Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Icy Terere » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Icy Terere
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Drakesh
niezarejestrowany
Icy Terere Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam pomysł na eksperyment, ale najpierw proszę o info. Gdzieś wyczytałem, że dla suszu temperatury powinny być skrajne lecz nie do przesady. Dlatego nie zalewamy wrzątkiem (wiadomo, witaminy etc) ale czy można zalać wodą z lodem albo wręcz obłożyć samym lodem? Jeśli tak, to mój przepis na lodowego kopa:

Wsypujemy do naczynka 1/3, max 1/2 ulubionej yerby na płasko. Wkręcamy bombę. Wrzucamy do pełna kostki kodu, najlepiej drobne bądź pokruszone. Jako, że zimna woda opada na dno, będzie siędobrze nasączało. Gdy prawie cały lód się roztopi będziemy mieli ładnie nasączony, schłodzony mokrz a święty Tomasz zapewne się przeziębi. Dodajemy znowu lodu do pełna i delektujemy się na plaży/nad wodą/w parku czy gdziekolwiek upały uprzykrzają nam życie. Woda będzie miała idealną temperaturę 0C, dopóki będzie tam lód.

Piłem to raz rok temu, gdy jeszcze nie byłem tak wielkim yerboholikiem Wink
27-05-2013 18:56
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
Zestaw DOUBLE ENERGY 4 Tylko: 45.00 zł

Matero clasica V Tylko: 9.90 zł

27-05-2013 18:57
INES777 INES777 jest kobietą
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Data Rejestracji: 06-05-2010

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kochaniutki, w Paragwaju zazwyczaj pija się yerba mate na zimno - terere.
Nawet są do tego specjalne duże termosy , do których wrzuca się właśnie lód z wodą, a potem zalewa się nią mate i sączy w upalny dzień Wink

W tym wątku np. możesz wklejać swoje kolejne pomysły na terere z foto instrukcją Wink

http://www.yerbamateforum.pl/3200/thread.html

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

Numer gg STRAŻNIKA FORUM 42482579 - zadaj szybkie pytanie on-line!
28-05-2013 10:57 INES777 jest offlineWyślij email do: INES777Szukaj postów użytkownika: INES777Dodaj INES777 do Listy kontaktów
Drakesh
niezarejestrowany
Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tylko pytanie właśnie o to, czy sam lód nie zaszkodzi... ale logicznie myśląc, to chyba nie powinien Wink
28-05-2013 11:58
The Godfather

yerbie nie zaszkodzi, ale czy tobie ? to nie wiem Big Grin Wink

Podczas składania zamówienia w yms wpisz kod rabatowy "yerbamatestore", a uzyskasz 25% rabatu. Tongue

29-05-2013 20:41 INES777 jest offlineWyślij email do: INES777Szukaj postów użytkownika: INES777Dodaj INES777 do Listy kontaktów
Bartocha Bartocha jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-2686.jpg

Data Rejestracji: 25-06-2011

....eee no jak by mógł, dobry lodzik nie jest zły Big Grin

30-05-2013 11:48 Bartocha jest offlineWyślij email do: BartochaSzukaj postów użytkownika: BartochaDodaj Bartocha do Listy kontaktów
The Godfather

cytat:
Bartocha napisał(a)
....eee no jak by mógł, dobry lodzik nie jest zły Big Grin

Bartocha tobie ostatnio tylko jeno w głowie Wink

30-05-2013 12:49 INES777 jest offlineWyślij email do: INES777Szukaj postów użytkownika: INES777Dodaj INES777 do Listy kontaktów
Bartocha Bartocha jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-2686.jpg

Data Rejestracji: 25-06-2011

Masz racje, ostatnio tak ............GÓRY Cool
W sobotę pierwszy wypad w tym sezonie.
Pozdrawiam.

30-05-2013 13:31 Bartocha jest offlineWyślij email do: BartochaSzukaj postów użytkownika: BartochaDodaj Bartocha do Listy kontaktów
mateo mateo jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 19-08-2008

mmm... górySmile
Też planowałem wypad w góry w ten weekend - Tatry Zachodnie. Niestety cholerna pogoda krzyżuje plany, pozostaje więc yerba + dobra książka, co oczywiście jest równie dobrym rozwiązaniemSmile
30-05-2013 20:30 mateo jest offlineWyślij email do: mateoSzukaj postów użytkownika: mateoDodaj mateo do Listy kontaktów
marcela.kos123
Newbie

Data Rejestracji: 04-12-2013

Spróbowałam dziś zrobić Yerbę zgodnie z Twoim zaleceniem ale jednak wolę tradycyjną wersję.
04-12-2013 14:58 marcela.kos123 jest offlineWyślij email do: marcela.kos123Strona domowa marcela.kos123Szukaj postów użytkownika: marcela.kos123Dodaj marcela.kos123 do Listy kontaktów
Relaksowy
niezarejestrowany

Oj z chęcią również wybrałabym się w góry Smile
11-12-2013 17:41
Drakesh
niezarejestrowany

Odkopuję, bo dawno mnie tu nie było a czas na moje doświadczenia Big Grin

Moje Icy Terere robi niezłą karierę wśród znajomych. W lecie jest tak niezastąpiona, że bez woreczków do kostek lodu (a teraz już silikonowych pojemniczków wielorazowych) się nie obejdzie.

Na początku mrozi jak jasna buba. Z każdym łykiem podczas ogrzewania małej ilości smak pojawia się powoli, rozkwitając niczym kwiat lotosu na spokojnej tafli jeziora o poranku (jestę poetą). Mimo to największą zaletą jest właśnie orzeźwienie. Z CBS Energia jest extra w smaku, Rosamonte Elaborada również super. Amanda Despalada i inne siekiery jednak mają dziwny posmak.
Polecam Smile
20-02-2014 07:11
Matero Matero jest kobietą
Newbie

Data Rejestracji: 04-03-2014

Pomysł ciekawy, koniecznie do wypróbowania latem. A jakby tak podwójnie zaszaleć i zasypać lodem taką, która chłodzi nawet sama w sobie, np. Indega Fresca? Smile
04-03-2014 21:03 Matero jest offlineWyślij email do: MateroSzukaj postów użytkownika: MateroDodaj Matero do Listy kontaktów
true-kru true-kru jest mężczyzną
Junior Member

/images/avatars/avatar-3628.gif

Data Rejestracji: 19-02-2014

Myślę, że dobrze byłoby dodać trochę świeżej mięty w postaci listków lub kawałki limonki ze skórką do takiego terere. Przyjdą upały to będzie można eksperymentować. Big Grin

04-03-2014 22:10 true-kru jest offlineWyślij email do: true-kruSzukaj postów użytkownika: true-kruDodaj true-kru do Listy kontaktówAIM Screen Name of true-kru: true-kru
grzesio
niezarejestrowany

o to niezłe może być Big Grin Ja z grejfrutem lubię Smile
26-03-2014 11:56
Siorbacz34
Newbie

Data Rejestracji: 12-01-2017

Ja już od dawna pije terere i polecam każdemu. Tak w ogóle to często zalewam yerbe nawet letnią wodą i żyje Smile . Ogólnie każda temperatura wody jest dobra Wink
17-03-2017 11:26 Siorbacz34 jest offlineWyślij email do: Siorbacz34Strona domowa Siorbacz34Szukaj postów użytkownika: Siorbacz34Dodaj Siorbacz34 do Listy kontaktów
Mikado
Newbie

Data Rejestracji: 23-03-2017

A czy można gdzieś kupić yerbę na zimno? Chińczycy np. produkuja zimne napoje i robią tak herbatę zieloną.
28-03-2017 11:52 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

Nie masz lodówki w domu?
28-03-2017 13:05 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
Mikado
Newbie

Data Rejestracji: 23-03-2017

cytat:
Originally posted by trebor
Nie masz lodówki w domu?

Bo ja sie nie znam... więc raczej po to aby kupić raz, sprawdzić jak smakuje taki oryginał i zrobić domową replikę :-)

P.S.

Yerba na zimno to mi daje pewien pomysł dla gości ... bo w domu tego nie mają Big Grin
28-03-2017 17:48 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
uliso uliso jest mężczyzną
Newbie

Data Rejestracji: 31-03-2017

;) Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Chętnie próbuję nowych herbat. Dzieki za podpowiedź . Big Grin Nigdy bym na to nie wpadł!
31-03-2017 15:58 uliso jest offlineWyślij email do: ulisoStrona domowa ulisoSzukaj postów użytkownika: ulisoDodaj uliso do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Icy Terere

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: