kg spadku wagi bez żadnych wyrzeczeń (lubię dużo zjeść) tylko że bez alkoholu. Waga jeszcze powoli idzie w dół, miałem nadciśnienie a teraz jest książkowe.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Pijus: 10-09-2016 18:54.

10-09-2016 18:53 Pijus jest offlineWyślij email do: PijusStrona domowa PijusSzukaj postów użytkownika: PijusDodaj Pijus do Listy kontaktów
rafalJG
Junior Member

/images/avatars/avatar-17853.jpg

Data Rejestracji: 14-03-2016

Ciśnienie mam od lat zwykle nieco podwyższone. Czasem skacze mi do ok. 155/110. Pilnuję go trzymając dietę semiwegetariańską i robiąc nie za ciężkie ćwiczenia. Yerba go nie podwyższa. Sprawdzałem to mierząc ciśnienie tuż po pierwszym, mocnym zalaniu i pod koniec dnia. Piję wyłącznie Pajarito Compuesta con Hierbas i sypię dużo - bo mam matero 350 ml.

Z moich obserwacji na ciśnienie mają bardzo zły wpływ ciężkie ćwiczenia (siłownia!!!) i stres. Uważajcie też na gry komputerowe - nadciśnieniowcy powinni je odpuścić - niesamowicie i na długi czas podnoszą ciśnienie.

Nadciśnieniowcom sugeruję regularne pomiary, eliminację kawy i herbaty. Tylko yerba plus ruch i lekka dieta.

Bardzo dobrze działają ćwiczenia z tej książki - proste, a super skuteczne:

http://allegro.pl/uzdrawiajace-cwiczenia...6710676382.html

Ten post był edytowany5 raz(y), ostatnio edytowany przez rafalJG: 08-02-2017 09:38.

30-01-2017 08:11 rafalJG jest offlineSzukaj postów użytkownika: rafalJGDodaj rafalJG do Listy kontaktów
mario_79 mario_79 jest mężczyzną
Double Ace

Data Rejestracji: 27-10-2015

A ja bym proponował osobom z nad i niedo ciśnieniem udać się do lekarza zanim coś się stanie. Yerba powoduje podwyższenie ciśnienia i jeśli ktoś ma z nimi problemy może stworzyć dodatkowe zagrożenie dla zdrowia. Żadne porady tu na forum nie pomogą. lekarz!
03-02-2017 22:19 mario_79 jest offlineWyślij email do: mario_79Szukaj postów użytkownika: mario_79Dodaj mario_79 do Listy kontaktów
pulpo
niezarejestrowany

Nie czytałem postów w tym temacie, ale chciałbym wskazać na to, że jerba zawiera teobrominę, która podobno powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych

A jeśli pamięć mnie nie myli to Rosamonte posiada rekomendację jakiegoś instytutu kardiologów

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez pulpo: 04-02-2017 18:45.

04-02-2017 18:27
rafalJG
Junior Member

/images/avatars/avatar-17853.jpg

Data Rejestracji: 14-03-2016

Kłopot, że większość lekarzy nie wie, jak działa yerba. Wiedzą jedynie jakie pigułki zapisać. Odstawiłem eksperymentalnie yerbę na tydzień - tylko owocowe herbatki i woda. Żadnej różnicy w wysokości ciśnienia.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez rafalJG: 07-02-2017 13:37.

07-02-2017 13:35 rafalJG jest offlineSzukaj postów użytkownika: rafalJGDodaj rafalJG do Listy kontaktów
Johnny
Full Member

/images/avatars/avatar-24585.jpg

Data Rejestracji: 28-01-2017

Dziś doświadczalnie sprawdziłem: Po ponad godzinie (może dwóch) od pierwszego zalania cytrynowej Amandy, po którymś (4-5) zalaniu zmierzyłem sobie ciśnienie. Czułem, że jestem pobudzony, zmobilizowany do działania, wręcz w dobrym humorze..

Nie czułem jednak aby mi serce waliło jakoś specjalnie..

Ciśnieniomierz wydał "wyrok":

102 / 59 i ok 60 uderzeń / min.
Czyli dokładnie idealnie - dokładnie tak jak zawsze.

Wniosek: Yerba NIE PODNOSI ciśnienia. Podnosi za to dobre samopoczucie, dostarcza paliwa, energii do działania, lepszy humor, magnez, potas i witaminki Cool .

13-02-2017 17:27 Johnny jest offlineWyślij email do: JohnnySzukaj postów użytkownika: JohnnyDodaj Johnny do Listy kontaktów
Johnny
Full Member

/images/avatars/avatar-24585.jpg

Data Rejestracji: 28-01-2017

cytat:
Lend napisał(a)
Niektóre rzeczy na temat właściowosci leczniczych Yerby to przesada i chwyt marketingowy ale na pewno w odpowiednich ilościach jest ona bardzo zdrowa i pozytywnie wpływa na organizm.

Chwyt marketingowy.. Pfff... Chwyt marketingowy to chwyty poniżej pasa producentów (suplementów diety) http://lajt.co.uk/suplementy-diety-zawie...cje-rakotworcze (nie sugerować się tym, że ta strona to "lajt.co.uk, tylko tym, że to wyniki badań zleconych przez Najwyższą Izbę Kontroli) suplementów diety - chociażby, bo komu zależy na tym, aby np. Polacy stosowali je na potęgę http://www.rp.pl/Farmacja/308179874-Dla-...-na-potege.html ?
Komu na tym zależy ?!? Pytanie retoryczne. Ktoś robi na tym kasę. Dlaczego nawet lekarze nie wiedzą co to Yerba mate ? Bo nikt im nie powiedział (nie miał w tym interesu) ? Bo mają prowizje od aptek za sprzedaż ich pacjentom określonych prochów ? Bo yerba jest 100-kroć zdrowsza od życzonych "suplementów diety" ?

A słodzenie suplementów aspartamem to nie jest przesada i chwyt marketingowy ? Po co mam się truć chemią, jeśli mogę pić NATURALNE, w minimalnym stopniu przetwarzane (suszenie, leżakowanie) zioła ?

A w połączeniu z czystkiem nie sądzę, abym zachorował na przeziębienie przez najbliższy rok. Oczywiście przy codziennym piciu czystku i częstym YM.

13-02-2017 17:42 Johnny jest offlineWyślij email do: JohnnySzukaj postów użytkownika: JohnnyDodaj Johnny do Listy kontaktów
Strony (5): « pierwszy ... « poprzednie 3 4 [5] Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Yerba a ciśnienie tętnicze

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: