Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Mate plus herbaty i herbatki » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (3): « previous 1 2 [3] Post New ThreadPost Reply
Mate plus herbaty i herbatki
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
scmiro scmiro is a male
Member

/images/avatars/avatar-166.jpg

Registration Date: 03-11-2007

Thumb Up! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Tycjan napisał(a)
Yerba Mate + Honeybush

Niezłe Smile Bardzo fajny zapach, a smak super

Podpisuję się ręcamy y nogamy !

A swoją drogą że tak można wpaść na takie same pomysły?

I jeszcze jedna rzecz : wprawdzie nie próbowałem yerby z bazylią, ale różne zielone herbatki z bazylią już mieszałem. Wydawałoby się dziwne połączenie, ale dla mnie bomba!

Tylko najważniejszy warunek : bazylia ze swojego ogródka - ta w sklepach wcale nie pachnie jak bazylia.

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by scmiro: 14-11-2007 23:42.

14-11-2007 23:37 scmiro is offlineSend an Email to scmiroHomepage of scmiroSearch for Posts by scmiroAdd scmiro to your Buddy List
ziomiwan ziomiwan is a male
Newbie

Registration Date: 19-11-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Wczoraj zmieszałem yerbe canarias z herbatką owocową pomarańcza z wanilią.
Pierwszy łyk był ok nawet smakowało ale każdy następny był coraz gorszy aż w końcu stała się nie do wypicia. Takiego eksperymentu nie polecam.
Yerba wiśniowa jest bardzo bardzo bardzo dobra.
20-11-2007 10:16 ziomiwan is offlineSend an Email to ziomiwanSearch for Posts by ziomiwanAdd ziomiwan to your Buddy List
jotzet_2007 jotzet_2007 is a male
Junior Member

Registration Date: 25-09-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam wszystkich YERBIARZY!!!!
Jeśli ktoś chciałby połączyć kopa ze smakiem, to proponuję eksperyment, jaki przeprowadziłem z CDM despalada i Pajarito. Do półlitrowego słoika yerby dodaję zawartość trzech saszetek limonkowej yerby z ASTRY i wszystko dobrze mieszam. Pewnie niektórym wyda się to profanacją, ale naprawdę taka mieszanka mocno działa (wiadomo działa główny składnik) i długo pachnie i smakuje limonką. Pozdrawiam wszystkich AVE YERBA!!!
25-11-2007 23:58 jotzet_2007 is offlineSend an Email to jotzet_2007Search for Posts by jotzet_2007Add jotzet_2007 to your Buddy List
Rastafari Rastafari is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-321.jpg

Registration Date: 20-01-2008

Dziś na próbie orkiestry koleżanka postanowiła pomóc mi w parzeniu yerby, dosypując czerwoną herbatę i zieloną w dwóch smakach, i jeszcze jakieś dziwne rzeczy(słodkie drzewo czy coś takiego niewiadomego pochodzenia :p)
Smak ohydny, do tej pory, tj. po 3 zalaniu. Zobaczymy jak będzie potem z yerbą i tykwą.
Krótko mówiąc, co za dużo to nie zdrowo.
30-01-2008 15:01 Rastafari is offlineSend an Email to RastafariSearch for Posts by RastafariAdd Rastafari to your Buddy List
Gertrude Gertrude is a female
Full Member

/images/avatars/avatar-168.gif

Registration Date: 30-10-2007

A nie wykorkowal ci zoladek po czym takim????
31-01-2008 12:13 Gertrude is offlineSend an Email to GertrudeSearch for Posts by GertrudeAdd Gertrude to your Buddy List
Arbo Arbo is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-881.jpg

Registration Date: 03-01-2008

.. ja z mixami kombinuję wtedy, kiedy smak sypanej mate klasycznej wypłukuje mi się ..

.. otóż Rosamonte albo Pajarito jest zalewana pierwszym termosem samą wodą .. kiedy kończy się woda z pierwszego termosu, zalewam drugi .. do środka wrzucam torebkę ze zwykłą, czarną herbatą .. następnie zwykłą herbatą z termosa zalewam tykwę z przepłukaną mate i uzyskuję zwykłą herbatę o posmaku yerba mate .. w sam raz na wieczór, żeby się specjalnie nie pobudzać ..

.. czasami do drugiego zalania termosu wkładam saszetkę promocyjnej Rosamonte, którą w styczniu dorzucili mi z YMS .. zalewam tym wypłukaną wodą z pierwszego zalania termosu Rosamonte i uzyskuję yerbę matę Rosamonte o smaku yerby mate Rosamonte .. zaręczam, że smakuje prawie jak yerba mate Rosamonte, tylko trochę inaczej .. Big Grin

.. jest to pewien patent na podtrzymanie smaku .. Wink

09-02-2008 16:56 Arbo is offlineSend an Email to ArboSearch for Posts by ArboAdd Arbo to your Buddy List
goś goś is a female
Forum Ace

Registration Date: 30-12-2007

polecam mate(chyba dowolnie jaką, ja kombinowałam z la merced) z dodatkiem herbaty zielonej jaśminowej firmy dilmahSmile

wykonanie: normalnie susz do tykwy, rozpieczetować torebkę do herbaty i wsypać do mateSmile wada jest taka, ze smak trzyma góra 2 zalania, ale to takie są te zwykłe herbaty, ze sie zalewa raz i już... tak sie człowiek przyzwyczaja do suszu wielokrotkego użyciaBig Grin
01-04-2008 23:00 goś is offlineSend an Email to gośSearch for Posts by gośAdd goś to your Buddy List
Pazeus
Member

/images/avatars/avatar-636.jpg

Registration Date: 05-07-2008

No to ja widzę, że chyba sobie zrobię Sagę owocową, posłodzę lekko cukrem i będę tym zalewał Smile Szczerze mówiąc wole yerbe z posmakiem jakiegokolwiek owocu Smile
05-07-2008 23:33 Pazeus is offlineSend an Email to PazeusSearch for Posts by PazeusAdd Pazeus to your Buddy List
Lend
Triple Ace

/images/avatars/avatar-681.gif

Registration Date: 29-03-2008

Ja kiedyś byłem na grilu i nie wziąłem do termosu wody gorącej więc zalewałem mate Zieloną herbatą i było okej ,nic specjalnego ale wpożadku.
A ta cynamonowa to dość ciekawa ale raczej wole klasyczny smak mate Pleased

21-07-2008 17:34 Lend is offlineSend an Email to LendSearch for Posts by LendAdd Lend to your Buddy List
Olcio Olcio is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1246.jpeg

Registration Date: 24-10-2008

Ja trawy cytrynowej oba smaki się niwelują do niczego, ale trawa z czarną herbatą miodzio Big Grin

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Olcio: 25-10-2008 17:21.

25-10-2008 17:21 Olcio is offlineSend an Email to OlcioSearch for Posts by OlcioAdd Olcio to your Buddy List
Johns Johns is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-742.jpg

Registration Date: 10-09-2008

Szczerze mówiąc raczej sie nie skusze na eksperymenty w tym styluSmile Mate to mate i koniec....Po co jeszcze komplikowac....
01-11-2008 16:08 Johns is offlineSend an Email to JohnsSearch for Posts by JohnsAdd Johns to your Buddy List
Olcio Olcio is a male
Triple Ace

Ostatnio wpadłem na pomysł pajarito + mięta i trawa cytrynowa w proporcjach na 100g, 70%/20%/10% i kilka kropel limonki, niezłe terere.
19-12-2008 18:39 Olcio is offlineSend an Email to OlcioSearch for Posts by OlcioAdd Olcio to your Buddy List
Olcio Olcio is a male
Triple Ace

Dobre tylko przesadziłem z miętą.
21-12-2008 13:09 Olcio is offlineSend an Email to OlcioSearch for Posts by OlcioAdd Olcio to your Buddy List
Chojron Chojron is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-1468.jpg

Registration Date: 27-07-2008

quote:
otchłań napisał(a)
Ja polecam bardzo mieszanke Yerba mate Rosamonte especial z zieloną herbatą aromatu opuncji figowej firmy bastek - Normalnie kakałko pychota Big Grin .

Spróbowałem tego dziś - inna yerba (la merced de monte), a herbata dokładnie taka jak mówisz - nieraz z upodobaniem pijałem ją samą Smile Herbaty dodałem niewiele, na początku czułem ten aromat opuncji figowej, ale potem przebijała się już gorycz typowa dla zbyt długo zaparzanej herbaty.
Przy okazji - potem dodałem do tego skórki mandarynkowej, bo akurat była, ale muszę spróbowac tego bez dodatku herbaty, bo się już zamęt smakowy zrobił Smile
20-01-2009 19:13 Chojron is offlineSend an Email to ChojronHomepage of ChojronSearch for Posts by ChojronAdd Chojron to your Buddy List
Wojciech.Sos Wojciech.Sos is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-1062.jpg

Registration Date: 21-01-2009

powitać
polecam (oczywiście może to tylko sugestywna kwestia gustu -ale w tym przypadku intersubiektywna dlatego polecam): zaparzyć Yerbke z zieloną herbatą o smaku opuncji) taką można dostać za niewielką kwote w LIDLach albo z samą opuncją;D
To tak dla początkujących bo sam jestem nim.
Odkryłem ABSOLUT(smaku) i jest nim PAJARITOTongue
Pozdrawiam Yerbowiczów
21-01-2009 09:52 Wojciech.Sos is offlineSend an Email to Wojciech.SosSearch for Posts by Wojciech.SosAdd Wojciech.Sos to your Buddy List
Pages (3): « previous 1 2 [3] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Mate plus herbaty i herbatki

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: