Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba z miodem. » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (5): « first ... « previous 2 3 [4] 5 next » Post New ThreadPost Reply
Yerba z miodem.
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
outlast outlast is a male
Lord

/images/avatars/avatar-2107.jpg

Registration Date: 06-11-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Nie wiem, czy ktos juz o tym wspominal, ale na wszelki wypadek:

miod traci swoje wartosci w temperaturze juz okolo 60 stopni jesli nie nizszej, nie pamietam.

Staje sie wylacznie substancją słodzącą.

Über uns ist es sternenklar,
drinnen glüht der Samowar

12-01-2011 07:22 outlast is offlineSend an Email to outlastSearch for Posts by outlastAdd outlast to your Buddy List
JesterRaiin JesterRaiin is a male
Member

/images/avatars/avatar-1953.jpg

Registration Date: 29-12-2010

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Internet mówi coś o 38-40 stopniach.

Na przykład :
http://www.grupy.senior.pl/Czy-miod-trac...,t,45927,2.html

Oprócz tego Głos Ludu zaleca nie mieszanie z mlekiem, kawą,.... Miód widać bardzo niestabilny. Smile

12-01-2011 14:02 JesterRaiin is offlineSend an Email to JesterRaiinHomepage of JesterRaiinSearch for Posts by JesterRaiinAdd JesterRaiin to your Buddy List
Gringos Gringos is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1985.jpg

Registration Date: 24-12-2010

Ja dodaję czasami łyżkę stołową na 1L wody miodu gryczanego.

Możliwe , że traci on swoje właściwości zdrowotne , ale bardzo fajnie wiąże smak yerby , szczególnie pasuje mi z Rosamonte.

18-01-2011 17:51 Gringos is offlineSend an Email to GringosSearch for Posts by GringosAdd Gringos to your Buddy List
Buniek Buniek is a male
Full Member

/images/avatars/avatar-1986.png

Registration Date: 04-10-2010

A czy miód w połączeniu z pyłem nie wpływa na szybsze zapychanie się bombilli?

18-01-2011 18:12 Buniek is offlineHomepage of BuniekSearch for Posts by BuniekAdd Buniek to your Buddy List
Gringos Gringos is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1985.jpg

Registration Date: 24-12-2010

quote:
Buniek napisał(a)
A czy miód w połączeniu z pyłem nie wpływa na szybsze zapychanie się bombilli?

Miód jak pisałem jest rozpuszczony w wodzie .
Nie zauważyłem żadnej różnicy , jeśli chodzi o przepustowość mojej bombilli z lub bez miodu.

18-01-2011 18:26 Gringos is offlineSend an Email to GringosSearch for Posts by GringosAdd Gringos to your Buddy List
Kiro Kiro is a male
Member

Registration Date: 01-12-2012

Yerba z miodem. Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Cześć.
Wczoraj dostałem swoją pierwszą dostawę Yerby Mate. Oczywiście na początku trudno mi jest się przyzwyczaić do smaku. Zacząłem więc eksperymentować.
Zaparzając rosamonte 3 raz (1/3 matero) dodałem łyżkę miodu. Jestem wielbicielem miodu. I Yerbe wypiłem ze smakiem. Polecam!

Pozdrawiam,
Kiro
07-12-2012 21:53 Kiro is offlineSend an Email to KiroSearch for Posts by KiroAdd Kiro to your Buddy List
Michal
unregistered
Polecam Ci te produkty Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

No cóż, w takiej sytuacji pozostaje mi polecić Ci produkty, które tylko dziś są w promocji:
Zestaw DOUBLE ENERGY 4 Tylko: 45.00 zł

07-12-2012 21:54
legox007 legox007 is a male
Member

Registration Date: 21-11-2012

No też spróbowałem. Świetne! Dzięki za pomysł. Aha i miód od dzidziusia, który, jak nie trudno się domyślić, jest pszczelarzem. Pychotka!

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by legox007: 08-12-2012 15:12.

08-12-2012 14:05 legox007 is offlineSend an Email to legox007Search for Posts by legox007Add legox007 to your Buddy List
Kiro Kiro is a male
Member

Thread Starter Thread Started by Kiro

Przed chwilą dodałem troszkę cytryny: rewelacja!
08-12-2012 22:32 Kiro is offlineSend an Email to KiroSearch for Posts by KiroAdd Kiro to your Buddy List
sid92 sid92 is a male
Junior Member

/images/avatars/avatar-2504.jpg

Registration Date: 01-11-2012

Jest nawet kilka rodzajów odrazu zaromatyzowanych miodem np. CBSe Miel. Mi tam miód w yerbie nie podchodzi, ale to chyba dlatego że generalnie nie lubie słodzonych napojów. Sam w sobie nie jest złyWink
09-12-2012 03:25 sid92 is offlineSend an Email to sid92Search for Posts by sid92Add sid92 to your Buddy List
Kiro Kiro is a male
Member

Wiem, wiem, ale jakoś nie bardzo ufam miodom nieokreślonego pochodzenia.. Zazwyczaj są gorszej jakości.. Frown
09-12-2012 10:01 Kiro is offlineSend an Email to KiroSearch for Posts by KiroAdd Kiro to your Buddy List
gwizd_ek gwizd_ek is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1845.jpg

Registration Date: 06-01-2009

Dodajecie miód bezpośrednio do suszu czy mieszacie jakoś z wodą ? I ile orientacyjnie wody a ile miodu.

Autentyczna sytuacja z rzeszowskiego Tesco, pawilon z herbatami i akcesoriami do mate Big Grin

This post has been edited 1 time(s), it was last edited by gwizd_ek: 16-12-2012 16:44.

16-12-2012 16:43 gwizd_ek is offlineSend an Email to gwizd_ekSearch for Posts by gwizd_ekAdd gwizd_ek to your Buddy List
Kiro Kiro is a male
Member

Bezpośrednio do suszu, jednak wysoka temperatura może zabijać zalety miodu, więc warto oddzielnie rozdrobnić w niewielkiej ilości letniej wody i dolać do matera. A ile? Ile Ci będzie smakować, ja dodaję dość dużo, bo niemal łyżkę na 350ml matero.
17-12-2012 09:17 Kiro is offlineSend an Email to KiroSearch for Posts by KiroAdd Kiro to your Buddy List
Double Ace

Tak jeszcze się zastanawiam z jakimi gatunkami najlepiej będzie się komponował miód. Z jakimi eksperymentowaliście ?

Autentyczna sytuacja z rzeszowskiego Tesco, pawilon z herbatami i akcesoriami do mate Big Grin
17-12-2012 16:40 gwizd_ek is offlineSend an Email to gwizd_ekSearch for Posts by gwizd_ekAdd gwizd_ek to your Buddy List
Kiro Kiro is a male
Member

Jedynie Rosamonte.
17-12-2012 21:42 Kiro is offlineSend an Email to KiroSearch for Posts by KiroAdd Kiro to your Buddy List
Double Ace

Bardzo dobre Big Grin ja dodałem jeszcze trochę goździków które dały genialny aromat i smak.

15-01-2013 00:51 gwizd_ek is offlineSend an Email to gwizd_ekSearch for Posts by gwizd_ekAdd gwizd_ek to your Buddy List
waldekwi waldekwi is a male
Newbie

Registration Date: 22-01-2013

pychotaaa!! Smile
22-01-2013 16:56 waldekwi is offlineSend an Email to waldekwiSearch for Posts by waldekwiAdd waldekwi to your Buddy List
Mati007
Full Member

/images/avatars/avatar-2117.jpg

Registration Date: 07-04-2011

A ja dla odmiany powiem, że Yerba z miodem w ogóle mi nie wchodzi. Chyba już za bardzo przywykłem do klasycznego smaku.
23-01-2013 12:38 Mati007 is offlineSend an Email to Mati007Homepage of Mati007Search for Posts by Mati007Add Mati007 to your Buddy List
Malich Malich is a male
Newbie

Registration Date: 23-01-2013

Ja piłem z miodem Krausa organic i jak dla mnie bomba Smile Bardzo miła kompozycja.
23-01-2013 20:38 Malich is offlineSend an Email to MalichSearch for Posts by MalichAdd Malich to your Buddy List
Sebastian_Nesa
Newbie

Registration Date: 09-02-2013

Naprawdę nieźle smakuje wersja z miodem. Dla "nowych wielbicieli" Mate z całą pewnością może okazać się ciekawym dodatkiem.
Ja dodatkowo dolałem dosłownie kroplę soku malinowego. Bardzo ciekawy smak Smile
09-02-2013 17:54 Sebastian_Nesa is offlineSend an Email to Sebastian_NesaHomepage of Sebastian_NesaSearch for Posts by Sebastian_NesaAdd Sebastian_Nesa to your Buddy List
Pages (5): « first ... « previous 2 3 [4] 5 next » Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba-eksperymenty :-) » Yerba z miodem.

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: