Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » jak zabrać się do picia despalady? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
jak zabrać się do picia despalady?
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
kruliczanka666
Member

Data Rejestracji: 25-03-2017

jak zabrać się do picia despalady? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jako doświadczony mateista, postanowiłem przejść z elaborady na despaladę. Wiem, że picie despalady jest trudniejsze, jednak nie za bardzo wiem, na czym to polega? Miałem próbkę verde mate despalady 25g, to w moim palo santo 180ml piło się zwyczajnie. Jednak próbka to próbka, mam zamiar sypać 3//4 naczynia. Czy ktoś może mnie poinstruować, jak pić despaladę, żeby się nie zatkało?
02-11-2017 06:00 kruliczanka666 jest offlineWyślij email do: kruliczanka666Szukaj postów użytkownika: kruliczanka666Dodaj kruliczanka666 do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
02-11-2017 06:01
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi ale pewnie o kopczyk. Jest tu dużo opisów
02-11-2017 07:57 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
yzihs
Lord

/images/avatars/avatar-26426.jpg

Data Rejestracji: 18-02-2010

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1/Lepiej wsypać mniej suszu niż wiecej,
2/ nie zalewać za gorąca wodą; w trakcie picia, pod koniec wode można troche podgrzać
3/krócej zaparzać niż con palo
4/robić dłuższe przerwy miedzy zalaniami, żeby kofeina za szybko nie uderzyła
5/dobrze jest imo pić ze szkła bo po kolorze widać moc, w przerwach naczynie wkładać można w jakiś ala "termos" żeby za szybko nie stygło(zależy od własnej inwencji jak to zrobic).Uprzedzam, nie chce mi się kopać Wink z kommentami "po co to" itp. nie chcesz, nie rób
14-11-2017 16:06 yzihs jest offlineWyślij email do: yzihsSzukaj postów użytkownika: yzihsDodaj yzihs do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

Ja mam dobry sposób: nie pić despalady

click>Charytatywne klikacze<click
19-11-2017 10:06 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
yzihs
Lord

/images/avatars/avatar-26426.jpg

Data Rejestracji: 18-02-2010

Nie wiem dlaczego w ogóle picie despelady ma być trudniejsze, w sensie zapychania się. Przecież despelady np. Taragui desp, Rosamonte desp. nie są pylaste i po zalaniu susz unosi się przez co bombila się nie nie zapycha. Gorzej jest z Colon czy Pajarito, te są pytaste (ale je nie nazywa się despeladami, mimo, że są dośc mocne). Ja osobiście dla świętego spokoju (przy paragwajkach)nakładam filtr po herbacie ekspresowej i to się świetnie sprawdza. Moja bombila jest doś prosta i nie ma wbudowanego jakiegoś wyrafinowanego systemu filtrującego.
19-11-2017 16:07 yzihs jest offlineWyślij email do: yzihsSzukaj postów użytkownika: yzihsDodaj yzihs do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » jak zabrać się do picia despalady?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: