Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Czy leki przeciwbólowe znoszą działanie yerba mate? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Czy leki przeciwbólowe znoszą działanie yerba mate?
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
kruliczanka666
Junior Member

Data Rejestracji: 25-03-2017

Czy leki przeciwbólowe znoszą działanie yerba mate? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tydzień temu poważnie złamałem nogę. Było to złamanie z dużym przemieszczeniem i koniecznością umocowania kości na śruby. Pijąc yerba mate codziennie, co jakiś czas yerba przestaje mnie pobudzać i konieczne jest zrobienie kilkudniowej przerwy w piciu. Zawsze po takiej przerwie pobudzenie wraca z powrotem na oczekiwany przeze mnie poziom. Trzeba tu zaznaczyć, że przed złamaniem moja Taragui Energia odczuwalnie mnie pobudzała, więc kolejna przerwa nie była jeszcze konieczna.. Doszedłem do wniosku, że skoro yerba dobrze na mnie działa, a zrobię przerwęna czas pobytu w szpitalu, to działanie po powrocie do domu będzie mocniejsze niż po zwykłej przerwie. Byłem w szpitalu łącznie 5 dni a każdego dnia miałem podawane 4 kroplówki zawierające kombinację 100 mg tramadolu i pyralginy. Przy wypisie dostałem też receptę na lek przeciwbólowy zawierający 325 mg paracetamolu i 37,5 mg tramadolu. O godzinie 5 rano wziąłem jedną tabletkę, gdyż obudził mnie okropny ból. Ból ustąpił, więcjest pwene, że tabletka działa nadal. Dzisiaj jest 6 dzień przerwy w piciu yerba mate, a moja zwykła przerwa trwa 4,5 dni i po tym czasie yerba mate działa bardzo dobrze, więc postanowiłem dzisiaj wypić yerba mate.Mam specjalną miarkę 7 gram po odżywkach przedtreningowych, które brałem kilka lat temu. Zważyłem kiedyś na wadze elektronicznej jedną pełną miarkę z zawartością yerba mate i wyszło, że taka miarka także zawiera 7 gram. Wykluczamy tu możliwość za małej dawki yerba mate, gdyż ZAWSZE sypię 7 takich miarek, co daje 49 gram yerby. Tak było także dzisiaj. Jednak yerba mate zadziałała słabiej niż działała jeszcze przed szpitalem. Są zatem dwie możliwości:
1) Kroplówki zawierające 100mg tramadolu i pyralginę, brane 4 razy dziennie przez 5 dni powodują wzrost tolerancji na yerba mate;
2) Jedna tabletka zawierająca 325 mg paracetamolu i 37,5 mg tramadolu wzięta godzinę przed wypiciem yerba mate znosi do pewnego stopnia działanie yerby;
Proszę kogoś kto się na tym zna o wskazanie, która z tych możliwości jest bardziej prawdopodobna. Po prostu chcę wiedzieć, czy skoro już nie mam tych kroplówek, to kolejna przerwa przywróci działanie, czy po prostu poczekać, aż tabletka przeiwbólowa przestanie działać i wtedy wypić kolejną porcję yerba mate.

aktualizacja postu po 2 dniach: wygląda na to, że regularne podawanie mocnych środków przeciwbólowych wpływa długofalowo na tolerancję na yerba mate, bo wczoraj nie brałem tabletki i piłem yerbę która nie działała, dzisiaj drugi dzień jak nie biorę tabletki, a yerba nadal nie działa. Intensywność bólu spada bardzo szybko, właściwie 2 dni temu obudził mnie ból, a dzisiaj już nie przeszkadza w funkcjonowaniu, zatem jutra do środy robię kolejną przerwę w piciu mate, tym razem nie biorąc już środków przeciwbólowych. Zedytuję ten post w przyszłą środę i napiszę, czy yerba mate działa.
druga aktualizacja postu: Miałem zedytować we wtorek, a dziś jest sobota, ale yerba działa świetnie.

Ten post był edytowany2 raz(y), ostatnio edytowany przez kruliczanka666: 22-07-2017 12:16.

11-07-2017 08:26 kruliczanka666 jest offlineWyślij email do: kruliczanka666Szukaj postów użytkownika: kruliczanka666Dodaj kruliczanka666 do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
11-07-2017 08:27
Pysio
Newbie

Data Rejestracji: 15-06-2017

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ciekawe spostrzeżenie, ja miałem operacje kolana i byłem na środkach przeciwbólowych, ale piłem yerbe i nie zauważyłem takich problemów jak ty
13-07-2017 12:39 Pysio jest offlineWyślij email do: PysioStrona domowa PysioSzukaj postów użytkownika: PysioDodaj Pysio do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Czy leki przeciwbólowe znoszą działanie yerba mate?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: