Yerba Mate Forum » Gatunki » Cruz de Malta » Cruz de Malta Semi Dulce » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Poleć Przyjacielowi | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Cruz de Malta Semi Dulce
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
aniel aniel jest kobietą
Member

/images/avatars/avatar-1037.jpg

Data Rejestracji: 31-12-2008

Cruz de Malta Semi Dulce Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zakupiłam ostatnio w poszukiwanu nowych smaków yerby taką mate. słodka w smaku, w zasadzie smakuje jak slodzona a ja herbat ani yerby nie słodzę. dla początkujących albo sporadycznie częstowanych może być niezła, dla mniej początkujących raczej do pomieszania z czymś kalsycznym. Myślę, że mogłaby się nadać świetnie do zalania mlekiem i zrobienia "yerbowej bawarki" ale jeszcze nie próbowałam. Taki odpoczynek dla kubków smakowych po tradycyjnej goryczce, a bez owocowych aromatów. skad słodycz w tym gautunku (nie mam opakowania, kupiłam sypaną)? dosłodzona czy coś innego? jak z jej składnikami? ma ktoś w opakowaniu? czy cukrzycy powinni ją omijać czy to słodycz gatunku suszu?

26-01-2009 11:47 aniel jest offlineWyślij email do: anielSzukaj postów użytkownika: anielDodaj aniel do Listy kontaktów
TomboMate TomboMate jest mężczyzną
Full Member

/images/avatars/avatar-840.jpg

Data Rejestracji: 28-10-2008

RE: Cruz de Malta Semi Dulce Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
aniel napisał(a)
skad słodycz w tym gautunku (nie mam opakowania, kupiłam sypaną)? dosłodzona czy coś innego? jak z jej składnikami? ma ktoś w opakowaniu?

Miałem próbkę, więc informacji od producenta nie posiadam, ale wydaje mi się, że jednak dosładzana. Z wyglądu - despalada, bo bez patyczków i ładne, grube listki - jakby łuska.

Jak ktoś słodzi yerbę to nawet fajna, ale tylko dlatego, że nie trzeba samemu dosypywać cukru, który zresztą dość szybko się wypłukuje. Najpierw jest mocno słodka, a po trzech zalaniach - prawie w ogóle. Wolę wziąć despaladę i dosypać ciut cukru trzcinowego.

Pomysł z bawarką świetny. Chyba zostało mi jeszcze na małe zalanko, trzeba będzie spróbować. Ciekawe, zrobić na gorąco, czy terere?
03-02-2009 22:38 TomboMate jest offlineWyślij email do: TomboMateSzukaj postów użytkownika: TomboMateDodaj TomboMate do Listy kontaktów
aniel aniel jest kobietą
Member

/images/avatars/avatar-1037.jpg

Data Rejestracji: 31-12-2008

Autor Tematu Temat Rozpoczęty przez aniel
RE: Cruz de Malta Semi Dulce Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
TomboMate napisał(a)
[quote]aniel napisał(a)

Pomysł z bawarką świetny. Chyba zostało mi jeszcze na małe zalanko, trzeba będzie spróbować. Ciekawe, zrobić na gorąco, czy terere?

ja się skusiłam na ciepłe mleko pół na pół z wodą. było pysznie:-))
03-02-2009 22:44 aniel jest offlineWyślij email do: anielSzukaj postów użytkownika: anielDodaj aniel do Listy kontaktów
Limonka Limonka jest kobietą
Triple Ace

/images/avatars/avatar-1115.jpg

Data Rejestracji: 07-12-2008

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

mi ta mate bardzo nie posmakowala , a wydawalo mi się, że byla dosladzana cukrem czccinowym. Mialam probkę i nigdy wiecej Smile wole mate bez cukru

La Mulata nr 26 i brasiella Happy )

Big Grin
04-02-2009 08:21 Limonka jest offlineWyślij email do: LimonkaSzukaj postów użytkownika: LimonkaDodaj Limonka do Listy kontaktów
TomboMate TomboMate jest mężczyzną
Full Member

/images/avatars/avatar-840.jpg

Data Rejestracji: 28-10-2008

Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Siorbnąłem dopiero dzisiaj. Niebo w gębie. Super, super, super. Żałowałem tylko, że trochę yerby się zmarnowało. Po 0,7 litra mleka miałem już dość (nie mieszałem go z wodą), a ziele jeszcze dawało radę. Ale smak - rewelacyjny. Koniecznie muszę powtórzyć ze "zwykłą" CdM posłodzoną cukrem trzcinowym. Ciekawe, czy będzie różnica. Dzięki, Aniel, za inspirację.
05-02-2009 23:24 TomboMate jest offlineWyślij email do: TomboMateSzukaj postów użytkownika: TomboMateDodaj TomboMate do Listy kontaktów
Tiddo Tiddo jest mężczyzną
Member

/images/avatars/avatar-1778.jpg

Data Rejestracji: 18-07-2010

z tym mlekiem to odkrycie roku !

18-07-2010 13:31 Tiddo jest offlineSzukaj postów użytkownika: TiddoDodaj Tiddo do Listy kontaktów
wojt221
Full Member

Data Rejestracji: 23-06-2010

Tu można kupić http://www.szczyptaswiata.pl/product-pol...odka-0-5kg.html
jest słodzona sacharyną Smile
18-07-2010 13:52 wojt221 jest offlineWyślij email do: wojt221Szukaj postów użytkownika: wojt221Dodaj wojt221 do Listy kontaktów
Paula
niezarejestrowany

Na poczatku jest bardzo slodka (jak na yerbe Wink ), goryczki nie czuc praktycznie wcale i strasznie szybko traci smak. Mozna polecic komus poczatkujacemu.
29-10-2010 12:54
Natalia. Natalia. jest kobietą
Newbie

Data Rejestracji: 08-08-2011

Na początek witam, bo to mój pierwszy post Smile

Do zakupu ym przymierzałam się już dwa razy i jakoś tak wychodziło, że zapominałam o niej w ogóle. Ostatnio trafiłam na jakimś blogu na wzmiankę i znów zaczęłam męczyć o nią wujka google. Poczytałam i musiałam w końcu kupić a jednocześnie już wykrzywiałam buzię na samą myśl o jej smaku. Warto tu dodać, że herbaty słodzę, kawa tylko a la kakałko (ropuszczalna z cukrem i połową kubka mleka) a zioła to w ogóle a fe i weź tato odsuń ten kubek bo śmierdzi Big Grin

Na pierwszy ogień poszła bohaterka wątku, którą właśnie popijam w dziewiczego zasypania. Zapomniałam dla niej o śniadaniu, którego przygotowanie przerwał mi kurier. Z drżącymi rękoma zabrałam się za przygotowanie. Zalewając powtarzam sobie jesteś twarda, przyzwyczaisz się najpóźniej za miesiąc. Pierwsze siorbnięcie i...jakie to pycha Big Grin
Teraz siorbię trzecie zalanie i już nie jest tak wesoło, do głosu dochodzi gorycz ale moja twarz nie wygląda jakby potrzebowała interwencji chirurga. Tak więc z czystym sumieniem polecam na początek takim mięczakom ja ja Happy
10-08-2011 12:28 Natalia. jest offlineWyślij email do: Natalia.Szukaj postów użytkownika: Natalia.Dodaj Natalia. do Listy kontaktów
Noamek Noamek jest mężczyzną
Double Ace

/images/avatars/avatar-2104.jpeg

Data Rejestracji: 01-04-2011

Nie przepadam za Yerbami słodzonymi, pierwsze 2 zalania jak dla mnie nie do picia Wink
Dopiero od 3 zalania jak już Sacharyna się trochę wypłucze smak jest znośny.
Perfekcyjnie nadaje się jako dodatek do YM smakowych(zwłaszcza jeśli pije się Terere).

20-10-2011 20:28 Noamek jest offlineWyślij email do: NoamekSzukaj postów użytkownika: NoamekDodaj Noamek do Listy kontaktów
destiriser destiriser jest mężczyzną
Member

Data Rejestracji: 05-08-2012

. Odpowiedź na PostaOdpowiedź z CytatemEdytuj/Usuń PostyZgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

.

Ten post był edytowany1 raz(y), ostatnio edytowany przez destiriser: 04-04-2016 13:15.

01-09-2012 21:36 destiriser jest offlineWyślij email do: destiriserSzukaj postów użytkownika: destiriserDodaj destiriser do Listy kontaktów
Dominko
niezarejestrowany

Mnie osobiście nie za bardzo przypadła do gustu ta Yerba. Niestety..
22-09-2013 13:03
Struktura Drzewka | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy tematOdpowiedz na Post
Yerba Mate Forum » Gatunki » Cruz de Malta » Cruz de Malta Semi Dulce

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH
Reklama: