Yerba Mate Forum » Akcesoria » Jak myć sprzęt?? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Jak myć sprzęt??
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Lenart Lenart is a male
Newbie

Registration Date: 15-02-2010

Jak myć sprzęt?? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Mam pytanie... Jak myć Tykwę.... Mam problem bo słyszałem że zioła powinno się usuwać dopiero następnego dnia i nie wiem ile jest w tym prawdy... proszę o pomoc.
16-02-2010 22:44 Lenart is offlineSend an Email to LenartSearch for Posts by LenartAdd Lenart to your Buddy List
Mate334 Mate334 is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1495.jpeg

Registration Date: 06-01-2010

RE: Jak myć sprzęt?? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

tykwa nie wymaga specjalnej opieki wystarczy przy oproznianiu zuzytej tykwy przemyc woda i nasypac nowego suszu. Susz zostawia sie na noc po to by tykwa nie pekla. BTW Nazwa wątku miota
^^

17-02-2010 00:26 Mate334 is offlineSend an Email to Mate334Search for Posts by Mate334Add Mate334 to your Buddy List
saku saku is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1508.jpeg

Registration Date: 22-02-2009

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Napijesz się yerby, jeśli np. piłeś przez cały dzień, wieczorem wszystko z tykwy wysypujesz, płuczesz ładnie tykwę ciepłą wodą. Ja na dodatek wykładam tykwę w środku papierowymi ręcznikami na ok. godzinę żeby wilgoć w nie wsiąkła, po czym wyjmuje i kładę tykwę na kaloryferze do góry dnem. Chodzi o to, że kiedy tykwa nie jest używana to musi być sucha.

Mate334- pozwolę sobie Ciebie poprawić. Susz zostawia się w naczyniach z drewna, nie z tykwy.

Kontakt Skype STRAŻNIKA FORUM- saku_sk

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by saku: 17-02-2010 00:28.

17-02-2010 00:27 saku is offlineSearch for Posts by sakuAdd saku to your Buddy List
gerard_o gerard_o is a male
El Matero::...

/images/avatars/avatar-2000.gif

Registration Date: 11-07-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Mate334 gada od rzeczy, w ogóle nie czytaj jego posta, bo ci miesza.
Po wypiciu yerby, tykwę należy opróżnić i zostawić do wyschnięcia. Tyle w tym temacie.

17-02-2010 04:07 gerard_o is offlineSend an Email to gerard_oSearch for Posts by gerard_oAdd gerard_o to your Buddy List
Meszuge
Emperor

/images/avatars/avatar-8061.jpg

Registration Date: 11-01-2010

RE: Jak myć sprzęt?? Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Lenart napisał(a)
Jak myć sprzęt??

Dokładnie.

Tykwę suszyć, gdy nie jest używana. To jest łupina owocu (wybacz mi Panie to uproszczenie!) - jak będzie wiecznie mokra, to w końcu zgnije, zaśmierdnie się, zapleśnieje i zgrzybieje.
Suszenie do góry dnem zatrzymuje wilgoć w środku.

17-02-2010 06:52 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
Amarok Amarok is a male
Newbie

Registration Date: 16-02-2010

Czyli po wypici wypróżniamy, myjemy i zostawiamy na kaloryferze do wyschnięcia (nie do góry dnem, ale normalnie)? Dobrze myślę? Bo kurde wczoraj piłem i zostawiłem po wypiciu wszystko, bo nie wiedziałem że trzeba myć.
17-02-2010 08:54 Amarok is offlineSend an Email to AmarokSearch for Posts by AmarokAdd Amarok to your Buddy List
saku saku is a male
Lord

quote:
Meszuge napisał(a)
Suszenie do góry dnem zatrzymuje wilgoć w środku.

Shocked
Tego nie wiedziałem. Nawet jeśli tykwa całą noc jest nad gorącym kaloryferem? Bo zawsze rano kiedy ją sprawdzam jest zupełnie sucha. Więc już sam nie wiem.

17-02-2010 09:51 saku is offlineSearch for Posts by sakuAdd saku to your Buddy List
czamlej czamlej is a male
Lord

/images/avatars/avatar-1458.jpg

Registration Date: 14-10-2009

Meszuge słusznie prawi. Postawiona normalnie dziurą do góry a dnem w dół schnie szybciej, a więc ryzyko pojawienia się pieczarek maleje Smile
Aby cieszyć się tykwą długo i zdrowo należy ją każdorazowo po użyciu wysuszyć.

Nigdy nie pozwalajcie ludziom upaść, przeciwnie, sprawiajcie by wzrastali. Buddyzm naucza o współczuciu, a nie o litości. Pomaga ludziom, czyniąc ich silnymi i pozwalając im stanąć na własnych nogach.
17-02-2010 11:21 czamlej is offlineSend an Email to czamlejSearch for Posts by czamlejAdd czamlej to your Buddy List
Meszuge
Emperor

quote:
saku napisał(a)
Nawet jeśli tykwa całą noc jest nad gorącym kaloryferem? Bo zawsze rano kiedy ją sprawdzam jest zupełnie sucha. Więc już sam nie wiem.

Jak masz kaloryfer gorący to w końcu oczywiście wyschnie. Jednak z tykwy obróconej dnem do góry trudniej odprowadzana jest wilgoć w postaci pary. Gdzie ta para ma się unosić? :-)
Oczywiście suszyć w pozycji normalnej, dnem do dołu, tylko... dokładnie wylać przedtem wodę ze środka. :-)

Amarok - jak raz czy drugi Ci się zdarzy, to wielkiej tragedii nie ma, ale na dłuższą metę staraj się pamiętać zasadę: calabazę (matero z tykwy) suszyć, palo santo - nie przesuszać, utrzymywać w wilgoci.

17-02-2010 12:30 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
Lenart Lenart is a male
Newbie

Registration Date: 15-02-2010

Thread Starter Thread Started by Lenart

Super!! dziękuję wam bardzo za wyczerpujące odpowiedzi!!! Wiem że to nie w tym temacie ale moglibyście polecic mi jakieś smaki yerby???
17-02-2010 18:36 Lenart is offlineSend an Email to LenartSearch for Posts by LenartAdd Lenart to your Buddy List
Meszuge
Emperor

quote:
Lenart napisał(a)
Super!! dziękuję wam bardzo za wyczerpujące odpowiedzi!!! Wiem że to nie w tym temacie ale moglibyście polecic mi jakieś smaki yerby???

Spraw sobie zwykłą, tanią Pajarito.

17-02-2010 18:40 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
saku saku is a male
Lord

quote:
Lenart napisał(a)
Wiem że to nie w tym temacie ale moglibyście polecic mi jakieś smaki yerby???

Rosamonte Especial, Cruz de Malta, wymienione już przez Meszuge Pajarito, i najważniejszy smak- taki który będzie Tobie najbardziej smakował. Bo nikt za Ciebie nie wybierze, każdy ma inny gustWink Próbuj i tyle.

17-02-2010 19:02 saku is offlineSearch for Posts by sakuAdd saku to your Buddy List
Zelf Zelf is a male
Member

/images/avatars/avatar-1445.gif

Registration Date: 17-11-2009

No to ja w temacie podobnym. Yerbę piję od niedawna( jakieś 4 miesiące) no i siorbałem ze zwykłego kubka bo było mi szkoda trochę kasy na Palo Santo a z tykwą podobno są problemy. Ale na walentynki od swojej żonki dostałem materko okute aluminium czy jakimś tam innym żelastwem, teraz wchłania oliwę z oliwek( podobno 24 godziny powinno to trwać). Jako że jestem stolarzem zawodowo to trochę na drewnie się znam i wiem że cały czas w wilgoci to i na drewnie może wyrosnąć jakiś grzybek a przynajmniej może zsinieć lub spruchnieje. Naczynko na pewno jest zrobione z platanusa lub innego jasnego egzotycznego drewienka ( europejskie gatunki raczej bym rozpoznał) i o ile prawdziwe palo santo podobno jest na lata to czy ten platanus czy cytrynowiec mi nie zapleśnieje jak będzie cały czas wilgotny?
ps: a co do gatunku yerby jak na razie polecam Pajarito lub CDM, chociaż ta pierwsza rzeczywiście tania

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by Zelf: 17-02-2010 21:20.

17-02-2010 21:18 Zelf is offlineSend an Email to ZelfSearch for Posts by ZelfAdd Zelf to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Akcesoria » Jak myć sprzęt??

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: