Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » czy YM wypłukuje magnez? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (3): « previous 1 2 [3] Post New ThreadPost Reply
czy YM wypłukuje magnez?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
maga1327113 maga1327113 is a female
Viking

/images/avatars/avatar-23039.jpg

Registration Date: 29-03-2012

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

quote:
Originally posted by Rajen
Otóż Yerbę piję od jakiś dwóch tygodni. Tydzień temu pojawił mi się objaw braku magnezu - drgająca jedna powieka.
Na 2 dni odstawiłem yerbę i łykałem w tym czasie tabletki rozpuszczalne w wodzie zdrowita (magnez + B6 dla większe efektu). Problem całkowicie zanikł....Bo co to jest kilka/kilkanaście % zawartości dziennej dawki magnezu w 50 g yerby?
Także, yerba to nie taki cud, jak niektórym się wydaje

Wiadomo nam, ze yerba zawiera w swoim skladzie witaminy i mineraly, magnez rowniez. Ale nie zapominajmy, ze nie sa to dawki lecznicze, yerba nie jest panaceum na rozne dolegliwosci spowodowane brakiem tego czy tamtego. Nie wyplukuje magnezu ale go dostacza, lecz jesli ktos ma niedobor np. magnezu to yerba go nie uzupelni, potrzebna jest kuracje tabletkowa. Wspomniany tu magnez 'opada' przy ciezkiej pracy, stresie itp. Zeby niedobor jego uzupelnic, potrzebna jest kuracja 1000mg mleczanu magnezowego dziennie przez tydzien do dwoch tygodni. Wiem cos o tym bo sama mialam z tym do czynienia.

Rajen: od 2 tyg. pijesz yerbe i juz po 1 tyg. zauwazyles brak magnezu? to nie mozliwe! W ciagu kilku dni nie wytworzy sie brak magnezu. Ta sprawa od dawna toczy sie w organizmie, powiedzmy od kilku miesiecy i teraz zauwazyles takie dolegliwosci. Drgajaca powieka? kazdemu sie zdaza. Wcale yerby nie trzeba odstawiac z tego powodu.

18-06-2012 14:05 maga1327113 is offlineSend an Email to maga1327113Homepage of maga1327113Search for Posts by maga1327113Add maga1327113 to your Buddy List
stillaliv stillaliv is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2393.jpg

Registration Date: 30-03-2012

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Kilka ciekawych informacji, które mogą rozwiać pewne wątpliwości ( albo nasunąć nowe...?) można znaleźć: TUTAJ

Ale skoro yerba zawiera zarówno magnez, jak witaminy z grupy B, a póki co nie ma żadnych sensownych dowodów na to, że mogłaby jednocześnie wymiatać magnez z organizmu, to raczej nie ona jest winna Wink Też szukałbym przyczyn gdzieś indziej, a na pewno ich w codziennym życiu nie brakuje Smile

18-06-2012 14:22 stillaliv is offlineSearch for Posts by stillalivAdd stillaliv to your Buddy List
stillaliv stillaliv is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2393.jpg

Registration Date: 30-03-2012

Należy się mały EDIT, bo tymczasem zniknęły z wątku offtopowe posty i dywagacje o "cudach", które tak oburzyły Rajena, poniekąd zresztą jak uważam słusznie:

quote:
Rajen napisał(a)

Czy każda nie koniecznie pochlebna opinia początkującego mateisty o yerbie musi być odbiera w taki sposób? albo zbijanie takiego użytkownika do "parteru" albo robienie sobie jaj z niego.

Rajen, ja myślę, że nie każda i osobiście nie widzę żadnego związku wiary lub niewiary w cuda itp. z kwestią, którą poruszyłeś. Ale nie zrażaj się - nie tylko w kontakcie z YM Wink

This post has been edited 2 time(s), it was last edited by stillaliv: 21-06-2012 17:29.

21-06-2012 12:52 stillaliv is offlineSearch for Posts by stillalivAdd stillaliv to your Buddy List
Pages (3): « previous 1 2 [3] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » czy YM wypłukuje magnez?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: