Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Czy W Którejś Kawiarni Mozna Na Codzien Napic Sie Yerby W Krakowie ?? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Czy W Którejś Kawiarni Mozna Na Codzien Napic Sie Yerby W Krakowie ??
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
alicja1221
Newbie

Registration Date: 08-11-2008

Czy W Którejś Kawiarni Mozna Na Codzien Napic Sie Yerby W Krakowie ?? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

WITAM
JESTEM OSOBA POCZATKUJACA DOPIERO ZACZYNAJACA CZYTAC NA TEN TEMAT , ZANIM ZAKUPIE CALE WYPOSAZENIE CHCIALABYM SPROBOWAC SMAKU TEJ HERBATKI .
POWIEDZCIE MI CZY W KTOREJS HERBACIARNI MOZNA NORMALNIE ZAMOWIC TA HERBATE I CZY JEST ONA PODAWANA TAK JAK NALEZY ??
CZYTALAM ZE W HERBACIARNI NA UL , KUPIE 2 ALE CZY PROCZ TYCH DEGUSTACJI ORGANIZOWANYCH TEZ JEST MOZLIWOSC WYBRANIA SIE W DZIEN I ZAMOWIENIA DO WYPICIA W KAWIARNI

POZDRAWIAM I DZIEKI ZA EWENTUALNE ZAINTERESOWANIE I POMOC
08-11-2008 21:11 alicja1221 is offlineSend an Email to alicja1221Search for Posts by alicja1221Add alicja1221 to your Buddy List
wujo444 wujo444 is a male
King

/images/avatars/avatar-807.jpg

Registration Date: 16-07-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

ja bym Cie prosił, o zdjęcie tego ************************************************ kamienia z shifta!!

- Ano, zwykle to nas wyzucajom."

08-11-2008 22:03 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
cemilia cemilia is a female
Emperor

/images/avatars/avatar-1138.jpg

Registration Date: 23-05-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

wujo - Ty to zawsze się czepisz - jak nie składni, ortografii to shift'a znowu. Dajże spokój. Napisało się, teraz "zdjęcie kamienia" już nie pomoże...

Ech...

Podobno nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu? Czy jakoś tak...

Ja nie słyszałam o żadnej kawiarni, w której można napić się yerba mate - ot tak po prostu, jak typowej kawy czy herbaty. Pewnie takie są... gdzieś w Ameryce Południowej...

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by cemilia: 08-11-2008 22:49.

08-11-2008 22:12 cemilia is offlineSend an Email to cemiliaHomepage of cemiliaSearch for Posts by cemiliaAdd cemilia to your Buddy List
wujo444 wujo444 is a male
King

/images/avatars/avatar-807.jpg

Registration Date: 16-07-2008

to ja wolę zostac faszystą niż to czytać.

- Ano, zwykle to nas wyzucajom."

08-11-2008 23:23 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
kloklut kloklut is a male
Triple Ace

Registration Date: 25-05-2008

A ja słyszałem o takim miejscu i nawet wczoraj byłem!

Jest taka herbaciarnia "Czajownia" na Kazimierzu, konkretnie ul. Józefa 25. Mozna tam zamówić sobie yerba mate, którą podają w pół litrowej tykwie i z metalową bombillą. Kosztuje to 8,80 zł.

To co jednak tam zauważyłem woła o pomstę do nieba! Do tak wielkiej tykwy wsypują zaledwie jedną łopatkę yerby (czyli jakieś 3 łyżeczki). I do tego jest to taka typowa sypana o smaku mydlin, którą kupuje się na wagę. Zamiast trząśc tykwą, przed zalaniem mieszają susz w tykwie, nie wiadomo po co.

I teraz najgorsze: zalewają yerbe wrzątkiem!!! Jak to zobaczyłem to normalnie myślałem, że wybuchnę. Woda zagotowała sie w czajniku elektrycznym i od razu nalali z niego do tykwy. Święte ziele oczywiście obraziło się, w ogóle nie miało smaku (pomijając fakt, że musiałem przeczekać jakies 10 min. żeby móc w ogóle wziąć tykwę do ręki, bo cała się rozgrzała).

Oczywiście zainterweniowałem w sprawie wrzątku. Pani pochwaliła się swoją wiedzą, że mate powinno się zalewać wodą o temp. 70 stopni. Powiedziała też, że do wrzątku dolewają trochę zimnej wody. Jednak ja kretynem nie jestem, to nie była moja pierwsza mate w życiu i potrafię odróżnić poparzone zielsko od prawidłowo zaparzonego.

Później jakaś młoda para przy stoliku obok też samówiła sobie yerbę. Obserwowałem jak pani zaparzała i żadnego dolewania zimnej wody nie zauważyłem. Ta para najwidoczniej pierwszy raz w życiu piła mate, a pani ich w ogóle nie poinformowała co i jak. Dlatego śmiać mi się chciało jak zobaczyłem, że pan wsypał dwie łyżeczki cukru do tykwy i bardzo intensywnie miesza bombillą. Potem cały czas bawił się bombillą, wyciągając ją i bez przerwy mieszając w naparze.

Ogólnie rzecz biorąc, należy z daleka trzymać się od "Czajowni". Herbaciarnia bardzo przyjemna, pod warunkiem, że nie pije się w niej yerby. Mate w "Czajowni" to tylko strata pieniędzy.
09-11-2008 11:22 kloklut is offlineSend an Email to kloklutSearch for Posts by kloklutAdd kloklut to your Buddy List
Marcelo
Member

Registration Date: 01-11-2008

A ja byłem z kolei w piątek w innej herbaciarni - w piwnicy na Floriańskiej 13. Trochę natrudziłem się aby tam trafić, bo jeszcze szyldu żadnego nie mają, ale w końcu mi się udało. Jak tam wszedłem to się trochę pozytywnie zdziwiłem klimatem który tam jest. Szkoda jedynie że jeszcze nie można się niczego tam napić (ale to podobno będzie możliwe już za tydzień), choć chłopak którego próbowałem się podpytać - bardzo rzeczowo odpowiadał no i co najważniejsze, spory wybór Yerby tam mają i ceny jak YMS.

W czajowni też kiedyś byłem, ale miałem wrażenie że tam królują nie herbaty i nie yerba a Shisha.
09-11-2008 12:13 Marcelo is offlineSend an Email to MarceloSearch for Posts by MarceloAdd Marcelo to your Buddy List
Triple Ace

Miałem iśc właśnie na Floriańską 13, ale nie trafiłem. Faktycznie, żadnego szyldu nie mają.
09-11-2008 12:16 kloklut is offlineSend an Email to kloklutSearch for Posts by kloklutAdd kloklut to your Buddy List
Marcelo
Member

Schodziło się na dół jak do sklepu skeytowskiego. Ale fakt, że jak ktoś tego nie wie, to nie trafi. Ja po tym jak zdegustowany trafiłem do sklepu o niewdzięcznej nazwie EBOLA, w końcu zapytałem się ochroniarza, to mi powiedział - tylko nie wiedział czy już jest czynne czy jeszcze nie.

Ja jeszcze byłem na Studenckiej kiedyś - tam yerbe też mają, ale wybór był skromny i miałem wrażenie że strasznie drogo tam było. Klimat oryginalny - akwaria z rybkami, krzesełka były jednak mało wygodne i jedna z koleżanek co w ciąży była cały czas narzekała na nie i szybko opuściliśmy tamten lokal..
09-11-2008 12:57 Marcelo is offlineSend an Email to MarceloSearch for Posts by MarceloAdd Marcelo to your Buddy List
Tomasx Tomasx is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1109.jpg

musisz jednak pamietac ze yerby z herbaciarni nie zawsze sa dobre hoc na poczatek wystarcza

09-11-2008 15:10 Tomasx is offlineSend an Email to TomasxSearch for Posts by TomasxAdd Tomasx to your Buddy List
Triple Ace

No dobra, ale żeby zalewać yerbe wrzątkiem?! Żadna yerba zalana wrzątkiem nie będzie dobra, nawet jakby byla podana w palo santo okute złotem i ze srebrną bombillą wysadzaną diamentami.
09-11-2008 16:39 kloklut is offlineSend an Email to kloklutSearch for Posts by kloklutAdd kloklut to your Buddy List
Janu Janu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1234.gif

Registration Date: 05-09-2008

quote:
kloklut napisał(a)
... palo santo okute złotem i ze srebrną bombillą wysadzaną diamentami.

Nie bądź małostkowy Big Grin tylko dawaj adres tej knajpy z takim wypasionym sprzętem Big Grin
09-11-2008 16:45 Janu is offlineSend an Email to JanuSearch for Posts by JanuAdd Janu to your Buddy List
neptek
Newbie

/images/avatars/avatar-924.jpg

Registration Date: 13-10-2008

Może to najwyzszy czas zeby ktoś sie wział za ten biznes w krakowie Happy
09-11-2008 17:14 neptek is offlineSend an Email to neptekSearch for Posts by neptekAdd neptek to your Buddy List
Triple Ace

Za kilka lat ja wezmę sprawę w swoje ręce Smile
09-11-2008 18:59 kloklut is offlineSend an Email to kloklutSearch for Posts by kloklutAdd kloklut to your Buddy List
ja-kubek ja-kubek is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-1036.jpg

Registration Date: 10-01-2009

Siorbo knajpa Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Już można. Z tego co wiem znajoma była na Floriańskiej i już można się tam napić yerby. Podobno póki co była jeszcze podawana tylko w ceramicznych materkach (jakiś tydzień, czy półtora temu) ale ma być podawana zarówno w tykwach i nawet w palo santo. Z tego co opowiadała, to była zachwycona zarówno klimatem, jak i przygotowaniem yerby (z yerby można sobie wybrać prawie każdy paczkowy i sypany rodzaj). Podana z litrowym termosikiem więc można siedzieć i siedzieć, i siorbać, i siorbać...
16-01-2009 12:33 ja-kubek is offlineSend an Email to ja-kubekSearch for Posts by ja-kubekAdd ja-kubek to your Buddy List
Bendigo Bendigo is a male
Lord

/images/avatars/avatar-714.jpg

Registration Date: 15-08-2008

A można tam pić przez własną bombillę i z własnego naczńka? Wybieram się tam w sobotę, może ktoś z was też?

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Bendigo: 16-01-2009 14:59.

16-01-2009 13:10 Bendigo is offlineSend an Email to BendigoHomepage of BendigoSearch for Posts by BendigoAdd Bendigo to your Buddy List
ja-kubek ja-kubek is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-1036.jpg

Registration Date: 10-01-2009

własne naczynko Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Na pewno jak przyjdziesz wyposażony po uszy w akcesoria, to Ci zaparzą w czym przyniosłeś, tak myślę. No bo przecież w czym miałby być problem. Owa wspomniana już koleżanka była tam ze swoją bombillą i mówi, że nawet zyskała tym uznanie Big Grin a co do soboty, to myślę, że się tam spotkamy Cool
16-01-2009 14:44 ja-kubek is offlineSend an Email to ja-kubekSearch for Posts by ja-kubekAdd ja-kubek to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Czy W Którejś Kawiarni Mozna Na Codzien Napic Sie Yerby W Krakowie ??

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: