Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Czy nie za dużo pije mate? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (2): « previous 1 [2] Post New ThreadPost Reply
Czy nie za dużo pije mate?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
RaR RaR is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Registration Date: 28-08-2016

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Po to m.inn. jest forum. Wymiana wiedzy, doświadczeń, spostrzeżeń no i dyskusje głównie o Mate. Pamietaj, zeby szanowac zdanie innych a Twoje tez bedzie szanowane Wink

26-04-2017 19:13 RaR is offlineSend an Email to RaRSearch for Posts by RaRAdd RaR to your Buddy List
janbuk1 janbuk1 is a male
Newbie

Registration Date: 21-05-2017

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Originally posted by RaR
To samo chciałem napisać. Co w tym złego? Robię tak niejednokrotnie, piję bo lubię.

Dokładnie.
22-05-2017 00:52 janbuk1 is offlineSend an Email to janbuk1Homepage of janbuk1Search for Posts by janbuk1Add janbuk1 to your Buddy List
Sara25 Sara25 is a female
Newbie

Registration Date: 22-05-2017

yerba Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

5 termosów po 0,75 to jednak lekka przesada. Ja piję tyle co 1 Twój termos Wink
22-05-2017 14:21 Sara25 is offlineSend an Email to Sara25Homepage of Sara25Search for Posts by Sara25Add Sara25 to your Buddy List
Klamek
Newbie

Registration Date: 09-08-2015

ja mam pytanie czy 3 na dzien mnie nie zabija?;p hehe
24-05-2017 13:59 Klamek is offlineSend an Email to KlamekSearch for Posts by KlamekAdd Klamek to your Buddy List
Tomek1972 Tomek1972 is a male
Double Ace

Registration Date: 21-03-2016

quote:
Klamek napisał(a)
ja mam pytanie czy 3 na dzien mnie nie zabija?;p hehe

Sprawdź
24-05-2017 17:22 Tomek1972 is offlineSend an Email to Tomek1972Search for Posts by Tomek1972Add Tomek1972 to your Buddy List
trebor
Viking

Registration Date: 08-03-2012

Ale co 3?
24-05-2017 19:08 trebor is offlineSend an Email to treborSearch for Posts by treborAdd trebor to your Buddy List
RaR RaR is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Registration Date: 28-08-2016

Trzy lufy Wink

24-05-2017 21:23 RaR is offlineSend an Email to RaRSearch for Posts by RaRAdd RaR to your Buddy List
Marcinek11
Newbie

Registration Date: 24-05-2017

Zależy też od Twojego organizmu, musisz wszystko sprawdzać Smile
---
Szukacie dobrej pożyczki dla swojej firmy ? Zaglądnijcie na świetną ofertę od AASA pożyczka firmowa standardowa - wysokie standardy i zero ukrytych kosztów !

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Marcinek11: 30-05-2017 21:50.

24-05-2017 22:34 Marcinek11 is offlineSend an Email to Marcinek11Homepage of Marcinek11Search for Posts by Marcinek11Add Marcinek11 to your Buddy List
jarzynek jarzynek is a male
Newbie

Registration Date: 14-09-2016

Panowie/Panie nie chcę zaśmiecać forum wiec podepnę swoje pytanie do tego tematu.

Otóż od długiego czasu dręczy mnie pewien problem, przeciętnie sypie do tykwy o pojemności około 200ml mnie więcej 5-6 łyżek stołowych yerby, temperatura wody oscyluję w przedziale 70-80 stopni, przeciętnie robię 5-6 zalań.

Pijąc mate w taki sposób przez 5 dni w tygodniu zaczynając od poniedziałku kończąc na piątku w okolicach środy pojawia się tzw zmęczenie materiału i zamiast przyjemnego uczucia jakie towarzyszyło mi na początku przygody z yerbą pojawia się kolokwialnie ujmując zamulenie, czasem wręcz uczucie senności, oraz rozkojarzenie... Zaznaczam iż robię przerwy od mate, nawet miesięczne. Będę bardzo zobowiązany jeżeli ktoś pomoże mi zlokalizować genezę tego problemu. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie Wink
26-05-2017 20:32 jarzynek is offlineSend an Email to jarzynekSearch for Posts by jarzynekAdd jarzynek to your Buddy List
trebor
Viking

Nie musi to być wina yerby. Tryb życia, przepracowanie,stres,odżywianie. W czasie przerw od picia też występuje ,, zamulenie "? Codziennie pijesz tą samą?
26-05-2017 21:50 trebor is offlineSend an Email to treborSearch for Posts by treborAdd trebor to your Buddy List
Newbie

Trebor w zasadzie nieskromnie muszę przyznać iż prowadzę się wzorowo a przynajmniej się staram. Jedyne czynniki które mogą przyczynić się do moich symptomów to przepracowanie oraz stres... Ale czy to aby na pewno są kluczowe czynniki tych negatywnych objawów?

Nie mam pojęcia... Przynajmniej jeszcze nie mam... W czasie przerwy następuje okres tzw odmulenia. Po kilku tygodniowym picu mate taki okres oczyszczenia receptorów jest zazwyczaj dla mnie zbawienny. Jako substytut dla mate stosuję wówczas zieloną herbatę (Zazwyczaj Japońską Senhe) którą spożywam zresztą od wielu lat ale wracając do głównego wątku, trapią mnie i dość często spędzają mi sen z powiek objawy które tutaj naświetliłem tym bardziej mając w pamięci czas jak kilka lat temu zaczynałem przygodę z Yerbą i przez pierwszy rok ta przygoda była wręcz fenomenalna. W zasadzie nie odczuwałem żadnych negatywnych skutków. Zmęczenia, znużenia, nie byłem ospały...

Co do gatunków Yerby to tak, raczej pije codziennie tą samą ale to ze względów finansowych, jeżeli zakupię dla przykłady 1kg Pajarito Elaborade Selecction Especial to ewentualnie po skończonej paczce zmieniam na nowy produkt. Zaznaczyć muszę również iż wyżej wymieniona przeze mnie mate była dla mnie zawsze synonimem doskonałości oraz najwyższej jakości, jednak i tutaj uległo to zmianie na przestrzeni kilkunastu miesięcy. Puentując chciałbym aby może ktoś jeszcze postarał się dać mi swoje sugestię odnośnie mojej celebracji mate gdyż szczerze przyznam iż nie jestem w stanie wyobrazić sobie abym mógł całkowicie przestać ją spożywać. A może ilość suszu jest zbyt duża? Częstotliwość picia?! Zazwyczaj staram się wypijać dwa zalania w czasie nie przekraczającym 30 minut. Bardzo proszę o pomoc i wartościowe rady.

Pozdrawiam! Wink Wink
26-05-2017 23:34 jarzynek is offlineSend an Email to jarzynekSearch for Posts by jarzynekAdd jarzynek to your Buddy List
papitka papitka is a female
Newbie

Registration Date: 28-05-2017

Tak z ciekawości, ile wy piliście gdy zaczynaliście?
28-05-2017 15:59 papitka is offlineSend an Email to papitkaHomepage of papitkaSearch for Posts by papitkaAdd papitka to your Buddy List
yzihs
Lord

/images/avatars/avatar-26426.jpg

Registration Date: 18-02-2010

@jarzynek
To nie za dobry sposób męczyć non stop jedną yerbę. Z moich obserwacji wynika, że lepiej (bardziej pozytywnie) działają yerby argentyńskie (najlepiej w stylu despelada ale niekoniecznie). Paragwajki są nieco mulące. Nie mówię, że złe ale nie wyobrażam sobie dzień w dzień picia Pajarito czy Colona.U mnie króluje Argentyna Wink

Z ilością suszu faktycznie nie ma co przesadzać, lepiej mniej niż za dużo-nadmiar kofeiny spowoduje senność.200ml to trochę za duże naczynie tak 150 ml to wg mnie max ale to zależy jak kto dużo lubi pić.

Nadchodzą upały i pora na orzeźwiające terere, ja dodaję do zwykłej wody trochę gazowanej o smaku np. cytryny - to daję lepsze orzeźwienie.

W sumie to trudno wyczuć czy taniej wyjdzie kupować po opakowaniu czy na raz za np. 200 zł (przesyłka gratis, na necie lepszą cenę można wyhaczyć) bo kupując w pierwszym lepszym sklepie można i 10 zeta na opakowaniu przepłacić.

Trochę nie wyobrażam sobie picia jednego nabicia godzinami( te np. 5 zalań), wg mnie do godziny to max. Ja wolę szybko cyk-pyk poczuć działanie yerby niż to rozwlekać w czasie. Po takim np. Targui despelada i parę godzin po wypiciu czuję pozytywne działanie.
29-05-2017 10:06 yzihs is offlineSend an Email to yzihsSearch for Posts by yzihsAdd yzihs to your Buddy List
Newbie

yzihs

Dziękuję za rady aktualnie kończę Pajarito robię tydzień przerwy i kupuję Barbacuę oraz Playadito despaladę. Co do sugestii odnośnie picia zalanie po zalaniu, zapewne będę chciał spróbować w ten sposób kosztować matę. Dziękuję za rady, niebawem się odezwę i zdam relacje jak działają na mnie proponowane pomysły spożywania mate Wink
29-05-2017 22:16 jarzynek is offlineSend an Email to jarzynekSearch for Posts by jarzynekAdd jarzynek to your Buddy List
trampki
Newbie

Registration Date: 06-06-2017

Ja piję tak z litr dziennie ale to jak mam egzaminy i muszę siedzieć do późna w nocy i się uczyć

06-06-2017 12:37 trampki is offlineSend an Email to trampkiSearch for Posts by trampkiAdd trampki to your Buddy List
qlogobren qlogobren is a male
Newbie

Registration Date: 05-06-2017

Ja piję Yerbę średnio 2-3 razy dziennie i nie czuję, żebym miał jej wystarczająco dużo w organizmie.

06-06-2017 15:10 qlogobren is offlineSend an Email to qlogobrenSearch for Posts by qlogobrenAdd qlogobren to your Buddy List
trebor
Viking

2-3 zalania czy 2-3 nabicia świeżą yerbą? Zresztą określ ilością przelanej wody.
06-06-2017 20:06 trebor is offlineSend an Email to treborSearch for Posts by treborAdd trebor to your Buddy List
yzihs
Lord

quote:
trebor napisał(a)
2-3 zalania czy 2-3 nabicia świeżą yerbą? Zresztą określ ilością przelanej wody.

Ta ilość przelanej wody nie wiem jak się ma do ilości wchłoniętej ym. Jeden może zalać np. Taragui despeladę lub Colon(3/4 zasypu) inny Krausa(1/3 zayspu) i co z tego, że jeden i drugi przeleje przez to tą sama ilość wody?
Trzeba by obowiązkowo podawać:
1/ pojemność naczynia
2/ co to za ym
3/ poziom zasypu
4/ dopiero ilość wody Wink
07-06-2017 07:40 yzihs is offlineSend an Email to yzihsSearch for Posts by yzihsAdd yzihs to your Buddy List
Newbie

Dziękuję yzihs za rady oraz sugestie, kupiłem dwie różne mate Argentyńskie i po miesięcznej przerwie piłem obie naprzemiennie. Zauważyłem iż zdecydowanie lepiej się czuję po Argentyńskich yerbach, bardziej rześko, natomiast twoja metoda 'CYK PYK' również korzystnie na mnie wpływa. Przy okazji chciałem wszystkim koneserom mate polecić Playadito Despalada niesamowita yerba bardzo dobrze pobudzająca. Pozdrawiam! Wink
13-08-2017 18:59 jarzynek is offlineSend an Email to jarzynekSearch for Posts by jarzynekAdd jarzynek to your Buddy List
yzihs
Lord

Playadito Despalada - zacna yerba, tylko jak mnie pamięć nie myli, szybko się wypłukuje
14-08-2017 21:32 yzihs is offlineSend an Email to yzihsSearch for Posts by yzihsAdd yzihs to your Buddy List
Pages (2): « previous 1 [2] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Czy nie za dużo pije mate?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: