Yerba Mate Forum » Offtopic » Pytanie sprawdzające dla fanów yerby » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Pytanie sprawdzające dla fanów yerby
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Mikado
Junior Member

Data Rejestracji: 23-03-2017

Pytanie sprawdzające dla fanów yerby Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na początku poszukiwań w temacie ostro zastanawiałem się o co chodzi z tym zainteresowaniem na yerbę?
Jakoś na trzeci dzień czytania o niej to do mnie doratło.

Więc karty na stół i pytanie sprawdzające

Czy pili byście yerbę, gdyby nie było w niej kofeiny? Big Grin
30-08-2017 00:14 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
Tomek1972 Tomek1972 jest mężczyzną
Double Ace

Data Rejestracji: 21-03-2016

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oczywiście, że tak. Nie dla kofeiny piję yerbę. Jeśli przez te trzy dni czytania, tylko tyle wywnioskowałeś, to mało zrozumiałeś. Czytaj dalej. A najlepiej, przestań czytać, tylko zacznij pić. Wtedy wszystko zrozumiesz.
30-08-2017 08:22 Tomek1972 jest offlineWyślij email do: Tomek1972Szukaj postów użytkownika: Tomek1972Dodaj Tomek1972 do Listy kontaktów
Daniiel
Newbie

Data Rejestracji: 30-08-2017

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dokładnie zacznij pić a zrozumiesz.
30-08-2017 11:21 Daniiel jest offlineWyślij email do: DaniielStrona domowa DaniielSzukaj postów użytkownika: DaniielDodaj Daniiel do Listy kontaktów
Daniiel
Newbie

tu nie o kofeine chodzi Tongue
30-08-2017 11:27 Daniiel jest offlineWyślij email do: DaniielStrona domowa DaniielSzukaj postów użytkownika: DaniielDodaj Daniiel do Listy kontaktów
Krzyś1
Newbie

osobiście piję bo lubię Smile
30-08-2017 12:54 Krzyś1 jest offlineWyślij email do: Krzyś1Strona domowa Krzyś1Szukaj postów użytkownika: Krzyś1Dodaj Krzyś1 do Listy kontaktów
Thrael Thrael jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Data Rejestracji: 10-09-2014

Pije yerba mate od kilku lat, wcześniej jeszcze dłużej piłem kawę, w moim przypadku tolerancja na kofeine jest naprawdę spora. W zasadzie nie czuje żadnego efektu kofeinowego po spożyciu yerby, wiec tak - gdyby nie było kofeiny pilbym tak samo, jak teraz : )

31-08-2017 06:40 Thrael jest offlineWyślij email do: ThraelSzukaj postów użytkownika: ThraelDodaj Thrael do Listy kontaktów
Double Ace

cytat:
Thrael napisał(a)
Pije yerba mate od kilku lat, wcześniej jeszcze dłużej piłem kawę, w moim przypadku tolerancja na kofeine jest naprawdę spora. W zasadzie nie czuje żadnego efektu kofeinowego po spożyciu yerby, wiec tak - gdyby nie było kofeiny pilbym tak samo, jak teraz : )

No i polać mu (yerby), bo dobrze prawi Smile
31-08-2017 07:16 Tomek1972 jest offlineWyślij email do: Tomek1972Szukaj postów użytkownika: Tomek1972Dodaj Tomek1972 do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

Oczywiście

click>Charytatywne klikacze<click
31-08-2017 10:29 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
Mikado
Junior Member

Data Rejestracji: 23-03-2017

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez Mikado

cytat:
Originally posted by Thrael

cytat:
Po dłuższym okresie regularnego przyjmowania kofeiny występuje zjawisko tachyfilaksji (tolerancji), czyli stopniowego osłabienia odpowiedzi biologicznej ustroju.
- wikipedia

Ja ostatnio wierzyłem, że kawę pije tylko dla przyjemności. Też nie czuję żadnego efektu kofeinowego
ale to tylko chyba nasze subiektywne wrażenia bo nie mamy danej możliwości wyczuć bez badań jak ona, kofeina wpływa na organizm

A co by było jakbyś wziął yerbę bezkofeinową? Czy nie zaczniej pić kawy?

Odstaw kofeinę a jeden dzień a rozboli cię głowa.
31-08-2017 13:29 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
Double Ace

cytat:
[b][i]Odstaw kofeinę a jeden dzień a rozboli cię głowa.

Całkowita bzdura. Piłem kawę wiele lat. Yerbe pije od roku. Bywają dni, szczególnie kiedy wyjadę, że nie piję ani kawy ani yerby. I nic mnie nie boli.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Tomek1972: 01-09-2017 06:29.

31-08-2017 16:53 Tomek1972 jest offlineWyślij email do: Tomek1972Szukaj postów użytkownika: Tomek1972Dodaj Tomek1972 do Listy kontaktów
Thrael Thrael jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Data Rejestracji: 10-09-2014

Jak wyżej. Czasem robię sobie tygodniowe przerwy od kofeiny i nie odczuwam żadnych bólów czy innych defektów. Ba! Nawet nie odczuwam jakiejś zwiększonej senności, a bez mate nie mogę się obyć bo bardzo lubię ją pić i nie chodzi tu tylko o jej smak a o całą otoczkę z tym związaną i radośc, jaka z tego czerpię.

31-08-2017 18:31 Thrael jest offlineWyślij email do: ThraelSzukaj postów użytkownika: ThraelDodaj Thrael do Listy kontaktów
Double Ace

Ceremonia jest ważna a mate nie lubi pospiechu - tak mi się przypomniało.
01-09-2017 06:30 Tomek1972 jest offlineWyślij email do: Tomek1972Szukaj postów użytkownika: Tomek1972Dodaj Tomek1972 do Listy kontaktów
fosforus fosforus jest mężczyzną
Newbie

Data Rejestracji: 12-12-2016

Ja przy drugiej / trzeciej zalewce mam czasem niekontrolowane napady śmiechu i głupawki Big Grin . A kofeiny nie odczuwam w ogóle.

W sumie czemu piję yerbę? Bo jak przeczytałem w necie 100 pozytywnych jej właściwości to sobie wmówiłem że jak będę ją pił to to co o niej piszą na mnie wpłynie, jakkolwiek by nie smakowała. A jak zacząłem to pokochałem.
01-09-2017 09:34 fosforus jest offlineWyślij email do: fosforusSzukaj postów użytkownika: fosforusDodaj fosforus do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Offtopic » Pytanie sprawdzające dla fanów yerby

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: