Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Jak dbać o tykwę by służyła długo ? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (7): « first ... « previous 5 6 [7] Post New ThreadPost Reply
Jak dbać o tykwę by służyła długo ?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
michalmiernik michalmiernik is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-17841.jpg

Registration Date: 05-09-2007

tykwa vs palosanto Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

używałem tykwy, ceramiki, palosanto i zdecydowanie polecam palosanto
zmienia smak yery (żywica)
nie mam problemu z pękaniem (codziennie pije wiec jest wiecznie wilgotne)
nie ma problemu z suszeniem Smile

a wy jakie macie doświadczenia?

e-mail: michalmiernik(et)outlook.com | Facebook | michalmiernik.pl

27-03-2016 11:58 michalmiernik is offlineSend an Email to michalmiernikHomepage of michalmiernikSearch for Posts by michalmiernikAdd michalmiernik to your Buddy List
Martin Mikko
Newbie

Registration Date: 08-04-2016

Wink Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ja o swoją tykwę bardzo dbam starannie i może długo wytrzymać. Ma niecałe dwa lata i jest okej. Nic złego się nie dzieje Big Grin
08-04-2016 13:48 Martin Mikko is offlineSend an Email to Martin MikkoHomepage of Martin MikkoSearch for Posts by Martin MikkoAdd Martin Mikko to your Buddy List
michalmiernik michalmiernik is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-17841.jpg

Registration Date: 05-09-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

jak się dba tak się ma - niestety taka prawda tu działa Big Grin

e-mail: michalmiernik(et)outlook.com | Facebook | michalmiernik.pl

08-04-2016 15:00 michalmiernik is offlineSend an Email to michalmiernikHomepage of michalmiernikSearch for Posts by michalmiernikAdd michalmiernik to your Buddy List
xmatex xmatex is a female
Newbie

Registration Date: 06-04-2017

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

ja mam glinianą Smile
06-04-2017 15:42 xmatex is offlineSend an Email to xmatexSearch for Posts by xmatexAdd xmatex to your Buddy List
ziaro84 ziaro84 is a male
Junior Member

Registration Date: 15-06-2017

Question Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam,

Na forum jestem nowy lecz z Yerbą już mam do czynienia od pewnego czasu,

Mam pytanie, ostatnio odnalazłem moją starą tykwę i przyznam, że jest na niej jakiś zielonkawy nalot. Jest on suchy i nie jest śmierdzący. Tykwa w środku żadnego zapachu nie posiada.

Wrzucam dwa zdjęcia z jej wnętrza.

Proszę o opinie.

15-06-2017 10:05 ziaro84 is offlineSend an Email to ziaro84Search for Posts by ziaro84Add ziaro84 to your Buddy List
trebor
Viking

Registration Date: 08-03-2012

Przeprowadziłeś kuracje szeroko rozpisane tutaj niejednokrotnie?
15-06-2017 12:48 trebor is offlineSend an Email to treborSearch for Posts by treborAdd trebor to your Buddy List
Junior Member

cytat:
trebor napisał(a)
Przeprowadziłeś kuracje szeroko rozpisane tutaj niejednokrotnie?

Nie jeszcze z tą tykwą nic nie robiłem
15-06-2017 12:51 ziaro84 is offlineSend an Email to ziaro84Search for Posts by ziaro84Add ziaro84 to your Buddy List
doktorsky doktorsky is a male
Triple Ace

Registration Date: 03-09-2013

Wygląda jak odbarwienie od yerby. Zalej wrzątkiem i zostaw na dwie godziny a potem przepłucz wrzątkiem ponownie.

15-06-2017 13:16 doktorsky is offlineHomepage of doktorskySearch for Posts by doktorskyAdd doktorsky to your Buddy List
Junior Member

cytat:
doktorsky napisał(a)
Wygląda jak odbarwienie od yerby. Zalej wrzątkiem i zostaw na dwie godziny a potem przepłucz wrzątkiem ponownie.

Zalane. Teraz pozostało tylko czekanie Smile
15-06-2017 13:37 ziaro84 is offlineSend an Email to ziaro84Search for Posts by ziaro84Add ziaro84 to your Buddy List
trebor
Viking

Registration Date: 08-03-2012

No i się zacznie... Frown
Dobra, tykwy mam 3 i żadna tak się nie,, zabarwiła". Niedokładnie wysuszoną można tak zapuścić. Jeśli chce Ci się z tym walczyć to jednak do wrzątku dodałbym coś np. Kwasek cytr.lub spirytus, a jak nie to ile taka tykwa warta aby ryzykować picie
15-06-2017 14:37 trebor is offlineSend an Email to treborSearch for Posts by treborAdd trebor to your Buddy List
Junior Member

Nic nie pomogło jeszcze. Tykwa ta przejdzie do archiwum bowiem ładnie wygląda.

Kolejna jest na horyzoncie zakupu.
15-06-2017 21:40 ziaro84 is offlineSend an Email to ziaro84Search for Posts by ziaro84Add ziaro84 to your Buddy List
doktorsky doktorsky is a male
Triple Ace

Registration Date: 03-09-2013

Kup od razu oczyszczoną z wnętrzności i gniazda w yerbamatestore lub DZ Smile
A tak przy okazji, to raz na rok lub dwa lata 60zl na nową tykwę to nie jest wydatek Wink
Alternatywnie w podobnej cenie matera ceramiczne z yerbamatestore na przykład, bo mają grube ścianki i pojemności doskonałe Happy

16-06-2017 10:28 doktorsky is offlineHomepage of doktorskySearch for Posts by doktorskyAdd doktorsky to your Buddy List
RaR RaR is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Registration Date: 28-08-2016

Ja nie mam żadnej tykwy. Nie potrafię jakoś się przekonać do zakupu. Na codzień pije z PS (rewelacja) i dzięki postom tu obecnych forumowiczów z Algarrobo (druga rewelacja). A terere z aluminiowego naczynka o podwójnych ściankach (swietnie trzyma temperaturę)

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by RaR: 16-06-2017 22:58.

16-06-2017 22:57 RaR is offlineSend an Email to RaRSearch for Posts by RaRAdd RaR to your Buddy List
Pages (7): « first ... « previous 5 6 [7] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Jak dbać o tykwę by służyła długo ?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: