Yerba Mate Forum » Gatunki » Taragui » Taragui Sin Palo - granatowa » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (3): [1] 2 3 next » Post New ThreadPost Reply
Taragui Sin Palo - granatowa
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Pajarito
Triple Ace

/images/avatars/avatar-391.jpg

Registration Date: 28-02-2008

Taragui Sin Palo - granatowa Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

zamówiłem i czekam niecierpliwie. A czy ktoś już miał z nią do czynienia? ponoć mocna... czy to prawda? a jak smakowo?

15-04-2008 11:40 Pajarito is offlineSend an Email to PajaritoSearch for Posts by PajaritoAdd Pajarito to your Buddy List
meler meler is a male
Member

/images/avatars/avatar-372.jpg

Registration Date: 18-01-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ogólnie do mocy Taragui byłem sceptycznie nastawiony po czerwonej, dziś otworzyłem granatową (zamówiłem tylko dlatego że niby ma kopa jak ruski po bimbrze) i po kilku zalaniach z kubka 200ml byłem normalnie power rangers Pleased

Smakowo, hmm, szału nie ma, taka, zwykła. Ale ja może jestem subtelny jak ciosana belka więc przy mniejszych odchyłach smakowych 'nie jarzę' ;]
16-04-2008 00:28 meler is offlineSend an Email to melerHomepage of melerSearch for Posts by melerAdd meler to your Buddy List
Pajarito
Triple Ace

/images/avatars/avatar-391.jpg

Registration Date: 28-02-2008

Thread Starter Thread Started by Pajarito
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

prawda, mocna, choć smakowo... taka zwykła

21-04-2008 22:10 Pajarito is offlineSend an Email to PajaritoSearch for Posts by PajaritoAdd Pajarito to your Buddy List
evergreen evergreen is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-569.jpg

Registration Date: 21-05-2008

Moim zdaniem mocą ustępuje Canarias lub Rosamonte chociaż na pewno do słabeuszy nie należy. Moc: 4+ w skali evergreen'a Wink
Była to moja pierwsza yerba.
Smakowo jakaś taka trochę kwaśna z lekkim posmakiem orzechów. W zapachu dość ciężka. Mi nie podeszła może dlatego że wolę te bardziej "sianowe" yerby.

Zacząłem z nią eksperymentować i dodałem trochę suszonej mięty, takiej z torebki ekspresowej i to odmieniło zupełnie jej oblicze, potem przyszła kolej na miód i to też był strzał w 10. Z dodatkami jest niezła i da się ją wypić ze smakiem of course

Nie chcę do niej nikogo zniechęcić, jest to Yerba praktycznie bez pyłu (dla wielu osób ogromna zaleta) o mocnym, zdecydowanym smaku, o niezłej mocy, wytrzymuje wiele zalań i trzyma dzielnie smak.

Lecz na pewno nie będzie moją ulubioną yerbą, po prostu mi nie podeszła.

Pozdrawiam

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by evergreen: 21-05-2008 22:20.

21-05-2008 21:57 evergreen is offlineSend an Email to evergreenSearch for Posts by evergreenAdd evergreen to your Buddy List
guma guma is a male
Junior Member

Registration Date: 03-02-2008

Swietna , naprawde kopie wysmienicie i smakuje tak samo - moja ulubiona wiec nie jestem obiektywny heheh

22-05-2008 20:20 guma is offlineSearch for Posts by gumaAdd guma to your Buddy List
cinul cinul is a male
Lord

/images/avatars/avatar-617.jpg

Registration Date: 18-04-2008

fajna! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

drobna ale da się pić bez problemów. w smaku dość łagodna, minimalnie czuć dym. smakuje mi Smile

EDIT - po zużyciu kilograma tej mate powiem że coraz bardziej mi smakuje. jest mocna w działaniu, no i ten orzechowy smak i aromat!!!

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by cinul: 19-06-2008 13:45.

02-06-2008 19:48 cinul is offlineSend an Email to cinulSearch for Posts by cinulAdd cinul to your Buddy List
jw73 jw73 is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-561.jpg

Registration Date: 03-03-2008

Dobra, mocna, zwykła yerba, bez gałązek. Nic specjalnego, da się "zjeść". Pleased

11-06-2008 19:58 jw73 is offlineSend an Email to jw73Search for Posts by jw73Add jw73 to your Buddy List
aree1987 aree1987 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-573.jpg

Registration Date: 01-08-2007

Czy ta yerba jest jakaś "kopczysta" Tongue mozna ją jakoś przyrównać do CdM czerwonej? Pije teraz Pajarito i jest sporo słabsza od CdM "red" właśnie, a wlasnie przymierzam się do zakupu i szukam czegoś nowego.. Czy w ogole despelady są mocniejsze od elbaborad tak w sumie? :>
30-06-2008 22:42 aree1987 is offlineSend an Email to aree1987Homepage of aree1987Search for Posts by aree1987Add aree1987 to your Buddy List
cinul cinul is a male
Lord

/images/avatars/avatar-617.jpg

Registration Date: 18-04-2008

mi taragui sin palo właśnie kojarzy się z czerwoną cruz de malta. zarówno wyglądem, zachowaniem w matero jak i smakiem. moc też podobna...
w ogóle te dwie yerby to moje ulubione. osobiście polecam. jak to w despeladach, mniej czuć dym.
aha i spoko daje sie ciągnąć, nie zatyka... Smile
ja z kolei szukam kolejnego odpowiednika tych dwóch despelad i będę wdzięczny za sugestie Smile

01-07-2008 08:34 cinul is offlineSend an Email to cinulSearch for Posts by cinulAdd cinul to your Buddy List
slawosl slawosl is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-946.jpg

Registration Date: 12-08-2008

Taragui sin palo Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Odkryta ostatnimi czasy mile mnie połechtała w podniebienie. Polecam!
28-10-2008 14:11 slawosl is offlineSend an Email to slawoslSearch for Posts by slawoslAdd slawosl to your Buddy List
Shephard Shephard is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-852.jpg

Registration Date: 04-10-2008

Pilem Sin Palo dzisiaj.. :-) Moj znajomy argentynczyk powiedzial mi zanim zamowilem ten gatunek ze Taragui i La Merced sa robione przez ta sama firme, na tych samych plantacjach. La Merced jest jednak uwazane za lepsza gatunkowo.
Co do swoich wrazen po wypicu tej yerby, to rzeczywiscie bardzo przypomina mi La Merced de campo, posiada jednak znacznie wyrazniejszy aromat i jest odrobine bardziej gorzka... Smile
02-12-2008 20:05 Shephard is offlineSend an Email to ShephardSearch for Posts by ShephardAdd Shephard to your Buddy ListView the MSN Profile for Shephard
Marcelo
Member

Registration Date: 01-11-2008

Dla mnie to Taragui jest świetne. Fajnie pobudza i na dodatek ma super smak - takiej klasycznej yerby. zapach też ma niezły - ale nie wiem co mi on przypomina.. po prostu jest unikalny.
09-02-2009 22:03 Marcelo is offlineSend an Email to MarceloSearch for Posts by MarceloAdd Marcelo to your Buddy List
krupnik78 krupnik78 is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1141.jpg

Registration Date: 28-12-2008

właśnie popijam...bardzo fajna yerbka,faktycznie taka gorzka "inaczej" Big Grin Generalnie wole z gałęziami Happy ale ta jest naprawde OK

21-02-2009 12:19 krupnik78 is offlineSend an Email to krupnik78Search for Posts by krupnik78Add krupnik78 to your Buddy List
m461k
Forum Ace

Registration Date: 30-11-2008

Gorzka inaczej ? Czyli jak ?

CP/DP
21-02-2009 14:56 m461k is offlineSend an Email to m461kSearch for Posts by m461kAdd m461k to your Buddy List
pawel pawel is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1085.gif

Registration Date: 19-05-2008

Podobno najmocniejsza yerba, jak to wyczytałem na poprzednim forum;P wiec jutro jade do sklepu i musze jej wreszcie sprobowac...

edit: jest juz u mnieSmile

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by pawel: 23-02-2009 16:35.

22-02-2009 22:11 pawel is offlineSend an Email to pawelHomepage of pawelSearch for Posts by pawelAdd pawel to your Buddy List
Dżon Dżon is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-1160.jpg

Registration Date: 04-03-2009

Bardzo dobra yerba Smile Zdecydowany,wywarzony smak. Ja w goryczy sin palo doszukałem się odrobiny słodkości Smile Wspaniały smak, fajnie pobudza,co tu więcej pisać Smile Polecam Pleased
04-03-2009 22:13 Dżon is offlineSend an Email to DżonSearch for Posts by DżonAdd Dżon to your Buddy List
Sham Sham is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1342.jpg

Registration Date: 14-11-2008

Ja nie dość, że poczułem solidnego kopa miesięcy parę temu, przy pierwszej paczce, to poczułem też nutę kwaśną ^^

wyssać wszystkie soki życia.
By zgromić wszystko to,
co życiem nie jest
By nie odkryć tuż przed śmiercią,
że nie umiałem żyć."

H. D. Thoreau
04-03-2009 22:16 Sham is offlineSend an Email to ShamHomepage of ShamSearch for Posts by ShamAdd Sham to your Buddy List
JaQb JaQb is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-4057.jpg

Registration Date: 11-11-2008

Moja pierwsza Jerbka! Pysiaaaaa! ^^

05-03-2009 09:40 JaQb is offlineSend an Email to JaQbSearch for Posts by JaQbAdd JaQb to your Buddy List
pawel pawel is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1085.gif

Registration Date: 19-05-2008

Jednym słowem - diabeł.

Stanałem z nim oka w oko, po 3 dniach na głodzie otwieram taragui sin palo, na poczatku aromat inny niz u pozostałych, taki specyficzny ale pomyslałem ze skads go znam.
Po chwili siadam i zalewam palo santo, piewsze dwa zalania bardzo mocny smak, czuc goryczke ale taka dziwną z jakims posmakiem, 2 pierwsze zalania okrutnie mocne, dopiero trzecie okazało sie najlepsze i po nim przypomniałem sobie ze juz znam ten smak bo w wakacje piłem taragui pomaranczowe;p działanie piorunujące, juz po 4 zalaniach bez wielkich przerw nie pojawiło sie przyjemne uczucie odprezenia jak u innych np pajarito a pobudzenie nad ktorym nie moglem zapanowac, chciałem cos poczytac ale nie moglem usiedziec na miejscu tak mnie nosiło, caly czas musiałem cos robic, takie nakrecenie ze masakra, nawet po cdm czerwonej nie miałem takiego kopa. piłem około 14,30 a teraz jest 19. i dalej jestem roztrzesiony;p Watpie zeby istniała mocniejsza yerba. Polecam !

06-03-2009 19:10 pawel is offlineSend an Email to pawelHomepage of pawelSearch for Posts by pawelAdd pawel to your Buddy List
Shephard Shephard is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-852.jpg

Registration Date: 04-10-2008

quote:
pawel napisał(a)
Jednym słowem - diabeł.

Stanałem z nim oka w oko, po 3 dniach na głodzie otwieram taragui sin palo, na poczatku aromat inny niz u pozostałych, taki specyficzny ale pomyslałem ze skads go znam.
Po chwili siadam i zalewam palo santo, piewsze dwa zalania bardzo mocny smak, czuc goryczke ale taka dziwną z jakims posmakiem, 2 pierwsze zalania okrutnie mocne, dopiero trzecie okazało sie najlepsze i po nim przypomniałem sobie ze juz znam ten smak bo w wakacje piłem taragui pomaranczowe;p działanie piorunujące, juz po 4 zalaniach bez wielkich przerw nie pojawiło sie przyjemne uczucie odprezenia jak u innych np pajarito a pobudzenie nad ktorym nie moglem zapanowac, chciałem cos poczytac ale nie moglem usiedziec na miejscu tak mnie nosiło, caly czas musiałem cos robic, takie nakrecenie ze masakra, nawet po cdm czerwonej nie miałem takiego kopa. piłem około 14,30 a teraz jest 19. i dalej jestem roztrzesiony;p Watpie zeby istniała mocniejsza yerba. Polecam !

Piłem osatnio ten gatunek znowu, zasypałem sobie więcej niz zwyke i miałem dokładnie takie same przeżycia jak ty :-)
35 g wystarczy na 1.5 wody by dostać totalnej yerbo-korby Big Grin Smakiem przypomina mi La Merced de Campo i La Traquere.. nalezy do tych yerb o "bezdymnym smaku"
08-03-2009 16:02 Shephard is offlineSend an Email to ShephardSearch for Posts by ShephardAdd Shephard to your Buddy ListView the MSN Profile for Shephard
Pages (3): [1] 2 3 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » Taragui » Taragui Sin Palo - granatowa

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: