Yerba Mate Forum » Gatunki » YM instant » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (2): [1] 2 next » Post New ThreadPost Reply
YM instant
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
bienemaja bienemaja is a female
Newbie

Registration Date: 14-08-2008

YM instant Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam
czy ktos pil yerbe rozpuszczalna? Jak dzialanie, smak? W YMS mozna dostac pajarito. Wiem, ze pewnie nie jest to to samo co siorbanie z tykwy, ale w pracy nie mam mozliwosci klasycznego zalewania yerby, a moj zoladek nie kocha kawy...
Mozecie cos doradzic?
pozdrawiam
14-08-2008 11:06 bienemaja is offlineSend an Email to bienemajaSearch for Posts by bienemajaAdd bienemaja to your Buddy List
lepkareka
Newbie

Registration Date: 19-08-2008

RE: YM instant Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
bienemaja napisał(a)
Witam
czy ktos pil yerbe rozpuszczalna? Jak dzialanie, smak? W YMS mozna dostac pajarito. Wiem, ze pewnie nie jest to to samo co siorbanie z tykwy, ale w pracy nie mam mozliwosci klasycznego zalewania yerby, a moj zoladek nie kocha kawy...
Mozecie cos doradzic?
pozdrawiam

Mój pierwszy kontakt z yerba miał postać torebek "ekspressowych", ale to raczej średni pomysł, a i sama yerba jakby bez swoich walorów.
19-08-2008 09:35 lepkareka is offlineSend an Email to lepkarekaHomepage of lepkarekaSearch for Posts by lepkarekaAdd lepkareka to your Buddy List
Pajarito
Triple Ace

/images/avatars/avatar-391.jpg

Registration Date: 28-02-2008

yerba instant Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

wiem, że zaraz yerbowe dewoty mnie zjedzą, ale pytam, bo... nie mam czasu robić sobie yerby w pracy (jestem nauczycielem) a w związku z koniecznością sporego wysiłku umysłowego pobudzacze są mile widziane.

pił ktoś? da się to pić? działa tak samo?

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Pajarito: 09-09-2008 07:48.

09-09-2008 07:46 Pajarito is offlineSend an Email to PajaritoSearch for Posts by PajaritoAdd Pajarito to your Buddy List
watchu
unregistered
RE: yerba instant Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Nie piłem natomiast chętnie poczytam na ten temat odpowiedzi :-) Tak się złożyło, że też uczę ang i interesuje mnie bardziej mobilna wersja yerba mate ;-)
09-09-2008 09:24
garnetka garnetka is a female
Lord

/images/avatars/avatar-339.gif

Registration Date: 28-01-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

lepiej kupić sobie dzbanek z prasą , taki jak do parzenia kawy, są małe (na jedna szklankę) i duże o,7 - 1 L i w ten sposób parzyć. Saszetki to porażka

09-09-2008 11:02 garnetka is offlineSend an Email to garnetkaSearch for Posts by garnetkaAdd garnetka to your Buddy List
Pajarito
Triple Ace

/images/avatars/avatar-391.jpg

Registration Date: 28-02-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

instant to nie saszetki a koleżanka widać nie zdaje sobie sprawy z realiów pracy w szkole skoro uważa że dzbanek z praską to osiagalny luksus w takich warunkach.

09-09-2008 12:30 Pajarito is offlineSend an Email to PajaritoSearch for Posts by PajaritoAdd Pajarito to your Buddy List
Bendigo Bendigo is a male
Lord

/images/avatars/avatar-714.jpg

Registration Date: 15-08-2008

A może zaparzyć yerbę w termosie i popijać co jakiś czas?

09-09-2008 12:49 Bendigo is offlineSend an Email to BendigoHomepage of BendigoSearch for Posts by BendigoAdd Bendigo to your Buddy List
Adem Adem is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-618.jpg

Registration Date: 25-06-2008

Zrobić podobnie jak WC, i tak jak kolega z góry piszeWink

Najlepszy sposób.Wpierw zrobić sobie I zalanie i potem tylko dolewać wodą z termosu.

09-09-2008 15:58 Adem is offlineSend an Email to AdemSearch for Posts by AdemAdd Adem to your Buddy List
dzwiad dzwiad is a male
Member

Registration Date: 09-06-2008

na allegro można kopic takie malutkie czajniki elektrycnze moze na 0,5l zagotowac wode troche ostudzic mineralna z butelki i zalewac co za probloem przerwy nauczyciele tez maja (jestem uczniem) zreszta na lekcji jesli wam nie przeszkadza mozecie gotowa wode i pic i tak to robicie jak chcei zeby uczniowie sie nie sprzeciwiali i nie było glupich tekstow pozwolcie im tez pic na lekcji tylko od razu powiedzcie jakiego napoju nie tolerujecie na lekcjach np. kawy i spokoj problem z głowy i uczniowie bede mieli lepszy stosunek do was

a tylko od razu wytłumacz co pijesz bo beda sie zastanawiali cała lekcje ;p

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by dzwiad: 09-09-2008 17:13.

09-09-2008 17:06 dzwiad is offlineSend an Email to dzwiadSearch for Posts by dzwiadAdd dzwiad to your Buddy List
watchu
unregistered

A wiesz jakie głupie pytania może zadawać dyrekcja jak będziesz zasuwał do klasy z termosem i kubkiem z metalową słomką ??

Na picie kawy czy herbaty na lekcji w szkołach średnich nie ma zbyt dużego przyzwolenia chyba, że się ma lata doświadczenia w pracy i pije z dyrektorem i to bynajmniej nie kawe.

A przerwa dla nauczyciela to nie to samo co przerwa dla ucznia Smile uwierz.
09-09-2008 17:32
dzwiad dzwiad is a male
Member

wiem ze przerwa twoja i moja to nie to samo ale nic nie wspomniałem o termosie ;p
masz sobie robic na lekcji
niby niema ale sie nie spotkałem z nauczycielem ktory by nie pił na lekcji a joz ich troche miałem bo od 10 lat hcodze do szkoły zreszzta ty napewno dłuzej ;p
jak sie dyrketor/dyrektorka bedzie pluła mow ze pracujesz głosem i musz pic zeby niestarcic głosu ( jesli nie wierzysz zgłos sie do jakiegos logopedy moja mama nim jest)
a co robia uczniowie na lekcjach jesli zachowują stnadrty przyzwoitosci dyrektor powinien miec do głeboko gdzies

a co do głupich pytan to nie ma takich sa tylko głupie odpowiedzi;]

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by dzwiad: 09-09-2008 18:23.

09-09-2008 18:22 dzwiad is offlineSend an Email to dzwiadSearch for Posts by dzwiadAdd dzwiad to your Buddy List
Lord

Mojego postu chyba nikt nie czytał...

ja robię tak:
zaparzam w domu solidną porcję paprochów w takim dzbanku (podobnym nie identycznym - zdjęcie poglądowe):

potem przelewam do termosu i mam na cały dzień na uczelni (1L mi wystarcza)

09-09-2008 18:28 garnetka is offlineSend an Email to garnetkaSearch for Posts by garnetkaAdd garnetka to your Buddy List
watchu
unregistered

Czytał czytał tylko nie wiedział o co chodzi Smile Jak się takie coś nazywa ? Chyba zakupię Smile I ile gr w porównaniu do domowego picia yerby sypiesz do tego suszu, żeby uzyskać 1l yerby ??
09-09-2008 18:33
Lord

na litr sypię tyle co do matera, czyli ok 2/3 szklanki suszu, czasem też dodaję to czego rano nie zdążyłam przepłukać w materze (taki susz po 2ch 3ch zalaniach)

taki dzbanek nazywa się
dzbanek z francuską prasą lub zaparzacz tłokowy, albo też zaparzacz z prasą przy czym pierwsze określenie jest najczęściej spotykane

kupić można w sklepach agd lub na allegro
mój kosztował ok 40zł

09-09-2008 18:40 garnetka is offlineSend an Email to garnetkaSearch for Posts by garnetkaAdd garnetka to your Buddy List
Ornitolog Ornitolog is a male
Triple Ace

Registration Date: 15-05-2008

nie wiem jak jest u ciebie w szkole ale u mnie nawet informatyk przez cały korytarz idzie (czasem jak jest tłum to krzyczy "wrzątek niose, wrzątek niose, uwaga") a potem w pracowni sobie kawe czy herbate pije, ksiądz np. mineralkie kiedy bądź pił jak było gorąco, a w gim to juz kompletnie nauczyciele robili co chcieli (np. rozmowa 15min przez komórke) więc myśle że jakbyś pogadał z dyrektorem/dyrektorką i wytłumaczył co to itp. to chyba nie było by problemu
09-09-2008 18:54 Ornitolog is offlineSend an Email to OrnitologSearch for Posts by OrnitologAdd Ornitolog to your Buddy List
dzwiad dzwiad is a male
Member

szczerze jakos przoczyłem ten fragment z tym dzbankiem ;] ale po co tak cudowac jak mozna tradycyjnie
09-09-2008 18:57 dzwiad is offlineSend an Email to dzwiadSearch for Posts by dzwiadAdd dzwiad to your Buddy List
Lord

a ja myślę że picie w tradycyjny sposób w szkole jest nie do przejścia. Młodzież komentuje "przecież wygląda to jak faja wodna", inni nauczyciele się krzywią, dyrektor również... Ja wolałabym nie wzbudzać sensacji i pić sobie w szklance gotową yerbę odsączoną od fusiorków. Poza tym bałabym się spuścić z oczu matero, bo młodzież ma różne pomysły... nie raz słyszałam jak gimnazjaliści dosypywali popiołu z popielniczki do kawy, tytoniu z papierosa do herbatki i inne takie tam... Shocked młodzież bywa różna, nie wszyscy są dobrze wychowani.
moja mam uczy w szkole i nigdy nie pije niczego z nieprzeźroczystych kubków, żeby widzieć co ma w środku... takie skrzywienie nauczyciela z gimnazjum

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by garnetka: 09-09-2008 19:02.

09-09-2008 19:01 garnetka is offlineSend an Email to garnetkaSearch for Posts by garnetkaAdd garnetka to your Buddy List
Ornitolog Ornitolog is a male
Triple Ace

Registration Date: 15-05-2008

jeszcze by ci zioła dosypali i bys miała jazdy jakies Tongue
nie wiem do jakich wy szkół chodzicie/chodziliscie ale u mnie żadnych takich jaj nikt nie robił, jedyne co to podbieraliśmy wychowawczyni w gim herbate z jej zapasów i sami ja piliśmy na przerwach jak nam sie nudzilo Big Grin
09-09-2008 19:03 Ornitolog is offlineSend an Email to OrnitologSearch for Posts by OrnitologAdd Ornitolog to your Buddy List
Lord

zioła to raczej nie bo szkoda... a ja nie generalizuję ze wszyscy są źli, tylko zaznaczam że takie historie słyszałam

09-09-2008 19:06 garnetka is offlineSend an Email to garnetkaSearch for Posts by garnetkaAdd garnetka to your Buddy List
watchu
unregistered

Myślę, że najlepszy sposób jaki sami możemy wykorzystać to jest parzenie w tej prasie i picie naparu z termosu. Nic szybszego i wygodniejszego nie wymyślimy bo to jest szybsze nawet niż zaparzenie herbaty na przerwie, a można też przed lekcją nalać sobie yerby do kubka termicznego i na lekcje, nie wyleje się i można zamknąć żeby nie traciło temp.
10-09-2008 08:47
Pages (2): [1] 2 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » YM instant

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: