Yerba Mate Forum » Gatunki » Canarias » Canarias » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (6): « previous 1 2 [3] 4 5 next » ... last » Post New ThreadPost Reply
Canarias
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
oxygen oxygen is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-632.jpg

Registration Date: 10-06-2008

Angry A fee!!! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Fuj ta mate to okropność.
Nie wiem czemu ale często gdy ją zalewam robi sie okropny kwach!! Frown
jest drobna ale obydwie moje bombille dają radę(jedna ze sprężynką a druga zwykła argentyńska) nie wiem jakim cudem zmęczę te pół kilo. Jedyny plus to moc ta yerba KOPIE!
Zdecydowanie nie polecam!
29-08-2008 21:20 oxygen is offlineSend an Email to oxygenSearch for Posts by oxygenAdd oxygen to your Buddy List
Johns Johns is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-742.jpg

Registration Date: 10-09-2008

Canarias Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam Serdecznie !!! Jestem nowym użytkownikiem Forum, Yerbe pije od kilku miesięcy i mój dzień przeważnie zaczyna się od CanarkaSmile jest dla mnie najlepsza!!! Piłem już wiele gatunków a jednak i tak najlepiej smakuje mi taSmile
Teraz czekam na dostawe PAjarito i CDM despalada ciekawe co bedzie numero uno u mnie?Smile
10-09-2008 14:48 Johns is offlineSend an Email to JohnsSearch for Posts by JohnsAdd Johns to your Buddy List
Janu Janu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1234.gif

Registration Date: 05-09-2008

Thumb Down! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

NIE. Pył i pył. Smak super - delikatny i pełny bez posmaku tabaczanego, ale to brazylijska jerwa - mielone wszystko z budą włącznie. Baby
15-09-2008 21:00 Janu is offlineSend an Email to JanuSearch for Posts by JanuAdd Janu to your Buddy List
Johns Johns is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-742.jpg

Registration Date: 10-09-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Fakt pyłu jest multum....Smile No i masakra z zapychająca sie bombillą ale w smaku pierwsza klasaSmile
15-09-2008 22:22 Johns is offlineSend an Email to JohnsSearch for Posts by JohnsAdd Johns to your Buddy List
Iggipop
Junior Member

Registration Date: 14-11-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Hmm. Ja kupiłem tę Mate z powodu okazji. Gość chciał się pozbyć i kupiłem 1kg za 12zł Smile
Pył aż tak bardzo mi nie przeszkadza. Mam zwykłą 'argentyńską' bombillę i spokojnie da się siorbać. Fakt, że trochę ciężej to idzie.
Smak ciekawy, choć na razie nie przekonał mnie tak do końca. Pajarito to to nie jest. Ale moc jak najbardziej, więc się zacząłem zastanawiać nad kolejnym kilogramem bo jeszcze jeden jest do wzięcia w 'rozsądnej' cenie Wink
24-11-2008 23:00 Iggipop is offlineSend an Email to IggipopSearch for Posts by IggipopAdd Iggipop to your Buddy List
El Patron El Patron is a male
Newbie

Registration Date: 29-11-2008

Bardzo podoba mi się jej smak. Ktoś powiedział, że jest drobno mielona, bo brazylijska, hmm.. La Hoya niby argentyńska ale wydaje mi się, że poza tymi więszymi kawałeczkami, jest w niej dużo takiego pyłku, który przelatuje przez bombillę i to dużo bardziej nż w przypadku Canarias.
pozdrawiam
04-12-2008 00:15 El Patron is offlineSend an Email to El PatronSearch for Posts by El PatronAdd El Patron to your Buddy List
kingamusic kingamusic is a female
Full Member

/images/avatars/avatar-141.gif

Registration Date: 19-08-2007

Na co dzień piję La Merced de Campo, ale ostatnio kupiłam sobie próbki Canarias i La Mulaty. Ich smak jest podobny do siebie i tak naprawdę nie wiem która jest lepsza. Nie wiem tez dlaczego La Mulata nie jest założona w temacie ,,Gatunek" - czyżby nikt jej nie pił?
18-12-2008 09:30 kingamusic is offlineSend an Email to kingamusicSearch for Posts by kingamusicAdd kingamusic to your Buddy List
Pietia Pietia is a male
Newbie

Registration Date: 23-01-2009

Canarias - same listki mozna bylo zalac duzo razy mocny dosc wywar i dobre dzialanie pobudzajace przy kilku zalaniach mialem wrazenie az jej przedawkowania to chyba przez duza zawartosc kofeiny tak cos mi sie zdaje dzialanie wtedy bylo jakies zamulajace nie przyjemne ale ogolnie mocna yerba

Zamiast kawki w sam raz ale jedno dobre zalanie calkiem ciekawa yerba tylko ze ja nie moge jej kilku zalan w ciagu godzinki bo cos mi sie zle czuje ale ogolnie spoko

jestem przyzwyczajony przynajmniej 2 3 zalania jak wstajeTongue no i tu sie przejechalem zamiast wstawac na nogi to mi sie ziewaloTongue bardziej
12-03-2009 03:44 Pietia is offlineSend an Email to PietiaSearch for Posts by PietiaAdd Pietia to your Buddy List
CoRRado CoRRado is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1338.jpeg

Registration Date: 14-01-2009

bardzo długo trzyma smak, duzo wody przelalem przez jedna probke,
nie przepadam ogolnie za sin palo ale ta akurat jest ok w porownaniu z min taragui sin palo ktorej jakos zmeczyc nie moge Red Face
22-03-2009 02:49 CoRRado is offlineSend an Email to CoRRadoSearch for Posts by CoRRadoAdd CoRRado to your Buddy List
pielgrzym pielgrzym is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-95.gif

Registration Date: 29-08-2007

Kupiłem sobie kilogram Wink oj, jak żałuje - jest chyba najbardziej zapyloną YM na świecie. W smaku dobra, ale tak pęcznieje, że nie sposób jej wyssać przez bombille Frown zalega u mnie i zalega Smile

Może macie jakiś sposób na nią? Big Grin
25-03-2009 12:56 pielgrzym is offlineSend an Email to pielgrzymHomepage of pielgrzymSearch for Posts by pielgrzymAdd pielgrzym to your Buddy List
Limonka Limonka is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1115.jpg

Registration Date: 07-12-2008

Canaris- diabelek, mialam wkoncu okazje sprobowac probke jeszcze zostalo mi na jakies dwa nabiciaWink nie wyplukuje sie syzbko, smak ma ostry ale lagodnie wchodzi, smak gorzki ale nie razacy jak w niektorych yerbach Smile ogolnie yerba mniam i bede do niej wracac. Kopa ma raczej sredniego, mocniej dziala na mnie Róża i Taragui sin Palo Wink

La Mulata nr 26 i brasiella Happy )

Big Grin
10-05-2009 19:37 Limonka is offlineSend an Email to LimonkaSearch for Posts by LimonkaAdd Limonka to your Buddy List
brartek brartek is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1369.jpg

Registration Date: 19-05-2009

Bałem się próbować tej yerby, bo martwiłem się, że moja bombilla nie podoła. Mam najzwyklejszą w świecie rurkę argentyńską w dodatku, jak to ktoś zgrabnie tu ujął, taką dla skner Wink Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie się przejmowałem. Obyło się bez żadnego zapychania.
Canarias bardzo mi smakowała. Jest charakterystyczna w smaku i nie można jej z niczym innym pomylić. Pobudza w sam raz, ani mocno, ani słabo. Myślę, że będę do niej wracał. Big Grin

Edit (17.06.2009):
Niestety moja niklowana rurka dla skner z milionem dziurek zakończyła swój żywot niedługo po tamtym poście i miałem problem z Canarkiem, bo już bombilla la mulata 26 trochę sobie z nim nie radziła. W każdym razie nie poddałem się i znalazłem sposób na tą YM. Poeksperymentowałem trochę ze sposobem sypania i zalewania i oto do czego doszedłem:

Do naczynka 200ml sypię 9 łyżeczek suszu (czyli mniej niż 3/4). Zakrywam wieczko ręką i jakieś 3 razy wytrząsam pył za każdym razem zdmuchując go z dłoni (z innymi yerbami nigdy się tak nie bawiłem). Potem, cały czas zakrywając wieczko, przechylam naczynko na bok i potrząsam nim, żeby ten najdrobniejszy pył zgromadził się jak najbliżej ścianki. Dzięki temu na wierzchu kopczyka, który powstanie będą się znajdowały większe listki. Normalnie wkładam bombillę i czekam na wodę.

Teraz cała sztuka polega na zalewaniu. Chodzi o to, żeby pierwsze zalanie zrobić "na raty" (ja robię to na 5 "rat"). Najpierw delikatnie leję trochę wody, żeby zmoczył się susz na samym dnie. Poprawiam bombillę, żeby powstała pod nią pusta przestrzeń i dolewam ostrożnie trochę więcej wody. Kiedy susz naciągnie, znów trochę dolewam i tak się bawię, aż zaleję do poziom suszu.

Zabawa dla cierpliwych, ale warto to zrobić, bo dzięki temu nie mając brazylijskiej bombilli można się w pełni cieszyć tą yerbą. La mulata 26 już się nie zapycha, a ja mogę siorbać bez problemu.

Moja przygoda z Canariasem trwa już od jakiegos czas i muszę przyznać, że coraz bardziej przypada mi ta YM do gustu.

Edit 2:
Dziś piłem Canarka przez nierdzewną rurkę NR20 z potrójnym filtrem. Yerbę przygotowałem dokładnie tak samo, jak opisałem wyżej. Bombilla spisała się wyśmienicie. O ile la mulata 26 przepuszczała trochę pyłu przy pierwszym zalaniu, to w tym wypadku potrójny filtr spisał się po prostu genialnie. Zero pyłu w ustach i zero zapychania.

Wniosek jest taki, że dla chcącego nic trudnego. Wystarczy się tylko trochę przyłożyć do właściwego ułożenia kopczyka z suszu, spokojnie zalewać Canarka wodą i wtedy nie ma siły żeby bombilla się zapychała.

This post has been edited 3 time(s), it was last edited by brartek: 18-06-2009 17:24.

24-05-2009 11:29 brartek is offlineSend an Email to brartekSearch for Posts by brartekAdd brartek to your Buddy List
Limonka Limonka is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1115.jpg

Registration Date: 07-12-2008

Dobra yerba, mam 1 kg Big Grin Big Grin Big Grin zakupiony wraz z dostostawa nowego materka i bombilii hihi Big Grin yerba swietna, la mulata radzi sobia z ta yerba calkiem dobrze, troche jest pylasta ale nie tak strasznie <nobleze mialam bardziej pylasta>. Smaczna. Napewno szybko spiję Smile

La Mulata nr 26 i brasiella Happy )

Big Grin

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Limonka: 16-06-2009 17:47.

16-06-2009 17:47 Limonka is offlineSend an Email to LimonkaSearch for Posts by LimonkaAdd Limonka to your Buddy List
Miśmael Miśmael is a male
Junior Member

Registration Date: 11-07-2009

Bombilla ANEL sobie radzi bez najmniejszego problemuSmile , smak ciekawy, taki jakby wędzonki, dymny, moc spora. Jedna z moich faworytek, stoi ciągle gdzieś na podium tylko miejsca się zmieniają zależnie od humoruTongue
27-07-2009 09:37 Miśmael is offlineSend an Email to MiśmaelSearch for Posts by MiśmaelAdd Miśmael to your Buddy List
fokusmok fokusmok is a male
Member

/images/avatars/avatar-1574.jpg

Registration Date: 15-03-2010

Canarias mogę porównać jedynie z Amandą bo innych nie piłem.
Szczerze mówiąc Canarias ma bardziej intensywny głęboki smak (bardzo smaczna). Nie wyczuwam w niej nut korzennych itp. Mocno pobudzajaca, trzeba pić z umiarem.
Susz bez kijków, same liście mocno rozdrobnione (pulista). Zależy pewnie od bombilli lecz ja piję ją jak końcówk kawy parzonej po turecku, czyli wyczuwalne lekkie fuski..
Polecam.

21-03-2010 16:40 fokusmok is offlineSearch for Posts by fokusmokAdd fokusmok to your Buddy List
RAV03 RAV03 is a male
Forum Ace

Registration Date: 06-05-2010

Dziś skosztowałem tę Yerbe - wiązałem z nią spore nadzieje i sie nie zawiodłem Yerba ma fajny dość specyficzny smak i posiada wszystkie walory , które dobra Yerba powinna posiadać.Co do jej konsystencji ( o ile tak można to nazwac) to nie zauważyłem problemu bombilla filtruje i sie nie zatyka.
06-05-2010 23:05 RAV03 is offlineSend an Email to RAV03Search for Posts by RAV03Add RAV03 to your Buddy List
czamlej czamlej is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1458.jpg

Registration Date: 14-10-2009

Przyszła....
Piję od 4 dni i- może mam zepsute kubki smakowe Wink - nie wyczuwam ani słodkawego ani korzennego smaczku. Niemniej jednak bardzo mi smakuje i fajnie działa.
Zdecydowanie odpręża i pobudza. Miły, nie natarczywy, ale konkretny posmak zostaje w ustach na długo po odstawieniu matera.
Jeśli chodzi o pylastość to absolutnie mi nie przeszkadza- al20 nie ma z nią ŻADNYCH problemów. Nie zatyka się, prawie brak pyłu w ustach (nie więcej niż przy innych yerbach). Tylko że to chyba kwestia mojego niedbalstwa- nie babram się w kopczyki i wkręcanie bombilli. Sypię yerbę do kubasa, zalewam i zwilżoną bombillę szybkim ruchem wkładam do matera (jak wkładałem suchą, to yerba potrafiła ją bardzo dokładnie oblepić, z mokrą nie ma tego problemu). Dlatego nie narzekam, że za drobna Smile Zero problemów.
Canarias zostanie wpisana w stały repertuar, bardzo mi siadła, fajny smak, porządne działanie, i (wbrew powszechnym opiniom krążącym o brazylijkach) bezproblemowa obsługa.

Nigdy nie pozwalajcie ludziom upaść, przeciwnie, sprawiajcie by wzrastali. Buddyzm naucza o współczuciu, a nie o litości. Pomaga ludziom, czyniąc ich silnymi i pozwalając im stanąć na własnych nogach.
20-05-2010 10:29 czamlej is offlineSend an Email to czamlejSearch for Posts by czamlejAdd czamlej to your Buddy List
tabi1939 tabi1939 is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1681.jpg

Registration Date: 16-05-2010

Mnie ona bardzo posmakowała... nawet nabyłem brazylijskiej wielkości tykwę i ogromną bombille do tego... ale nic to. Zatykało mi sę skubaństwo na potęge... może nie było mi dane :/
A taka smaczna jest Frown

12-06-2010 15:15 tabi1939 is offlineSend an Email to tabi1939Search for Posts by tabi1939Add tabi1939 to your Buddy List
Mate Kudasai Mate Kudasai is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1661.png

Registration Date: 20-02-2010

Dzisiaj ją piłem - ciekawy smak, ale jakoś bez rewelacji. Wolę bardziej Rosamonte Suave.

Co do bombilli to polecam Ci jakąś ze sprężyną itp. Ja taką posiadam i pierwsze dwa zalania były takie średnie, później piło się już wyśmienicie.

12-06-2010 22:53 Mate Kudasai is offlineSend an Email to Mate KudasaiHomepage of Mate KudasaiSearch for Posts by Mate KudasaiAdd Mate Kudasai to your Buddy List
gafik gafik is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1692.jpg

Registration Date: 05-03-2010

Canarias nie dla mnie... mega mi nie smakuje... mega pyłu to w sobiema... sprężyna też nie daje rady... Crying
13-06-2010 10:16 gafik is offlineSend an Email to gafikSearch for Posts by gafikAdd gafik to your Buddy List
Pages (6): « previous 1 2 [3] 4 5 next » ... last » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Gatunki » Canarias » Canarias

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: