Yerba Mate Forum » Akcesoria » Czyszczenie nieotwieranej bombilli... » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Czyszczenie nieotwieranej bombilli...
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
hedowiec
Newbie

Data Rejestracji: 18-04-2017

Czyszczenie nieotwieranej bombilli... Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witajcie Yerbiarze, prosze o poradzenie jak przeczyścić bombillę, moja się nie otwiera więc muszę ją jakoś chemicznie wyczyścić... Nie sądzę żeby tam była rdza, sądzę, że jest ze stali nierdzewnej (ja jej nie kupowałem - otrzymałem), acz mimo wszystko chciałbym przepłukać czymś, moze to durne, ale pomyślałem o coli...
18-04-2017 16:53 hedowiec jest offlineWyślij email do: hedowiecSzukaj postów użytkownika: hedowiecDodaj hedowiec do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
18-04-2017 16:54
Thrael Thrael jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Data Rejestracji: 10-09-2014

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cześć! Rdzy wewnątrz na pewno nie ma, ale za to jest ciemnawy nalot od yerby, który warto raz na jakiś czas przeczyścić.
Myślę, że najlepszym sposobem będzie przemycie rurki od wewnątrz wyciorem ( https://www.yerbamatestore.pl/yerba-inne...yciorek-x-10szt ) a dopiero później przepłukać jakiś roztworem. Soda oczyszczona powinna być ok.

18-04-2017 18:12 Thrael jest onlineWyślij email do: ThraelSzukaj postów użytkownika: ThraelDodaj Thrael do Listy kontaktów
mgrimar
Newbie

/images/avatars/avatar-25591.png

Data Rejestracji: 21-02-2013

RE: Czyszczenie nieotwieranej bombilli... Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Durne pomysły są najlepsze. Weź Coca lub Pepsi Colę, wlej do wysokiego naczynia coby bombilka cała się zatopiła. Zostaw na noc. Po wyjęciu będzie błyszczała lepiej niż nowa. Coli nie pić. Nigdy. Mamy przecież yerba mate Big Grin

18-04-2017 21:39 mgrimar jest offlineWyślij email do: mgrimarStrona domowa mgrimarSzukaj postów użytkownika: mgrimarDodaj mgrimar do Listy kontaktów
Mikado
Junior Member

Data Rejestracji: 23-03-2017

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Thrael
Soda oczyszczona powinna być ok.

Na to bym nigdy sam nie wpadł a soda leży w kuchni i błaga o zainteresowanie ;-)
Ile sody na szklankę?
A czy ocet teź byłby dobry?
A gotowanie?
15-08-2017 08:41 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

wygotuj w wodzie z sodą oczyszczoną(z łyżka stołowa na pół litra wody). A potem najlepiej wycior.

click>Charytatywne klikacze<click
21-08-2017 09:42 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
maga1327113 maga1327113 jest kobietą
Viking

/images/avatars/avatar-23039.jpg

Data Rejestracji: 29-03-2012

Z mojej obserwacji gotowania w wodzie z dodatkiem sody, octu czy cytryny wynika: UWAGA NA OZOBY, bo jesli sa i to z kiepskiego materialu, to moga zmienic kolor!
W takim wypadku musi wystaczyc gotowanie w samej wodzie.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez maga1327113: 21-08-2017 10:03.

21-08-2017 10:03 maga1327113 jest offlineWyślij email do: maga1327113Strona domowa maga1327113Szukaj postów użytkownika: maga1327113Dodaj maga1327113 do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

Dobrze, że o tym wspomniałaś. Ja nie mogłem, bo gotowałem z sodą jedynie bombille w 100% wykonane ze stali nierdzewnej.

click>Charytatywne klikacze<click
21-08-2017 21:54 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
Mikado
Junior Member

Data Rejestracji: 23-03-2017

cytat:
Originally posted by Kaobombille w 100% wykonane ze stali nierdzewnej.

Jak masz nierdzewną to mam pomysł spróbuj i napisz z użyciem odkamieniacza do czajników bezprzewodowych. Można takie coś dostać w proszku i też w płynie.Taki sam odkamieniacz używa się w ekspresach do kawy, nie powinno być żadnego kłopotu.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez Mikado: 23-08-2017 11:21.

23-08-2017 11:19 Mikado jest offlineWyślij email do: MikadoSzukaj postów użytkownika: MikadoDodaj Mikado do Listy kontaktów
MaćQ MaćQ jest mężczyzną
Full Member

/images/avatars/avatar-27298.jpg

Data Rejestracji: 04-01-2014

Pozwolę sobie odświeżyć.

Wczoraj przyjechała do mnie moja pierwsza bombilla wykonana z alpaki (nieotwierana, filtr łyżeczkowy), przez ostatnie 10 lat jechałem głównie na nierdzewkach, postanowiłem zobaczyć w końcu ile to "nowe srebro" jest warte. Standardowo przetarłem ją na dzień dobry wyciorem i zaserwowałem 10 minutowe gotowanie z sodą oczyszczoną. Niestety wyszedł z tego mały kwas, bo po wyjęciu z wody okazało się, że zarówno 'łyżeczka' jak i inne obszary bombilli zmieniły kolor na ciemnobrązowy. No i teraz trzy pytania do osób bardziej obytych z alpaką:

1) Czy to normalne? Też mieliście takie przygody ze swoim sprzętem?

2) Jak czyścicie swoje bombille? Ja moje nierdzewki traktowałem zawsze gorącą wodą z octem/kwaskiem cytrynowym/solą/sodą oczyszczoną i nigdy nie było żadnych problemów. A teraz boję się używać reszty w/w specyfików, żeby jeszcze bardziej jej nie zniszczyć.

3) Czy da się to jakimś cudem odrestaurować? Słyszałem legendy o paście do zębów czy płynach do mycia srebra, ale wolę się upewnić.

Piąteczka.

Ten post był edytowany4 raz(y), ostatnio edytowany przez MaćQ: 29-12-2017 12:04.

17-12-2017 18:42 MaćQ jest offlineWyślij email do: MaćQSzukaj postów użytkownika: MaćQDodaj MaćQ do Listy kontaktów
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

Zamiast odświeżać, poczytaj.
Pokaż zdjęcie, skąd ta bombilla? Alpaka nie lubi sody. Wygotuj w samym kwasu cytrynowym.
17-12-2017 22:00 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
MaćQ MaćQ jest mężczyzną
Full Member

Tak to wygląda, podobne ślady są w okolicach ustnika.

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v...4d9&oe=5AB83DFE

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v...b18&oe=5AD4F9F4

Ten post był edytowany2 raz(y), ostatnio edytowany przez MaćQ: 21-12-2017 14:59.

21-12-2017 14:57 MaćQ jest offlineWyślij email do: MaćQSzukaj postów użytkownika: MaćQDodaj MaćQ do Listy kontaktów
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

skąd i za ile?
21-12-2017 17:23 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
MaćQ MaćQ jest mężczyzną
Full Member

Sklep internetowy dobre ziele, 8 dych. Przyskąpiłem Crying
21-12-2017 18:01 MaćQ jest offlineWyślij email do: MaćQSzukaj postów użytkownika: MaćQDodaj MaćQ do Listy kontaktów
true-kru true-kru jest mężczyzną
Junior Member

/images/avatars/avatar-3628.gif

Data Rejestracji: 19-02-2014

Bombille srebrne czy też posrebrzane powinniśmy czyścić w inny sposób niż standardowe nierdzewki. Tongue
Wypróbuj taką metodę:
1. Wyłóż naczynie (takie, aby można w nim było położyć na dnie Twoją alpakę) folią aluminiową.
2. Połóż do wyłożonego naczynia alpakę i posyp ją solą.
3. Zalej całość wrzącą wodą.
4. Odczekaj kilka minut.
5. Wyciągnij ją i opłucz w czystej wodzie.
6. Ciesz się odrestaurowaną i błyszczącą alpaką.
Powodzenia. Zdaj relację o rezultatach. Happy

22-12-2017 22:32 true-kru jest offlineWyślij email do: true-kruSzukaj postów użytkownika: true-kruDodaj true-kru do Listy kontaktówAIM Screen Name of true-kru: true-kru
MaćQ MaćQ jest mężczyzną
Full Member

A więc tak, wypróbowałem sposób true-kru, sól nabłyszczyła mi ładnie srebrne elementy bombilli, jednak nie pomogła na zaśniedziałem obszary. Pomogła... pasta do zębów Smile Stwierdziłem, że skoro i tak 'bomba' nie nadaje się do niczego to zaryzykuję, efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania, nie ostała się nawet jedna mała plamka. Ponowna kąpiel solna i wygląda jak z wystawy Smile Dzięki za rady.
29-12-2017 12:03 MaćQ jest offlineWyślij email do: MaćQSzukaj postów użytkownika: MaćQDodaj MaćQ do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Akcesoria » Czyszczenie nieotwieranej bombilli...

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: