Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Jak dbać o tykwę by służyła długo ? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (7): « pierwszy ... « poprzednie 5 6 [7] Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Jak dbać o tykwę by służyła długo ?
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
michalmiernik michalmiernik jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-17841.jpg

Data Rejestracji: 05-09-2007

tykwa vs palosanto Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

używałem tykwy, ceramiki, palosanto i zdecydowanie polecam palosanto
zmienia smak yery (żywica)
nie mam problemu z pękaniem (codziennie pije wiec jest wiecznie wilgotne)
nie ma problemu z suszeniem Smile

a wy jakie macie doświadczenia?

e-mail: michalmiernik(et)outlook.com | Facebook | michalmiernik.pl

27-03-2016 11:58 michalmiernik jest offlineWyślij email do: michalmiernikStrona domowa michalmiernikSzukaj postów użytkownika: michalmiernikDodaj michalmiernik do Listy kontaktów
Martin Mikko
Newbie

Data Rejestracji: 08-04-2016

Wink Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja o swoją tykwę bardzo dbam starannie i może długo wytrzymać. Ma niecałe dwa lata i jest okej. Nic złego się nie dzieje Big Grin
08-04-2016 13:48 Martin Mikko jest offlineWyślij email do: Martin MikkoStrona domowa Martin MikkoSzukaj postów użytkownika: Martin MikkoDodaj Martin Mikko do Listy kontaktów
michalmiernik michalmiernik jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-17841.jpg

Data Rejestracji: 05-09-2007

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jak się dba tak się ma - niestety taka prawda tu działa Big Grin

e-mail: michalmiernik(et)outlook.com | Facebook | michalmiernik.pl

08-04-2016 15:00 michalmiernik jest offlineWyślij email do: michalmiernikStrona domowa michalmiernikSzukaj postów użytkownika: michalmiernikDodaj michalmiernik do Listy kontaktów
xmatex xmatex jest kobietą
Newbie

Data Rejestracji: 06-04-2017

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja mam glinianą Smile
06-04-2017 15:42 xmatex jest offlineWyślij email do: xmatexSzukaj postów użytkownika: xmatexDodaj xmatex do Listy kontaktów
ziaro84 ziaro84 jest mężczyzną
Junior Member

Data Rejestracji: 15-06-2017

Question Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

Na forum jestem nowy lecz z Yerbą już mam do czynienia od pewnego czasu,

Mam pytanie, ostatnio odnalazłem moją starą tykwę i przyznam, że jest na niej jakiś zielonkawy nalot. Jest on suchy i nie jest śmierdzący. Tykwa w środku żadnego zapachu nie posiada.

Wrzucam dwa zdjęcia z jej wnętrza.

Proszę o opinie.

15-06-2017 10:05 ziaro84 jest offlineWyślij email do: ziaro84Szukaj postów użytkownika: ziaro84Dodaj ziaro84 do Listy kontaktów
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

Przeprowadziłeś kuracje szeroko rozpisane tutaj niejednokrotnie?
15-06-2017 12:48 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
Junior Member

cytat:
trebor napisał(a)
Przeprowadziłeś kuracje szeroko rozpisane tutaj niejednokrotnie?

Nie jeszcze z tą tykwą nic nie robiłem
15-06-2017 12:51 ziaro84 jest offlineWyślij email do: ziaro84Szukaj postów użytkownika: ziaro84Dodaj ziaro84 do Listy kontaktów
doktorsky doktorsky jest mężczyzną
Triple Ace

Data Rejestracji: 03-09-2013

Wygląda jak odbarwienie od yerby. Zalej wrzątkiem i zostaw na dwie godziny a potem przepłucz wrzątkiem ponownie.

15-06-2017 13:16 doktorsky jest offlineStrona domowa doktorskySzukaj postów użytkownika: doktorskyDodaj doktorsky do Listy kontaktów
Junior Member

cytat:
doktorsky napisał(a)
Wygląda jak odbarwienie od yerby. Zalej wrzątkiem i zostaw na dwie godziny a potem przepłucz wrzątkiem ponownie.

Zalane. Teraz pozostało tylko czekanie Smile
15-06-2017 13:37 ziaro84 jest offlineWyślij email do: ziaro84Szukaj postów użytkownika: ziaro84Dodaj ziaro84 do Listy kontaktów
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

No i się zacznie... Frown
Dobra, tykwy mam 3 i żadna tak się nie,, zabarwiła". Niedokładnie wysuszoną można tak zapuścić. Jeśli chce Ci się z tym walczyć to jednak do wrzątku dodałbym coś np. Kwasek cytr.lub spirytus, a jak nie to ile taka tykwa warta aby ryzykować picie
15-06-2017 14:37 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
Junior Member

Nic nie pomogło jeszcze. Tykwa ta przejdzie do archiwum bowiem ładnie wygląda.

Kolejna jest na horyzoncie zakupu.
15-06-2017 21:40 ziaro84 jest offlineWyślij email do: ziaro84Szukaj postów użytkownika: ziaro84Dodaj ziaro84 do Listy kontaktów
doktorsky doktorsky jest mężczyzną
Triple Ace

Data Rejestracji: 03-09-2013

Kup od razu oczyszczoną z wnętrzności i gniazda w yerbamatestore lub DZ Smile
A tak przy okazji, to raz na rok lub dwa lata 60zl na nową tykwę to nie jest wydatek Wink
Alternatywnie w podobnej cenie matera ceramiczne z yerbamatestore na przykład, bo mają grube ścianki i pojemności doskonałe Happy

16-06-2017 10:28 doktorsky jest offlineStrona domowa doktorskySzukaj postów użytkownika: doktorskyDodaj doktorsky do Listy kontaktów
RaR RaR jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Data Rejestracji: 28-08-2016

Ja nie mam żadnej tykwy. Nie potrafię jakoś się przekonać do zakupu. Na codzień pije z PS (rewelacja) i dzięki postom tu obecnych forumowiczów z Algarrobo (druga rewelacja). A terere z aluminiowego naczynka o podwójnych ściankach (swietnie trzyma temperaturę)

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez RaR: 16-06-2017 22:58.

16-06-2017 22:57 RaR jest offlineWyślij email do: RaRSzukaj postów użytkownika: RaRDodaj RaR do Listy kontaktów
Strony (7): « pierwszy ... « poprzednie 5 6 [7] Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Jak dbać o tykwę by służyła długo ?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: