Yerba Mate Forum » Akcesoria » Zrób to sam, czyli sprzęcik wykonany własnoręcznie » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (10): « first ... « previous 3 4 [5] 6 7 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
Zrób to sam, czyli sprzęcik wykonany własnoręcznie
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Digoxin
Forum Ace

/images/avatars/avatar-910.jpg

Registration Date: 08-12-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ave!

Nieźle! Ma to jednak chyba bardziej wymiar artystyczny niż praktyczny.

11-12-2008 21:40 Digoxin is offlineSend an Email to DigoxinHomepage of DigoxinSearch for Posts by DigoxinAdd Digoxin to your Buddy List
yerbaka yerbaka is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-859.jpg

Registration Date: 06-11-2008

RE: Akcesoria własnej roboty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
c64club napisał(a)
Uwielbiam rzeczy zrobione/przerobione własnoręcznie. Taki już ze mnie świr, że lubię podłubać w metalu, drewnie, tworzywach i czym się da. Skorzystam więc z pomysłów, i jak wyjdzie coś ciekawego, dorwę aparat podzielę się fotkami.

przydałaby się jakaś praca dyplomowa. "pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz"

11-12-2008 22:11 yerbaka is offlineSend an Email to yerbakaSearch for Posts by yerbakaAdd yerbaka to your Buddy List
c64club
unregistered
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Digoxin napisał(a)
Nieźle! Ma to jednak chyba bardziej wymiar artystyczny niż praktyczny.

Niekoniecznie. Większość sprzętu wyprodukowanego po mniej więcej 1990 ma zadziwiająco niską trwałość i doróbki zawsze są mile widziane. Jeśli mam zapłacić za gaźnik do motóra 2x wiecej tylko dlatego, że jest niewydarzona śrubka, to kupiłem tańszy i sam dotoczyłem felerny element. Sprzęt turystyczny zawsze sam naprawiam i dorabiam np. kieszonki czy 100x lepszy pas biodrowy do plecaka.

Co do sprzętu do picia - lubię różne nietypowe bajery i jeśli miałbym mieć dodatkową radochę z wykonanych przez siebie akcesoriów, to czamu nie.

quote:
przydałaby się jakaś praca dyplomowa. "pokaż na co cię stać, ale nie jeden raz"

Mogę nie kumać aluzji? Tongue

Pytanie - jak zbudowana jest bombilla z filtrem sprężynkowym?

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by c64club: 11-12-2008 22:21.

11-12-2008 22:19
wujo444 wujo444 is a male
King

/images/avatars/avatar-807.jpg

Registration Date: 16-07-2008

http://www.yerbamateforum.pl/1014/1/thread.html - tu sie kolega bawił bambusem, i conieco mówi o bombkach.

- Ano, zwykle to nas wyzucajom."

11-12-2008 22:33 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Shephard Shephard is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-852.jpg

Registration Date: 04-10-2008

quote:
Originally posted by wujo444
http://www.yerbamateforum.pl/1014/1/thread.html - tu sie kolega bawił bambusem, i conieco mówi o bombkach.

Szykuje nowy artykulik o bombillach niklowanych i sposobach konserwowania mosieznych elementów bombil nierdzewnych Smile
11-12-2008 22:49 Shephard is offlineSend an Email to ShephardSearch for Posts by ShephardAdd Shephard to your Buddy ListView the MSN Profile for Shephard
King

a moja prosba co do yerbery?Tongue

11-12-2008 22:54 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Triple Ace

quote:
a moja prosba co do yerbery?Tongue

Momencik... siegam pamiecia.... poprzez opcje "szukaj" z forum Smile
11-12-2008 22:55 Shephard is offlineSend an Email to ShephardSearch for Posts by ShephardAdd Shephard to your Buddy ListView the MSN Profile for Shephard
King

tu - http://www.yerbamateforum.pl/1118/thread.html

11-12-2008 23:00 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Triple Ace

Aha.. no wiesz Wujo44, ja generalnie trzymam mate w sloikach albo w oryginalnych paczkach
poprostu spinanych spinaczami Tongue hmm ale... pomysle nad czyms praktycznym do sypania Smile

...A nowy kolega niech wrzuci jak naszybciej swoje kokosowe matero na forum... najlepiej razem z technologia ! Hehe Big Grin
11-12-2008 23:01 Shephard is offlineSend an Email to ShephardSearch for Posts by ShephardAdd Shephard to your Buddy ListView the MSN Profile for Shephard
King

no ja też, oryginalne paczki i pojemniki z tworzywa sztunego, ale to nie to samo, co drewniane pudełeczko z dozownikiem Big Grin

11-12-2008 23:09 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Triple Ace

quote:
no ja też, oryginalne paczki i pojemniki z tworzywa sztunego, ale to nie to samo, co drewniane pudełeczko z dozownikiem Big Grin

Wiesz wydaje mi sie, ze nie przypadkiem nie widzialem jeszcze szczelnych pojemników na Yerbe zrobionych z drewna jakiegokolwiek rodzaju... sadze ze mogloby ono oddawac wilgoc i psuc mate :/ - metalowa puszka z blachy jest znacznie bardziej ... praktyczna pod tym wzgldem

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Shephard: 11-12-2008 23:14.

11-12-2008 23:14 Shephard is offlineSend an Email to ShephardSearch for Posts by ShephardAdd Shephard to your Buddy ListView the MSN Profile for Shephard
c64club
unregistered

hehe, pierwsza porzadna bombilla z metalu Smile Wyszla pieknie, tylko telefon slabo ja sfotkal.
Przepis podaje ponizej.
Wez:
-rurke mosiezna sr. wewn 6mm, zewn. 8mm, dBugosci 222mm (taka mi sie ucielaTongue )
-nakretke mosiezna na klucz 6mm, najlepiej taka niewydarzona, bez dziurki (co 100 sie taka trafia)
-wiertBo fi 1mm, 2mm, 5mm, 5.5mm, 6mm, 10mm
-druciak do polerki i wlosie stalowe do polerki
-lutownice z precyzyjna regulacja
-stop bezoBowiowy cyny
-pilnik
-klaczek waty
-topnik nietrujacy (np. kalafonia, choc sa lepsze)
-drut 1mm, ok 30 cm
Zrób, co nastepuje:
-sfazuj oba konce rurki pilnikiem i wiertlem 10mm
-natrasuj na jednym koDcu rurki pra|ek w odleglosci [grubsc nakretki + 1mm] od konca
-natrasuj dalsze 10 prazków, kazdy w odleglosci 2mm od poprzedniego
-wiertlem 1mm nawierc otwory w ten sposób, aby od razu wiercic 2 przeciwlegle, w sumie 8 co 45 stopni na obwodzie prazka
-na kolejnym prazku zrób to samo, ale przesuniete o 22,5 stopnia. Czyli zeby otworki nie tworzyly linii rówolegBych z osia rurki
-na kazdym nastepnym pra|ku to samo, az wydzie 88 równo poukladanych "w cegielke" otworków
-pilnikiem wygladz otworki z zewnatrz (z grubsza)
-sfazuj ka|dy otworek wiertBem 2mm, do poBowy grubosci scianki (albo innej, ale idetycznej, zeby srednice fazek sie zgadzaly)
-popraw ewentualne przytkane otworki wiertlem 1mm
-wiertBami 5, 5.5 i 6mm po kolei dlub we wnetrzu rurki az ja oczyscisz z gradów
-popraw ewetualne niedorobione fazki wiertlem 2mm, ale z reki
-przedmuchaj rurke, przepchnij przez nia klaczek waty
-opilki pozostaw, zetrzyj je dokladnie klaczkiem waty
-taka szorstka wate owiD ciasno wokól drutu i przeczysc tym "wyciorem" wnetrze rurki
-poBó| na stole nakretke, nabij na nia podziurawiony koniec rurki, ale nie do konca. niech nakretka troche wystaje
-nastaw lutownice na 300-320 stopni
-oblutuj nakrtke i koniec rurki, zeby nakretka juz nie wyleciala. Otwór w nakretce (jezeli jest) mozesz pozostawic do zatkania gwintem (latwiej czyscic) albo zalutowac
-cyne opiluj pilnikiem
-cala bombille potraktuj druciakiem a nastepnie wlosiem do uzyskania polysku
-TADAM! Gotowe

Edit po godzinie od wyprodukowania:
-owiń końcówkę szmatką, rozewrzyj imadło na 15mm i wygnij nieco bombillę w 3-4 miejscach od ustnika, żeby lepiej "szła do ust"
-wkręć samą końcówkę w imadło i spłaszcz ustnik - pije się dużo lepiej.

Teraz nalezy bombille umyc i mozna juz siorbac.

Poprzednia bombilla (po bambusie) to byla zwykla slomka potraktowana na koncu zszywaczem biurowym. sprawdzala sie wysmienicie

c64club has attached this image (reduced version):

Treo_121208_002.jpg

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by c64club: 12-12-2008 15:00.

12-12-2008 13:58
Triple Ace

Niezle! niezla robota, i to w dodatku z metalu zrobiles ta bombille Big Grin Gdybym mial narzedzia ten material bylby moim pierwszym wyborem Big Grin

Zapodaj jakies bardziej szczegolowe zdjecia tej bomby, bo na tym jednym to szczerze powiedziawszy niewiele widac Smile

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Shephard: 13-12-2008 13:15.

13-12-2008 13:13 Shephard is offlineSend an Email to ShephardSearch for Posts by ShephardAdd Shephard to your Buddy ListView the MSN Profile for Shephard
garys
Forum Ace

/images/avatars/avatar-980.jpg

Registration Date: 13-12-2008

Powiem Wam, że z mojego zamówionego zestawu najpierw przyszła yerba... potem długo, długo nic... i w końcu dzisiaj przyszło matero z bombillą.

A że trzeba było wypróbować susz, to przetestowałam zestaw studencki emiela Wink
quote:
emiel napisał(a)
a to moj nowy sprzecik Big Grin

Powiem szczerze, że bimbilla zrobiona ze słomki (zszyta u dołu i podziurawiona) mniej przepuszczała suszu, niż bombilla rule. Fakt, że czasem sie zapychała, ale to kwestia wprawy Wink

29-12-2008 16:07 garys is offlineSend an Email to garysHomepage of garysSearch for Posts by garysAdd garys to your Buddy List
aniel aniel is a female
Member

/images/avatars/avatar-1037.jpg

Registration Date: 31-12-2008

jestem pod wrazeniem :-D to sie nazywa zaangazowanie w picie mate:-)
21-01-2009 10:57 aniel is offlineSend an Email to anielSearch for Posts by anielAdd aniel to your Buddy List
Abrey Abrey is a male
Newbie

Registration Date: 13-09-2009

A co sądzicie o takim matero? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Cześć wszystkim! Smile Słuchajcie, kilka dni temu moja dziewczyna zrobiła mi matero z grzechotki... Tongue Kupiła w indyjskim sklepie grzechotkę z tykwy (dość spora, bo ma ok. 500 ml pojemności), ucięła rączke, wysypała znajdujące się tam kamyczki, wymyła, zrobiła curado i to proszę mam swoje matero Big Grin
A teraz pytanka: Jak sądzicie czy picie yerby z takiego matero nie wpłynie jakoś na zdrowie? A może lepiej kupić jakieś oryginalne matero, np.: z allegro?
Piłem już z niej kilka razy, jak dotąd nic mi nie jest. W środku wygląda normalnie, nie ma śladów kleju ani tym podobnych. Na zewnątrz jest polakierowana, ale to chyba nie wpływa na wnętrze Tongue
13-09-2009 15:55 Abrey is offlineSend an Email to AbreySearch for Posts by AbreyAdd Abrey to your Buddy List
King

no właśnie - polakierowana. A tykwa się poci, wiec cześć lakieru będzie powoli uwalniać sie do naparu... Niezbyt zdrowe.

13-09-2009 16:01 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Abrey Abrey is a male
Newbie

Registration Date: 13-09-2009

A takie normalne matero jak są robione? Przecież też są malowane i połyskują, co mówi o tym, że są pokryte jakimś środkiem lakierniczym, tak mi się przynajmniej wydaje...
13-09-2009 16:07 Abrey is offlineSend an Email to AbreySearch for Posts by AbreyAdd Abrey to your Buddy List
ma_sza ma_sza is a male
Member

/images/avatars/avatar-1413.jpg

Registration Date: 11-09-2009

quote:
Abrey napisał(a)
A takie normalne matero jak są robione?

ZTCW to tykwy są malowane barwnikami naturalnymi pochodzenia roślinnego (lub też nie są malowane w ogóle) a efekt połysku uzyskuje się przez polerowanie.
13-09-2009 16:51 ma_sza is offlineSearch for Posts by ma_szaAdd ma_sza to your Buddy List
King

moja tykwa nie była malowana. BTW, zły dział żes wybrał.

13-09-2009 17:04 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Pages (10): « first ... « previous 3 4 [5] 6 7 next » ... last » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Akcesoria » Zrób to sam, czyli sprzęcik wykonany własnoręcznie

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: