Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » zielony osad w naczynku » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
zielony osad w naczynku
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
bird_girl bird_girl is a female
Newbie

/images/avatars/avatar-482.jpg

Registration Date: 19-04-2008

zielony osad w naczynku Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witajcie!
Nie doszukałam się podobnego tematu, a chciałam zapytać o to czy to normalne że w matere robi się zielony plackowaty osad? Jeśli to nienormalne to co z tym zrobić? Proszę o pomoc, bo nie wiem, czy mogę bezpiecznie pić z niego mate...

Na roztrzęsione fatalnie ręce, oraz na mózgi w daremnej męce, i na te płuca co bez powietrza, na strach bezsenny, na koszmarny zegar, na wszystko co jest udziałem naszym błagamy wzgląd mniej ironiczna Pani
19-04-2008 19:04 bird_girl is offlineSend an Email to bird_girlSearch for Posts by bird_girlAdd bird_girl to your Buddy List
CZ@rek CZ@rek is a male
Newbie

Registration Date: 25-03-2008

RE: zielony osad w naczynku Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Normalne.
Yerba jak by nie patrzeć kolor ma zielony, naczynko organiczne, które może się odbarwiać.
Czyli nie ma co się martwić Big Grin
19-04-2008 20:25 CZ@rek is offlineSend an Email to CZ@rekSearch for Posts by CZ@rekAdd CZ@rek to your Buddy List
Spydread Spydread is a male
Member

Registration Date: 20-02-2008

RE: zielony osad w naczynku Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
bird_girl napisał(a)
Witajcie!
Nie doszukałam się podobnego tematu, a chciałam zapytać o to czy to normalne że w matere robi się zielony plackowaty osad? Jeśli to nienormalne to co z tym zrobić? Proszę o pomoc, bo nie wiem, czy mogę bezpiecznie pić z niego mate...

Śmierdzi?
19-04-2008 21:37 Spydread is offlineSend an Email to SpydreadSearch for Posts by SpydreadAdd Spydread to your Buddy List
maciejslu maciejslu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-753.jpg

Registration Date: 01-04-2008

quote:
bird_girl napisał(a)
Witajcie!

W razie wątpliwości - zalej wrzątkiem, ewentualnie z kilkoa kroplami spirytusu. Na pewno nie zaszkodzi, a powinno zniknąć Wink

Rewolucja wydawnicza nadeszła!
19-04-2008 23:42 maciejslu is offlineSend an Email to maciejsluHomepage of maciejsluSearch for Posts by maciejsluAdd maciejslu to your Buddy List
Lend
Triple Ace

/images/avatars/avatar-681.gif

Registration Date: 29-03-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Cóż może susz tykwe czasem Tongue ? albo myj tak jak kolega wyzej ,kilka kropelek spirytusu nie zaszkodzi

20-04-2008 17:08 Lend is offlineSend an Email to LendSearch for Posts by LendAdd Lend to your Buddy List
N_Pietrow
Full Member

Registration Date: 01-02-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

póki osad nie mruga do ciebie tysiącami małych zielonych oczek - pić możesz spokojnie Big Grin

20-04-2008 19:49 N_Pietrow is offlineSend an Email to N_PietrowSearch for Posts by N_PietrowAdd N_Pietrow to your Buddy List
Newbie

Thread Starter Thread Started by bird_girl

Nie śmierdzi Smile
Wyparzyłam i wysuszyłam i trochę zbladło.
Mam nauczkę żeby lepiej dbać o swoją cenną własność Smile Dziękuję za porady. A co do spirytusu, to jedyny alkohol jaki mamy w domu to wiśniówka, ale ona się chyba nie nadaje Smile

Na roztrzęsione fatalnie ręce, oraz na mózgi w daremnej męce, i na te płuca co bez powietrza, na strach bezsenny, na koszmarny zegar, na wszystko co jest udziałem naszym błagamy wzgląd mniej ironiczna Pani

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by bird_girl: 20-04-2008 22:39.

20-04-2008 22:39 bird_girl is offlineSend an Email to bird_girlSearch for Posts by bird_girlAdd bird_girl to your Buddy List
maciejslu maciejslu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-753.jpg

Registration Date: 01-04-2008

quote:
bird_girl napisał(a)A co do spirytusu, to jedyny alkohol jaki mamy w domu to wiśniówka, ale ona się chyba nie nadaje Smile

Bzdura! Wiśniówka się nadaje doskonale! Po trzech kieliszeczkach trudniej dostrzec to zielone coś Tongue

Rewolucja wydawnicza nadeszła!
20-04-2008 22:47 maciejslu is offlineSend an Email to maciejsluHomepage of maciejsluSearch for Posts by maciejsluAdd maciejslu to your Buddy List
Materkowo
unregistered

Czesc ,
Czy Ty aby nie masz Palo Santo? jezeli tak to ten nalot zielony jest calkiem porzadanym zjawiskiem - dlatego mowie sie ze " to drzewo zyje" niestety w okutych materach tego nie widac, ale gdyby bylo bez okucia to pod wplywem uzywania , PS wydziela cos w rodzaju lukru i zielony "mech" co jest jak najbardziej naturalne.
Jezeli to tykwa to mech zielony sugeruje chyba wylacznie plesn - czego nie zycze nikomu. i tu nie pomoze zaden spirytus... ples to ples i nadaje sie to do kosza .
Pozdrawiam
Paula

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Materkowo: 21-04-2008 21:28.

21-04-2008 21:26
Newbie

Thread Starter Thread Started by bird_girl

mam tykwe ale mchu nie było ;] po głębszych oględzinach stwierdzam że to pewnie przebarwienie... co dziwne, zrobiło się po jednej stronie w jednej linii, no ale może taki urok matero. A co do alkoholu jeszcze raz to moze być spirytus salicyowy? Tongue Big Grin

21-04-2008 22:09 bird_girl is offlineSend an Email to bird_girlSearch for Posts by bird_girlAdd bird_girl to your Buddy List
Materkowo
unregistered

Czesc ,
Alkohol dobrze jest dac przy curado mate ok. 1 lyzeczki mocnej wodki .
Pozdrawiam Paula
21-04-2008 22:18
freddy
unregistered

Yerba mate pije w metalowych kubkach i zauważyem że wogóle żaden osad się nie osadza, kompletnie zero, kubki błyszczą się w środku jak nowe.

Natomiast popijam też chińskie cherbatki, (zielone, czerwone i czarne) takie sprasowane w kostkach, i po nich kubki są bardzo brzowe, prawie nie do wyczyszczenia.

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by freddy: 07-05-2008 22:43.

07-05-2008 22:39
rachool
Lord

Registration Date: 26-08-2007

ja mam algarobo albo z dzrzewa cytrynowego(sam nie wiem kupilem jaki algarobo ale po tygodniu aukcja zmienila sie na drzewo cytrynowe a caly czas to samo naczynko Smile )
i na dnie mam praiwe ze czarno a pije i zyje Smile
08-05-2008 16:07 rachool is offlineSend an Email to rachoolSearch for Posts by rachoolAdd rachool to your Buddy List
zulu
Newbie

/images/avatars/avatar-395.gif

Registration Date: 04-03-2008

to zależy od wody, jak jest chlorowana to jest na zielono jak ma dużo wapnia ze studni na wschodzie polski to zawsze jest niebieski albo ciemno granatowyi. na różnych mineralkach po tere tere tez sa różne odcienie.

09-05-2008 13:31 zulu is offlineSend an Email to zuluSearch for Posts by zuluAdd zulu to your Buddy List
Anek
Full Member

/images/avatars/avatar-584.jpg

Registration Date: 02-06-2008

Thumb Up! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
N_Pietrow napisał(a)
póki osad nie mruga do ciebie tysiącami małych zielonych oczek - pić możesz spokojnie Big Grin

DOKŁADNIE TAK! Bez osadu, plam i zacieków są tylko naczynia nieużywane i mineralno-metalowe.
11-06-2008 23:09 Anek is offlineSend an Email to AnekSearch for Posts by AnekAdd Anek to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » zielony osad w naczynku

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: