Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Mate a suchosc » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (2): « previous 1 [2] Post New ThreadPost Reply
Mate a suchosc
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Polaczka
unregistered
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ja na razie bombilii nie posiadam i najpierw parze w kubku, pozniej wlewam do takiego malego dzbanka z sitkiem, nastepnie wyjmuje sitko i przelewam z dzbaneczka do tego kubka w ktorym parzylam Big Grin
28-07-2007 12:16
Iapetus Iapetus is a male
Moderator

/images/avatars/avatar-257.jpg

Registration Date: 19-07-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

A nie łatwiej od razu w dzbanku z sitkiem?? Ja tak robiłem jak nie miałem bombilli i było ok.
28-07-2007 13:01 Iapetus is offlineSend an Email to IapetusSearch for Posts by IapetusAdd Iapetus to your Buddy List
Polaczka
unregistered

Nie robie od razu bo mam swoje proporcje Pleased Wiem, chore, ale jestem zbyt dokladna Tongue
28-07-2007 13:07
nerhaa nerhaa is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-871.png

Registration Date: 30-07-2007

Jest z tą suchością coś - co prawda na razie saszetki i już wiem co to: Yervita - chyba jakaś marketowy shit nie mate, ale kij z tym - sucho w paszczy strasznie przy pierwszym parzeniu - potem jest oki i orzeźwiająco, ale pierwsze parzenie suszy - to chyba przez gorycz, przy czym ja dużo gorzkich rzeczy pijam, bo lubię i mam to po yerba tylko... Może u każdego inaczej ślinianki działają?

31-07-2007 01:21 nerhaa is offlineSend an Email to nerhaaSearch for Posts by nerhaaAdd nerhaa to your Buddy List
yerbaman
Full Member

Registration Date: 31-07-2007

raczej tak ale moze byc ciezko

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by yerbaman: 31-07-2007 16:01.

31-07-2007 16:00 yerbaman is offlineSend an Email to yerbamanSearch for Posts by yerbamanAdd yerbaman to your Buddy List
BrutalDeLux
Member

/images/avatars/avatar-34.jpg

Registration Date: 18-07-2007

teraz pije dużo mate i muszę przyznać, ze trochę wysusza. Nie wiem skąd to sie bierze. Dlatego po mate najczęściej pije coś słodkiego. Taki kontrast. Big Grin

31-07-2007 23:39 BrutalDeLux is offlineSend an Email to BrutalDeLuxSearch for Posts by BrutalDeLuxAdd BrutalDeLux to your Buddy List
Agaa Agaa is a female
Forum Ace

/images/avatars/avatar-44.jpg

Registration Date: 22-07-2007

Mi po zwykłej chce sie pic, ale im słabsza tym mniej. Przy smakowych prawie w ogóle. To chyba zalezy od organizmu..
01-08-2007 00:17 Agaa is offlineSend an Email to AgaaSearch for Posts by AgaaAdd Agaa to your Buddy List
milkah
unregistered

a mi po mate nie jest sucho
01-08-2007 00:47
Limba
Double Ace

Registration Date: 03-08-2007

a mi jest, szczegolnie jesli wczesniej nic nie pilam. nie wiem skad to sie bierze, ale mam po yerbie pragnienie
05-08-2007 20:23 Limba is offlineSend an Email to LimbaSearch for Posts by LimbaAdd Limba to your Buddy List
Szatanek Szatanek is a female
Viking

/images/avatars/avatar-1279.jpg

Registration Date: 10-07-2007

Moze, troche. W sumie nie zauwazalam tego pokinie zaczelam sie zastanawiac nad tym, pod wplywem tego tematu Wink
Ciekawe co za to jest odpowiedzialne Smile

05-08-2007 22:02 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
Limba
Double Ace

Stawiam na gorzkosc. Po kawce mam to samo.
05-08-2007 22:02 Limba is offlineSend an Email to LimbaSearch for Posts by LimbaAdd Limba to your Buddy List
aree1987 aree1987 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-573.jpg

Registration Date: 01-08-2007

Tez tak mam. Jest trasznie sucho w buzi i chce sie pic. Ja dopiero zaczyna swoja przygode z Yerbą. I zauwazylem ze ta "gorzkosc yerbowa" w ustach mam caly czas nawet jak zeby umyje, albo jem/pije cos innego. Tak jakby yerba wnikla w moje kubki smakowe Shocked ??
05-08-2007 22:55 aree1987 is offlineSend an Email to aree1987Homepage of aree1987Search for Posts by aree1987Add aree1987 to your Buddy List
Limba
Double Ace

Oj tak.. Ja czuje na jezyku gorzkosc yerby jeszcze dlugo po wypiciu Wink Podobnie jest z zielona herbata tyle ze to minimalnie czuc, bo jest 100x slabsza od mate Wink
05-08-2007 23:21 Limba is offlineSend an Email to LimbaSearch for Posts by LimbaAdd Limba to your Buddy List
Viking

A ja moze jestem dziwna, ale wcale nie czuje tak dlugo Smile

05-08-2007 23:49 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
galeś galeś is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-14.jpg

Registration Date: 12-07-2007

I o to włśnie chodzi ta gorzyczka to jest włśnie to co lubię im mocniej i dłużej tym lepiej,suchość a kto na to patrzy skoro o co innego w tym wszystkim chodzi.
06-08-2007 11:13 galeś is offlineSend an Email to galeśSearch for Posts by galeśAdd galeś to your Buddy List
Viking

No, ale w koncu to... pije, 'odczuwam suchosc' wiec dalej pije i jest mrau Smile

08-08-2007 18:29 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
Fosfolipid Fosfolipid is a male
Niebieskogwiazdkowiec

/images/avatars/avatar-20709.jpg

Registration Date: 14-07-2007

Poczytałem ostatnio sobie o niektórych skłądnikach mate. I tak na przykład z tego, co poczytałem wynika, że mate zawiera taninę. To taki związek chemiczny, który odpowiada za gorzki smak wielu rzeczy (oprócz mate, np. w żołędziach). W większych ilościach powoduje też uczucie suchości w ustach.

Jeśli chodzi o żołędzie, jest sposób - wymoczyć w wodzie zmieszanej z lipowym popiołem. Ale jakoś nie widzi mi się zalweanie taką wodą mate... Wink

A jeśli brakuje Ci yerby, kliknij tu.
10-08-2007 00:25 Fosfolipid is offlineSend an Email to FosfolipidHomepage of FosfolipidSearch for Posts by FosfolipidAdd Fosfolipid to your Buddy List
dusiolek dusiolek is a male
pasterz gwiazd

/images/avatars/avatar-8.png

Registration Date: 03-07-2007

Moja rodzicielka twierdzi (za jakąś z lekka nawiedzoną książką), że ludzie dzielą się na dwa rodzaje. Takich, dla których gorzka jest cykoria i takich, którzy z powodu odczuwania goryczy nie potrafią cieszyć się z brukselki. Czemu o tym piszę? Otóż, pomijając pierwsze doświadczenie potwierdzające smakową wersję przepełnionej popielniczki, nigdy nie miałem wrażenia nieprzyjemnej goryczy. Nie dokucza mi też nadmierne pragnienie. Być może ja podniebienie wygarbowane mam wieloletnim spożywaniem smolistych herbat. Jednak żadna z osób, które ostatnio częstowałem nie skarżyła się na gorycz albo niepokojące pragnienie. Zastanawiam się teraz, czy dręczeni nadmierną suchością nie należą czasem do grupy cykoriożernych mimoz, które po innym (mówiąc między nami, zakazanym) zielu, zamiast śmiać się i cieszyć życiem, szukają kiosku z napojami albo łapią gastrofazę... :>
A może pijamy jakąś inną YM?...

12-08-2007 14:12 dusiolek is offlineSend an Email to dusiolekHomepage of dusiolekSearch for Posts by dusiolekAdd dusiolek to your Buddy ListAdd dusiolek to your Contact List
Pages (2): « previous 1 [2] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Mate a suchosc

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: