Yerba Mate Forum » Offtopic » Pytanie sprawdzające dla fanów yerby » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Pytanie sprawdzające dla fanów yerby
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Mikado
Junior Member

Registration Date: 23-03-2017

Pytanie sprawdzające dla fanów yerby Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Na początku poszukiwań w temacie ostro zastanawiałem się o co chodzi z tym zainteresowaniem na yerbę?
Jakoś na trzeci dzień czytania o niej to do mnie doratło.

Więc karty na stół i pytanie sprawdzające

Czy pili byście yerbę, gdyby nie było w niej kofeiny? Big Grin
30-08-2017 00:14 Mikado is offlineSend an Email to MikadoSearch for Posts by MikadoAdd Mikado to your Buddy List
Tomek1972 Tomek1972 is a male
Double Ace

Registration Date: 21-03-2016

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Oczywiście, że tak. Nie dla kofeiny piję yerbę. Jeśli przez te trzy dni czytania, tylko tyle wywnioskowałeś, to mało zrozumiałeś. Czytaj dalej. A najlepiej, przestań czytać, tylko zacznij pić. Wtedy wszystko zrozumiesz.
30-08-2017 08:22 Tomek1972 is offlineSend an Email to Tomek1972Search for Posts by Tomek1972Add Tomek1972 to your Buddy List
Daniiel
Newbie

Registration Date: 30-08-2017

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

dokładnie zacznij pić a zrozumiesz.
30-08-2017 11:21 Daniiel is offlineSend an Email to DaniielHomepage of DaniielSearch for Posts by DaniielAdd Daniiel to your Buddy List
Daniiel
Newbie

tu nie o kofeine chodzi Tongue
30-08-2017 11:27 Daniiel is offlineSend an Email to DaniielHomepage of DaniielSearch for Posts by DaniielAdd Daniiel to your Buddy List
Krzyś1
Newbie

osobiście piję bo lubię Smile
30-08-2017 12:54 Krzyś1 is offlineSend an Email to Krzyś1Homepage of Krzyś1Search for Posts by Krzyś1Add Krzyś1 to your Buddy List
Thrael Thrael is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Registration Date: 10-09-2014

Pije yerba mate od kilku lat, wcześniej jeszcze dłużej piłem kawę, w moim przypadku tolerancja na kofeine jest naprawdę spora. W zasadzie nie czuje żadnego efektu kofeinowego po spożyciu yerby, wiec tak - gdyby nie było kofeiny pilbym tak samo, jak teraz : )

31-08-2017 06:40 Thrael is offlineSend an Email to ThraelSearch for Posts by ThraelAdd Thrael to your Buddy List
Double Ace

quote:
Thrael napisał(a)
Pije yerba mate od kilku lat, wcześniej jeszcze dłużej piłem kawę, w moim przypadku tolerancja na kofeine jest naprawdę spora. W zasadzie nie czuje żadnego efektu kofeinowego po spożyciu yerby, wiec tak - gdyby nie było kofeiny pilbym tak samo, jak teraz : )

No i polać mu (yerby), bo dobrze prawi Smile
31-08-2017 07:16 Tomek1972 is offlineSend an Email to Tomek1972Search for Posts by Tomek1972Add Tomek1972 to your Buddy List
Kao Kao is a male
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Registration Date: 22-12-2014

Oczywiście

click>Charytatywne klikacze<click
31-08-2017 10:29 Kao is offlineSend an Email to KaoSearch for Posts by KaoAdd Kao to your Buddy List
Mikado
Junior Member

Registration Date: 23-03-2017

Thread Starter Thread Started by Mikado

quote:
Originally posted by Thrael

quote:
Po dłuższym okresie regularnego przyjmowania kofeiny występuje zjawisko tachyfilaksji (tolerancji), czyli stopniowego osłabienia odpowiedzi biologicznej ustroju.
- wikipedia

Ja ostatnio wierzyłem, że kawę pije tylko dla przyjemności. Też nie czuję żadnego efektu kofeinowego
ale to tylko chyba nasze subiektywne wrażenia bo nie mamy danej możliwości wyczuć bez badań jak ona, kofeina wpływa na organizm

A co by było jakbyś wziął yerbę bezkofeinową? Czy nie zaczniej pić kawy?

Odstaw kofeinę a jeden dzień a rozboli cię głowa.
31-08-2017 13:29 Mikado is offlineSend an Email to MikadoSearch for Posts by MikadoAdd Mikado to your Buddy List
Double Ace

quote:
[b][i]Odstaw kofeinę a jeden dzień a rozboli cię głowa.

Całkowita bzdura. Piłem kawę wiele lat. Yerbe pije od roku. Bywają dni, szczególnie kiedy wyjadę, że nie piję ani kawy ani yerby. I nic mnie nie boli.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Tomek1972: 01-09-2017 06:29.

31-08-2017 16:53 Tomek1972 is offlineSend an Email to Tomek1972Search for Posts by Tomek1972Add Tomek1972 to your Buddy List
Thrael Thrael is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Registration Date: 10-09-2014

Jak wyżej. Czasem robię sobie tygodniowe przerwy od kofeiny i nie odczuwam żadnych bólów czy innych defektów. Ba! Nawet nie odczuwam jakiejś zwiększonej senności, a bez mate nie mogę się obyć bo bardzo lubię ją pić i nie chodzi tu tylko o jej smak a o całą otoczkę z tym związaną i radośc, jaka z tego czerpię.

31-08-2017 18:31 Thrael is offlineSend an Email to ThraelSearch for Posts by ThraelAdd Thrael to your Buddy List
Double Ace

Ceremonia jest ważna a mate nie lubi pospiechu - tak mi się przypomniało.
01-09-2017 06:30 Tomek1972 is offlineSend an Email to Tomek1972Search for Posts by Tomek1972Add Tomek1972 to your Buddy List
fosforus fosforus is a male
Newbie

Registration Date: 12-12-2016

Ja przy drugiej / trzeciej zalewce mam czasem niekontrolowane napady śmiechu i głupawki Big Grin . A kofeiny nie odczuwam w ogóle.

W sumie czemu piję yerbę? Bo jak przeczytałem w necie 100 pozytywnych jej właściwości to sobie wmówiłem że jak będę ją pił to to co o niej piszą na mnie wpłynie, jakkolwiek by nie smakowała. A jak zacząłem to pokochałem.
01-09-2017 09:34 fosforus is offlineSend an Email to fosforusSearch for Posts by fosforusAdd fosforus to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Offtopic » Pytanie sprawdzające dla fanów yerby

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: