Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » yerba z tykwy nie smakuje!! » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
yerba z tykwy nie smakuje!!
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Avak42 Avak42 is a male
Member

/images/avatars/avatar-1212.gif

Registration Date: 05-04-2009

yerba z tykwy nie smakuje!! Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

To może od początku.
Jak mówiłem już w paru tematach, yerbe zaczynałem pić z drewnianego matero(100ml) i bardzo mi zasmakowało. W zeszły poniedziałek przyszła do mnie przesyłka z tykwą o pojemności 250ml. Przeprowadziłem odrazu currado, następnego dnia, rano sprawdziłem czy susz nadaje sie do użycia(nie chciało mi sie tego wysypać jak gdyby nigdy nic) i poczułem normalny smak pajarito tyle że ze 3x mocniejszy Happy . pod wieczór sypnąłem se jeszcze raz do tykwy, zaparzyłem i yerba smakowała zupełnie inaczej i trochę nieprzyjemnie Confused . O zapleśnieniu nie może być mowy bo po wyrzuceniu pierwszego suszu doskrobałem dla peweności naczynie, potraktowałem wódką przepłukałem i do wieczora zdążyło wyschnąć. Więc moje pytanie jest takie, czy można przygotować tykwę by smak z niej był taki jak z drewnianego naczynia?
22-04-2009 16:43 Avak42 is offlineSearch for Posts by Avak42Add Avak42 to your Buddy List
wujo444 wujo444 is a male
King

/images/avatars/avatar-807.jpg

Registration Date: 16-07-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

raczej nie.Tykwa jest zdrewniała (termin mocno nieprecyzyjny, ale...), ale to nigdy drewno nie będzie Tongue Mówisz że za mocna - syp mnie suszu. Ze jest jakby nieprzyjemny... Lekko dyniowy posmak może bym tym, co daje tykwa od siebie. U siebie jednak nigdy niespotkałem się, yerba smakuje tak samo jak w PS.

- Ano, zwykle to nas wyzucajom."

22-04-2009 16:53 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Adem Adem is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-618.jpg

Registration Date: 25-06-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Jak długo masz tą tykwe?

22-04-2009 16:55 Adem is offlineSend an Email to AdemSearch for Posts by AdemAdd Adem to your Buddy List
King

ja, czy Avak? Tongue Kolega od zeszłego poniedziałku, ja gdzieś 3 tydzien.

22-04-2009 16:59 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Avak42 Avak42 is a male
Member

Thread Starter Thread Started by Avak42

quote:
wujo444 napisał(a)
raczej nie.Tykwa jest zdrewniała (termin mocno nieprecyzyjny, ale...), ale to nigdy drewno nie będzie Tongue Mówisz że za mocna - syp mnie suszu. Ze jest jakby nieprzyjemny... Lekko dyniowy posmak może bym tym, co daje tykwa od siebie. U siebie jednak nigdy niespotkałem się, yerba smakuje tak samo jak w PS.

Nie powiedziałem że mam PS tylko drewnianą (chyba algaboro).A że mocna to dla mnie właśnie lepiej (dlatego dałem uśmieszek Happy )

Do Adema: przecież napisałem że od zeszłego poniedziałku (20.04.09 żeby nie było wątpliwości)
22-04-2009 17:17 Avak42 is offlineSearch for Posts by Avak42Add Avak42 to your Buddy List
King

zeszły to był 13 Tongue 20 kwietnia to był ostatni poniedziałek...

czyli nie smakuje Ci, bo zawiera pewien posmak, czy dlaczego?

a PS.. akurat dziś mi mocno pachnie....mmmm... Tykwa nie ma startu Tongue

22-04-2009 18:06 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
Adem Adem is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-618.jpg

Registration Date: 25-06-2008

Przepraszam przepraszam nie spojrzałem na date postu....po kilkunastu wypłukaniach sytuacja bankowo się poprawi...a jak nie chcesz czekac to:

-Zalej susz 3/4 (moze być już zuzyty) wodą o temp. 70 st

-Pozostaw napar na noc

-Po upływie 15 godz usuń susz i wewnętrzne cz. tykwy wyskrobując pozostałości owocu i bedzie git.

22-04-2009 18:09 Adem is offlineSend an Email to AdemSearch for Posts by AdemAdd Adem to your Buddy List
Tomasx Tomasx is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1109.jpg

Registration Date: 01-11-2008

każde tradycyjne naczynko do yerby wpływa jakoś na jej smak, może zaparzysz jeszcze kilka razy w tykwie i polubisz a jak nie to szukaj czegoś innego i jak za mocna syp mniej

22-04-2009 21:05 Tomasx is offlineSend an Email to TomasxSearch for Posts by TomasxAdd Tomasx to your Buddy List
Janu Janu is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1234.gif

Registration Date: 05-09-2008

Big Grin

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Janu: 27-06-2009 19:41.

22-04-2009 21:12 Janu is offlineSend an Email to JanuSearch for Posts by JanuAdd Janu to your Buddy List
gerard_o gerard_o is a male
El Matero::...

/images/avatars/avatar-2000.gif

Registration Date: 11-07-2007

A ja myślę, że była mocniejsza ponieważ woda stała w niej całą noc...

22-04-2009 21:18 gerard_o is offlineSend an Email to gerard_oSearch for Posts by gerard_oAdd gerard_o to your Buddy List
guenon guenon is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1228.jpg

Registration Date: 30-03-2009

Może niedokładnie opłukałeś mate z wódki Big Grin ?
Nie przejmuj się! Tykwy lubią być zmienne (zupełnie jak kobiety...). Moja po pierwszej porcji yerby pachniała rybą, później dynią, później stęchłym drewnem... Tj. co piję yerbę i oczyszczę tykwę, to w środku jest inny kolor i zapach Big Grin .

22-04-2009 21:29 guenon is offlineSend an Email to guenonSearch for Posts by guenonAdd guenon to your Buddy List
<>Gringo<>
unregistered

moja tykwa pękła jakieś 3 dni temu (spadła z balkonu) ale na następny dzien przyszło PS 150ml wiec nie podciąłem sobie żył, ale wracając do tematu:
- zalej wodą z suszem i zostaw na noc
- moja tykwa także zmieniała smak ostatnio dawała posmak orzechowy xD
- jeżeli zabieg susz-noc nic nie dają kup PS (ale nie tarć kasy na nieokute)
23-04-2009 21:06
Avak42 Avak42 is a male
Member

Thread Starter Thread Started by Avak42

podziękowania dla Adema i Gringo Wink .Po zastosowaniu waszej metody siorbię sobie z wielkim apetytem Pleased
26-04-2009 11:11 Avak42 is offlineSearch for Posts by Avak42Add Avak42 to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » yerba z tykwy nie smakuje!!

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: