Yerba Mate Forum » Akcesoria » Palo Santo w skórze, czy warto » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Palo Santo w skórze, czy warto
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Szarik
Junior Member

/images/avatars/avatar-152.jpg

Data Rejestracji: 17-10-2007

Mate w skórze. Warto czy też nie? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kilka dni temu w oko wpadło interesujące matero w skórze. A konkretnie to:
http://www.yerbamatestore.pl/index.php?p583,matero-t-16

Jednak napotkałem się na forum z opiniami negatywnymi co do materka w skórze. Podobno szybciej się psuje i grzyb siada. Czy to prawda?? Czy warto zainwestować w takie naczynko?? Pleased
24-11-2007 00:15 Szarik jest offlineWyślij email do: SzarikSzukaj postów użytkownika: SzarikDodaj Szarik do Listy kontaktów
prosiaque
Double Ace

/images/avatars/avatar-150.jpg

Data Rejestracji: 16-07-2007

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moim skromnym zdaniem skóra nie ma nic do tego, czy Ci naczynko spleśnieje, czy nie - zależy to tylko od tego jak dbasz o to naczynko. Z drugiej strony - polecałbym "dołożyć" do interesu i kupić Palo Santo zamiast tykwy - za parę groszy więcej masz prawie niezniszczalne naczynko, porządną bombillę i pół kilo świetnej mate Smile http://www.yerbamatestore.pl/index.php?p540,zestaw-pajarito-palo-santo-
24-11-2007 09:15 prosiaque jest offlineWyślij email do: prosiaqueSzukaj postów użytkownika: prosiaqueDodaj prosiaque do Listy kontaktów
Fosfolipid Fosfolipid jest mężczyzną
Niebieskogwiazdkowiec

/images/avatars/avatar-20709.jpg

Data Rejestracji: 14-07-2007

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moim skromnym zdaniem, powinieneś:

1. Pisać o tego typu sprawach tam, gdzie się z tym spotkałeś (czyli w odpowiednim temacie, zamiast zakładać nowy)
2. Jeśli już zaś koniecznie musisz, umieść go proszę w odpowiednim dziale.

Ostatnio nic, tylko usuwam i usuwam tematy... A swoją drogą zastanawia mnie, czego się spodziewałeś pisząc ten temat? Czy tego, że ci, którzy raz już się wypowiedzieli o naczynkach w skóze przekopiują swe wypowiedzi do nowego wątku? Przeniesiony i zamknięty.

24-11-2007 13:15 Fosfolipid jest offlineWyślij email do: FosfolipidStrona domowa FosfolipidSzukaj postów użytkownika: FosfolipidDodaj Fosfolipid do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany

cytat:
prosiaque napisał(a)
Moim skromnym zdaniem skóra nie ma nic do tego, czy Ci naczynko spleśnieje, czy nie - zależy to tylko od tego jak dbasz o to naczynko. Z drugiej strony - polecałbym "dołożyć" do interesu i kupić Palo Santo zamiast tykwy - za parę groszy więcej masz prawie niezniszczalne naczynko, porządną bombillę i pół kilo świetnej mate Smile http://www.yerbamatestore.pl/index.php?p540,zestaw-pajarito-palo-santo-

Palo Santo prawie niezniszczalne ? - To jest najmniej trwałe naczynko kiedykolwiek używałem. Z tego zestawu miałem 3 sztuki - wszystkie trzy popękały....

Jeszcze to okute w metal jest ok. bo jest grube i nawet jak pęknie to nie będzie za bardzo przeciekać.

Jak ktoś chce trwałe naczynko to te z tykwy parango jest najtrwalsze.
co do pleśni to wszystko spleśnieje jeśli jest woda w środku. trzeba trochę dbać o naczynko.

pozdrawiam
07-01-2008 17:00
Miqael Miqael jest mężczyzną
Junior Member

Data Rejestracji: 04-06-2008

Zapleśniała skóra? Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam serdecznie. wiem Że kilka tematów pod spodem jest temat dotyczący pleśni w PS ale mój problem polega na czym innym. Otóż zakupiłem niedawno naczynko PS z Pajarito w skórze. Mam je już może drugi tydzień. Naczynko nie jest peknięte, wszystko gra i generalnie super. Utrzymywanie go wciągłej wilgoci musiało jednak wpłynąć w jakis sposób na skórę gdyż niedawno pojawiła się najego spodzie pleśń? grzybek? co nie wygląda za ładnie. Samo naczynko, jego wnętrze jest w dobrym stanie i nadaje się do picia. Jedynie na spodzie są te białe kępki pleśni i czegoś ziemistego co zostawia ślady... Nie wygląda to ładnie i to się rozwija. Szczerze mówiąc wygląda paskudnie. Ja jutro rano wyjeżdżam na tydzień ale wezmę moję tykwę chyba. Nie wiem co zrobić z tym naczynkiem. Tego chyba nie da się usunąć ale chyba nie trzeba wyrzucać. Chyba że wystarczy jedynie pozbyć się skóry? Miał ktoś kiedyś podobny problem?
21-06-2009 23:15 Miqael jest offlineWyślij email do: MiqaelSzukaj postów użytkownika: MiqaelDodaj Miqael do Listy kontaktów
IGIEŁKA
Lord

/images/avatars/avatar-1389.gif

Data Rejestracji: 24-04-2009

Wywal skórę w cholerę. Jak najszybciej. Fuj...
21-06-2009 23:30 IGIEŁKA jest offlineWyślij email do: IGIEŁKASzukaj postów użytkownika: IGIEŁKADodaj IGIEŁKA do Listy kontaktów
Yerbnięty Yerbnięty jest mężczyzną
Double Ace

/images/avatars/avatar-1259.jpg

Data Rejestracji: 04-05-2009

Mam 2 Kubki PS z zestawu Pajarito jeden używany od ponad roku ale szczerze mówiąc z takimi objawami się nie spotkałem... Możliwe że przed zakupieniem przez Ciebie kubek nie był odpowiednio przechowywany...
22-06-2009 07:14 Yerbnięty jest offlineWyślij email do: YerbniętySzukaj postów użytkownika: YerbniętyDodaj Yerbnięty do Listy kontaktów
Maniak Maniak jest mężczyzną
Forum Ace

/images/avatars/avatar-1272.gif

Data Rejestracji: 15-05-2009

Masz 2 wyjścia:
1) Ponowna impregnacja skóry
2) Wywalenie skóry

Jest jeszcze 3, ale stanowczo odradzam czyli:
3) Olej to i zaryzykuj chorobami grzybiczymi.

"Jeśli problem da się rozwiązać, martwić się nie ma czym. Jeśli problemu nie da się rozwiązać, martwić się nie ma po co"
Dalajlama
22-06-2009 12:17 Maniak jest offlineWyślij email do: ManiakSzukaj postów użytkownika: ManiakDodaj Maniak do Listy kontaktów
Junak
Newbie

Data Rejestracji: 19-09-2011

Palo Santo w skórze, czy warto Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,
mam matero z palo santo produkcji Pajarito, jest ono obłożone skórą (nie jest okute).
Czy podczas gdy go nieużywam mogę je całe zanurzyć w wodzie, tzn. włożyć do jakiegoś większego naczynia z wodą ?

Jestem ciekaw czy ta skóra z zewnątz nie odpadnie i w ogóle czy to będzie miało pozytywny wpływ na PS, czy nie będzie pękało.

Pzdr i dzięki za pomoc Pleased
22-09-2011 17:40 Junak jest offlineWyślij email do: JunakSzukaj postów użytkownika: JunakDodaj Junak do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany
Polecam Ci te produkty Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
Kubek GU 56 Tylko: 20.10 zł

Zestaw startowy nr 3 Tylko: 29.50 zł

22-09-2011 17:40
gafik gafik jest mężczyzną
Viking

/images/avatars/avatar-1692.jpg

Data Rejestracji: 05-03-2010

Hmm... Zastanawiam się, jaki jest cel takiego permanentnego moczenia PS'a? Dasz jakieś poszlaki?
22-09-2011 23:08 gafik jest offlineWyślij email do: gafikSzukaj postów użytkownika: gafikDodaj gafik do Listy kontaktów
Junak
Newbie

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez Junak

Chodzi o to, że jak mi takie nieokute palo santo pęknie, to już mogiła, nada się tylko do wyrzucenia.
A to drewno dosyć łatwo pęka i generalnie lubi wilgoć, stąd ten pomysł Smile
23-09-2011 08:22 Junak jest offlineWyślij email do: JunakSzukaj postów użytkownika: JunakDodaj Junak do Listy kontaktów
kubek kubek jest mężczyzną
Junior Member

Data Rejestracji: 12-09-2011

po to jest w skórze aby nie pękało
23-09-2011 11:36 kubek jest offlineWyślij email do: kubekSzukaj postów użytkownika: kubekDodaj kubek do Listy kontaktów
Junak
Newbie

No niewiem czy ta skóra uchroni przed pęknięciem, bo przecież matera okute w metal też pękają, z tym że tamto okucie jest szczelne, a skóra tak czy siak będzie przeciekać.

Dzięki za pomoc, spróbuję poprostu nalewać do naczynka wody, tak aby wnętrze utrzymywało się cały czas wilgotne i zobaczę co z tego wyjdzie Happy

Pzdr
23-09-2011 12:15 Junak jest offlineWyślij email do: JunakSzukaj postów użytkownika: JunakDodaj Junak do Listy kontaktów
Materkowo
niezarejestrowany

Ta skora to oczywiscie zadna ochrona drewna.
Jak masz nieokute palo to staraj sie go uzywac tylko do terere - mniejsza obawa o pekniecie ale jezeli juz tak sie stanie to nic z nim nie zrobisz poza dekoracyjnym wykorzystaniem.
A stale moczenie tez mu w niczym nie pomoze.

Ten post był edytowany2 raz(y), ostatnio edytowany przez Materkowo: 23-09-2011 12:17.

23-09-2011 12:16
Junak
Newbie

No i wszelkie wątpliwości rozwiane, dzięki !
23-09-2011 13:19 Junak jest offlineWyślij email do: JunakSzukaj postów użytkownika: JunakDodaj Junak do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Akcesoria » Palo Santo w skórze, czy warto

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: