Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Yerba bez pyłu » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (5): « pierwszy ... « poprzednie 3 4 [5] Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba bez pyłu
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
kizia
Triple Ace

/images/avatars/avatar-3822.jpg

Data Rejestracji: 20-10-2013

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mnie się ten gadżet podoba. Czasem fajnie by było sobie jakąś mate odpylić, żeby lepiej móc delektować się naparem z listków. Zależy w zasadzie od mate, czasem pył mi przeszkadza, czasem nie. Przyzwyczaiłam się co prawda do niego, ale to nie znaczy, że bez niego byłoby gorzej.
Na zdjęciach wygląda, jakby to był sam plastik. Jak na prostą, plastikową konstrukcję cena jest kosmiczna.
05-11-2015 19:44 kizia jest offlineWyślij email do: kiziaSzukaj postów użytkownika: kiziaDodaj kizia do Listy kontaktów
Thrael Thrael jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Data Rejestracji: 10-09-2014

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zmyślne urządzonko, na pewno znajdzie zwolenników. Wystarczy przejrzeć forum, by znaleźć masę ludzi, którym pył przeszkadza i szukają jakiegoś sposobu by się go łatwo pozbyć.
Mi pył nie przeszkadza, czasami uważam go nawet za zaletę, wiec tego "Odpylacza" na pewno nie kupię - do tego ta zaporowa cena.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Thrael: 05-11-2015 21:07.

05-11-2015 21:03 Thrael jest offlineWyślij email do: ThraelSzukaj postów użytkownika: ThraelDodaj Thrael do Listy kontaktów
Sott23 Sott23 jest mężczyzną
Lord

/images/avatars/avatar-724.gif

Data Rejestracji: 28-03-2008

Samo urządzenie powstało w kraju w którym yerbe można kupić za mniej niz 10zł. Mozna kupić i odpylać. Jak jest u Nas to wiemy dobrze i nie każdy widzi aby coś mu tam jeszcze odpylać. Ja to traktuje jak gadzet skądinąd zmyślny jak to napisał Thrael i chcialbym trochę podobnie jak kizia odpylać susz, ale nie, żeby wywalać pył, a wsypywać go na szczyt kopczyku, żeby się nie przebił przez zbitą warstwę mokrego suszu. A co do ceny, to niestety nie ja ją ustalam. PS. Z racji tego, że sam to pokazałem sprzedającemu to mogę zapytać o rabat gdyby ktoś potrzebował. Smile

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Sott23: 05-11-2015 21:20.

05-11-2015 21:16 Sott23 jest offlineWyślij email do: Sott23Strona domowa Sott23Szukaj postów użytkownika: Sott23Dodaj Sott23 do Listy kontaktów
tryber
Newbie

Data Rejestracji: 27-11-2015

Witam, co polecicie dla totalnego laika? Jest taki wybór że się gubię. Szukam czegoś co zastąpi kawę Wink
27-11-2015 14:12 tryber jest offlineWyślij email do: tryberStrona domowa tryberSzukaj postów użytkownika: tryberDodaj tryber do Listy kontaktów
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

Którąkolwiek. I tak z czasem będziesz chciał spróbować każdej Wink
27-11-2015 18:29 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
mario_79 mario_79 jest mężczyzną
Double Ace

Data Rejestracji: 27-10-2015

cytat:
tryber napisał(a)
Witam, co polecicie dla totalnego laika? Jest taki wybór że się gubię. Szukam czegoś co zastąpi kawę Wink

Zacznij od Amandy. Czerwona czyli Elaborada bądź ziołaowa czyliw zielonym opakowaniu. W miarę łagodna, łatwo się pije, przywykniesz do smaku Yerby. Potem jak poprzednik napisał, będziesz chciał spróbowac każdą i znajdziesz kilka dla siebie Wink )) ja na razie po prawie miesąciu siorbania mam 7 czy 9 różnych zaliczonych i już swoje ulubione a to dopiero początekWink
27-11-2015 22:17 mario_79 jest offlineWyślij email do: mario_79Szukaj postów użytkownika: mario_79Dodaj mario_79 do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

Czerwona Amanda lub Pipore w czerwonym opakowaniu.

click>Charytatywne klikacze<click
27-11-2015 23:20 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
joker0skater
Newbie

Data Rejestracji: 17-01-2016

Nawiązując do tematu - yerba bez pyłu - wypracowałem sobie następujący sposób, na pewno znany części użytkowników:
1. Wsypuję 1/2 - 2/3 suszu.
2. Przechylam naczynko pod kątem 45 st.
3. Potrząsam nim tak aby drobny pył spadł na dno (dokładnie w miejsce między dnem a ścianką naczynka).
4. Wkładam bombillę po przeciwnej stronie kopczyka - równolegle do usypanej płaszczyzny.
5. Delikatnie stawiam naczynko pionowo.
6. Nalewam małą porcję wody w środek na bombillę.
7. Czekam chwilę albo dwie i dopełniam resztę wody.
Narzekałem na pyłek, teraz problem mnie nie dotyczy. Cieszę się dobrze odfiltrowaną yerbą. Co ciekawe korzystam od dwóch tygodni z bombilli innej niż łyżeczkowa, ktoś polecił na forum i okazuje się naprawdę skuteczna. Polecam.
14-02-2016 19:20 joker0skater jest offlineWyślij email do: joker0skaterSzukaj postów użytkownika: joker0skaterDodaj joker0skater do Listy kontaktów
mgrimar
Newbie

/images/avatars/avatar-25591.png

Data Rejestracji: 21-02-2013

Zamiast kombinować z odpylaniem i potrząsaniem naczynkiem najlepiej zakupić yerba mate green brazylijską. Zero pyłu, bez patyczków. Piękna, zielona despalada grubo cięta. W czystej postaci pachnie sianem (nie ma śladu zapachu popielniczki). Na szczęście jest dużo rodzajów z dodatkami (ok. 10%) suszonych owoców, kwiatów, ziółek, superfoodów rozmaitych. Wzmocniona guaraną i sprawdzonym afrodyzjakiem: katuavą (vel katuabą) - hicior.
Ideał dla początkujących, których wykrzywia klasyka w rodzaju Pajarito czy nawet Rosamonte Suave.

mgrimar załączył ten obraz : (reduced version):

GiMBU_EU_Mate-Mate-Green-Despalada-Moc-C
zystych-Listkow-8172_2.jpg

18-04-2017 22:17 mgrimar jest offlineWyślij email do: mgrimarStrona domowa mgrimarSzukaj postów użytkownika: mgrimarDodaj mgrimar do Listy kontaktów
Strony (5): « pierwszy ... « poprzednie 3 4 [5] Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Yerba bez pyłu

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: