Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba Mate z owocami » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (2): « previous 1 [2] Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate z owocami
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Fosfolipid Fosfolipid is a male
Niebieskogwiazdkowiec

/images/avatars/avatar-20709.jpg

Registration Date: 14-07-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Dobrze pamiętaszBig Grin Ogólnie, bakalie są świetne do mate. Tylko trzeba je trochę "przygotować" wcześniejSmile

A jeśli brakuje Ci yerby, kliknij tu.
21-11-2007 20:36 Fosfolipid is offlineSend an Email to FosfolipidHomepage of FosfolipidSearch for Posts by FosfolipidAdd Fosfolipid to your Buddy List
Sigryda Sigryda is a female
Member

/images/avatars/avatar-180.jpg

Registration Date: 16-11-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Dobrze pamiętaszBig Grin Ogólnie, bakalie są świetne do mate. Tylko trzeba je trochę "przygotować" wcześniejSmile

Jeszcze jakieś pomysły?
Na razie mamy dosypywanie pokrojonych rodzynek,albo zalewanie ich wrzątkiem.
Fosfolipid , próbowałeś już z jakimiś innymi bakaliami?
I jak jeszcze można rodzynki potraktować?

21-11-2007 20:39 Sigryda is offlineSend an Email to SigrydaSearch for Posts by SigrydaAdd Sigryda to your Buddy List
Fosfolipid Fosfolipid is a male
Niebieskogwiazdkowiec

/images/avatars/avatar-20709.jpg

Registration Date: 14-07-2007

Pokroić, albo porwaćSmile Można też dać daktyle, morele, skórkę pomarańczową i sporo innych rzeczy. Od zaopatrzenia sklepu i Twojej inwencji zależy, coBig Grin

Jeszcze mi chodzi po głowie zalanie mate mleczkiem kokosowym, albo wrzucenie świeżego kokosa drobno pokrojonego... Choć nie wiem, jakze smakiem będzie.

Próbowałem też różnorakie zalewy owoców w puszkach (terere np. z syropem ananasowym, mandarynkowym, czy brzoskwiniowym), coś wspaniałegoBig Grin )

A jeśli brakuje Ci yerby, kliknij tu.
21-11-2007 20:50 Fosfolipid is offlineSend an Email to FosfolipidHomepage of FosfolipidSearch for Posts by FosfolipidAdd Fosfolipid to your Buddy List
Kurvik Kurvik is a male
Forum Ace

/images/avatars/avatar-143.jpg

Registration Date: 07-10-2007

Hehe...BAKAlie Big Grin

Yerba z pomarańczami spoko, tylko najlepiej dolać świeżo wyciśniętego soku. Dobra też jest yerba z poziomkami.

A poza tym to Cejrowski ssie.
22-11-2007 17:43 Kurvik is offlineSend an Email to KurvikSearch for Posts by KurvikAdd Kurvik to your Buddy List
ziomiwan ziomiwan is a male
Newbie

Registration Date: 19-11-2007

Yerba z kokosem jest nawet dobra o ile nie wrzucisz go tam zbyt dużo bo wtedy robi się zbyt kokosowe i lekko mdłe. I przy drugim, trzecim zalaniu jest najlepsza. Ze skórka pomarańczową też próbowałem ale nie przypadło mi do gustu... Miała taki dziwny smak. Z poziomkami chętnie bym spróbował.
22-11-2007 22:39 ziomiwan is offlineSend an Email to ziomiwanSearch for Posts by ziomiwanAdd ziomiwan to your Buddy List
Wolbashi Wolbashi is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-156.jpg

Registration Date: 14-10-2007

paskudni jesteście, przez was sama spróbowałam poeksperymentować i...

na pierwszy ogień poszła mandarynka, mate Rosamonte suave po 3 zalaniach, zdecydowanie słabsza w smaku i próbujemy z mandarynkami. umyłam dokładnie skórkę z mandarynki, obrałam madarynkę, całą skórkę po uprzednich konsultacjach z rodziną (po szkole rolniczej) wrzuciłam do termosu (troszkę porwałam na mniejsze kawałki, do tego wrzuciłam połowę mandarynki, cząstki madarynki pokrojone dodatkowo na pół. To wszystko zalałam gorącą wodą i odczekałam jakieś 10 minut zanim zalałam tym Yerbę, myślałam, że woda nabrała już posmaku madarynkowego, a tu nic. Dalej czuję Yerbę Smile wysiorbałam i następna dolewka i... czuć coś lekko słodkawe z delikatną kwaśnawą nutką (skórki?). Kolejne zalanie i zdecydowana słodycz mandarynki wraz z lekką kwaśnością, całkiem interesująco sie to wszystko rozwija, jażdy łyk, nowe doznanie Big Grin

Następnym razem na tapete trafi pomarańcza, ciekawe jak to będzie wyglądać w porównaniu z pomarańczową Yerbą Big Grin

Jakbyście mieli pytania to z chęcią odpowiem

pozdrawiam
W.
23-11-2007 21:02 Wolbashi is offlineSend an Email to WolbashiHomepage of WolbashiSearch for Posts by WolbashiAdd Wolbashi to your Buddy ListView the MSN Profile for Wolbashi
prosiaque
Double Ace

/images/avatars/avatar-150.jpg

Registration Date: 16-07-2007

Thread Starter Thread Started by prosiaque

Bardzo mnie to cieszy, że się temacik przyjął Big Grin dla początkujących eksperymentatorów mam radę - dużo lepszy efekt dają owoce suszone niż świeże Happy
23-11-2007 21:52 prosiaque is offlineSend an Email to prosiaqueSearch for Posts by prosiaqueAdd prosiaque to your Buddy List
McCroskey McCroskey is a male
Member

/images/avatars/avatar-190.jpeg

Registration Date: 24-11-2007

Gdy tylko zobaczyłem dział 'Yerba-eksperymenty' jako żywo stanął mi przed oczami post na jednym z forów tabaczanych, gdzie młody tabaczarz pochwalił się nasypaniem tabaki do garnka z wrzątkiem, po czym nakrył swoją pomysłową łepetynę ręcznikiem.

Na szczęście tu aż takich ekstremów nie ma, z czego bardzo się cieszę, bom bardziej tradycjonalista.

Ale do rzeczy. Z czasów, gdy o mate wiedziałem bardzo mało - stołowałem się w herbaciarniach (a jakość tamtejszej yerby pozostawia nie wiele a wszystko do życzenia).
Z tymi mydlinami (jak porównam tamten smak do obecnego np La Oracion, to łzy mi stają w oczach) radziłem sobie w ten sposób, że sypałem do tykwy 1/3 yerby a resztę wypełniałem owocowym suszem o różnych aromatach. Susz spokojnie i to w wielu kombinacjach (nie zawiera herbaty jako takiej) jest do nabycia w herbaciarniach w cenach około 10-14pln za 10dkg. Mieszanki wychodziły pyszne, aromatyczne, naprawdę smaczne. Co prawda mate była słabo wyczuwalna (co w tym konkretnym przypadku było zaletą) to susz wytrzymywał dzielnie kilka zalań.
Ja sam do słodzących nie należę, ale na pewno taką mieszankę można posłodzić cukrem, karmelem czy miodem.
Susz zwykle zawierał, jabłka, mango, skórki z cytrusów, nawet banany, ananasy, w zależności od kombinacji, nawet płatki habrów (sic!), do wyboru do koloru.
Mnie najbardziej smakowały te na bazie hibiscusa.

27-11-2007 20:08 McCroskey is offlineSend an Email to McCroskeyHomepage of McCroskeySearch for Posts by McCroskeyAdd McCroskey to your Buddy List
Kot
Junior Member

/images/avatars/avatar-182.jpg

Registration Date: 24-11-2007

Z suszem kiedyś też próbowałem, ale mi zupełnie nie zasmakowało. W gruncie rzeczy samego suszu też nie zaparzałem, więc może to po prostu moja nieodkryta niechęć do niego, nie zaś wina zestawienia.

27-11-2007 21:06 Kot is offlineSend an Email to KotSearch for Posts by KotAdd Kot to your Buddy List
Pages (2): « previous 1 [2] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba Mate z owocami

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: