Yerba Mate Forum » Yerba pogaduchy... » Reakcja mateisty na kawę i herbatę oraz propagowanie Yerby » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (2): [1] 2 next » Post New ThreadPost Reply
Reakcja mateisty na kawę i herbatę oraz propagowanie Yerby
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Berimbau Berimbau is a male
Member

/images/avatars/avatar-1390.png

Registration Date: 25-08-2009

Reakcja mateisty na kawę i herbatę oraz propagowanie Yerby Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witajcie. Jestem nowy na forum to dopiero mój drugi post więc proszę o wyrozumiałośćSmile
Chciał bym poruszyć sprawę po pierwsze reakcji mateistów na kawę i herbatę oraz po drugie propagowanie yerby
1. Czy od kiedy pijecie Yerbe to piliście kawę lub herbate a jeśli tak to jak się czuliście po ich wypiciu
Ja osobiście od kiedy pije Yerbe to nie pije ani kawy ani herbaty, ale po jakimś czasie zrobiłem eksperyment i zrobiłem sobie kawę, co było wielkim błędem bo czułem się jak bym wypił truciznę, bul brzucha, głowy i wogóle złe samopoczucie( pewnie przez dużą ilość kofeiny i innych silnych związków jakich niema w Yerbie)
2. Mieliście już zdarzenie kiedy ktoś was zapytał co pijecie i od kiedy pijecie to czy udało wam się nakłonić kogoś do picie Yerby?

Ja zainteresowałem kilka osób piciem Yerby (4 osoby) które sobie bardzo teraz chwalą
Yerbe Smile ale jak narazie pije tylko w domu więc nikt mnie nigdy nie pytał co to jestWink
28-08-2009 20:11 Berimbau is offlineSend an Email to BerimbauHomepage of BerimbauSearch for Posts by BerimbauAdd Berimbau to your Buddy List
hendrix89 hendrix89 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1394.jpg

Registration Date: 20-07-2009

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Piłem kawę jak nie piłem z 2-3 dni yerby. Było normalnie, jak to zwykle po kawie.
Herbatę piłem i przy yerbie (white tea liptona zimna, czy rooibos wieczorem, czy nawet zwykła herbata) i było ok. Dosypywałem trochę rooibosa, czy czarnej herbaty z owocami suszonymi na smak. Jest jak najbardziej ok. A wiem, że na forum jest kilka osób spożywających zieloną i czerwoną herbatę przy okazji yerby. Jakby źle im to działało, to by tak nie robili Wink
28-08-2009 22:06 hendrix89 is offlineSend an Email to hendrix89Search for Posts by hendrix89Add hendrix89 to your Buddy List
Berimbau Berimbau is a male
Member

/images/avatars/avatar-1390.png

Registration Date: 25-08-2009

Thread Starter Thread Started by Berimbau
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Może to tylko na mnie tak kawa działa Big Grin ale dawniej byłem kawiarzem i piłem też sporo herbaty czarnej i zielonej a teraz tylko yerbe.
Albo pijąc Yerbe przeszedłem detox od kawy hehe Tongue

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Berimbau: 28-08-2009 22:54.

28-08-2009 22:10 Berimbau is offlineSend an Email to BerimbauHomepage of BerimbauSearch for Posts by BerimbauAdd Berimbau to your Buddy List
IGIEŁKA
Lord

/images/avatars/avatar-1389.gif

Registration Date: 24-04-2009

1. Kawa - piłam, piję i pić będę. Uwielbiam. Mam kilka swoich ulubionych opcji picia kawy, a aromat świeżo zmielonej jest wprost cudny Happy (Tyle, że rzadziej się nią teraz delektuję Tongue )
Herbatka - lubię i popijam różne.
Czuję się po kawie/herbacie normalnie, a jakże. No chyba, że przeholuję z kofeiną... :/

2. Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że piję YM. Już się przyzwyczaili. A reakcje były różne różniaste - od żywego zainteresowania, przez litościwe spojrzenia, po ... no... cokolwiek Big Grin Usłyszałam już chyba wszystko możliwe Tongue
29-08-2009 01:31 IGIEŁKA is offlineSend an Email to IGIEŁKASearch for Posts by IGIEŁKAAdd IGIEŁKA to your Buddy List
mercy275 mercy275 is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1443.jpg

Registration Date: 11-10-2009

Kawa - nie piję, bo jest za gorzka i za kwaśna, (rozumiem, że facet nie powinien tak mówić, ale ja to tak odczuwam niestety) ale bardzo lubię zapach prawdziwej, mielonej kawy.

Herbata - piję i to wszystkie możliwe rodzaje. Gdybym ich nie pił, nigdy bym nie odkrył Yerba Mate.
15-10-2009 15:30 mercy275 is offlineSend an Email to mercy275Homepage of mercy275Search for Posts by mercy275Add mercy275 to your Buddy List
szczyp_ior
Forum Ace

/images/avatars/avatar-1154.jpg

Registration Date: 04-12-2008

kawę piję bo lubię, koniecznie czarna i gorzka taka najlepsza, herbatę piję bo też lubię, koniecznie gorzka Wink , Yerbę również.

Po każdym czuję się tak samo. Chociaż jak zwykle piłem zalanie yerby z 5-6 kopiatych łyżeczek to po 1-2 tygodniach nie picia, chciało mnie roznieść po takiej ilości.

mercy275 jak kawa dla ciebie za kwaśna trzeba zmienić gatunek Wink najprostszy Fort jest dla mnie nie do przełknięcia bo jest właśnie kwaśny, ale poza tym nie mam zastrzeżeń Smile
16-10-2009 11:30 szczyp_ior is offlineSend an Email to szczyp_iorSearch for Posts by szczyp_iorAdd szczyp_ior to your Buddy List
Avak42 Avak42 is a male
Member

/images/avatars/avatar-1212.gif

Registration Date: 05-04-2009

Kiedyś dosypywałem sobie czasem łyżkę kawy do yerby. Na mnie to nie działa specjalnie(no może raz dostałem bólu brzucha ale nie jestem na 100% pewien czy to od kawy czy coś jeszcze zjadłem tego dnia). Zwykłą mieloną kawę też piję i nic mi nigdy nie było, herbatę też piję ostatnio nawet trochę chętniej niż YM(ostatnio kupiłem parę gatunków dla eksperymentu- połowa z nich mi nie zasmakowała a wypić je trzeba.)

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Avak42: 17-10-2009 12:37.

17-10-2009 12:25 Avak42 is offlineSearch for Posts by Avak42Add Avak42 to your Buddy List
Double Ace

Ojojojoj. Ja bym nie mieszał. Toż to kompletna breja mordercza o kofeiny zawartości: dużo.
A i walory smakowe nie teges.
30-10-2009 09:12 mercy275 is offlineSend an Email to mercy275Homepage of mercy275Search for Posts by mercy275Add mercy275 to your Buddy List
Wolbashi Wolbashi is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-156.jpg

Registration Date: 14-10-2007

Aktualnie piję wszystkie z wyżej wymienionych napoi, herbaty głównie po powrocie z uczelni, po południu i wieczorami, kawę piję gdy brak czasu na spożycie Yerby no i jednak bez kawy nie mogłabym żyć, bo można naprawdę smacznie wypić (nie mam na myśli kaw instant). Yerba idzie w ruch w przypadku wolnego dnia, lub ilości czasu którą mam do dyspozycji przed zajęciami Smile
02-11-2009 13:46 Wolbashi is offlineSend an Email to WolbashiHomepage of WolbashiSearch for Posts by WolbashiAdd Wolbashi to your Buddy ListView the MSN Profile for Wolbashi
Double Ace

No ale chyba nie mieszasz kawy i yerby?
02-11-2009 16:08 mercy275 is offlineSend an Email to mercy275Homepage of mercy275Search for Posts by mercy275Add mercy275 to your Buddy List
IGIEŁKA
Lord

A ja czasem mieszam Big Grin
03-11-2009 01:12 IGIEŁKA is offlineSend an Email to IGIEŁKASearch for Posts by IGIEŁKAAdd IGIEŁKA to your Buddy List
Double Ace

I nie bałaś się?
03-11-2009 15:12 mercy275 is offlineSend an Email to mercy275Homepage of mercy275Search for Posts by mercy275Add mercy275 to your Buddy List
Johns Johns is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-742.jpg

Registration Date: 10-09-2008

Kiedyś piłem bardzo dużo kawy mielonej jak i rozpuszczalnej i w sumie pobudzenia nie było.. raczej mdłości po porannej kawie na pusty żołądek i biegu do pracy... Herbaty również piłem i piję, generalnie czarna, zielona i rooibos. Yerba dużo lepiej oddziałuje na mój organizm ponieważ od kiedy zastąpiłem kawę yerbą (oczywiście raz na jakiś czas zdarzy mi się wypić filiżankę kawy) lepiej się czuję, no i nie mam mdłościSmile . Też lubię opowiadać znajomym i zachęcam do spróbowania, ale jakoś wszystkich odrzuca sam zapach o smaku yerby już nie wspominając... Smile
03-11-2009 15:29 Johns is offlineSend an Email to JohnsSearch for Posts by JohnsAdd Johns to your Buddy List
IGIEŁKA
Lord

quote:
mercy275 napisał(a)
I nie bałaś się?

Nie. A czego niby?
03-11-2009 18:38 IGIEŁKA is offlineSend an Email to IGIEŁKASearch for Posts by IGIEŁKAAdd IGIEŁKA to your Buddy List
dziki
Junior Member

Registration Date: 30-09-2009

quote:
mercy275 napisał(a)
No ale chyba nie mieszasz kawy i yerby?

Kwestia co się rozumie pod pojęciem mieszania ^^
Nie sypie yerby i kawy do materka, ale to tylko dlatego ze kawa przy 80*C wody będzie pływać po wierzchu i nie zaparzy się. Natomiast codziennie rano wypijam szybką parzoną kawę aby następnie "pochłonąć 2 kubeczki" yerby. Takim miłym akcentem około godziny 5:00 mogę zacząć dzień pracy.
03-11-2009 18:55 dziki is offlineSend an Email to dzikiSearch for Posts by dzikiAdd dziki to your Buddy List
IGIEŁKA
Lord

Ok.
Za radą pewnej bardzo miłej osoby z Argentyny:
przygotowując cocido (zalewa się tak samo jak zwykłą herbatę) można dosypać łyżeczkę rozpieszczalnej kawy i voila. Wszystko ładnie zaparzone i można się delektować.
Ja mam jeszcze inny trik na YM z kawą, ale to długa opowieść Big Grin

Doszłam do tego dumając o CBS'e Cafe. Bo niby to z kawą, a po skosztowaniu doszłam do wniosku, że toto koło kawy nawet nie leżało. A ponieważ lubię kawę, zabolało mnie trochę, że produkt, po którym spodziewałam się dużo więcej przyjemnych doznań (2 przyjemności w 1 Big Grin ) jest jedynie psikusem (bo nie wiem nawet jak to inaczej nazwać Tongue ).

Piję też kawę solo i YM solo i jeszcze inne różności. Zawsze coś, co lubię Big Grin
03-11-2009 21:32 IGIEŁKA is offlineSend an Email to IGIEŁKASearch for Posts by IGIEŁKAAdd IGIEŁKA to your Buddy List
Yerb-aka
Newbie

Registration Date: 02-11-2009

Witam od kilku dni siorbię tylko jerbę ;-)...odstawiłem kawkę...herbatkę sporadycznie popijam...ale nie o tym ...po 3 dniach odstawienia kawy postanowiłem sobie pyknąć szybką nesce z automatu...efekt - ból głowy niemiłosierny....
o co chodzi?... Roll Eyes ..jeszcze do niedawna wychlewałem wiadro kawy dzienni bez takich dolegliwośći jak ból głowy...
mieliście może takie sytuacje?...

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by Yerb-aka: 05-11-2009 21:14.

05-11-2009 21:13 Yerb-aka is offlineSend an Email to Yerb-akaSearch for Posts by Yerb-akaAdd Yerb-aka to your Buddy List
Mate334 Mate334 is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1495.jpeg

Registration Date: 06-01-2010

RE: Reakcja mateisty na kawei herbate oraz propagowanie Yerby Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

yerbe pije od wczoraj, z herbaty nie zamierzam rezygnowac bo i po co a kawe chyba sobie daruje

15-01-2010 07:47 Mate334 is offlineSend an Email to Mate334Search for Posts by Mate334Add Mate334 to your Buddy List
Steinway Steinway is a male
Junior Member

Registration Date: 11-12-2009

odkąd zacząłem pić Yerbę, zarzuciłem kawę i mam nadzieje że na zawsze, choc bardrzo ją lubiłem Wink A herbatę kocham i zawsze będę ją pił!
16-01-2010 21:06 Steinway is offlineSend an Email to SteinwaySearch for Posts by SteinwayAdd Steinway to your Buddy List
kołacz kołacz is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1559.jpg

Registration Date: 09-01-2010

Jak nie mam yerby, a potrzebuję czegoś na pobudzenie, to piję kawe.Fajne jest to, że odkąd zacząłem pić yerba mate, przestałem słodzić, bo tak przyzwyczaiłem się do goryczki, że ją polubiłem i teraz piję kawę, czy to herbatę gorzką- niesłodzoną. Co prawda moja przygoda z tym napojem nie trwa długo, ale już teraz wiem, że będę ją pił. Niestety moje 0,5 kg skończyło się po tygodniu i muszę czym prędzej wytrzasnąć pieniążki i kupić przynajmniej 1kg dobrej yerby.

17-01-2010 21:48 kołacz is offlineSend an Email to kołaczSearch for Posts by kołaczAdd kołacz to your Buddy List
Pages (2): [1] 2 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba pogaduchy... » Reakcja mateisty na kawę i herbatę oraz propagowanie Yerby

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: