Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Yerba Mate aromatyzowana - pomoc w wyborze » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate aromatyzowana - pomoc w wyborze
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Mikado
Junior Member

Data Rejestracji: 23-03-2017

Yerba Mate aromatyzowana - pomoc w wyborze Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam wszystkich amatorów dobrego smaku i mam prośbę o pomoc w wyborze smaków.

Próbowałem już Yerba Mate, Catuabę i Sarsaparillę. Z wszystkich prób najbardziej posmakowała mi PAJARITO miętowo-cytrynowa. Dlatego chciałbym się skupić na poszukiwaniach Yerba Mate aromatyzowanych owocowych lub ziołowych mieszanek.
Znalazłem ofertę marki takich własnie mieszanek CBSe. I tutaj mam kłopot jakie smaki spośród kilkunastu w ich ofercie wybrać? A może inne marki nieznane mi? Czy macie jakieś swoje typy?

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Mikado: 23-03-2017 01:24.

23-03-2017 01:20 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
23-03-2017 01:20
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A nie jesteś ciekawy aby sprawdzić każda po kolei? Opinie masz na forum
23-03-2017 03:41 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
Mikado
Junior Member

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez Mikado
Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tak ale moge kupić albo małe próbki wszystkich rodzajów - jedna próbka 50 gr na dwa zalania,
albo w tej cenie trzy paczki po 500gr. Ostatnio testowałem kilkanaście próbek i smakowała mi tylko
jedna. Dlatego wybieram druga opcję i kupić coś sprawdzonego.

P.S.

Poczytam Wasze opinie.
Według mnie Pajarito Menta Limon to 100% pewniak i moge każdemu polecić.
A teraz szukam kolejnych pewniaków.

Ten post był edytowany2 raz(y), ostatnio edytowany przez Mikado: 23-03-2017 12:18.

23-03-2017 12:09 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
maga1327113 maga1327113 jest kobietą
Viking

/images/avatars/avatar-23039.jpg

Data Rejestracji: 29-03-2012

@ Mikado:

Szukasz sprawdzonych ziolówek / owocowych. Podam moje typy (jest to oczywiscie subiektywne, wszystkie na 1.miejscu, kolejnosc dowolna):

Pipore naranja
Taraguia maracuia
Selecta refresca el doble
Selecta cedron limon
Playadito hierbas

Nota bene: CBS omijalabym szerokim lukiem. Bylo kiedys bardzo pylaste a teraz slyszalam, ze zrobilo sie jeszcze bardziej pylaste. Poza tym aromat jest tam wylacznie sztuczny, nie ma prawdziwych ziól.

Próbki sa niemiarodajne: albo zwietrzale, albo ze spodu paczki i pelne pylu.

Poczytaj recenzje z dzialu "Gatunki", duzo sie dowiesz.

23-03-2017 12:23 maga1327113 jest offlineWyślij email do: maga1327113Strona domowa maga1327113Szukaj postów użytkownika: maga1327113Dodaj maga1327113 do Listy kontaktów
RaR RaR jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Data Rejestracji: 28-08-2016

Kolego każdy człowiek jest jedyny w swoim rodzaju. Pewne jak mawiał klasyk są jedynie śmierć i podatki Pleased

Musisz wypróbować aby wiedzieć.

23-03-2017 12:24 RaR jest onlineWyślij email do: RaRSzukaj postów użytkownika: RaRDodaj RaR do Listy kontaktów
Mikado
Junior Member

cytat:
Originally posted by maga1327113
Nota bene: CBS omijalabym szerokim lukiem. Bylo kiedys bardzo pylaste a teraz slyszalam, ze zrobilo sie jeszcze bardziej pylaste. Poza tym aromat jest tam wylacznie sztuczny, nie ma prawdziwych ziól.

Dobre! Jak skrobałem pierwszy wpis to chciałem zaznaczyć, że chodzi mi tylko o składniki pochodzenia naturalnego czy też naturalne esencje akładników a nie SYNTETYCZNE z laboratoriów od panów w białych kitlach. Nie spodziewałem się ... teraz widzę, że to konieczność i to dotyczy pytań o każdą żywność.

Takie pyły to wchodzą prosto do ust i nie da się tego pić.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Mikado: 23-03-2017 12:48.

23-03-2017 12:48 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
maga1327113 maga1327113 jest kobietą
Viking

/images/avatars/avatar-23039.jpg

Data Rejestracji: 29-03-2012

cytat:

Takie pyły to wchodzą prosto do ust i nie da się tego pić.

Pyl znajdziesz w kazdej yerbie oprócz Triunfo. Pyl wazy i ma objetosc, wiec oni pakuja wszystko jak leci.

Sa tacy, co im pyl nie przeszkadza. Sa tez tacy, ktorzy przesiewaja przez sitko (oczywiscie bez przesady, lekko jak cukier puder nad ciastem).
Sa tez filtry na bombile.

To wszystko da sie ogarnac Big Grin

23-03-2017 13:01 maga1327113 jest offlineWyślij email do: maga1327113Strona domowa maga1327113Szukaj postów użytkownika: maga1327113Dodaj maga1327113 do Listy kontaktów
Mikado
Junior Member

Big Grin Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by maga1327113
Sa tez filtry na bombile. To wszystko da sie ogarnac Big Grin

Trzeba dokupić "hardware" i trochę więcej "ramu" Smile .
Ale jak się na to patrzy to chce się to mieć! Ja mam jeszcze wciąż zestaw podstawowy.
23-03-2017 13:49 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
true-kru true-kru jest mężczyzną
Junior Member

/images/avatars/avatar-3628.gif

Data Rejestracji: 19-02-2014

Osobiście możesz jeszcze popróbować ze zwykłą yerbą z dodatkiem np. skórki z cytrusów. Wtedy nie ryzykujesz aż tak bardzo wyrzuceniem pieniędzy w przysłowiowe błoto.
Tematów jest naprawdę mnóstwo na forum, tylko trzeba próbować.

23-03-2017 19:05 true-kru jest offlineWyślij email do: true-kruSzukaj postów użytkownika: true-kruDodaj true-kru do Listy kontaktówAIM Screen Name of true-kru: true-kru
Mikado
Junior Member

cytat:
Originally posted by true-kru
Osobiście możesz jeszcze popróbować ze zwykłą yerbą z dodatkiem np. skórki z cytrusów.

+ inne suszone owoce. To jest świetny pomysł można spróbować... a przy zakupie skupić się na mieszankach ziołowych, bo jak czytam skład to juz lepiej zostawić to specjalistom :-) nazwy ziółek jak z kosmosu.

P.S.

Wrzuciłem teraz na próbę plasterek limonki i pół łyżeczki miodu.

EDIT: Ale wydaje mi się, że takie parzenie wymaga wrzątku? A tutaj nie można więc te susze owocowe musza być w tych markowych mieszankach jakoś inaczej przygotowane? Ktoś czytał o liofilizacji?
Spróuję z maliną bo mam takie coś jeszcze z domu.

Ten post był edytowany3 raz(y), ostatnio edytowany przez Mikado: 24-03-2017 12:00.

24-03-2017 01:24 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
ciastek63 ciastek63 jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 17-02-2015

Polecam tę konkretną bombillę. Używam od paru dni i super sprawa, fitruje dużo lepiej niż zwykła łyżeczkowa, chociaż trzeba ją rozkładać do czyszczenia. Tylko z tego co słyszałem na rynku jest chińska wersja z dziurkami zamiast szparek która filtruje gorzej więc trzeba uważać.

Yerba ze świeżą miętą to bardzo fajna sprawa, szczególnie jako terrere, ale gotowe mieszanki ziołowe lub naturalnie aromatyzowane też bywają dobre.
24-03-2017 20:35 ciastek63 jest offlineWyślij email do: ciastek63Szukaj postów użytkownika: ciastek63Dodaj ciastek63 do Listy kontaktów
eseos
Newbie

Data Rejestracji: 01-05-2017

Do tej fory pilem tylko dwie aromatyzowane CBSe - ale jak mowia poprzedncy trzeba samemu sprobowac. Dla mnie byly w sumie spoko.

No ja wlasnie kupilem tasza bombille rurkowa. NIe ma sitka czy sprezynki tylko dzuirki. No i troszke syfu przechodzi. Ale chyba da sie do tego przyzwyczaic.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez eseos: 01-05-2017 15:25.

01-05-2017 15:22 eseos jest offlineWyślij email do: eseosStrona domowa eseosSzukaj postów użytkownika: eseosDodaj eseos do Listy kontaktów
lepki98 lepki98 jest mężczyzną
Junior Member

Data Rejestracji: 11-08-2015

Aż kusi, żeby spróbować wszystkich rodzajów Smile
19-06-2017 23:07 lepki98 jest offlineWyślij email do: lepki98Szukaj postów użytkownika: lepki98Dodaj lepki98 do Listy kontaktów
para2fonia para2fonia jest mężczyzną
Junior Member

Data Rejestracji: 12-05-2017

Jeżeli Pajarito Menta-Limon ci podeszło, to spróbuj Campesino Menta Limon. Podobna linia smaków, chociaż dla mnie mocno przeważała mięta. Ale ogólnie bardzo dobra, wyssałem szybko. Z owocowych sporo jest rodzajów Mate Green, ale one są znacznie delikatniejsze w smaku i działaniu niż Pajarito. Za to mają dodatki naturalne wypisane zawsze w składnikach.
23-06-2017 14:05 para2fonia jest offlineWyślij email do: para2foniaSzukaj postów użytkownika: para2foniaDodaj para2fonia do Listy kontaktów
Mikado
Junior Member

cytat:
Originally posted by para2fonia
Jeżeli Pajarito Menta-Limon ci podeszło, to spróbuj Campesino Menta Limon. Podobna linia smaków, chociaż dla mnie mocno przeważała mięta. Ale ogólnie bardzo dobra, wyssałem szybko. Z owocowych sporo jest rodzajów Mate Green, ale one są znacznie delikatniejsze w smaku i działaniu niż Pajarito. Za to mają dodatki naturalne wypisane zawsze w składnikach.

Dzięki sprawdze czy mam dostęp do Campesino Menta Limon.

Temat o tyle dla mnie ważny, że poszukiwania na własną reke nie mają żadnego sensu. Już tłumacze...
kupiłem amanda Limon, bo w nazwie limon, zaparzam i co WTF? Potem patrzę na opakowanie małymi literami skład limon 0,7 % A jeszcze w jakim miejscu to napisali to można się uśmiać. No żenada.

Te aromatyzowane mają też swoją słabość najsilniejszy smak jest przy pierwszym zaparzeniu za drugim to dałbym góra 30 % poprzedniej mocy,..pozdrawiam.

Ten post był edytowany2 raz(y), ostatnio edytowany przez Mikado: 06-08-2017 22:28.

06-08-2017 22:25 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
para2fonia para2fonia jest mężczyzną
Junior Member

Data Rejestracji: 12-05-2017

Jeśli cytrynowe, to Cruz De Malta Limon - dla mnie bardzo dobra. Greeny są super, ale delikatne w smaku (za to z owocami suszonymi, można wyjadać z materka). O Pipore Naranja już ktoś wcześniej wspominał.
06-08-2017 23:24 para2fonia jest offlineWyślij email do: para2foniaSzukaj postów użytkownika: para2foniaDodaj para2fonia do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Yerba Mate aromatyzowana - pomoc w wyborze

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: