Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Nie lubię gorzkich napoi - czy Yerba jest dla mnie? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Nie lubię gorzkich napoi - czy Yerba jest dla mnie?
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Shooty
Newbie

Data Rejestracji: 18-02-2017

Nie lubię gorzkich napoi - czy Yerba jest dla mnie? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cześć wszystkim!

I nie owijając w bawełnę, jest dokładnie tak jak napisane w temacie. Po prostu nie lubię pić gorzkich napoi, obrzydzają mnie, "nie wchodzą" i absolutnie nie smakują. Herbatę w zwykłej szklance piję, słodząc 2-3 łyżeczkami cukru; mocnej kawy nie pijam, jeśli już to tylko rozpuszczalną, na dodatek na mleku zamiast wody i też słodzoną 2-3 łyżeczkami cukru. Wszelkie soki, napoje gazowane, alkohole - to też wszystko musi być słodkie. Po prostu jeśli chodzi o picie, nic innego nie odpowiada moim kubkom smakowym - słodycz i koniec.

W związku z tym, choć bardzo chętnie spróbowałbym prawdziwej Yerby, słyszałem, że gorycz jest jednym ze znaków rozpoznawczych tego płynu. Smakowałem już Yerby w saszetkach z supermarketu, ale zupełnie mi nie podeszła właśnie przez brak słodyczy, wręcz krzywiłem się przy każdym kolejnym łyku. Czy są jednak jakieś rodzaje YM, które mogłoby mi odpowiadać? Albo sposoby, dzięki którym także mógłbym zacząć rozkoszować się ich smakiem? Temat wydaje mi się interesujący i naprawdę chciałbym się w niego zagłębić, ale... ale no właśnie, preferencje pitne mam takie, jakie mam.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam. Smile
18-02-2017 14:01 Shooty jest offlineWyślij email do: ShootySzukaj postów użytkownika: ShootyDodaj Shooty do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
18-02-2017 14:01
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Będzie ciężko. Ale możesz sobie yerbe spokojnie dosładzać, czy to miodem, cukrem, stewią, a dopiero z czasem stopniowo ucinać 'dosładzacz'

click>Charytatywne klikacze<click
18-02-2017 14:38 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
Johnny
Full Member

/images/avatars/avatar-24585.jpg

Data Rejestracji: 28-01-2017

RE: Nie lubię gorzkich napoi - czy Yerba jest dla mnie? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Shooty napisał(a)
Cześć wszystkim!

I nie owijając w bawełnę, jest dokładnie tak jak napisane w temacie. Po prostu nie lubię pić gorzkich napoi, obrzydzają mnie, "nie wchodzą" i absolutnie nie smakują. Herbatę w zwykłej szklance piję, słodząc 2-3 łyżeczkami cukru; mocnej kawy nie pijam, jeśli już to tylko rozpuszczalną, na dodatek na mleku zamiast wody i też słodzoną 2-3 łyżeczkami cukru. Wszelkie soki, napoje gazowane, alkohole - to też wszystko musi być słodkie. Po prostu jeśli chodzi o picie, nic innego nie odpowiada moim kubkom smakowym - słodycz i koniec.

W związku z tym, choć bardzo chętnie spróbowałbym prawdziwej Yerby, słyszałem, że gorycz jest jednym ze znaków rozpoznawczych tego płynu. Smakowałem już Yerby w saszetkach z supermarketu, ale zupełnie mi nie podeszła właśnie przez brak słodyczy, wręcz krzywiłem się przy każdym kolejnym łyku. Czy są jednak jakieś rodzaje YM, które mogłoby mi odpowiadać? Albo sposoby, dzięki którym także mógłbym zacząć rozkoszować się ich smakiem? Temat wydaje mi się interesujący i naprawdę chciałbym się w niego zagłębić, ale... ale no właśnie, preferencje pitne mam takie, jakie mam.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam. Smile

Witaj, do yerby trzeba się stopniowo przyzwyczajać. Zacznij od smakowej, nie za mocnej, tzw. lajtowej, potem odkrywaj nowe smaki i jak już się przyzwyczaisz to zaatakuj coś mocniejszego.
Myślę, że yerba to doskonała odskocznia od słodkości. Sam na co dzień lubię sporo słodyczy podjadać, a herbatę słodzę podobnie jak ty. Po yerbie mam takie uczucie, że.. Może inaczej: nie mam takiego uczucia, że "muszę" najeść się słodkiego - yerba mnie zaspokaja.

Gdy po raz pierwszy piłem yerbę to kupowałem w ciemno cruz de maltę i tucanguę pamiętam, że miałem. Ledwo z tym wyrabiałem. Ale źle się za to zabierałem. I się zraziłem na parę lat.

Teraz po dokończeniu starej Taragui pomarańczowej, nowej żółtej Amandzie odpakowałem piękny 1-kilogramowy kartonik z klasyczną Pajarito elaboradą i... Smak był wprost cudowny. Spodziewałem się odrzucającej goryczy, mocy, że mi przez gardło nie przejdzie, a tu miłe zaskoczenie ! Tego nieprzyjemnego posmaku nie było (moja mama wprawdzie mówiła, że yerba jest ta jest gorzka i ode mnie jej nie chce - bo nie jest przyzwyczajona), smak jest delikatny, ale zdecydowany. Solidna yerba. Klasyka.

Pierwsze zalanie, pierwszy kontakt z nową yerbą co do której spodziewam, że jest mocna ? Nasypałem nie za dużo. Sprawdziłem i będę sypał więcej.

Nie skacz na głęboką wodę, tylko przyzwyczajaj siędo smaku i działania stopniowo, powodzenia !

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Johnny: 18-02-2017 18:04.

18-02-2017 18:01 Johnny jest offlineWyślij email do: JohnnySzukaj postów użytkownika: JohnnyDodaj Johnny do Listy kontaktów
Johnny
Full Member

/images/avatars/avatar-24585.jpg

Data Rejestracji: 28-01-2017

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kao napisał(a)
Ale możesz sobie yerbe spokojnie dosładzać, czy to miodem, cukrem, stewią, a dopiero z czasem stopniowo ucinać 'dosładzacz'

Miodem polecam - mniam, pycha. Cukrem.. W żadnym wypadku. Jedna łyżeczka wystaczyła żeby zrobić słodki ulepek niczym ciemny napój z czerwoną etykietą.

18-02-2017 18:06 Johnny jest offlineWyślij email do: JohnnySzukaj postów użytkownika: JohnnyDodaj Johnny do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

Cukrem osobiście nigdy nie dosładzałałem, ale w argentynie jest to popularny zwyczaj, więc sądzę, że jest to jakaś opcja. Miodzio faktycznie bardzo fajny, stewia niekoniecznie - nie lubie jej smaku

18-02-2017 19:17 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
Majeranek Majeranek jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 25-03-2016

Mate Green Frutas polecam Wink
18-02-2017 20:43 Majeranek jest offlineSzukaj postów użytkownika: MajeranekDodaj Majeranek do Listy kontaktów
ciastek63 ciastek63 jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 17-02-2015

RE: Nie lubię gorzkich napoi - czy Yerba jest dla mnie? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Shooty napisał(a)
Cześć wszystkim!

I nie owijając w bawełnę, jest dokładnie tak jak napisane w temacie. Po prostu nie lubię pić gorzkich napoi, obrzydzają mnie, "nie wchodzą" i absolutnie nie smakują. Herbatę w zwykłej szklance piję, słodząc 2-3 łyżeczkami cukru; mocnej kawy nie pijam, jeśli już to tylko rozpuszczalną, na dodatek na mleku zamiast wody i też słodzoną 2-3 łyżeczkami cukru. Wszelkie soki, napoje gazowane, alkohole - to też wszystko musi być słodkie.

Jeśli naprawdę aż tak nienawidzisz gorzkiego smaku, to wątpię żeby yerba ci podeszła - tradycyjnie zaparzona jest raczej mocniejsza w smaku od herbaty chociaż niekoniecznie bardzo gorzka. Sam opisuję ją zwykle jak coś pomiędzy zieloną herbatą i kawą z nutami dymnymi. Sporo łagodniejszych yerb ma w sobie delikatną roślinną słodycz, ale jest to nieporównywalne do kawy rozpuszczalnej zalanej mlekiem z trzema łyżkami cukru.

Mimo wszystko masz parę opcji. Możesz spróbować yerbę słodzić - mi się smakowo nie łączy z cukrem ale w Argentynie niektórzy tak piją. Możesz też zaopatrzyć się w susz o smaku np. owoców albo z liśćmi stewii, które nadają naparowi słodki smak, przy okazji bez kalorii. Mate Green ma w ofercie całkiem niezłą yerbę z truskawkami i wanilią - nie jest słodka, ale wyraźnie waniliowa co kojarzy się ze słodkim smakiem. i mogłoby się dobrze łączyć z cukrem.
18-02-2017 22:06 ciastek63 jest offlineWyślij email do: ciastek63Szukaj postów użytkownika: ciastek63Dodaj ciastek63 do Listy kontaktów
Shooty
Newbie

Data Rejestracji: 18-02-2017

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez Shooty

A co myślicie o słodzeniu jagodami goji? Ktoś doradził mi właśnie taki sposób.
19-02-2017 15:07 Shooty jest offlineWyślij email do: ShootySzukaj postów użytkownika: ShootyDodaj Shooty do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

bardzo mało smaku dają. Co najwyżej lekko słodki posmaczek. Spróbuj miodem/cukrem

19-02-2017 16:28 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
AnnaWaall
Newbie

Data Rejestracji: 07-04-2017

raczej nie , ona ma swój specyficzny smak .. nie każdy będzie go lubił , tak czy inaczej spróbować nie zaszkodzi

07-04-2017 14:30 AnnaWaall jest offlineWyślij email do: AnnaWaallStrona domowa AnnaWaallSzukaj postów użytkownika: AnnaWaallDodaj AnnaWaall do Listy kontaktów
Dieta OXY Dieta OXY jest kobietą
Newbie

Data Rejestracji: 07-04-2017

cytat:
AnnaWaall napisał(a)
raczej nie , ona ma swój specyficzny smak .. nie każdy będzie go lubił , tak czy inaczej spróbować nie zaszkodzi

Idzie się przyzwyczaić do smaku. Tez na początku miałam problem ze smakiem, ale z czasem... teraz bez Yerby w pracy nie daje rady.
07-04-2017 16:53 Dieta OXY jest offlineWyślij email do: Dieta OXYStrona domowa Dieta OXYSzukaj postów użytkownika: Dieta OXYDodaj Dieta OXY do Listy kontaktów
para2fonia para2fonia jest mężczyzną
Newbie

Data Rejestracji: 12-05-2017

Z czystym sumieniem mogę polecić wszystkie Mate Green - one są łagodne w smaku, a kolejne zalania coraz bardziej jak zielona herbata...
12-05-2017 13:27 para2fonia jest offlineWyślij email do: para2foniaSzukaj postów użytkownika: para2foniaDodaj para2fonia do Listy kontaktów
yzihs
Lord

/images/avatars/avatar-26426.jpg

Data Rejestracji: 18-02-2010

Zacznij od zwykłej czy zielonej herbaty bez cukru,jak Ci nie podejdzie to daruj sobie ym
12-05-2017 15:55 yzihs jest offlineWyślij email do: yzihsSzukaj postów użytkownika: yzihsDodaj yzihs do Listy kontaktów
yzihs
Lord

/images/avatars/avatar-26426.jpg

Data Rejestracji: 18-02-2010

Zacznij od zwykłej czy zielonej herbaty bez cukru,jak Ci nie podejdzie to daruj sobie ym
12-05-2017 15:55 yzihs jest offlineWyślij email do: yzihsSzukaj postów użytkownika: yzihsDodaj yzihs do Listy kontaktów
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

Ale co smak herbaty wspólnego do yerby? Ja tam herbatę lekko przełamuje miodem, yerby słodkiej się nie napiję.
12-05-2017 22:33 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
Marika27
Newbie

Data Rejestracji: 17-05-2017

yerba Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja próbowałam kiedyś yerby ale mi niesmakowała. Może ktoś poleci jakiś fajny rodzaj?

-----------
fitness kraków
17-05-2017 10:11 Marika27 jest offlineWyślij email do: Marika27Szukaj postów użytkownika: Marika27Dodaj Marika27 do Listy kontaktów
RaR RaR jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-22878.gif

Data Rejestracji: 28-08-2016

Wszystkie są fajne Smile Poczytaj na forum o gatunkach. Są tam bogate informację także na temat ich smaku i propozycje jak przygotować. Zacznij od Yerb typu suave. Np union suave. Najważniejsze pytanie czy użyłaś wody we właściwej temperaturze. Ważna też ilość użytego suszu, czy długość jego kontaktu z wodą. Czytaj, czytaj i nie zniechęcaj się Happy

17-05-2017 10:18 RaR jest offlineWyślij email do: RaRSzukaj postów użytkownika: RaRDodaj RaR do Listy kontaktów
Sara25 Sara25 jest kobietą
Newbie

Data Rejestracji: 22-05-2017

Ja też sobie dosładzam, ale cukrem brzozowym (ksylitol). Jest mniej kaloryczny niż zwykły cukier i nie powoduje próchnicy Wink

wentylatory sklep

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Sara25: Dzisiaj, 11:21.

22-05-2017 14:23 Sara25 jest offlineWyślij email do: Sara25Strona domowa Sara25Szukaj postów użytkownika: Sara25Dodaj Sara25 do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Nie lubię gorzkich napoi - czy Yerba jest dla mnie?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: