Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Yerba z sokiem=zapchana bombilla » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Recommend to a Friend | Add Thread to Favorites
Post New ThreadPost Reply
Yerba z sokiem=zapchana bombilla
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
konokam
Junior Member

Registration Date: 24-01-2008

Yerba z sokiem=zapchana bombilla Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Gdy zaleję Amandę Hierbas zimnym sokiem grapefruitowym, po kilku łykach zatyka się bombilla. Co się dzieje? Moja bombilla to Alpaca Flor Comun nr56.
10-02-2008 15:06 konokam is offlineSend an Email to konokamSearch for Posts by konokamAdd konokam to your Buddy List
gerard_o gerard_o is a male
El Matero::...

/images/avatars/avatar-2000.gif

Registration Date: 11-07-2007

Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

I myślisz, że to przez sok? Bombilla sama w sobie jest wypas. Może ciężko się z niej piję bo właśnie dobrze filtruje? A jak pijesz Yerbe bez soku to wszystko jest ok? A przed zalaniem potrząsasz materkiem aby pył znalazł się na górze?
Jak ja się przestawiłem na bombille z systemem lepszego filtrowania, to tez miałem wrażenie że kiepsko filtruje, a po prostu trzeba większe ciśnienie wytworzyć Smile

10-02-2008 15:39 gerard_o is offlineSend an Email to gerard_oSearch for Posts by gerard_oAdd gerard_o to your Buddy List
konokam
Junior Member

Thread Starter Thread Started by konokam
Reply to this PostPost Reply with QuoteEdit/Delete PostsReport Post to a Moderator       Go to the top of this page

Potrząsam, wyrzucam pył, małe drobinki są tam gdzie trzeba. Gdy parzę na gorąco wszystko jest ok. A z sokiem zatyka się zupełnie - nie to, ze słabo leci. Po jednym lub dwu łykach kompletny korek. Moje matero ma pojemność 250ml, a yerby sypie trochę ponad połowę.
10-02-2008 15:49 konokam is offlineSend an Email to konokamSearch for Posts by konokamAdd konokam to your Buddy List

A to jak pijesz z sokiem to wogle nie zalewasz najpierw wodą?
Ja ci raczej nie pomogę, poczekaj może wypowie się ktoś bardziej doświadczony, kto miał podobny problem. Ale jeśli sok tak zlepia yerbe to chyba będziesz musiał zapomnieć o takim sposobie picia...

10-02-2008 16:04 gerard_o is offlineSend an Email to gerard_oSearch for Posts by gerard_oAdd gerard_o to your Buddy List
Michal
unregistered

Ohh podgrzej sok do 70C i bedzie ok Happy
po porstu jak jest goraca woda to pyl zostaje na gorze, a jak zimna to idzie na dol i zapycha wszystko... niestety... do terere sie innych bombilli uzywa takich z duzymi dziurkami.
10-02-2008 16:28
konokam
Junior Member

Ok. Dzieki. O tej porze roku, nawet lepsza na ciepło.
10-02-2008 20:11 konokam is offlineSend an Email to konokamSearch for Posts by konokamAdd konokam to your Buddy List
konokam
Junior Member

A swoja droga, kiedy robie terere z zimnej wody z limonką, wszystko jest ok. Żadnego zapychania.
10-02-2008 20:17 konokam is offlineSend an Email to konokamSearch for Posts by konokamAdd konokam to your Buddy List
slomek slomek is a male
Double Ace

/images/avatars/avatar-320.jpg

Registration Date: 12-12-2007

quote:
Michal napisał(a)
Ohh podgrzej sok do 70C i bedzie ok Happy
po porstu jak jest goraca woda to pyl zostaje na gorze, a jak zimna to idzie na dol i zapycha wszystko... niestety... do terere sie innych bombilli uzywa takich z duzymi dziurkami.

Czy to znaczy, ze pijac terere z definicji sie wiecej pylu zjada?
Przy okazji: jak robicie terere, to najpierw zalewacie ciepla woda dla Św. Tomasza?
Czy Tomek na zimno nie lubi...? Wink

11-02-2008 07:46 slomek is offlineSend an Email to slomekHomepage of slomekSearch for Posts by slomekAdd slomek to your Buddy List

quote:
slomek napisał(a)
Czy to znaczy, ze pijac terere z definicji sie wiecej pylu zjada?
Przy okazji: jak robicie terere, to najpierw zalewacie ciepla woda dla Św. Tomasza?
Czy Tomek na zimno nie lubi...? Wink

Niekoniecznie. Do terere najlepiej nadaje się bombilla z większymi dziurkami, jednak powoli sącząc Yerbę, wcale nie musimy najeść się pyłu i fusów.
Ja zalewam terere od początku lodowatą wodą, jednak na forum można znaleść wypowiedzi, w których ich autorzy mówią o pierwszym zalaniu terere ciepłą wodą.
A tak na marginesie to o terere chyba najlepiej dowiesz się w odpowiednim temacie. (Yerba Mate dla początkujących => Tereré).
Najpierw lepiej poczytać, potem pytać Wink

15-02-2008 18:17 gerard_o is offlineSend an Email to gerard_oSearch for Posts by gerard_oAdd gerard_o to your Buddy List
michalmiernik michalmiernik is a male
Triple Ace

/images/avatars/avatar-17841.jpg

Registration Date: 05-09-2007

Nie wiem dlaczego innym się zapycha.
Ja lubię YM z sokiem i mnie sie nie zapycham.
Może to kwestia sposobu dodawania soku ;P
Sok rozcieńczam woda, może o jest tajemnica

e-mail: michalmiernik(et)outlook.com | Facebook | michalmiernik.pl

15-02-2008 19:51 michalmiernik is offlineSend an Email to michalmiernikHomepage of michalmiernikSearch for Posts by michalmiernikAdd michalmiernik to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New ThreadPost Reply
Yerba Mate Forum » Yerba Mate dla wtajemniczonych :-) » Yerba z sokiem=zapchana bombilla

Cheap Oakley Sunglasses Cheap Ray Bans Canada Goose Outlet

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH
Reklama: