Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Kuracja zoladka ... » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Kuracja zoladka ...
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
alde alde is a male
Newbie

/images/avatars/avatar-581.jpg

Registration Date: 10-03-2008

Kuracja zoladka ... Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Jak sie rozpedze to wypijam z 1,5 kg Yerby na miesiac wiec czasem zoladek odmawia , wtedy robie porzerwe w piciu gdzies tak 1 -2 dni, albo kuruje sie Amanda Hierbas ( mietowa) u mnie skutkuje od razu.

01-07-2008 10:54 alde is offlineSend an Email to aldeSearch for Posts by aldeAdd alde to your Buddy List
sorrow sorrow is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-791.jpg

Registration Date: 02-07-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Yerba prawdopodobnie szkodzi tylko osobom z nadkwasotą i z wrzodami układu pokarmowego , takie osoby powinny ją neutralizować miodem ,lub cukrem trzcinowym .

12-07-2008 10:40 sorrow is offlineSend an Email to sorrowSearch for Posts by sorrowAdd sorrow to your Buddy List
Papaya Papaya is a female
Newbie

/images/avatars/avatar-655.jpg

Registration Date: 10-07-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Właśnie ostatnio żołądek odmówił mi posłuszeństwa.. Pomógł węgiel leczniczy.
Obiecałam sobie kilka dni przerwy ale już dzisiaj nie mogłam sie powstrzymać i zaraz rano zalałam. Ciekawe jak będzie Big Grin Póki co jestem po 3cim zalaniu i jest w porządku Pleased
12-07-2008 13:53 Papaya is offlineSend an Email to PapayaSearch for Posts by PapayaAdd Papaya to your Buddy List
dzwiad dzwiad is a male
Member

Registration Date: 09-06-2008

ja stosuje yerbe na żołądek i pomaga anie szkodzi
12-07-2008 15:41 dzwiad is offlineSend an Email to dzwiadSearch for Posts by dzwiadAdd dzwiad to your Buddy List
Papaya Papaya is a female
Newbie

/images/avatars/avatar-655.jpg

Registration Date: 10-07-2008

Myślę, że to zależy od człowieka. Większe ilości yerby źle działają na moją lekką nadkwasotę żołądka..
12-07-2008 15:50 Papaya is offlineSend an Email to PapayaSearch for Posts by PapayaAdd Papaya to your Buddy List
cemilia cemilia is a female
Emperor

/images/avatars/avatar-1138.jpg

Registration Date: 23-05-2008

ponoć wrzody nie lubią yerby

12-07-2008 20:50 cemilia is offlineSend an Email to cemiliaHomepage of cemiliaSearch for Posts by cemiliaAdd cemilia to your Buddy List
Johns Johns is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-742.jpg

Registration Date: 10-09-2008

Jeszcze nie dostrzegłem zeby yerba jakos leczyła mi zołądek może musze pić więcej?Smile hehe
14-09-2008 19:29 Johns is offlineSend an Email to JohnsSearch for Posts by JohnsAdd Johns to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Kuracja zoladka ...

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: