Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » gałązki/patyczki - źródło mocy? » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Pages (2): « previous 1 [2] Post New ThreadPost Reply
gałązki/patyczki - źródło mocy?
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Lend
Triple Ace

/images/avatars/avatar-681.gif

Registration Date: 29-03-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Musisz sam odkryć swój smak ja jednak moge ci polecic to co mi smakuje a mianowicie z patyczkami Pleased

17-04-2009 16:53 Lend is offlineSend an Email to LendSearch for Posts by LendAdd Lend to your Buddy List
Limonka Limonka is a female
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1115.jpg

Registration Date: 07-12-2008

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

mnie znowu bardziej Cruz De malte elaborada pasuje, ;-) niedlugo posypia sie odpowiedzi co i komu smakuje wiec lepiej jak sam sprobujesz obydwoch Smile pozdrowka.

La Mulata nr 26 i brasiella Happy )

Big Grin
17-04-2009 17:17 Limonka is offlineSend an Email to LimonkaSearch for Posts by LimonkaAdd Limonka to your Buddy List
wujo444 wujo444 is a male
King

/images/avatars/avatar-807.jpg

Registration Date: 16-07-2008

palitos różnią się tym, że wolnieej uwalniają zawartosć.. Więc te z patyczkami są słbsze, ale dłużej zachowują smak. Te z samych liści szybciej tracą własciwości.

a CdM chyba lepiej na początek Białą, bo Despalada to szatan jakiś Big Grin

- Ano, zwykle to nas wyzucajom."

17-04-2009 17:31 wujo444 is offlineSend an Email to wujo444Search for Posts by wujo444Add wujo444 to your Buddy List
cinul cinul is a male
Lord

/images/avatars/avatar-617.jpg

Registration Date: 18-04-2008

zgadzam się z tym co powiedział wujek śmierć, z tym że ja zdecydowanie wolę czerwonego krzyżaka Smile

18-04-2009 08:08 cinul is offlineSend an Email to cinulSearch for Posts by cinulAdd cinul to your Buddy List
cemilia cemilia is a female
Emperor

/images/avatars/avatar-1138.jpg

Registration Date: 23-05-2008

Na początku, czyli mniej więcej równo rok temu zaczynałam od m.in. "Białej" CdM. Też uważałam, że to mocna yerba. Teraz zamówiłam ją znowu i stwierdzam, że na mnie prawie wcale nie działa. Przynajmniej nie tak jak wtedy. Myślę, że dla "Nowego" bez różnicy będzie jaką CdM zamówi, kopnie go z pewnością każda yerba jaką będzie pił !

18-04-2009 08:35 cemilia is offlineSend an Email to cemiliaHomepage of cemiliaSearch for Posts by cemiliaAdd cemilia to your Buddy List
Szatanek Szatanek is a female
Viking

/images/avatars/avatar-1279.jpg

Registration Date: 10-07-2007

quote:
wujo444 napisał(a)
a CdM chyba lepiej na początek Białą, bo Despalada to szatan jakiś Big Grin

Dzieki Cool

A co do patyczkow... Jakos dziwne wydaje mi sie nadal, ze z patyczkami wolniej uwalnia smak. Moze to jest kwestia np tego ze z patyczkami jest grubiej pocieta, albo cos?
Bo dla mnie to troche nie logiczne, zeby patyczki zatrzymywaly smak, i zeby mniejsza ilosc tak samo posiekanej yerby trzymala smak tylko dzieki patyczkom.

18-04-2009 14:00 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
cemilia cemilia is a female
Emperor

/images/avatars/avatar-1138.jpg

Registration Date: 23-05-2008

...Toż yerba przecież magiczna jest!

Roll Eyes

18-04-2009 14:12 cemilia is offlineSend an Email to cemiliaHomepage of cemiliaSearch for Posts by cemiliaAdd cemilia to your Buddy List
Pita Pita is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-1179.gif

Registration Date: 11-06-2008

Niewiem, ale mi się wydaje, że bez patyczków to jakaś zawsze trochę mocniejsza
18-04-2009 18:13 Pita is offlineSend an Email to PitaSearch for Posts by PitaAdd Pita to your Buddy List
Szatanek Szatanek is a female
Viking

/images/avatars/avatar-1279.jpg

Registration Date: 10-07-2007

Wg mnie mocniejsza, bo po 1, wiecej lisci, bo miejsce patyczkow zajmuja liscie, po 2, drobniej cieta.
Inaczej byloby nielogiczne Tongue

18-04-2009 18:18 Szatanek is offlineSend an Email to SzatanekSearch for Posts by SzatanekAdd Szatanek to your Buddy List
SzczyptaSwiata.pl
Full Member

/images/avatars/avatar-801.jpg

Registration Date: 24-05-2008

To ja może uporządkuję:

1. źródłem mocy w yerba mate są listki - despalady są zatem zwykle mocniejsze od elaborad
2. gałązki mają bardzo konkretną funkcję - pęcznieją i powodują, że fusy nie pływają sobie luzem przy zbyt słabej mate, a jednocześnie nie zapychają bombilli przy zbyt mocnej

Ale ponieważ ten nasz świat jest tak idealnie poukładany to na początek pije się zwykle elaborady, a potem despalady, kiedy już człek wprawy nabierze i żadne zapychania bombilli mu nie straszne.

A teraz zagadka: piliście taką yerbę, do której nie potrzeba bombilli, bo w prawdzie z samych liści zrobiona, ale przeciętych tylko na 4 części nie na miliard? Hę? Ten, kto pierwszy zgadnie, dostaje na nią 30% rabatu. Czas start.
03-02-2010 02:38 SzczyptaSwiata.pl is offlineSend an Email to SzczyptaSwiata.plHomepage of SzczyptaSwiata.plSearch for Posts by SzczyptaSwiata.plAdd SzczyptaSwiata.pl to your Buddy List
Meszuge
Emperor

/images/avatars/avatar-8061.jpg

Registration Date: 11-01-2010

quote:
SzczyptaSwiata.pl napisał(a)
A teraz zagadka: piliście taką yerbę, do której nie potrzeba bombilli, bo w prawdzie z samych liści zrobiona, ale przeciętych tylko na 4 części nie na miliard? Hę? Ten, kto pierwszy zgadnie, dostaje na nią 30% rabatu. Czas start.

Jednen z gatunków Triunfo Organic, dokładnie to odmiana Cancheada.
Niezbyt mocna. Droga.

03-02-2010 07:16 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
mr.tunczyk
Double Ace

Registration Date: 11-12-2008

No coś jest w Waszych wypowiedziach. Ale od każdej reguły są wyjątki. Mi się wydaje, że Amanda jest najlepszym tego przykładem. Na mnie np. czerwona działa dużo bardziej niż desplada. Ale może to ja jestem takim ananasem Tongue .
03-02-2010 17:05 mr.tunczyk is offlineSend an Email to mr.tunczykSearch for Posts by mr.tunczykAdd mr.tunczyk to your Buddy List
gafik gafik is a male
Viking

/images/avatars/avatar-1692.jpg

Registration Date: 05-03-2010

quote:
Meszuge napisał(a)
quote:

Niezbyt mocna. Droga.

No i co?! Dostałeś ten rabat?!
Wracając do tematu... Pomysł, że w patyczkach dzrzemie nieodkryta moc, jest conajmniej śmieszny Smile
13-05-2010 09:56 gafik is offlineSend an Email to gafikSearch for Posts by gafikAdd gafik to your Buddy List
Meszuge
Emperor

/images/avatars/avatar-8061.jpg

Registration Date: 11-01-2010

quote:
gafik napisał(a)
quote:
Meszuge napisał(a)
quote:

Niezbyt mocna. Droga.

No i co?! Dostałeś ten rabat?!

Nie.

13-05-2010 12:52 Meszuge is offlineSearch for Posts by MeszugeAdd Meszuge to your Buddy List
Mariusz4284 Mariusz4284 is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-2479.jpg

Registration Date: 07-10-2012

zazwyczaj despalady są mocniejsze szczególnie jak liście są drobno posiekane, myślę że z palitos się wolniej uwalnia aromat i substancje
28-12-2012 00:01 Mariusz4284 is offlineSend an Email to Mariusz4284Homepage of Mariusz4284Search for Posts by Mariusz4284Add Mariusz4284 to your Buddy List
Pages (2): « previous 1 [2] Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla początkujących » gałązki/patyczki - źródło mocy?

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: