Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Chimarrao - problem » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Chimarrao - problem
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
kruliczanka666
Member

Data Rejestracji: 25-03-2017

Chimarrao - problem Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zabrałem się do chimarrao, jednak w momencie kiedy woda zetnęła się z kopczykiem, spłukała go na dno i zrobiło się gęste błoto. Kopczyk był perfekcyjny, yerba równo wypełniała pionowo połowę naczynia, odsłaniając kawałek dna. Mimo tego, że było to gęste błoto, wsadziłem bombille (zatkawszy wlot) i próbowałem to wypić. Okazało się, że bardzo ciężko, ale jednak malutkie, mikroskopijne wręcz łyczki szły przez bombillę, jednak po każdym takim łyczku musiałem dmuchnąć w bombillę, po czym dało się wziąć kolejny mały łyczek i tak 10 całych zalań (litr wody).
Jakieś rady jak pić to w bardziej przystępny sposób?
27-03-2018 08:25 kruliczanka666 jest offlineWyślij email do: kruliczanka666Szukaj postów użytkownika: kruliczanka666Dodaj kruliczanka666 do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
27-03-2018 08:26
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pierwsze chłodniejsze zalanie powoli po ściance i czekasz dobre parę minut do wchłonięcia. Masz odpowiednią bombę? Dobrze się się zaopatrzyć w filtrek taki za 2.50 np. Dobre ziele. Jeśli ciężko idzie możesz delikatnie unieść bombille i podczas siorbania opuszczać. Polecam filmiki na YouTube oraz lekturę forum
27-03-2018 09:16 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
kruliczanka666
Member

Data Rejestracji: 25-03-2017

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez kruliczanka666
Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bombillę mam zwykłą, łyżeczową. Pył przelatuje, ale mi smakuje i nie zamierzam kupować nowej bombilli. Dzięi za radę co do polewania po ściance, ja lałem na kopczyk i może dlatego się spłuiwał. Spróbuję jutro.
27-03-2018 10:47 kruliczanka666 jest offlineWyślij email do: kruliczanka666Szukaj postów użytkownika: kruliczanka666Dodaj kruliczanka666 do Listy kontaktów
sonyerik
Full Member

/images/avatars/avatar-22139.png

Data Rejestracji: 31-07-2016

Moje chimarrao. Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ustawowe 3/4 naczynia.
Dobrze jest przepłukać naczynie aby ścianki były mokre.Pył się przykleja i nie jest tak poddatny na obsuwanie.
Obowiązkowo na bok aby usypać kopczyk.
Zimna woda , jak wchłonie wkładam bombillę i przekręcam o 90st.
Teraz ciepła woda tak między 70 a 80 i dalej Smile
Stopniowo zamaczam kopczyk .

27-04-2018 09:43 sonyerik jest offlineWyślij email do: sonyerikSzukaj postów użytkownika: sonyerikDodaj sonyerik do Listy kontaktów
strus strus jest mężczyzną
Member

/images/avatars/avatar-41.png

Data Rejestracji: 21-07-2007

Stary post.. więc pewnie autorowi się nie przyda.. (bo albo się nauczył albo rzucił całkiem erve... ale inni może skorzystają.

W ulotce z "dobregoziela" napisali, że można kopczyk uklepać nieco łyżeczką albo bombą... moim zdaniem to pomaga (a na pewno przy pierwszych podejściach do chimarrao).
Ja też się załamywałem przy pierwszych zalaniach... bo błoto się robiło takie że zapychało nawet dużą bombę - nawet mimo dobrego "wytrzepania suszu" na wierzch a łodyżek na dół.
Trzeba po prostu poćwiczyć i przeżyć parę błotnych zalań - sam nie mam Cui.. tylko szklane naczynko z "dobrego", próbuję też swojego starego PaloSanto i na razie daje rade (choć przy Cui napewno lepiej sie kopczyk trzyma dzięki szerokiemu kołnierzowi u góry).

Po jakimś czasie próbowałem z ciekawości pić łyżeczkową bombilla oraz sprężynkową (potrójny filter) - ale nie da się - zapycha się i pierwsze zalania to masakra... szkoda tracić sił

Fotki soneyerik pokazują jak apetycznie ta erva wygląda.. więc nie zrażać się tylko siorbać! Smile
05-12-2018 21:03 strus jest offlineWyślij email do: strusSzukaj postów użytkownika: strusDodaj strus do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Chimarrao - problem

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: