Yerba Mate Forum » Gatunki » Selecta » Selecta Traditonal (elaborada - con Palo) » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (3): « poprzednie 1 2 [3] Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Selecta Traditonal (elaborada - con Palo)
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Szczur Szczur jest mężczyzną
Newbie

/images/avatars/avatar-2452.jpg

Data Rejestracji: 11-07-2012

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja dzisiaj pierwszy raz spijam tą markę.
Selecta mnie nie zawiodła, smak podobny do pajarito, trochę delikatniejszy.

Dość sporo pyłu i palitos, ale może to kwestia tego, że ostatnio pijałem despalady...
W każdym razie problemów z zatykaniem bombilli nie było jak dotąd najmniejszych.

Ogółem polecam komuś, kto (podobnie jak ja) lubi mocne, klasyczne smaki Wink

VIVA PARAGUAY!

Ceną wolności jest śmierć.

01-10-2012 18:23 Szczur jest offlineWyślij email do: SzczurSzukaj postów użytkownika: SzczurDodaj Szczur do Listy kontaktów
Aria Aria jest kobietą
Junior Member

/images/avatars/avatar-2441.jpg

Data Rejestracji: 24-09-2012

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wyraźnie czuć Paragwaj, Paragwaj, który lubię.
Zdaje się, że wszystko zostało powiedziane już na temat selecty:
o jej podobieństwie do Pajarito, o jej intensywnym działaniu, o jej wyrazistym smaku.
Lubię ją. Klasyk.

01-10-2012 19:26 Aria jest offlineWyślij email do: AriaSzukaj postów użytkownika: AriaDodaj Aria do Listy kontaktów
kmilo kmilo jest mężczyzną
Full Member

/images/avatars/avatar-2173.jpg

Data Rejestracji: 28-07-2011

Selecta, hmm. Bardzo ciekawy wybór na dłuższą mate Smile
Ma w sobie coś co sprawia, że do niej wracam, to Yerba w której praktycznie nie czuć goryczy, o nienajgorszym efekcie pobudzenia. Nie jest jednak bezsmakowa, wręcz przeciwnie

Rzekł mądry, żeby nie był w odpowiedzi dłużny:
"Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny
04-10-2012 00:02 kmilo jest offlineWyślij email do: kmiloSzukaj postów użytkownika: kmiloDodaj kmilo do Listy kontaktów
Strepfinger Strepfinger jest mężczyzną
Junior Member

/images/avatars/avatar-2527.jpg

Data Rejestracji: 05-01-2013

Big Grin Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ach, paragwaj... :G Ładna mate, bogatsza smakowo od pajarito, mniej łykowata, ale też słabsza. Pierwsze zalanie bardziej zbliżone do pozostałych, mogłaby dłużej trzymać smak :G A jeszcze apropos smaku, to smakuje tak jakby bardziej 'domowo', ma ciepławy posmak, ale nie rozgrzewający. Taka, chilloutowa. :F

06-01-2013 00:44 Strepfinger jest offlineWyślij email do: StrepfingerSzukaj postów użytkownika: StrepfingerDodaj Strepfinger do Listy kontaktów
johnyy johnyy jest mężczyzną
Forum Ace

/images/avatars/avatar-2581.jpg

Data Rejestracji: 03-01-2012

Smaczna yerba ale jak dla mnie nie ma tego czegos. Niewrazliwa na ruch bombillą tzn mimo przypadkowej zmiany pozycji nie zapycha rurki. Moc srednia, co prawda czasem podniesie cisnienie (serce wali) ale ochoty na sen nie przegania.
28-01-2013 13:05 johnyy jest offlineSzukaj postów użytkownika: johnyyDodaj johnyy do Listy kontaktów
Mariusz4284 Mariusz4284 jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2479.jpg

Data Rejestracji: 07-10-2012

ja mam troche inna paczke z napisem "molienda granulada" i kobitka jest ubrana w
czerwona kiecke
28-02-2013 13:13 Mariusz4284 jest offlineWyślij email do: Mariusz4284Strona domowa Mariusz4284Szukaj postów użytkownika: Mariusz4284Dodaj Mariusz4284 do Listy kontaktów
Mariusz4284 Mariusz4284 jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2479.jpg

Data Rejestracji: 07-10-2012

pytanie czy to ta sama selecta czy jakas inna? piszecie ze duzo palitos umnie jest malo palitos i drobno mielona
28-02-2013 13:15 Mariusz4284 jest offlineWyślij email do: Mariusz4284Strona domowa Mariusz4284Szukaj postów użytkownika: Mariusz4284Dodaj Mariusz4284 do Listy kontaktów
kizia
Triple Ace

/images/avatars/avatar-3822.jpg

Data Rejestracji: 20-10-2013

Miałam próbkę, nie wiem jak z jej świeżością, ale nie zachwyciła mnie. Pierwsze 2 zalania - siano, a ja siana nie lubię. Później niby taka podobna do Pajarito, ale nacieszyć się tym długo nie można, bo szybko się wypłukuje. No nie wiem, czy odważę się kiedyś kupić tą Selectę. Przedmówcy też wyczuwali trawę... no cóż, może dam jej jeszcze kiedyś szansę...
23-03-2014 16:26 kizia jest offlineWyślij email do: kiziaSzukaj postów użytkownika: kiziaDodaj kizia do Listy kontaktów
Vandr Vandr jest mężczyzną
Newbie

/images/avatars/avatar-5426.jpg

Data Rejestracji: 02-06-2014

Zapach po zalaniu delikatny, lekko sianowaty.

Jeśli chodzi o wrażenia smakowe, to najpierw wyczuwalna gorycz, następnie dymny, popiołowy posmak (mi również przywodzący na myśl Pajarito), na końcu kwaśny, lekko trawiasty posmak. Całościowo dominuje właśnie ten kwasek, w mniejszym stopniu gorycz. Nie sądzę by za nutkę kwasową i cierpki, mało rześki posmak odpowiadał brak świeżości produktu, najwyraźniej taki jest charakter tej yerby, co akurat mi niezbyt odpowiada.

Moc naparu średnia.

Całość oceniam średnio.
04-06-2014 20:58 Vandr jest offlineWyślij email do: VandrSzukaj postów użytkownika: VandrDodaj Vandr do Listy kontaktów
peer1 peer1 jest mężczyzną
Double Ace

/images/avatars/avatar-13221.jpg

Data Rejestracji: 11-10-2015

Wczoraj po wykończeniu paczki z Selectą Premium przyszła pora na Selectę Elaboradę i muszę przyznać że tu nie ma pomyłki mocna, aromatyczna choć wypłukała się szybciej niż Pajarito lub wersja Premium zostanie ze mną na dłużej choć ptaszek to i tak mój nr.1 to trafiłem na promocję u poyerbanych.pl więc od razu domówiłem 4 odsłony tejże marki. Fajnie się Ją pije łagodna ale mocna dla stałych siorbaczy lubiących normalne pobudzenie idealna na co dzień. Cóż Paragwaj skradł moje Yerbowe serce Polecam.

08-02-2016 09:22 peer1 jest offlineWyślij email do: peer1Szukaj postów użytkownika: peer1Dodaj peer1 do Listy kontaktów
Thrael Thrael jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Data Rejestracji: 10-09-2014

Oczekiwałem mocnej, dymnej, pobudzającej paragwajki. Dostałem słabą, bardzo płytką w smaku, bardzo szybko wypłukującą się yerbe.
Jestem wielkim fanem pajarito czy colona, uwielbiam zdecydowane, mocne smaki. Seleceta miała być podobna, a jest zupełnie inna, nijaka.
Wypłukuje się już przy 3 - 4 zalaniu (tykwa około 190ml), co nie zdarza mi się praktycznie nigdy.

Co jest nie tak? Ona naprawdę taka jest? Dodam, że Selecta, którą mam, nie jest przeterminowana.

27-07-2016 16:59 Thrael jest offlineWyślij email do: ThraelSzukaj postów użytkownika: ThraelDodaj Thrael do Listy kontaktów
trebor
Viking

Data Rejestracji: 08-03-2012

Spróbuj premium
27-07-2016 18:48 trebor jest offlineWyślij email do: treborSzukaj postów użytkownika: treborDodaj trebor do Listy kontaktów
Wandelo Wandelo jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 01-03-2016

Również proponuję, żebyś spróbował Premium.
27-07-2016 22:49 Wandelo jest offlineWyślij email do: WandeloSzukaj postów użytkownika: WandeloDodaj Wandelo do Listy kontaktów
maga1327113 maga1327113 jest kobietą
Viking

/images/avatars/avatar-23039.jpg

Data Rejestracji: 29-03-2012

Spróbuj na zimno (z zimna woda - tereré). Powinna smakowac. Smile

28-07-2016 12:40 maga1327113 jest offlineWyślij email do: maga1327113Strona domowa maga1327113Szukaj postów użytkownika: maga1327113Dodaj maga1327113 do Listy kontaktów
aru1980
Double Ace

/images/avatars/avatar-3904.png

Data Rejestracji: 10-01-2014

Susz drobny duzo pylu,specyficzny dla tej marki smak i zapach suszu,dzialanie umiarkowane,na zbyt szybkie wyplukiwanie nie zwrocilem uwagi-tak ja to widze.Mi smakowala,wersja premium ma jak pisza-wiecej glebi w smaku.
Tak samo myslem o selectach z dodatkami(cedron,mieta itd)-a takie to sobie nijakie dopoki nie zaczalem zalewac tego zimna woda-jak do tego stworzone.W tym roku u mnie terere z secta,szczegulnie te z dodatkiem miety godne polecenia.
29-07-2016 21:19 aru1980 jest offlineWyślij email do: aru1980Szukaj postów użytkownika: aru1980Dodaj aru1980 do Listy kontaktów
Thrael Thrael jest mężczyzną
Moderator

/images/avatars/avatar-8765.jpg

Data Rejestracji: 10-09-2014

trebor, Wandelo - pewnie kiedyś spróbuję, ale jak na razie dam sobie spokój z tą marką Big Grin Chyba czas na czymś przystopować. Do tej pory zamawiałem jak najwięcej yerb, których nie próbowałem, ale następnym razem zamówię chyba tradycyjnie - Pajarito i Rosamonte Especial, moje ulubione Big Grin

maga - rzeczywiście lepiej wychodzi w wersji na zimno, jednak ja jakimś wielkim fanem terere nie jestem, dlatego ubolewam tak nad tą Selectą. Ale w końcu lato jest, w ciepłe dni terere zawsze dobre, więc na pewno się yerbka nie zmarnuje : )

02-08-2016 18:41 Thrael jest offlineWyślij email do: ThraelSzukaj postów użytkownika: ThraelDodaj Thrael do Listy kontaktów
RaR RaR jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-27794.jpg

Data Rejestracji: 28-08-2016

Pierwszy kontakt z tym rodzajem selecty. Potwierdza się dlaczego Selecta nie jest dla mnie pierwszym wyborem. Szybkie wyplukiwanie i smak - nieprzekonany jestem. Ostatek Colona tradycyjnego, który piłem bezpośrednio przed tą Selecta był sporo sporo smaczniejszy.
Na marginesie to marzy mi się teraz Taragui ela z tym jej (jak dla mnie) klasycznym smakiem.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez RaR: 19-08-2017 16:49.

19-08-2017 16:44 RaR jest offlineWyślij email do: RaRSzukaj postów użytkownika: RaRDodaj RaR do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

http://yerba.piszecomysle.pl/2017/09/06/...orada-recenzja/

click>Charytatywne klikacze<click
06-09-2017 23:59 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
Kao Kao jest mężczyzną
King

/images/avatars/avatar-23778.jpg

Data Rejestracji: 22-12-2014

Staram się eksperymentować z różnymi markami yerb, ale spośród każdego kraju wybrałem swoje główne przedstawicielki, które zawsze mam w zapasie. Argentynę reprezentuje Pipore elaborada, Urugwaj z kolei Canarias, a zaszczyt dla Paragwaju przypadł yerbie zwanej Selecta elaborada. O tej ostatniej chcę dziś napisać.

Przeglądając fora w poszukiwaniu opinii innych yerbiarzy doszedłem do wniosku, że Selecta el. Jest jedną z najbardziej niedocenionych yerb, co według mnie jest wielką pomyłką. W tej recenzji pragnę przybliżyć tytułową markę, napisać, czemu jest ona jedną z moich ulubionych paragwajek i zachęcić mateistów do spojrzenia na nią wyrozumialszym spojrzeniem.
Zacznę chronologicznie, a więc od rzeczy z którą mamy styczność w pierwszej kolejności: Opakowanie. Szata graficzna Selecty Elaborady składa się z pomarańczowo-ciemnozielonego tła, na którym przedstawiona jest (otoczona ramką o kolorystyce flagi Paragwaju) wiejska, uśmiechnięta dziewoja z guampą w dłoni. Kładę tak dokładny nacisk na opis paczki, ponieważ uważam, że zachodzi pewna korelacja między okładką a treścią książki, czyli w tym przypadku designem opakowania a charakterem danej yerby. Zauważyłem, że Selecta Ela nie jest wyjątkiem dla tej reguły; do tego zagadnienia będę nawiązywał jeszcze kilkukrotnie podczas recenzji.
Zapach suszu z paczki. Po przeczytaniu tego podpunktu bardzo prawdopodobnym będzie, że wyłączycie mojego bloga i więcej tu nie wrócicie, uważając mnie za szaleńca, ale jednak mam nadzieję, że tak się nie stanie. Zwyczajnie muszę wspomnieć o jednej rzeczy, którą odczuwam przy degustacji niektórych yerb; bo czymże jest recenzja, jak nie opisem doznań danej osoby? Tą rzeczą jest coś, co najbliżej może być opisane słowem synestezja. Jak się ona u mnie przejawia? Otóż wąchając lub smakując daną yerbę jestem w stanie przypisać aromatom i smakom kolory, pejzaże i inne zjawiska przyrodnicze.
Głównie odczuwam to podczas picia yerb paragwajskich, i również Selecta działa na mnie w ten sposób. Jej zapach kojarzy mi się ze słońcem; ze słonecznym, ale nie upalnym letnim dniem i łąką. Do tego odczuwam go właśnie za pomocą barwy pomarańczowej i ciemnozielonej, czyli barw które swoim charakterem oddają scenerię sierpniowego wieczora spędzonego nad lekko chłodnym, rześkim jeziorem przy akompaniamencie zachodzącego słońca, które jeszcze raczy nas ostatkami swojego ciepła.
Koniec tych majaków, wybaczcie. Wiele osób może zarzucić mi też autosugestię(mowa o odczuwaniu zapachu poprzez pomarańcz i zieleń), czemu w żadnym razie nie zaprzeczę. Autosugestia jest bardzo silna, więc i tutaj mogła mieć ona wpływ. A może producenci Selecty również postrzegają ją w ten sam sposób i dostosowali kolorystykę paczki aby współgrała z jej wnętrzem?
Teraz bardziej przyziemna część opisu profilu zapachowego. Oprócz zachodzącego słońca i sierpniowego wieczora, wyczułem nuty pomarańczy; głównie pomarańczowego soku, podgrzanej w piekarniku skórki pomarańczy i jakby Fanty. Czuć też lekką dymność, delikatną ziemistość i trawiastość(które może odpowiadają za wcześniej wspomniany aromat przypominający staw?), suszone owoce, owoce tropikalne, korę i ściółkę leśną.

Następna część barwa i cięcie. Kolor Selecty to jasny khaki, coś pomiędzy beżem a wyblakłą zielenią. Cięcie jest typowo paragwajskie, dosyć rustykalne(nie ma patyków i listków pociętych równiutko co do milimetra, kompozycja jest bardziej żywiołowa). Co najmniej 1/3 suszu stanowi pył. Jest też znaczna ilość patyków, przy czym widać tu mocno wspomnianą rustykalność. Znajdziemy duże palitos, szerokie, cienkie, kostki(czyli patyki mające kształt nieregularny, a nie podłużny), dużo drzazg i bardzo drobno zmielonych badyli. Liście również pocięte są nierówno, stopień uprażenia też się waha; widzimy normalne, zielone, jak i mocno przypalone, wręcz brązowe listki.

Używam słów jak nierówno, nieregularny, mówię też o dużej zawartości pyłu i patyków, można z tego łatwo wywnioskować, że wymieniam negatywne cechy. Nic bardziej mylnego. Takie cięcie skutkuje w yerbie, która ma charakter. Nie jest to bezpłciowa mieszanka pokroju La Merced de Monte(wszyscy miłośnicy tej marki proszę, wybaczcie! Nie ubliżam jej, ale zaznaczam obiektywną różnicę. Sama de monte mi smakowała i doceniam ją za to czym jest, czyli nieskomplikowaną mate), ale charakterna paragwajka. Zobaczcie, jeśli jest sytuacja, gdzie mamy całą gamę zmielenia patyków i liści, to zaparzając taką yerbę smak będzie pełniejszy. Pył zaparzy się szybko, oddając mocno smak, podczas gdy całe listki i patyki troszkę wolniej i delikatniej.

Pora na meritum smak. Ten temat napocząłem wcześniej, bo sam smak w wyjątkowym stopniu powiązany jest z aromatem, a i cięcie ma na niego niemały wpływ, ale i po zalaniu ukazują się rzeczy wcześniej nieznane. Pierwszą rzeczą, o której chcę powiedzieć jest to, że smak Selecty elaborady wykazuje się zbalansowaniem. Jest to jeden z jej parametrów który sprawił, że zajęła ona miejsce mojej głównej paragwajki. Będąc jednocześnie delikatnym(brak tutaj elementów, które wykrzywiają twarz, takich jak cierpkość, przeparzanie się itp.) i wyrazistym, lekko ściągającym(podobne odczucie występuje przy piciu wytrawnego wina) stanowi on jeden z głównych plusów tej yerby. Po zatkaniu nosa i odcięciu roli aromatów wyczuwam połączenie lekkiej słodyczy, goryczy i słoności. Przy czym zaznaczam, że są one naprawdę delikatne. Następnie rzuca się w język też nuta miodu, słomy, siana, zbożowej kawy, herbaty z mlekiem, czekolady, a wszystko to okraszane jest trawiastym posmakiem i dymkiem. Cechą wybijająca się, jest wspomniana już parę razy morskość, czyli posmak jakby zleżałej trawy, wodorostów. Nie przestraszcie się, nie mam na myśli tego, że ta yerba cuchnie na kilometr glonami z sushi, ale to, że występuje w niej odrobinę podobny smak. Została jeszcze kwestia wypłukiwania, w której Seleccie dałbym czwóreczkę.
Jeśli dotarłeś aż tutaj, Czytelniku, przyszedł czas na podsumowanie. Selecta Elaborada jest pozycją zdecydowanie godną polecenia, która powinna być bardziej doceniona w świecie yerbopijców. Ma złożony profil aromatyczny, głęboki smak, pozbawiony nieprzyjemnych cech, starcza na przyzwoicie dużo zalań, i wisienką na torcie jest cena
pół kilo można dostać już za 15 złotych. Nie bójcie się tańca z paragwajską dziewczyną, salud!

Kao dołączył obrazki (wersje pomniejszone):

cut e.jpg cut 2.jpg cut.jpg

click>Charytatywne klikacze<click

Ten post był edytowany2 raz(y), ostatnio edytowany przez Kao: 15-04-2018 15:56.

15-04-2018 15:54 Kao jest offlineWyślij email do: KaoSzukaj postów użytkownika: KaoDodaj Kao do Listy kontaktów
Strony (3): « poprzednie 1 2 [3] Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Gatunki » Selecta » Selecta Traditonal (elaborada - con Palo)

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: