Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » kilkakrotne zalewanie » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
kilkakrotne zalewanie
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
colinmc
Newbie

Registration Date: 21-11-2007

kilkakrotne zalewanie Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Witam,
Podobno Yerbe można zalewać około 5x, a więc mam pytanie np. rano zalewam naczynie i pije 1x następnie odstawiam (jak to przechowywac?, czyms zakrywac naczynko) zalozmy wracam z pracy zalewam 2x i pije..?
Czy tak można robić? jeśli tak to jak najlepiej przechowywać naczynko z suszem w środku?

Czy można napczykład wieczorem wypić 1x i odstawic naczynko z suszem do rana i zalać np 2x rano??

Podobno nie jest to wskazane bo może to pleśnieć ale jak to sie ma dla naczyn ceramicznych?

Pozdrawiam
colinmc
21-11-2007 02:41 colinmc is offlineSend an Email to colinmcSearch for Posts by colinmcAdd colinmc to your Buddy List
emiel emiel is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-948.jpg

Registration Date: 18-09-2007

RE: kilkakrotne zalewanie Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

jak ktos lubi zimna yerbe to mozna ....

KLIK

21-11-2007 07:46 emiel is offlineSend an Email to emielHomepage of emielSearch for Posts by emielAdd emiel to your Buddy List
Szatanek Szatanek is a female
Viking

/images/avatars/avatar-1279.jpg

Registration Date: 10-07-2007

RE: kilkakrotne zalewanie Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Nie tyle zimna, co o nieokreslonej temp. Bo albo zimna (wtedy terere) albo ciepla. A taka, to... ni to temperatury nie ma, ni to smak nie wyjdzie z listkow jak trzeba. Ale jak ktos lubi...

21-11-2007 09:30 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
Devasto
Junior Member

quote:
colinmc napisał(a)
Czy można napczykład wieczorem wypić 1x i odstawic naczynko z suszem do rana i zalać np 2x rano??

Podobno nie jest to wskazane bo może to pleśnieć ale jak to sie ma dla naczyn ceramicznych?

Pozdrawiam
colinmc

Mi sie czesto zdarza, ze zostawiam mate z zielem w srodku na noc i nic specjalnego sie nie dzieje. Moje jest z tykwy. Gdyby zostawic na tydzien, to pewnie splesnieje. Slyszalem ze wieksza uwage nalezy zwrocic przy paolo santo, bo ono ma sklonnosci do pekania i chyba plesnienia wlasnie. Czyli lepiej po kazdorazowym wywaleniu ziela umyc i odstawic do wysuszenia.
Pozdr.
21-11-2007 10:53 Devasto is offlineSend an Email to DevastoSearch for Posts by DevastoAdd Devasto to your Buddy List
Tycjan Tycjan is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-142.jpg

Registration Date: 08-10-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

W ciągu 1 lub 2 dni to ci YM nie spleśnieje, ale mi taka odstawiona Y nie smakuje na drugi dzień. Na pewno nie zostawiaj zalanej yerby. Wypij wszystko i jak musisz to sobie odstaw.

21-11-2007 13:59 Tycjan is offlineSend an Email to TycjanSearch for Posts by TycjanAdd Tycjan to your Buddy List
Materio Materio is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-212.jpg

Registration Date: 25-10-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ja piję z małego Palo Santo więc jak zasypię to zalewam do czasu aż mi smak już wypłucze i wywalam. Tykwa mieści dużo więcej suszy i tym samym więcej płynu w siebie ładujesz ale chyba nie pijesz jednego zalania dziennie ?? Ja nie lubię zostawiać na drugi dzień bo już smak nie ten. Pozdrawiam
21-11-2007 18:07 Materio is offlineSend an Email to MaterioSearch for Posts by MaterioAdd Materio to your Buddy List
Fosfolipid Fosfolipid is a male
Niebieskogwiazdkowiec

/images/avatars/avatar-20709.jpg

Registration Date: 14-07-2007

Colinmc: ano można, nawet więcej, niż 5 razy. Nie polecam za to zostawiania na dłużej, bo jak mate wystygnie, to kolejne zalanie nie jest już takie dobre.

Polecam za to opcję "wyszukaj". Wszystko bowiem już było i wystarczy tylko trochę poszperać. A co do tykwy, radziłbym uważać, bo to właśnie ona ma największą skłonność do pleśnienia, jeśli się jej dokładnie nie suszy. Palo Santo zaś, powinno być zawsze przynajmniej wilgotne.

A jeśli brakuje Ci yerby, kliknij tu.
21-11-2007 20:11 Fosfolipid is offlineSend an Email to FosfolipidHomepage of FosfolipidSearch for Posts by FosfolipidAdd Fosfolipid to your Buddy List
Wolbashi Wolbashi is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-156.jpg

Registration Date: 14-10-2007

odnosnie odstawiania na kolejny dzień to nie próbowałabym, jednakże sama w przypadku gdy robię sobie ekspresową mate (tj. w kubeczku ceramicznym) i musze po paru zalaniach gdzieś iść (np. po 3-4) a mate sie da jeszcze pić to wysiorbuję dokładnie i odstawiam na ten czas (godzinka półtorej zazwyczaj) po powrocie zalewam gorącą wodą (bez studzenia) i wychodzi wtedy raczej jednolita temperaturowo bez żadnych chłodnych przebłysków potem przy kolejnych zalaniach jest tej temperatury co woda, którą zalewałam Smile Za pierwszym razem nie zalewałam od razu wrzątkiem, więc czuć było ciepłe potem zimno-ciepłe i zimne łyki

w.
21-11-2007 21:16 Wolbashi is offlineSend an Email to WolbashiHomepage of WolbashiSearch for Posts by WolbashiAdd Wolbashi to your Buddy ListView the MSN Profile for Wolbashi
Viking

Ale zalewajac wrzatkiem... Wyslowic sie nie umiem. Tak jak nie powinno sie zalewac wrzatkiem ! zalnia, tak i kolejnych. Moze to troche inaczej, zimna wilgoc ta wode troche chlogdzi, ale i tak jest za goraca... Mam nadzieje, ze rozumiecie o co chodzi... Jak ktos rozumie to prosze, zeby napisal jasniej, bo ja nie umiem, wybaczcie.

21-11-2007 22:03 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
colinmc
Newbie

Thread Starter Thread Started by colinmc
:) Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ok, czyli tu wchodzą walory smakowe Smile . Mi chodzilo oto czy nie splesnieje skoro nie to super Smile . Mam z tym problem bo mam tykwe ceramiczna 480ml Smile i jak raz zaleje to mi starczy, 2x zalewam jak wroce z roboty np Smile i to mi pasuje. Tak by sie ten susz marnowal

Pozdrawiam
colin
22-11-2007 08:44 colinmc is offlineSend an Email to colinmcSearch for Posts by colinmcAdd colinmc to your Buddy List
Viking

Re: :) Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Ale po 1, po co takie wielkie, a po 2... Jak masz takie duze, to, jak wiesz ze nie zdarzysz wiecej wypic, zasypujesz nie polowe, a cwiartke (jesli sypesz 2/3 to 1/3) i zalewasz naczynko do polowy, wtedy wypijasz za jednym razem nie 2, a 4/5 zalan i jest dobrze Wink A potem nie meczysz sie ze stara yerba i nic sie nie marnuje Tongue

22-11-2007 09:55 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
Wolbashi Wolbashi is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-156.jpg

Registration Date: 14-10-2007

quote:
Ale zalewajac wrzatkiem... Wyslowic sie nie umiem. Tak jak nie powinno sie zalewac wrzatkiem ! zalnia, tak i kolejnych. Moze to troche inaczej, zimna wilgoc ta wode troche chlogdzi, ale i tak jest za goraca...

tak się składa, że mój czajnik jakoś nie zaparza na wrzątek o temperaturze 100 stopni Celsjusza po 10 minutach to zagotowana woda nie ma 75 stopni tylko mniej, bo jest wręcz letnia :?
22-11-2007 12:56 Wolbashi is offlineSend an Email to WolbashiHomepage of WolbashiSearch for Posts by WolbashiAdd Wolbashi to your Buddy ListView the MSN Profile for Wolbashi
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » kilkakrotne zalewanie

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: