Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » żywica smakiem nie zachwyca » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (2): [1] 2 next » Post New ThreadPost Reply
żywica smakiem nie zachwyca
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
piotrekkurde piotrekkurde is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1695.jpg

Registration Date: 11-01-2010

żywica smakiem nie zachwyca Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

piłem dzisiaj yerbę z mojego pięknego nowego palo santo. przed 'nabiciem' wyparzyłem sobie je, bo leżało z yerbą przez weekend, mniejsza o to - zauważyłem, że smak pierwszego zalania jest jakiś taki gorzki, dziwny (tzn bardziej gorzki niż przeciętnie i ogólnie trochę inny). może po prostu mi się tak zdało, ale podejrzewam, że żywica się upłynniła do mojego boskiego napoju - tym bardziej, że mam bardzo obfite w żywicę naczynko. miał może ktoś z was podobne doświadczenie? w każdym razie jeśli to rzeczywiście to, a wydaje mi się że raczej tak, to radzę odczekać chwilę albo dobrze opłukać chłodną wodą matero po parzeniu.
30-11-2010 00:07 piotrekkurde is offlineSend an Email to piotrekkurdeHomepage of piotrekkurdeSearch for Posts by piotrekkurdeAdd piotrekkurde to your Buddy List
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
Matero K7 Bord D Tylko: 29.00 zł

Zestaw paragwajski Tylko: 33.00 zł

30-11-2010 00:08
Materkowo
unregistered
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

ja polecam trzymac wrzatek z daleka od Palo SantoSmile
30-11-2010 00:29
Kudłaty215
Lord

/images/avatars/avatar-1890.jpg

Registration Date: 03-10-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Właśnie się zastanawiałem co zrobiłem nie tak i czy o czymś nie zapomniałem po kupieniu mojego PS, bo tej żywicy to Ci zazdrościłem Big Grin ... tak czas przeszły zdecydowanie tu pasuje Big Grin .

A tak na serio to mam nadzieję, że Twojemu PS nic nie będzie Wink .

30-11-2010 00:58 Kudłaty215 is offlineSend an Email to Kudłaty215Search for Posts by Kudłaty215Add Kudłaty215 to your Buddy List
Full Member

Thread Starter Thread Started by piotrekkurde

ale ja juz niejednokrotnie parzylem ps (przy czym nie to, tylko inne), tak doslownie na chwilkę, żeby bakcyla sparzyć.. co do żywicy - dalej jest jej mnóstwo, to się nie zmieniło - aż się yerba przykleja do ścianek jak opróżniam zużyty susz i ciężko do końca domyć ;P więc można zazdrościć dalej hehe Cool a jak pachnie...
no ale skoro nawet pani sprzedawca radzi, żeby z dala z wrzątkiem to się zastosuję, dzięki i pozdrawiam Smile
30-11-2010 01:29 piotrekkurde is offlineSend an Email to piotrekkurdeHomepage of piotrekkurdeSearch for Posts by piotrekkurdeAdd piotrekkurde to your Buddy List
Meszuge
Emperor

/images/avatars/avatar-8061.jpg

RE: żywica smakiem nie zachwyca Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
piotrekkurde napisał(a)
żywica smakiem nie zachwyca.

A mnie się to podoba (podobało). I smak i aromat. Ot, są gusty i preferencje. :-) I tylko jakoś nigdy mi do głowy nie wpadło, żeby traktować palo santo wrzątkiem.

30-11-2010 07:32 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
jerbajunior
Member

/images/avatars/avatar-1895.gif

Registration Date: 09-09-2010

RE: żywica smakiem nie zachwyca Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Meszuge napisał(a)
quote:
piotrekkurde napisał(a)
żywica smakiem nie zachwyca.

A mnie się to podoba (podobało). I smak i aromat.

Oj tak, oj tak.
Szkoda, że to z czasem zanika.Frown
30-11-2010 08:47 jerbajunior is offlineSend an Email to jerbajuniorSearch for Posts by jerbajuniorAdd jerbajunior to your Buddy List
Full Member

Thread Starter Thread Started by piotrekkurde

ależ owszem, są gusty, są też gusta meszuge, i myślę, że traktując temat dosłownie też musiałbym się z nim nie zgodzić Wink
30-11-2010 12:56 piotrekkurde is offlineSend an Email to piotrekkurdeHomepage of piotrekkurdeSearch for Posts by piotrekkurdeAdd piotrekkurde to your Buddy List
theHoodedMan
Junior Member

/images/avatars/avatar-491.jpg

Registration Date: 25-04-2008

Piję Yerbę zaledwie 2-3 razy w miesiącu, ale zawsze przed zalaniem sparzam palo santo wrzątkiem. Użytkuję naczynko już przeszło 2 lata i odpukać nic groźnego się nie dzieje. Kobieta z wrocławskiej "Szczypty świata" na moją opowieść odnośnie duetu palo santo z wrzątkiem powiedziała, że najwidoczniej naczynie się zahartowało i nic mu nie grozi w kontakcie z gorącą wodą.

27-12-2010 19:01 theHoodedMan is offlineSend an Email to theHoodedManSearch for Posts by theHoodedManAdd theHoodedMan to your Buddy List
MiechO MiechO is a male
Newbie

Registration Date: 19-12-2010

Witam . Ja posiadam PS od jakiegoś miesiąca i muszę przyznać ze smak żywicy jest bardzo ale to bardzo wspaniały.Gdy zaparzyłem w gronie znajomych każdy był zdumiony ile walorów smakowych może mieć to cudeńko. Także jestem jak najbardziej za żeby to się sączyło z tego kawałka tak wspaniałego drzewa . Pleased Cool
29-12-2010 18:28 MiechO is offlineSend an Email to MiechOSearch for Posts by MiechOAdd MiechO to your Buddy List
Meszuge
Emperor

quote:
MiechO napisał(a)
Witam . Ja posiadam PS od jakiegoś miesiąca i muszę przyznać ze smak żywicy jest bardzo ale to bardzo wspaniały.Gdy zaparzyłem w gronie znajomych każdy był zdumiony ile walorów smakowych może mieć to cudeńko. Także jestem jak najbardziej za żeby to się sączyło z tego kawałka tak wspaniałego drzewa . Pleased Cool

No! A jakbyś jeszcze do tego dodał yerba mate, to dopiero byłby czad! :-)

29-12-2010 19:14 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
MiechO MiechO is a male
Newbie

Registration Date: 19-12-2010

Oj dodałem dodałem Mad na razie jestem na etapie zachwycania się klasyczna Amandą Big Grin
29-12-2010 19:29 MiechO is offlineSend an Email to MiechOSearch for Posts by MiechOAdd MiechO to your Buddy List
Gringos Gringos is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1985.jpg

Registration Date: 24-12-2010

A mi bardzo się podoba fakt obecności żywicy w moim PS , no bo w końcu chyba po to płacimy nie małe kwoty za nasze naczynka żeby się sączyło Smile

29-12-2010 19:41 Gringos is offlineSend an Email to GringosSearch for Posts by GringosAdd Gringos to your Buddy List
Mikey
Triple Ace

Registration Date: 07-07-2009

Bez przesady z ta żywicą.
Ja tam ps kupiłem tylko ze względow estetycznych
29-12-2010 19:45 Mikey is offlineSend an Email to MikeySearch for Posts by MikeyAdd Mikey to your Buddy List
Meszuge
Emperor

quote:
MiechO napisał(a)
Oj dodałem dodałem Mad na razie jestem na etapie zachwycania się klasyczna Amandą Big Grin

Wiem, żartowałem. :-) Bardzo sympatyczna yerba swoją drogą.

quote:
Gringos napisał(a)
A mi bardzo się podoba fakt obecności żywicy w moim PS , no bo w końcu chyba po to płacimy nie małe kwoty za nasze naczynka żeby się sączyło Smile

Dokładnie tak!

29-12-2010 19:46 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
Gringos Gringos is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1985.jpg

Registration Date: 24-12-2010

Imperatorze Meszuge składam podziękowania za poparcie Happy

29-12-2010 19:49 Gringos is offlineSend an Email to GringosSearch for Posts by GringosAdd Gringos to your Buddy List
lewak lewak is a male
Newbie

Registration Date: 22-12-2010

hmm
dobra to teraz powiedzcie mi co zrobic jak juz sie pare razy ja wyplukalo delikatnym wrzatkiem.... w sumie takim zaraz po gotowaniu to nie zalewalem ale wiem ze na pewno nie bylo to tylko 70gradiusow... widze ze obeschlo troche

zreszta inna rzecz ze sprzedawca zalecil mi zalanie wrzatkiem , pozostawienie na godzine a potem zalanie oliwą z oliwek na 2 dni , nie wiem czy to byl dobry pomysl bo zamiast przytaczanego przez Was smaku żywicu pachnialo mi gajem oliwnym.... stad wielokrotne "wyparzanie"

teraz sie zastanawiam czy mozna cos z nim jeszcze zrobic ? dalej zalac oliwą ? aczkolwiek smak mi nie podchodzi wowczas... nie mowiac ze pare pierwszych zalan zapewne bedzie wygladac niczym niedzielny obiad - oka jak z rosola

a moze by tak Guajazylem zalac ? podobno to ten sam smak co naturalny tylko czy go zaimpregnuje

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by lewak: 11-01-2011 17:53.

11-01-2011 17:47 lewak is offlineSend an Email to lewakSearch for Posts by lewakAdd lewak to your Buddy List
outlast outlast is a male
Lord

/images/avatars/avatar-2107.jpg

Registration Date: 06-11-2010

Que no mata engorda...

Ja bym tak nie parzyl tego drewna , bo je w koncu wyjalowisz.

Nie oliwkuj, to nie mechanizm tylko kubeczek.

W razie czego co najwyzej jak juz koniecznie - wilgotne zakrywaj kawalkiem folii u wylotu, albo zostawiaj wilgotna szmatke/plotno w srodku, ale po za tym... tez raz kiedys kiedys na poczatku troche przetarlem oliwa ale cienko i ...nie wiem po co. Jak okute - to sie z tym nie certol...

Über uns ist es sternenklar,
drinnen glüht der Samowar

11-01-2011 18:13 outlast is offlineSend an Email to outlastSearch for Posts by outlastAdd outlast to your Buddy List
INES777 INES777 is a female
The Godfather

/images/avatars/avatar-2381.jpg

Registration Date: 06-05-2010

Ja tam już niczym nie smaruje, bez sensu tłuszcz i tak się w końcu kiedyś wypłucze...

Dla wzmocnienia zapachu i koloru, możesz wystawić PS na wpływ wiatru (postawić na jakiś czas przy otwartym oknie na parapecie).
No i wielokrotne zalewanie wrzątkiem, to nie jest dobry pomysł, żywica wycieknie i zostanie ci suchy wiór...