Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba wigilijna - przepis na święta :-) » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba wigilijna - przepis na święta :-)
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
emiel emiel jest mężczyzną
Double Ace

/images/avatars/avatar-948.jpg

Data Rejestracji: 18-09-2007

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no no no ciekawe
niebawem sproboje Smile

18-12-2007 09:02 emiel jest offlineWyślij email do: emielStrona domowa emielSzukaj postów użytkownika: emielDodaj emiel do Listy kontaktów
rachool
Lord

Data Rejestracji: 26-08-2007

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

o kurde niezle ! sam wymysliles ?
18-12-2007 09:52 rachool jest offlineWyślij email do: rachoolSzukaj postów użytkownika: rachoolDodaj rachool do Listy kontaktów
basmen
Full Member

/images/avatars/avatar-857.jpg

Data Rejestracji: 14-07-2007

na pewno tego smakowales?

18-12-2007 11:00 basmen jest offlineWyślij email do: basmenStrona domowa basmenSzukaj postów użytkownika: basmenDodaj basmen do Listy kontaktów
Szatanek Szatanek jest kobietą
Viking

/images/avatars/avatar-1279.jpg

Data Rejestracji: 10-07-2007

A dlaczego nie?
Hm... ktos kiedys z anyzem gwiazdkowym pil... tzn wlasnie jakies gozdziki czynamon, suszone owocki i anyz. Musze sprobowac Wink

18-12-2007 17:49 Szatanek jest offlineWyślij email do: SzatanekSzukaj postów użytkownika: SzatanekDodaj Szatanek do Listy kontaktów
Michal
niezarejestrowany

tak próbowalem, niedlugo wrzuce na youtube filmik
20-12-2007 09:31
feriste
Newbie

Data Rejestracji: 15-07-2007

cytat:
rachool napisał(a)
o kurde niezle ! sam wymysliles ?

ja robilam cos takiego rok temu, zamiast kompotu dla calej rodzinki :-) dodalam tez swiezego pomarancza .. mmmmm

a w tym roku tym roku dodam swieza trawe cytrynowa na na na ;-)

cytat:
Szatanek napisał(a)
A dlaczego nie?
Hm... ktos kiedys z anyzem gwiazdkowym pil... tzn wlasnie jakies gozdziki czynamon, suszone owocki i anyz. Musze sprobowac Wink

hehe.. no wlasnie ja Smile

o prosze

http://yerbamateforum.pl/43/thread.html&hilightuser=159

Smile
20-12-2007 21:33 feriste jest offlineWyślij email do: feristeSzukaj postów użytkownika: feristeDodaj feriste do Listy kontaktów
Ważka Ważka jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 17-07-2007

jak ja niecierpie kompotu z suszu :/
21-12-2007 13:44 Ważka jest offlineWyślij email do: WażkaSzukaj postów użytkownika: WażkaDodaj Ważka do Listy kontaktów
Szatanek Szatanek jest kobietą
Viking

/images/avatars/avatar-1279.jpg

Data Rejestracji: 10-07-2007

cytat:
feriste napisał(a)
hehe.. no wlasnie ja Smile

Nie chcialo mi sie szukac kto Happy

21-12-2007 13:48 Szatanek jest offlineWyślij email do: SzatanekSzukaj postów użytkownika: SzatanekDodaj Szatanek do Listy kontaktów
Double Ace

no musz powiedzic ze calkiem calkiem Smile
tylko smak yerby malo wyczuwalny, moze powinienem sprobować cos mocniejszego, bo piłem rosamonte sauve, ale pomysl jak najbardziej ok

pozdrav

26-12-2007 21:09 emiel jest offlineWyślij email do: emielStrona domowa emielSzukaj postów użytkownika: emielDodaj emiel do Listy kontaktów
burt83
Member

/images/avatars/avatar-277.jpg

Data Rejestracji: 20-12-2007

Na sylwestra możnaby spróbować zalać szampanem i zrobić gazowane terere Smile
27-12-2007 22:00 burt83 jest offlineWyślij email do: burt83Szukaj postów użytkownika: burt83Dodaj burt83 do Listy kontaktów
Double Ace

Thumb Up! Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

burt rob zdjecia Smile

27-12-2007 22:02 emiel jest offlineWyślij email do: emielStrona domowa emielSzukaj postów użytkownika: emielDodaj emiel do Listy kontaktów
bubbl bubbl jest mężczyzną
Member

/images/avatars/avatar-659.jpg

Data Rejestracji: 10-07-2008

mmmSmile brzmi apetycznie!
teraz tylko czekac na 24 grudnia! a to tuz tuz Wink

15-07-2008 10:38 bubbl jest offlineWyślij email do: bubblStrona domowa bubblSzukaj postów użytkownika: bubblDodaj bubbl do Listy kontaktów
pawel pawel jest mężczyzną
Viking

/images/avatars/avatar-1085.gif

Data Rejestracji: 19-05-2008

RE: Yerba wigilijna - przepis na święta :-) Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Michal napisał(a)
Jak wiadomo w te święta nie może na wigilijnym stole zabraknąć ukochanej yerby.
Mam nadzieje, że w tym roku zagości u Ciebie tak samo jak u mnie wigilijna yerba.
Jako że dziś zrobiłem kolejny yerba experyment podziele się nim z Tobą....

A przepis bardzo tradycyjny... Smile

Potrzebne Ci będzie: Duży garnek, woda, tradycyjny wigilijny susz owocowy ( Śliwki, jabłka, gruszki), cynamon i goździki jeśli lubisz, cukier

1) Do dużego garnka wlewasz i gotujesz 3 litry wody
2) wsypujesz i gotujesz susz owocowy ok. 30 minut
3) przecedzasz zawartość przez sitko
4) dodajesz cukier i cynamon odstawiasz na 5-10minut w celu przestudzenia do odpowiedniej temperatury
5) przelewasz do termosu
6) wyciagasz tykwe, sypiesz do niej yerby.... i zalewasz zawartością termosu Smile
7) rozkoszujesz się przyjemnym wigilijnym smakiem yerby i częstujesz kolejną bliską Ci osobę Smile

Miłej zabawy z świąteczną yerbą

Wesołych Świąt :-)

ok jutro wypróbuje Pleased

23-12-2008 19:18 pawel jest offlineWyślij email do: pawelStrona domowa pawelSzukaj postów użytkownika: pawelDodaj pawel do Listy kontaktów
cinul cinul jest mężczyzną
Lord

/images/avatars/avatar-617.jpg

Data Rejestracji: 18-04-2008

heh, ktoś tu też eksperymentował z galaretką z yerby, jak nic można zastosować do karpia w galarecie Smile

23-12-2008 22:17 cinul jest offlineWyślij email do: cinulSzukaj postów użytkownika: cinulDodaj cinul do Listy kontaktów
Mateusz Mateusz jest mężczyzną
Newbie

/images/avatars/avatar-1411.jpg

Data Rejestracji: 13-02-2008

cytat:
burt83 napisał(a)
Na sylwestra możnaby spróbować zalać szampanem i zrobić gazowane terere Smile

W pociągu z braku laku zalaliśmy gazowaną mineralką.... bleh, nigdy więcej. ;p
06-12-2009 13:04 Mateusz jest offlineWyślij email do: MateuszStrona domowa MateuszSzukaj postów użytkownika: MateuszDodaj Mateusz do Listy kontaktów
michalmiernik michalmiernik jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-17841.jpg

Data Rejestracji: 05-09-2007

tak gazowana nie pasuje

ale z kompotem z suszu podoba mi się pomysł Smile

e-mail: michalmiernik(et)outlook.com | Facebook | michalmiernik.pl

08-12-2009 22:25 michalmiernik jest offlineWyślij email do: michalmiernikStrona domowa michalmiernikSzukaj postów użytkownika: michalmiernikDodaj michalmiernik do Listy kontaktów
Trivecik Trivecik jest mężczyzną
Forum Ace

/images/avatars/avatar-2080.jpg

Data Rejestracji: 02-01-2010

Sorry że wykopuje takie stare tematy , ale mam pytanie. Czy robiąc takie mieszanki nic się nie stanie z tykwą ??

Nie ma spania !
04-01-2010 21:21 Trivecik jest offlineWyślij email do: TrivecikSzukaj postów użytkownika: TrivecikDodaj Trivecik do Listy kontaktów
michalmiernik michalmiernik jest mężczyzną
Triple Ace

/images/avatars/avatar-17841.jpg

Data Rejestracji: 05-09-2007

moja tykwa przeżyła więc chyba nic się nie stanie Smile

e-mail: michalmiernik(et)outlook.com | Facebook | michalmiernik.pl

05-01-2010 12:23 michalmiernik jest offlineWyślij email do: michalmiernikStrona domowa michalmiernikSzukaj postów użytkownika: michalmiernikDodaj michalmiernik do Listy kontaktów
meteoryt meteoryt jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 12-03-2011

Witajcie.
Chciałbym właśnie zrobić taką świąteczną yerbę, ale bez suszu z owoców (nie lubie).
Dałbym Imbir, Cynamon, Goździki, Anyż i trawę cytrynową, lub część z tego, w każdym razie mam zamiar trochę poeksperymentować, lecz moje pytanie brzmi :
Lepiej dodawać te składniki do wody czy do yerby bezpośrednio i dopiero wtedy zalewać normalną wodą ? I dlaczego akurat tak ?
Dziękuje

28-11-2011 18:22 meteoryt jest offlineWyślij email do: meteorytSzukaj postów użytkownika: meteorytDodaj meteoryt do Listy kontaktów
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba wigilijna - przepis na święta :-)

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: