Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Pierwsze zalanie dziwne, drugie już dobre. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Pierwsze zalanie dziwne, drugie już dobre.
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Camille Camille jest mężczyzną
Newbie

Data Rejestracji: 22-10-2017

Pierwsze zalanie dziwne, drugie już dobre. Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cześć,

Od jakiegoś czasu piję yerbe i zauważyłem coś dziwnego. Zaznaczę na początku, że mam problemy z żołądkiem. Jak zalewam piewrszy raz to powypiciu dziwnie się czuję, w głowie dziwnie, tak jakby za dużo kofeiny i na żołądku ciężko. Po drugim zalaniu czegoś takiego nie mam.
Dlaczego tak jest? Czy pierwsze zalanie jest za mocne dla mnie i poprostu wylewać je i pić dopiero drugie?

Pozdrawiam,
Kamil
22-10-2017 09:12 Camille jest offlineWyślij email do: CamilleSzukaj postów użytkownika: CamilleDodaj Camille do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
22-10-2017 09:13
Tomek1972 Tomek1972 jest mężczyzną
Double Ace

Data Rejestracji: 21-03-2016

RE: Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem ile trwa u Ciebie pierwsze parzenie, spróbuj może to pierwsze zalanie krócej parzyć. Pierwszy łyk będzie słabszy i wtedy może będzie ok?
22-10-2017 10:43 Tomek1972 jest offlineWyślij email do: Tomek1972Szukaj postów użytkownika: Tomek1972Dodaj Tomek1972 do Listy kontaktów
Newbie

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez Camille
RE: Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ile trwa parzenie? A ile ma trwać? Zalewam Yerbe wystudzona woda do 80 stopni, parze dopoki mogę ją zacząć pić, bo oczywiście wcześniej jest za gorąca do picia.
A Ty jak parzysz? Dziwne pytanie, bo parzyc mozna cherbate w woreczku i po 15 minutach wyjac woreczek, albo herbate zielona w koszyczku do parzenia i tez po 3 minutach wyjac, ale yerba jest od zalania do wypicia caly czas w kubku, wiec nie rozumiem za bardzo co miałeś na myśli.
Ja bym obstawiał, żeby wylewać pierwsze zalanie.
22-10-2017 11:05 Camille jest offlineWyślij email do: CamilleSzukaj postów użytkownika: CamilleDodaj Camille do Listy kontaktów
Tomek1972 Tomek1972 jest mężczyzną
Double Ace

Data Rejestracji: 21-03-2016

Nie zalewam na pewno 80 stopniami. Nie lubię takiej.Nie każda yerba tez lubi taką temperaturę. Po zalaniu odczekuję 2-3 minuty i wypijam.
23-10-2017 10:53 Tomek1972 jest offlineWyślij email do: Tomek1972Szukaj postów użytkownika: Tomek1972Dodaj Tomek1972 do Listy kontaktów
Sott23 Sott23 jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-724.gif

Data Rejestracji: 28-03-2008

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zalewasz wodą 70C i nic nie parzy. Po zalaniu zaraz wypijasz napar, a nie po 5 minutach, może jest za mocny i stąd reakcja organizmu.
23-10-2017 13:32 Sott23 jest offlineWyślij email do: Sott23Strona domowa Sott23Szukaj postów użytkownika: Sott23Dodaj Sott23 do Listy kontaktów
Newbie

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez Camille
Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jejku, to ja z tego wynika w niewłaściwy sposób parzę. Jak piszecie, że zalewacie woda okolo 70 stopni i po 3-5 minutach wypijacie to co innego. Spróbuję tego sposobu i będę się odzywać. Pozdrawiam Smile
24-10-2017 16:50 Camille jest offlineWyślij email do: CamilleSzukaj postów użytkownika: CamilleDodaj Camille do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » Pierwsze zalanie dziwne, drugie już dobre.

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: